Výnimočná pamiatka na Záhorí: V Sobotišti zrekonštruujú habánsky mlyn zo 16. storočia

V Sobotišti v okrese
20.02.2019

Obec Sobotište v okrese Senica získala finančné prostriedky z programu Interreg 5A SR – ČR na opravu habánskeho mlyna. V súčasnosti je rozbehnuté tretie kolo výberového konania na realizátora rekonštrukčných prác. viac »

Najstaršia divadelná budova na Slovensku má obnovenú fasádu, predstavili ju svetelnou šou

Obnovenú fasádu Divadla Jána
14.01.2019

Obnovenú fasádu Divadla Jána Palárika v Trnave v piatok priblížili verejnosti krátkou svetelnou šou, ktorú si do centra mesta prišli pozrieť stovky ľudí. Svetelné efekty zvýraznili niektoré prvky fasády, ktorej reštaurátori vrátili vzhľad z roku 1907. Fasádu rekonštruovali od polovice augusta do polovice decembra minulého roku a stála viac ako 190-tisíc eur. Budovu divadla v Trnave postavili v roku 1831 vedľa hostinca U čierneho orla, dnes je najstaršou divadelnou budovou na Slovensku, ktorá stále slúži pôvodnému účelu. viac »

Vzácnosť pod Tatrami: Kostol v Švábovciach má 750 rokov

Kostol sv. Filipa a
05.01.2019

Kostol Krista kráľa v podtatranskej obci Švábovce stojí približne 750 rokov. Pôvodne bol zasvätený svätému Filipovi a Jakubovi a je datovaný do prvej polovice 13. storočia. Marián Soják v obecnej monografii uvádza, že ide o jednoloďovú stavbu s kvadratickým presbytériom, ktorá bola prvýkrát prestavaná v 14. storočí. viac »

Mohyla M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom má 90 rokov

Mohyla Milana Rastislava Štefánika
30.10.2018

V tomto roku si v Brezovej pod Bradlom pripomenuli 90. výročie odhalenia Mohyly Milana Rastislava Štefánika. Slávnostne ju odhalili na Bradle 23. septembra 1928. viac »

FOTO Najkrajšie vily vo Vysokých Tatrách

Vila Ilona v Starom
28.10.2018

Mesto Vysoké Tatry pokračuje v rekonštrukcii kultúrnych pamiatok, ktoré má vo svojom vlastníctve. Po vilách Alica, Flóra, Ilona a čiastočne aj Iskra je cieľom zachrániť park v Tatranskej Lomnici. viac »


Sobota, 19. október. 2019. Meniny má Kristián.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa