Necpaly - obec štyroch kaštieľov

Necpaly - obec štyroch
21.09.2019

Život rodov Necpalskovcov, Justhovcov a Franklinovcov pripomínajú obyvateľom turčianskej obce Necpaly štyri kaštiele. Hospodársky boli Necpaly pomerne rozvinuté v 18. a 19. storočí - mali papiereň, pivovar a viacero mlynov. Necpalskovci vlastnili obec do roku 1479, Justhovci až do konca 19. storočia a po nich sa stali hospodársky najsilnejšou rodinou Franklinovci. viac »

Nové lákadlo Stropkova: Mesto chce sprístupniť kostolnú vežu pre verejnosť

Sanktuárium Najsvätejšieho Tela a
14.08.2019

Vežu Sanktuária Najsvätejšieho Tela a Krvi v Stropkove chce mesto sprístupniť pre verejnosť. Ako pre TASR uviedol stropkovský primátor Ondrej Brendza, veria, že to pomôže k rozvoju turizmu v regióne. viac »

Kaštieľ v Žiari - neobjavený klenot v srdci Slovenska

Kaštieľ v Žiari nad
08.07.2019

Pýchou Slovenska je nielen nádherná príroda, ale aj hrady, zámky či kaštiele. Mnohé z nich pritom ešte len čakajú na svoje objavenie. Jeden menej známy poklad ukrýva aj Žiar nad Hronom. viac »

Zaujímavosť na Orave: Ruinu kostola nad Sedliackou Dubovou zachraňujú dobrovoľníci

Kostol svätého Kozmu a
02.07.2019

Zachrániť ruinu Kostola svätého Kozmu a Damiána v oravskej obci Sedliacka Dubová pred ďalším chátraním formou letných táborov je zámerom projektu Dubova Colonorum. Mladí dobrovoľníci z celého Slovenska aj zahraničia prichádzajú na toto miesto v srdci Oravy, aby spoznali, ako sa žilo v 14. storočí a súčasne svojou prácou prispeli k záchrane národnej kultúrnej pamiatky. viac »

Dominanta Krupiny opäť v plnej kráse: Historická radnica má novú fasádu aj strechu

V Krupine v týchto
21.06.2019

V Krupine finišujú v týchto dňoch s rekonštrukciou fasády a strechy historickej radnice. Budova, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, bola postavená v roku 1901 a okrem náteru fasády po povodni v roku 1996, neprešiel jej exteriér žiadnou výraznejšou obnovou. viac »


Štvrtok, 24. október. 2019. Meniny má Kvetoslava.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa