Karibik – exotická dovolenka

Zabudnite na Varadero, novým karibským hitom je ostrov Cayo Santa María

Zabudnite na Varadero, novým
2024-01-23 00:00:00

Kuba, to sú horúce rytmy, chuť rumu a vôňa cigár, ale aj nádherné karibské pláže. Tou najznámejšou je Varadero, ktorej však na päty poriadne stúpa východnejšie situované letovisko Cayo Santa María. Ostrov je turistickým rajom a navyše sa nachádza len necelé dve hodinky od letiska Santa Clara. O čo menej času strávite na cestách, o to viac si ho užijete pri mori či drinku! viac »

FOTOREPORTÁŽ z Kuby: Havana je kráľovnou karibských miest

FOTOREPORTÁŽ z Kuby: Havana
2023-12-12 19:00:00

Exotickú Kubu poznajú ľudia po celom svete aj ako „ostrov slobody“. Pri pohľade na dejiny tejto krajiny sa takéto spojenie zdá trochu nelogické, stačí však jediný deň v Havane a každý hneď pochopí, že hoci sú tunajší ľudia stále zviazaní minulosťou i prítomnosťou, v ich duši vládne voľnosť. K šťastiu im totiž stačí len hudba, tanec a možno aj pohárik či dva skvelého rumu. viac »

Cesta do minulosti s potokmi rumu: Jeden let na Kubu a po pár hodinách ste v raji na Zemi

Cesta do minulosti s
2023-11-14 00:00:00

Horúce slnečné lúče, cez deň dokonalý oddych na dlhých bielych piesočných plážach a večer bujará zábava s hudbou, tancom a potokmi rumu. Ak v šedi slovenskej zimy snívate práve o takýchto zážitkoch, vedzte, že ich máte doslova na dosah. Stačí v Bratislave sadnúť do lietadla a o 14 hodín vás už s otvoreným náručím privíta exotická Kuba. viac »

Neobjavená perla Karibiku: Ostrov Roatán láka na druhú najväčšiu korálovú bariéru sveta

Neobjavená perla Karibiku: Ostrov
2023-10-19 12:00:00

Ostrov Roatán je súčasťou Hondurasu a ponúka všetko, čo by ste od dovolenky v Karibiku očakávali. Pláže sú ako vystrihnuté z propagačných materiálov a priam lákajú na to, aby ste si na nich užili deň voľna bez pomyslenia na svoje starosti. Ešte väčším zážitkom je však potápanie v tunajších vodách. viac »

Curacao – ostrov s najkrajšími plážami a nezabudnuteľnými pamiatkami

Curacao – ostrov s
2023-05-13 13:00:00

Nech už sa v Karibiku vyberiete kamkoľvek, vždy nájdete nejaký úžasný ostrov, ktorý vám rýchlo prirastie k srdcu. Curacao je známy najmä vďaka nádherným piesočným plážam, no nájdete tam aj množstvo zaujímavých prírodných a historických atrakcií, takže sa počas jeho návštevy určite nebudete nudiť. viac »

Nechajte sa zlákať Karibikom: Okrem rajských pláží ponúka aj 5 prírodných unikátov

Nechajte sa zlákať Karibikom:
2022-10-13 07:30:00

November je ideálnym obdobím na útek do horúceho tropického raja. K najkrajším destináciám patria karibské ostrovy, ktoré okrem nádherných pláží lákajú aj na unikátne zážitky pre milovníkov prírody. Tu je päť z nich. viac »

Grenada – lahodne omamné korenie Karibiku

Grenada – lahodne omamné
2022-09-30 07:30:00

Karibik už dávno nie je pre cestovateľov tak nedostupný, ako to bolo v minulosti. Lacné letenky teraz zoženiete do viacerých krajín a navyše sa môžete vybrať na výlet loďami na susedné ostrovy. Dnes vám predstavíme ďalšiu krásavicu Grenadu. viac »

Snívate o exotike, potápaní, histórii a krásnej prírode? Navštívte Bahamy!

Snívate o exotike, potápaní,
2022-05-22 13:00:00

Bahamy tvoria stovky ostrovčekov, ktoré pre cestovateľov prinášajú stále niečo iné a zaujímavé. Nájdete tam opustené miesta, kde si celý deň oddýchnete v štýle Robinsona a o kúsok ďalej si už vychutnáte pestrý podmorský svet. Nechýbajú ani luxusné rezorty, jedinečné pláže a kus zaujímavej histórie. Jedna dovolenka vám na preskúmanie tejto krásy ani nebude stačiť! viac »

Karibik, ako ho nepoznáte: Užite si okrem pláží aj jeho UNESCO zaujímavosti

Pitons, Ostrov Sv. Lucie
2022-01-25 08:01:00

Nádherná príroda a pútavá história Karibiku neušla ani pozornosti odborníkov z UNESCO. Tí zaradili na svoj zoznam hneď niekoľko zaujímavostí, ktoré by ste istotne nemali počas vašich dovoleniek prehliadnuť. Nech sa totiž vyberiete do ktorejkoľvek z krajín, všade vás privíta niečo iné a originálne, čo sa vám už navždy vryje do pamäte. viac »

Panenské ostrovy – dovolenka ako v raji

Národný park Panenských ostrovov,
2021-10-01 08:01:00

Krajinu Panenské ostrovy tvorí niekoľko desiatok menších ostrovčekov. Časť z nich patrí pod britskú vládu a časť je priradená k americkému územiu. Príznačná pre obe je nádherná príroda, ktorá vás presunie rovno do raja. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Piatok, 23. február. 2024. Meniny má Roman, Romana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa