Karibik – exotická dovolenka

Trinidad a Tobago – dva ostrovy, dva rôzne svety

12.03.2020 |

V blízkosti Venezuely sa nachádza dvojica ostrovov Trinidad a Tobago, ktoré tvoria jednu z najzaujímavejších krajín. I keď ich nerozdeľuje až tak veľa kilometrov, v skutočnosti vyzerajú ako dva úplne odlišné svety. Zatiaľ čo Trinidad je rušnejší, plný pútavých pamiatok a nájdete tam zaujímavý nočný život, Tobago má pokojnejšiu atmosféru a uvidíte tam najmä mnoho prírodných krás.

Viac článkov

Poklady z piesku a vody: 12 najkrajších pláží južného Karibiku

Najkrajšie pláže južného Karibiku
19.07.2018

Najkrajšie pláže južného Karibiku vám rozhodne nedajú spať. Mnohým z nich udelili prestížne ocenenie v podobe Modrej vlajky a nejedna dokonca bojuje v hitparádach a rebríčkoch celosvetovej obľúbenosti. Pohodlne sa usaďte a vyrazte s nami na zaujímavú plážovú exkurziu. viac »

Antigua a Barbuda – neobjavené perly Karibiku

Antigua a Barbuda
10.11.2017

Kuba, Dominikánska republika a iné nádherné krajiny v Karibiku sú už cestovateľom dobre známe, preto začali hľadať nové miesta, ktoré by stáli za návštevu. Čoraz väčšej obľube sa teší dvojica ostrovov Antigua a Barbuda, ktoré spolu s menšou a kvôli skalnatému terénu neobývanou Redondou tvoria jeden štát. viac »

Orlia zátoka: Jeden z posledných rajov na Zemi

Dominikánska republika
27.09.2017

Pláž Bahía de las Águilas leží asi 300 kilometrov západne od hlavného mesta Santo Domingo. Je súčasťou národného parku Jaragua v provincii Pedernales a súčasne i Biosferickou rezerváciou UNESCO. viac »

Curacao – domov najväčších kaktusov a známeho nápoja

Curacao
23.08.2017

Neďaleko Venezuely sa nachádza trojica ostrovov Aruba, Bonaire a Curacao. Curacao je známe nielen typickou exotickou prírodou s nádhernými plážami, ale aj viacerými pamiatkami, ktoré sa dostali na zoznam UNESCO, čo nie je pre tieto malé krajiny príznačné. Domácim obyvateľom sa tu však podarilo uchovať viacero stavieb z 18. storočia, čo ich stavia do pozície najzaujímavejšieho z tejto trojice ostrovov. viac »

Prázdniny v Dominikánskej republike: 5 tipov na exotickú dovolenku s deťmi

Dominikánska republika
01.07.2017

Letné prázdniny už začali a vy stále neviete, kam sa tento rok vybrať na dovolenku? Porozmýšľajte nad exotickou destináciou Punta Cana v Dominikánskej republike. Tunajšie hotelové rezorty sú známe vysokou kvalitou a špičkovou úrovňou služieb. Vaše deti zabavia profesionálni animátori a vy tak budete mať čas aj sami pre seba. Na výlet sa vydajte napríklad za pirátmi na ostrov Saona alebo za delfínmi na Dolphin Island. viac »

Dokonalý raj na Zemi: 7 najkrajších pláží Karibiku

Palm Beach, Aruba
23.05.2017

Zo všetkých miest na svete spĺňajú najmä krajiny Karibiku pre mnohých dovolenkárov predstavu ideálnej dovolenky. Stabilne dobré počasie, exotická príroda a k tomu úžasné tiché pláže plné paliem s výhľadom na ligotavé more. Či sú to malé ostrovčeky alebo väčšie ostrovné krajiny, pohľad na fotografie týchto lokalít vo vás vyvolá pocit zasnenej nostalgie a tajných snov. Stačí však iba trochu chcieť, vystihnúť tie správne akcie a i vy sa môžete ocitnúť na niektorej z najkrajších pláží Karibiku. viac »

Trumpova vila v Karibiku: Kúsok raja za 25 miliónov

Trumpova vila v Karibiku:
22.05.2017

Americký prezident Donald Trump predáva svoje luxusné sídlo na karibskom ostrove Svätý Martin. Lukratívna nehnuteľnosť s názvom Le Chateau des Palmiers (Palmový zámok) mu patrí od roku 2013 a podľa Trumpa je to "jedno z najnádhernejších sídiel na svete". Za mastnú sumičku je k dispozícii aj majetným dovolenkárom. viac »

Dinosaury, géniovia aj poklady: Spoznajte tajomstvá najznámejších ostrovov Karibiku

Dinosaury, géniovia aj poklady:
14.05.2017

Jeden je doslova ako stvorený pre leňošenie na pláži, druhý pre poznávanie starobylých pamiatok. Tretí sa môže pochváliť výbornou gastronómiou a ďalší trebárs netradičnými obyvateľmi nielen z ríše zvierat. O čom je reč? O karibských ostrovoch! Vydajte se spoločne s nami na jeden netradičný výlet. Zatiaľ teda aspoň obrazne. viac »

Výnimočná perla Karibiku: Viete, na ktorom ostrove sa platí eurom?

Ostrov Martinik
06.05.2017

Ostrov Martinik v Karibskom mori patrí do zoznamu miest, ktoré objavil Krištof Kolumbus. Jeho loď k nemu po prvýkrát doplávala v roku 1502. Neskôr ostrov prešiel pod správu Francúzska, ktorému patrí dodnes. Aj vďaka tomu je medzi Európanmi tak populárny. Predstavuje totiž ideálny mix karibskej živelnosti a francúzskej elegancie. viac »

Krásny, divoký a nespútaný: Ostrov Barbados je taký, ako jeho najslávnejšia rodáčka Rihanna

Z Barbadosu pochádza aj
17.03.2017

Barbados sa podarilo najviac spopularizovať speváčke Rihanne. No zatiaľ čo mu svet venoval viac pozornosti až po jej zviditeľnení sa, cestovatelia ho vyhľadávali už dávno predtým. Krajina bradatých figovníkov, ktoré z diaľky pôsobia ako starí fúzatí muži, dostala pomenovanie práve vďaka tomuto stromu. V minulosti tam s obľubou oddychoval George Washington a jeho bývalé sídlo je v súčasnosti premenené na múzeum venujúce sa jeho plodnému životu. viac »


Sobota, 24. október. 2020. Meniny má Kvetoslava.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa