Karibik – exotická dovolenka

Trinidad a Tobago – dva ostrovy, dva rôzne svety

12.03.2020 |

V blízkosti Venezuely sa nachádza dvojica ostrovov Trinidad a Tobago, ktoré tvoria jednu z najzaujímavejších krajín. I keď ich nerozdeľuje až tak veľa kilometrov, v skutočnosti vyzerajú ako dva úplne odlišné svety. Zatiaľ čo Trinidad je rušnejší, plný pútavých pamiatok a nájdete tam zaujímavý nočný život, Tobago má pokojnejšiu atmosféru a uvidíte tam najmä mnoho prírodných krás.

Viac článkov

Najoriginálnejšie hotely v Karibiku: Kam za Schwarzeneggerom a kam za „zábavou pre dospelých“

Biely piesok, palmy a
27.03.2016

Mohli sa na Kube stretnúť mafián Lucky Luciano, britský premiér Winston Churchill a tanečník Fred Astaire? Pokojneáno, dokonca v jednom hoteli, v ktorom -hoci v rôznych rokoch - bývali. Okrem hotela slávnych v Havane nájdete v Karibiku mnoho ďalších originálnych hotelov. Niekoľko z nich si ukážeme. Trebárs ten na súkromnom polostrove alebo jamajský hotel len pre dospelých. viac »

Jachtársky raj v Karibskom mori - ostrovy Grenadíny

Sv. Vincent a Grenadíny
27.09.2014

Skutočný raj jachtárov, to sú malé ostrovčeky Grenadíny v Karibiku, na ktoré sa inak ako po mori nedostanete. Jachta ladne kĺže po vlnách a vy sa pomaly blížite k ostrovu Svätý Vincent. V minulosti sa mu hovorilo Hairoun alebo Požehnaná zem. Spomaľte a započúvajte sa do rytmov reggae, zaplávajte si s karetami pri ostrovoch na ktorých žijú len leguány. viac »

Kuba – Slnečné pláže, keď sa u nás už pomaly zjesenieva

Cayol, Kuba
21.09.2014

Jesenné dovolenky majú svoje čaro. Strediská nie sú tak preplnené turistami a vy strávite pokojnejšie chvíle. Jednou z nevýhod však je, že sa vám zúži možnosť výberu destinácií. Keď však nemáte obmedzený dovolenkový rozpočet, môžete sa vybrať aj do exotickejších krajín, ako napríklad Kuba. Napriek tomu, že podľa niektorých už nemá také čaro ako pred niekoľkými rokmi, stále dokáže ponúknuť mnoho nádherných zážitkov. Navyše si môžete skombinovať taký pobyt, aký bude presne vyhovovať vašim požiadavkám. viac »

Exotický Barbados – Takto vyzerá skutočné leto

Bottom Bay, Barbados, Karibik
21.08.2014

Pamätáte si ešte ako skutočné leto vyzerá? Po dlhých dňoch s nízkymi teplotami a pod mrakom je ťažké si slnko, vodu a teplo čo i len predstaviť. V takýchto dňoch je zrejme lepšie nepozerať sa z okna a radšej vyraziť do skutočných letných destinácií. Ak však na to nemáte čas ani prostriedky, pozrite si s nami slnkom zaliaty karibský Barbados. viac »

Útočisko bohatých a slávnych: Ružové pláže karibského ostrova Sv. Bartolomej

Sv. Bartolomej, Karibik
13.07.2014

Ostrov Sv. Bartolomej je len drobnou bodkou na mape sveta. Ale práve táto bodka je považovaná za miesto, kde človeku doprajú jednu z najexkluzívnejších dovoleniek v Karibiku. Malé dizajnové hotely, gurmánske reštaurácie, drahé butiky a v diaľke na tyrkysovej hladine kotviaca obrovská zámorská loď. Tu hľadajú útočisko slávni a bohatí. viac »

Divoký karibský raj s unikátnym jazerom, v ktorom neustále vrie voda! To je Dominika.

Dominika
01.07.2014

Dominika nie je Dominikánska! To by si mal človek niekoľkokrát zopakovať predtým než vystúpi z lietadla na jedinom miestnom letisku. Miestni obyvatelia sú totiž na túto chybu veľmi hákliví. Oba štáty síce ležia v Karibiku, ale Dominika je tým menej známym, divokejším a podľa tunajších rodákov samozrejme krajším miestom. Človek tu narazí na pláže s čiernym pieskom, sírne pramene, farebné potoky i na jazero, v ktorom neustále vrie voda. viac »

Francúzsky šarm uprostred Karibiku: Vydajte sa na Martinik, ostrov krásnej Jozefíny

Martinik je kus Francúzska
11.05.2014

MARTINIK - Je kvapkou francúzskeho šarmu v Karibskom mori. Kúpeľné mestečká s pobrežnými kolonádami evokujú skôr Francúzsku riviéru, všetko ostatné však má tropickú chuť a vôňu. Ostrov Martinik je kokteilom karibskej živelnosti a francúzskej elegancie. Prevetrajte miestne butiky a večer to zapite výborným miestnym rumom! viac »

Neponáhľať sa, nekričať, opaľovať sa. Toto desatoro dodržujú na Isla Margarita

More je modré a
19.03.2014

VENEZUELA - Za 35 minút v lietadle, ktoré sem letí z rušného Caracasu, sa nestihnete ani naraňajkovať. Presne táto doba vám ale musí stačiť na to, aby ste zabudli na všetok stres civilizácie a nechali sa absolútne ovládnuť upokojujúcimi zvukmi morských vĺn. Na venezuelskom ostrove Isla Margarita totiž vyznávajú úplne iné pravidlá: nikam sa neponáhľajú, nestresujú sa a keď na nich zakričíte, budú vás ignorovať. viac »

Dominikánske letoviská s minimom turistov: napríklad „detská vanička“ v Boca Chica

Vyzerá to ako gýč
13.03.2014

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA - Punta Cana, Juan Dolio - dominikánske letoviská, ktoré pozná každý. A čo tak vydať sa ďalej a spoznať letoviská, ktoré síce nehrajú prvú ligu, ale menší záujem zo strany turistov im rozhodne neškodí? Spoznajte abnormálne pokojné more v Boca Chica, pozorujte keporkakov pri brehoch Las Terranas a potopte sa k vrakom lodí pri Bayahibe. I miesta mimo hlavného prúdu turistov sú krásne! viac »

Grenada - posledný raj na Zemi, kde pod morom stoja skamenení ľudia

Podmorské sochy neďaleko brehov
28.02.2014

GRENADA - Grenada má vôňu muškátového orecha a karibského rumu, v dažďovom pralese nad horúcimi prameňmi poletujú kolibríky a v priezračnom mori stoja nepohnute veľké podmorské sochy. Ostrov, ktorého história je vpísaná do útesov nad morom i do burácajúcich vodopádov uprostred pralesa, vás očarí magickým náboženstvom obeah i nezdolnou krásou sopečných jazier a bielych pláží. viac »


Pondelok, 26. október. 2020. Meniny má Demeter.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa