Hrady, zámky a kaštiele Slovenska

Hrad Lietava – nedobytný strážca Rajeckej kotliny

07.09.2020 |

Zrúcaniny hradu Lietava patria k najrozsiahlejším a najnavštevovanejším na Slovensku. Hrdo sa vypínajú na východnom okraji Strážovských vrchov neďaleko Rajeckých Teplíc južne od Žiliny. Pevnosť v stredoveku považovali za nedobytnú a v dejinách zohrala veľmi významnú úlohu.

Viac článkov

Čachtický hrad

Čachtický hrad
01.09.2020

Čachtický hrad viac »

Kaštieľ Svätý Anton

Kaštieľ v Svätom Antone
01.09.2020

Kaštieľ Svätý Anton viac »

Bojnický zámok

Bojnický zámok
01.09.2020

Bojnický zámok viac »

Spišský hrad

Spišský hrad
01.09.2020

Spišský hrad viac »

Sklabiňa, Znievsky hrad a Blatnica - tri poklady Turca

Znievsky hrad
25.08.2020

Turiec je nádherný a malebný kraj, v ktorom sa nachádza množstvo kultúrnych pamiatok. Medzi nimi sú aj tri hrady, ktoré ponúkajú skutočne impozantné výhľady na okolitú prírodu. Hoci z nich zostali už len ruiny, rozhodne stoja za navštívenie. Vydajte sa s nami po ich stopách. viac »

Smolenický zámok - romantická ozdoba Malých Karpát

Smolenice
15.08.2020

Smolenice sú najvýznamnejším turistickým centrom v severnej časti Malých Karpát a víkendovým miestom oddychu Trnavčanov i obyvateľov okolia Trnavy. K najvýznamnejším majiteľom obce patrili Pálffyovci, ku ktorým sa viaže podstatná časť histórie Smolenického zámku. viac »

Hrad Uhrovec: Vzácnu zrúcaninu stráži ovca

Hrad Uhrovec
02.08.2020

Najdlhšie ho vlastnili Zayovci, pánom hradu Uhrovec bol však i Matúš Čák Trenčiansky. Začiatok histórie dnes už hradnej zrúcaniny v Strážovských vrchoch nad Uhrovským Podhradím (okres Bánovce nad Bebravou) sa viaže k 60. rokom 13. storočia, o jej obnovu sa niekoľko rokov systematicky stará občianske združenie Hrad Uhrovec. viac »

Hrad bez šľachticov: Na Nitrianskom hrade vám otvoria skutočnú klenotnicu

Nitriansky hrad
21.07.2020

Na hradoch väčšinou bývali šľachtici. Na tom najväčšom stredovekom na Slovensku však už od 9. storočia sídlia biskupi. Navštívte miesto, kde sú uložené naše najvýznamnejšie písomné pamiatky a kde sa vám otvorí klenotnica Diecézneho múzea. viac »

Veľký Šariš: V jednej z bášt hradu má vzniknúť expozícia alchýmie

Bašta hradu Šariš, ktorú
20.07.2020

Okrem rekonštrukcie obvodovej hradby horného hradu plánuje mesto Veľký Šariš na tamojšom hrade dokončiť i rekonštrukciu bašty, ktorú nazývajú Alžbetka. Na jej oprave sa podieľa občianske združenie Hradba Šariš. viac »

Takto ste ho ešte určite nevideli: Nádherné VIDEO odhaľuje Oravský hrad v celej jeho kráse

Oravský hrad
12.06.2020

Oravský hrad patrí k najobľúbenejším turistickým atrakcia severného Slovenska, ale aj celej krajiny. Vďačiť za to môže svojej unikátnej polohe, výnimočne zachovanej architektúre aj zaujímavej histórii. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 23. september. 2020. Meniny má Zdenka.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa