V centre Bratislavy pribudla atraktívna novinka

V centre Bratislavy pribudla
11.10.2019

Časť z histórie Bratislavy po vzore zahraničných metropol či niektorých slovenských miest približuje bronzový model časti historického mesta. Znázorňuje mesto a jeho bezprostredné okolie v 18. storočí za jeho rozkvetu počas panovania Márie Terézie. Bronzový model barokovej Bratislavy odhalili vo štvrtok na Vajanského nábreží, pri kaviarni Propeller za výstrelu z historického dela. Pokrstili ho bratislavskými rožkami. viac »

Malebné Oponice: Apponyiovci v srdci Slovenska hostili aj svetoznáme osobnosti

Život v Oponiciach ovplyvňovali
01.10.2019

Hospodársky, kultúrny i spoločenský život Oponíc v okrese Topoľčany výrazne ovplyvnil šľachtický rod Apponyiovcov, ktorý sa v obci usadil v roku 1392. Uhorský šľachtický rod Peechovcov získal oponické hradné panstvo do svojej držby výmenou za svoje vtedajšie panstvo Čeklís (dnes Bernolákovo)a rozhodol zmeniť aj svoj predikát z Peech na Apponyi de Nagy Appony, čiže Oponickí z Veľkých Oponíc. V Oponiciach žili takmer 600 rokov až do roku 1935. viac »

Z kameňolomu v Devíne by mohol byť nový Park športu, kultúry a oddychu

Kameňolom v Devíne
28.09.2019

Z kameňolomu v bratislavskom Devíne by mohlo byť nový park kultúry a oddychu (PKO). Tvrdí to Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), ktorý má kameňolom vo svojej správe. Vodohospodári majú pripravenú už aj štúdiu využitia územia. viac »

Červená Voda láka turistov na park v tvare Slovenska aj vzácny kameň zo 16. storočia

Obec Červená Voda
14.09.2019

Obec Červená Voda vznikla v roku 1956 odčlenením od mesta Sabinov. Dnes turistom ponúka niekoľko zaujímavostí. Môžete sa v nej pomyselne poprechádzať Slovenskom a vidieť rozhodne treba aj vzácny kameň, ktorý bol 450 rokov ukrytý pod zemou. viac »

Tatranské plesá sú v horúcich dňoch veľkým lákadlom, na kúpanie však radšej zabudnite

Štrbské pleso
31.08.2019

Ochranári upozorňujú návštevníkov, že tatranské plesá nie sú kúpaliská. „Priezračná studená voda plies priam nabáda turistov a ich psích spoločníkov, aby sa počas náročnej letnej túry ochladili a okúpali. Tatranské plesá sú však citlivým ekosystémom, sú domovom mnohých drobných živočíšnych druhov, jedinečných glaciálnych reliktov alebo endemitov obývajúcich len určité lokality, pri ktorých aj malé zmeny prostredia môžu viesť k ich zániku,“ zdôraznil riaditeľ Správy Tatranského národného parku (TANAP) Pavol Majko. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 22. október. 2019. Meniny má Sergej.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa