Nádhera nad Detvou: Čaro ľadopádov v Mačinovej ocenia nielen zbehlí turisti

Prírodná lokalita nad Detvou,
27.02.2021

Prírodná lokalita nad Detvou, ktorú miestni turisti nazývajú Mačinová, je pre mnohých ľudí neznáma, čaro jej ľadopádov však počas zimy ocenia nielen zbehlí turisti. Vodopád, ktorý je skrytý v divokej hore Poľany, ponúka v zime pohľady na čarovne zamrznutú vodu, ktorá sa pýši na vysokých skalách. Z tohto miesta vznikajú počas zimy najoriginálnejšie fotografie. viac »

Ďalšie lákadlo čarovných Bojníc: V Bencovje grunte spoznáte život v meste pred 150 rokmi

Bojnický Bencovje grunt je
17.02.2021

Bencovje grunt v Bojniciach je TOP inováciou v cestovnom ruchu v Trenčianskom kraji za minulý rok. V každoročnej súťaži Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región sa na tom zhodla odborná porota. Múzeum tradičných remesiel otvorili len vlani v auguste, jeho návštevnosť ovplyvnila pandémia nového koronavírusu. viac »

Miesto, kde sa slzy tisnú do očí: Krypta v Osadnom ukrýva pozostatky nezmyselne zabitých chlapcov

Krypta s ostatkami padlých
11.02.2021

Krypta s ostatkami padlých vojakov z prvej svetovej vojny v obci Osadné v okrese Snina zaznamenáva čoraz väčší záujem verejnosti. Rekordný počet domácich návštevníkov počas uplynulého roka pripisuje jej duchovný správca Peter Soroka jednak protipandemickým opatreniam a tiež zapojeniu sa do marketingového projektu krajskej organizácie cestovného ruchu. viac »

Svetové hviezdy na dotyk: V týchto slovenských hoteloch nocovali tie najslávnejšie celebrity

Aj na Slovensku môžete
08.02.2021

Stretnúť svojho obľúbeného speváka, herca či športovca je obrovským snom mnohých ľudí, splní sa však len málokomu. Aj v našich podmienkach sa ale dá dostať do kontaktu so svetovými hviezdami – napríklad pobytom v rovnakom v hoteli. My sme zisťovali, kam sa vybrať v prípade, že túžite spať v podobnej posteli ako váš hrdina. viac »

Termálny prameň v Lukavici: Teplučká voda miestnym slúži na rekreáciu

Termálny prameň v Lukavici
06.02.2021

Termálny prameň v Lukavici, kedysi samostatnej obci a dnes mestskej časti mesta Žarnovica, objavili vďaka prieskumnému vrtu na začiatku 80. rokov minulého storočia. Vrt však nikto správne nezabezpečil a termálnu vodu tak miestni obyvatelia dlhodobo využívajú na rekreáciu. Ako pre TASR uviedol primátor Žarnovice Kamil Danko, s rozvojom tejto lokality počítať nemožno, celé územie patrí do vysokého stupňa ochrany európskeho významu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 3. marec. 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa