Pri záchrannom archeologickom výskume v Rimavskej Sobote odkryli 17 žiarových hrobov

Na snímke odkrytý žiarový
16.04.2019

Celkovo 17 žiarových hrobov príslušníkov pilinskej kultúry sa podarilo doteraz odkryť archeológom počas prebiehajúceho záchranného výskumu na Daxnerovej ulici v Rimavskej Sobote. Podľa slov archeológa miestneho Gemersko-malohontského múzea (GMM) Alexandra Botoša sú hroby súčasťou pohrebiska, na ktorom sa pochovávalo počas doby bronzovej zhruba 700 až 800 rokov. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Tajomný hrad nad Košicami zostal nedokončený

Hradová nad Košicami
14.04.2019

Na vrch Hradová nad Košicami prichádzajú každoročne tisícky návštevníkov. Okrem iného ich tam lákajú pozostatky stredovekého hradu, rozlohou jedného z najväčších na Slovensku. Niektorí z nich ostávajú sklamaní, z pevnosti sa totiž veľa viditeľného nezachovalo. Navyše aj to, kto, kedy a prečo ju staval, ostáva ukryté v dávnej minulosti. Priame písomné doklady o tom chýbajú. viac »

Kúpalisko Zelená žaba - medzník vo vývoji slovenskej architektúry

Unikátne kúpalisko Zelená žaba,
05.04.2019

Synergia s existujúcimi investíciami českého podnikateľa Iva Valentu v trenčianskom regióne, ale aj jeho nostalgické spomienky na návštevy kúpaliska Zelená žaba v mladosti, boli hlavnými dôvodmi rekonštrukcie unikátneho kúpaliska v Trenčianskych Tepliciach po 15-ročnom chátraní. viac »

Slovenské pramene: Na zdravotné ťažkosti, pálenie alkoholu aj zúfalý stav po ňom

Na snímke minerálny prameň
04.04.2019

Na Slovensku je približne 1600 minerálnych a termálnych prameňov. Najviac sa ich nachádza medzi Bardejovom a Prešovom, v Popradskej kotline, na Liptove, Turci, v Strážovských vrchoch a v okolí Trenčína. Slovania ich už od pradávna uctievali. Verili, že keď im prinesú obetu, medové koláčiky a medovinu, voda zo "zázračného" prameňa im prinavráti zdravie a zabezpečí vlahu pre úrodu. viac »

Slovenský architekt postavil prvý mrakodrap v Ázii, v B. Bystrici otvorili jeho múzeum

Späthova vila v Banskej
02.04.2019

V Centre architekta Ladislava Eduarda Hudeca, v Späthovej vile v Banskej Bystrici, otvorili vo štvrtok podvečer stálu expozíciu venovanú životu a dielu významného architekta, ako aj jeho otcovi, staviteľovi Jurajovi Hudecovi. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 19. apríl. 2019. Meniny má Jela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa