Park slnečnej sústavy: Pri Svidníku nahliadnete do tajomstiev vesmíru

Park slnečnej sústavy pri
15.08.2019

Návštevníci astronomického pracoviska v obci Roztoky v okrese Svidník si môžu pozrieť modely slnečnej sústavy. V týchto dňoch tam k športoviskám a oddychovým priestorom pribudol park slnečnej sústavy. viac »

Na východe vzniká unikátna atrakcia: Znásobí zvuky prírody

Slováci sa dočkajú unikátnej
06.08.2019

Neďaleko Prešova v Slanských vrchoch vznikne v objatí stromov netradičná inštalácia. Reč je o špeciálnom drevenom megafóne, ktorý vďaka svojmu tvaru znásobuje zvuky lesa a vy si tak môžete užiť nefalšovaný prírodný orchester. Takáto atrakcia nemá v strednej ani západnej Európe obdobu. viac »

Unikát, aký inde neuvidíte: Pri obnove hradu Vinné používajú dobový šliapací žeriav

Zrúcanina Vinianskeho hradu nad
03.08.2019

Pri obnove hradu nad obcou Vinné (okr. Michalovce) pomáha aj svojpomocne vyrobený drevený šliapací žeriav. Občianske združenie Zemplínsko-užská hradná cesta, ktoré na rekonštrukcii pracuje od roku 2011, ho používa pri oprave múrov, priblížil predseda správnej rady združenie Jaroslav Gorás. viac »

V Tatrách sa potvrdilo praveké osídlenie, v Hučivej diere žili ľudia už pred 15.000 rokmi

Hučivá diera
02.08.2019

Tatranská jaskyňa Hučivá diera sa už pred 15.000 rokmi stala domovom pravekých ľudí. Dokázali to objavy archeológa Slovenskej akadémie vied (SAV) Mariána Sojáka a poľského výskumníka Pawla Valde-Nowaka z Jagelovskej univerzity v Krakove. Koncom uplynulého týždňa ukončili svoj výskum v tatranskej jaskyni a prišli so zisteniami, ktoré menia pohľad na praveké osídľovania Európy. TASR o tom informovala hovorkyňa SAV Monika Hucáková. viac »

Nová atrakcia Slovenska: Neuveríte, čo k nám láka turistov zo západu

Pozorovanie medveďov v Západných
31.07.2019

O pozorovanie medveďov vo voľnej prírode majú záujem predovšetkým turisti zo západnej Európy. TASR to potvrdil Erik Ševčík, ktorý má turistickú agentúru a návštevníkov zo všetkých kútov sveta sprevádza po regióne. Jednou z jeho služieb je aj pozorovanie medveďa hnedého v dolinách Západných Tatier. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 18. august. 2019. Meniny má Elena, Helena.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa