V Donovaloch chcú postaviť krytú lyžiarsku halu, búria sa bežní ľudia aj ochranári

Projekt Donovalley
05.12.2019

Donovaly zrejme čoskoro úplne zmenia svoju tvár. V centre obce má vyrásť nový rozľahlý areál s ubytovacími zariadeniami, reštauráciami, ale aj zážitkovým centrom. Jeho súčasťou má byť vodný svet aj prvá lyžiarska hala v strednej Európe. Reakcie na tento projekt sú však zatiaľ rozpačité. viac »

Najväčšie slovanské nálezisko odkrýva tajomstvá: Pri Bojnej ryžovali zlato a kuli železo

Valy v Bojnej
02.12.2019

Slovenskí archeológovia aj v tomto roku vykonávali rozsiahle výskumy v okolí známeho slovanského hradiska v Bojnej v Topoľčianskom okrese. Vedci sa už dlhší čas nezameriavajú iba na mohutne opevnené hradisko, ale aj širšie zázemie v okolitých horách. Aj vďaka tomu sa im podarilo objaviť unikátne nálezy železiarskych pecí, či obrovské areály na ryžovanie zlata. viac »

V Bratislave chcú postaviť vyhliadkovú vežu aj zipline cez Dunaj, pozrite si návrhy

V Bratislave chcú postaviť
14.11.2019

Pri bratislavskom Starom moste plánujú postaviť vyhliadkovú vežu a vyhliadkovú lávku, ktorá má poskytnúť promenádu a posedenie nad korunami stromov. Vzniknúť má aj zipline dráha, ktorá má spojiť ponad rieku Dunaj 50-metrovú vyhliadkovú vežu na petržalskom brehu s 12-metrovou vežou na ružinovskom brehu, v blízkosti nákupného centra. Vyplýva to z architektonickej štúdie, ktorú na zasadnutie petržalskej komisie územného plánu, výstavby a dopravy predložila firma Jufa. viac »

Rarita v Kremnici: V dobovej cukrárskej výrobni spoznáte výrobu 'kremnických krumpľov'

V dobovej cukrárskej výrobni
10.11.2019

V Kremnici spustili v uplynulých dňoch originálnu cukrársku výrobňu, v ktorej môžu návštevníci vidieť prípravu tradičnej miestnej cukrovinky "kremnického krumpľa". Dobovo zariadená výrobňa vráti návštevníkov v čase a priblíži im obdobie, keď v meste žil a pôsobil cukrár Alois Atkáry. Ambíciou jej tvorcov je vybudovať z výrobne turistickú atrakciu. viac »

V Poloninách rastú najvyššie buky na svete, mŕtve drevo dáva život

Národná prírodná rezervácia (NPR)
05.11.2019

Národná prírodná rezervácia (NPR) Havešová je jednou z troch rezervácií s najvyšším stupňom ochrany v rámci Národného parku (NP) Poloniny. Spolu so Stužicou a Rožkom je súčasťou lokality svetového prírodného dedičstva UNESCO Staré bukové lesy a pralesy Karpát a iných regiónov Európy. Ako na svojej internetovej stránke uvádza Správa NP Poloniny, v Havešovej rastú stromy s mimoriadnou hrúbkou a najväčšou nameranou výškou jedincov buka v celosvetovom meradle. Niektoré merajú až 58 metrov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 25. január. 2020. Meniny má Gejza.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa