Rekonštrukcia Bratislavského hradu odkryla unikátny archeologický nález

Rekonštrukcia Bratislavského hradu odkryla
09.08.2020

Záverečná etapa rekonštrukcie Bratislavského hradu priniesla unikátny archeologický nález v podobe drevozemného valu z 11. storočia. Kancelária Národnej rady (NR) SR bude musieť nález chrániť a prezentovať priamo na mieste odkrytých nálezových miest. Pamiatka by mohla byť zreštaurovaná do roku 2023 a nálezy by mohli byť verejnosti sprístupnené v roku 2023. viac »

K prameňu v Šašovej prichádzajú ľudia s vierou v uzdravenie

Šašová v okrese Bardejov
08.08.2020

Zaujímavú minulosť spojenú so zázračnými udalosťami má obec Šašová v Nízkych Beskydách neďaleko Bardejova. V blízkosti gréckokatolíckeho chrámu Zosnutia presvätej Bohorodičky sa nachádza prameň, ktorému sú pripisované zázračné účinky na očné choroby. viac »

Plavecký Kras: Turisti môžu vidieť Deravú skalu i malé Biokovo

Jelenia hora - skalnatý
04.08.2020

Turisti, ktorí sa počas leta vyberú spoznávať krásy Plaveckého krasu na okraji Bratislavského kraja, môžu vstúpiť do voľne prístupnej jaskyne z obdobia štvrtohôr, ale zažiť aj scenériu, pripomínajúcu chorvátsku Dalmáciu, a pohorie Biokovo. Prístup k obom zvláštnostiam vedie cez trasu náučného chodníka Plavecký kras. viac »

Kúsok Hollywoodu v Slovenskom krase: Turistov láka obrí anjel zo známeho filmu

Socha anjela v obci
29.07.2020

V americkom akčnom filme Za nepriateľskou líniou z roku 2001, ktorého dej sa odohráva počas vojny v Bosne, tvorí súčasť scén veľká socha anjela s odlomeným krídlom. Vidno ju v úvode filmu aj v záverečnej "strieľačke". Dnes možno tohto desaťmetrového anjela obdivovať v obci Háj v okrese Košice-okolie, kde sa z neho stala zaujímavá turistická atrakcia. viac »

Prekvapenie v Pieninách: Známa obec ukrýva slovenskú verziu Stonehenge

Na snímke diela v
27.07.2020

„Malé slovenské Stonehenge“ ukrýva kúpeľná obec Vyšné Ružbachy v malebných Pieninách. Na jednom mieste v prírode sa nachádza 104 sôch, ktoré vytvorili významní umelci z rôznych krajín sveta. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 14. august. 2020. Meniny má Mojmír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa