Zimná atrakcia Kremnice: Na Skalke pripravili pre milovníkov adrenalínových športov ľadopád

Ľadová stena na Skalke
19.02.2019

Vyznávači adrenalínových športov majú o dôvod viac, prečo navštíviť Skalku pri Kremnici. Mesto Kremnica v spolupráci s prevádzkovateľmi športových zariadení a dobrovoľníkmi vybudovali pre priaznivcov adrenalínových športov ľadopád. viac »

Povesti o Slovensku: Cukrovú homoľu v Zádielskej doline spájajú s príbehom o kavyli

Cukrovú homoľu v Zádielskej
17.02.2019

Len odvážni mládenci mali klobúk ozdobený kavyľom. Ale len do času, kým preň neprišli o život dvaja mladí zaľúbenci. Aspoň tak si to pamätajú miestni obyvatelia obce Zádiel v okrese Košice-okolie, ktorú obklopuje Zádielska dolina. Spomínaná rastlina totiž kedysi rástla iba na skale Cukrová homoľa, ktorá je symbolom tiesňavy a spája sa s ňou viacero povestí. Jednou z nich je aj smutný príbeh o láske a nezmyselnom dodržaní slova. viac »

Spomienka nášho detstva: Ožije v Bratislave legendárny propeler?

Loď Kamzík Bratislava, nazývaná
13.02.2019

Mnohí Bratislavčania s nostalgiou spomínajú na časy, keď brehy Dunaja spájala pravidelná lodná doprava. Najmä počas víkendov alebo sviatkov, ako bol napríklad 1. máj, sa celé rodiny vozili katamaránom Kamzík na petržalskú stranu, aby tam navštívili legendárny Lunapark. Ten je už dávnou minulosťou a smutný je aj pohľad na obľúbenú loď. Dostane ešte druhú šancu? viac »

Baťov kanál je prístupný aj v zime, premávať ale môže len jediná loď

Baťov kanál
11.02.2019

Baťov kanál je veľkolepé vodohospodárske dielo z čias Československa vybudované na priemyselné účely. Na 55-kilometrovej vodnej trase siaha od moravských Otrokovíc po slovenskú Skalicu. Prevažná časť vedie po zregulovanej rieke Morava, tretina úseku je vykopaný umelý kanál. viac »

Povesti o Slovensku: Strašidelný názov Krvavé Šenky odráža desivú históriu

Krvavé Šenky
10.02.2019

Strašidelné príbehy sa roky spájajú s Krvavými Šenkami, ktoré sú časťou Lehoty v okrese Nitra. Tie najstaršie sú datované do 19. storočia a vďaka nim dostala osada, ktorá sa v minulosti volala Huszár majer, svoje súčasné pomenovanie. Zberateľom strašidelných príbehov o osade je bývalý starosta Lehoty Ondrej Práznovský, ktorý príbehom o zbojníkoch verí aj preto, že sa spomínajú vo viacerých prameňoch. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 23. február. 2019. Meniny má Roman, Romana.