Vzácnosť v Bardejove: Do Baziliky sv. Egídia umiestnili dvere z čias panovania Mateja Korvína

V Bardejove osadili starobylé
10.05.2021

Zreštaurovanú renesančnú vstupnú bránu zo 17. storočia, ako aj staršiu gotickú bránu z konca 15. storočia umiestnili do Baziliky sv. Egídia v Bardejove. Staršie dvere z čias panovania Mateja Korvína objavili počas reštaurovania tých novších. viac »

Na Košariskách sprístupnili novú expozíciu Múzea Milana Rastislava Štefánika

Košariská: Sprístupnili novú expozíciu
06.05.2021

Múzeum Milana Rastislava Štefánika otvorilo v jeho rodnom dome na Košariskách novú expozíciu s názvom Milan Rastislav Štefánik. Generál – osloboditeľ. viac »

Turizmus: Liptáci vyhnali ovce na pašu, odštartovali tak nový poznávací projekt

Liptáci vyhnali ovce na
03.05.2021

Vyháňaním ovečiek na pašu odštartoval vo štvrtok na Liptove nový projekt zameraný na spoznávanie regiónu. Nasledujúce mesiace Liptáci online formou postupne predstavia salašníctvo, horské pramene a vodopády, liptovské remeslá, ale aj menej známe prírodné zákutia a túry. viac »

Ľupčiansky skalný hríb - prírodný unikát kúsok od Banskej Bystrice

Ľupčiansky skalný hríb
20.04.2021

Zaujímavé skalné útvary patria k obľúbeným cieľom turistov. Na Slovensku ich máme niekoľko, k najznámejším patrí Skalná ihla v nive rieky Poprad či Čertova skala v prírodnej rezervácii Boky. Nemenej zaujímavý je však aj Ľupčiansky hríb neďaleko Banskej Bystrice. viac »

Nad Hriňovou vzniká nová útulňa: Otvorená bude nonstop a zadarmo

Z bývalej koliby sa
16.04.2021

Práce na obnove ďalšej starej pastierskej koliby na Javorinke nad Hriňovou v Detvianskom okrese pokračujú. Mesto ju plánuje spustiť do prevádzky počas apríla až mája tohto roka. „Momentálne prebiehajú už posledné úpravy interiérového vybavenia,“ uviedol pre TASR projektový manažér z hriňovského mestského úradu Michal Machava. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 14. máj. 2021. Meniny má Bonifác.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa