Detva: Expozíciu pod kalaváriou tvorí približne 30 drevených krížov

Približne 30 náhrobných krížov
06.09.2021

Približne 30 náhrobných krížov je súčasťou expozície pod kalváriou v hornej časti detvianskeho cintorína. „Jej zámerom je nielen pripomínať a sprístupniť autentické tradičné hodnoty Podpoľania širokej verejnosti, ale ju aj dopĺňať, rozširovať a odborne sa starať o jej zachovanie,“ povedala pre TASR vedúca Podpolianskeho múzea Renáta Babicová. viac »

Kysucké Nové Mesto má novú atrakciu: Centrum zdobí Lavička lásky

Lavička lásky pri Kostole
03.09.2021

Lavičku lásky z rúk miestnych umeleckých kováčov odhalili v utorok pri Kostole sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste. Podľa primátora mesta Mariána Mihaldu má ľuďom ponúknuť možnosť zastaviť sa, sadnúť si, byť k sebe úprimnejší a mať voči sebe viac rešpektu. viac »

Romantika pri známych kúpeľoch: Zrúcanina Kostola sv. Heleny každého očarí

Zrúcanina gotického Kostola sv.
18.08.2021

Zrúcanina Kostola sv. Heleny v Stránskom pri Rajeckých Tepliciach patrí k najstarším sakrálnym stavbám v žilinskom regióne. O záchranu národnej kultúrnej pamiatky sa od roku 2013 usiluje občianske združenie (OZ) Obnova Slovenskej Zeme, ktoré je jej nájomcom a správcom. viac »

Výlet do starej školy: Múzeum v Klokoči má pôvodné drevené lavice i tabuľu

Múzeum v starej škole
12.08.2021

Pôvodné drevené školské lavice, v ktorých sedávali žiaci, tabuľa i stará podlaha sú súčasťou Múzea v starej škole v Klokoči v Detvianskom okrese. „Máme tu aj pôvodné školské pomôcky. Patria sem papierové plagáty, podľa ktorých sa deti učili abecedu, pravítka a knihy,“ povedal pre TASR zakladateľ a vedúci múzea Stanislav Krško. viac »

V Banskej Štiavnici obnovili klopačku: Vzácne banícke dedičstvo má originálny zvuk

V Banskej Štiavnici znie
05.08.2021

Z veže Klopačky v Banskej Štiavnici sa v stredu opäť po rokoch ozval jej autentický zvuk. Klopanie na klopačku patrí k vzácnemu dedičstvu všetkých banských revírov na Slovensku. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. september. 2021. Meniny má Eugénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa