Na Slovensku máme nový chrám: V Tatrách postavili Boží hrob z čistého ľadu

Na Slovensku máme nový
18.11.2022

Jubilejný desiatykrát postavili na Hrebienku vo Vysokých Tatrách chrám z ľadu. Tatranský ľadový dóm, ktorý je najväčšou zimnou atrakciou v regióne, tento rok sochári vytesali v štýle Božieho hrobu v Jeruzaleme. Počas stredajšieho otvorenia to uviedol manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. viac »

Určené pre mŕtvych, ale tešia živých: Jurkovičove vojenské cintoríny sú vzácnym unikátom

Vojenský cintorín Konieczna -
12.11.2022

Vrcholné diela najznámejšieho slovenského architekta prvej polovice 20. storočia Dušana Samuela Jurkoviča sú známe nielen architektonickej obci, ale aj širšej verejnosti. Našu pozornosť si však zaslúžia aj jeho súbor troch desiatok vojenských cintorínov z I. svetovej vojny, o ktorých sa na Slovensku natoľko nevie. Ide pritom o absolútny unikát. viac »

Bratislava: Na rekonštruovanú Michalskú vežu sa opäť vrátili zvony

Bratislava: Na rekonštruovanú Michalskú
11.11.2022

Na Michalskú vežu v Bratislave, ktorá prechádza generálnou rekonštrukciou, sa vo štvrtok opäť vrátili zvony. Umiestnili ich na pôvodné miesto v lucerne, ktorá je súčasťou helmice veže. Väčší z nich zrekonštruovali, menší je vernou kópiou pôvodného, ktorého oprava nebola pre jeho značné poškodenie možná. Poškodený originál bude súčasťou pripravovanej novej expozície venovanej obnove Michalskej veže. viac »

Na breznianskom námestí sprístupnili zrekonštruovanú vežu, ukrýva aj byt zvonára

Mestská veža na námestí
05.11.2022

Na breznianskom námestí začiatkom októbra sprístupnili zrekonštruovanú historickú dominantu horehronskej metropoly, mestskú vežu. viac »

V Dargove nájdete unikátny kamenný obelisk, označoval hranicu medzi Zemplínom a Abovom

V Dargove nájdete unikátny
30.10.2022

Historická pamiatka, stojaca pri štátnej ceste na hranici okresov Trebišov a Košice-okolie, tzv. župný kameň, sa dočkala obnovy. V rámci projektu došlo aj k vybudovaniu náučného a zážitkového chodníka, ktorý k hraničnému kameňu vedie historickou lesnou cestou z obce Dargov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 4. december. 2022. Meniny má Barbora, Barbara.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa