Údolie smrti - memento tragických udalostí na východe Slovenska

Bojisko na  Dukle
25.10.2019

Medzi obcami Kapišová, Kružľová a Nižná Písaná v okrese Svidník sa presne pred 75 rokmi odohrávali urputné boje Karpatsko-duklianskej operácie. Dnes ich pripomína Prírodné múzeum Údolie smrti, kde môžete vzdať úctu padlým vojakom. viac »

Luxusné kempovanie konečne aj na Slovensku: Pri Banskej Štiavnici otvorili prvý glamping

Forrest Glamp
23.10.2019

Vo svete nový a obľúbený trend ubytovania, tzv. glamping, prichádza do turisticky obľúbenej destinácie v okolí Banskej Štiavnice. Na brehu jazera Počúvadlo sa začiatkom októbra otvoril unikátny zážitkový projekt Forrest Glamp. viac »

Pod rekonštruovanou strechou chrámu v Ratkovej sídli najväčšia kolónia netopiera

Evanjelický kostol v Ratkovej
14.10.2019

Strecha evanjelického kostola v Ratkovej v okrese Revúca, pod ktorou sídli najväčšia kolónia netopiera obyčajného a netopiera ostrouchého na Slovensku, sa dočkala počas vlaňajška a tohto roku dvoch etáp obnovy. Prvá etapa bola financovaná z dotácie 23.000 eur od ministerstva kultúry cez program Obnovme si svoj dom a z príspevku občianskeho združenia (OZ) Gotická cesta. viac »

V centre Bratislavy pribudla atraktívna novinka

V centre Bratislavy pribudla
11.10.2019

Časť z histórie Bratislavy po vzore zahraničných metropol či niektorých slovenských miest približuje bronzový model časti historického mesta. Znázorňuje mesto a jeho bezprostredné okolie v 18. storočí za jeho rozkvetu počas panovania Márie Terézie. Bronzový model barokovej Bratislavy odhalili vo štvrtok na Vajanského nábreží, pri kaviarni Propeller za výstrelu z historického dela. Pokrstili ho bratislavskými rožkami. viac »

Malebné Oponice: Apponyiovci v srdci Slovenska hostili aj svetoznáme osobnosti

Život v Oponiciach ovplyvňovali
01.10.2019

Hospodársky, kultúrny i spoločenský život Oponíc v okrese Topoľčany výrazne ovplyvnil šľachtický rod Apponyiovcov, ktorý sa v obci usadil v roku 1392. Uhorský šľachtický rod Peechovcov získal oponické hradné panstvo do svojej držby výmenou za svoje vtedajšie panstvo Čeklís (dnes Bernolákovo)a rozhodol zmeniť aj svoj predikát z Peech na Apponyi de Nagy Appony, čiže Oponickí z Veľkých Oponíc. V Oponiciach žili takmer 600 rokov až do roku 1935. viac »


Utorok, 19. november. 2019. Meniny má Alžbeta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa