Skvelý tip na rodinný výlet: Navštívte rodný dom J. G. Tajovského

Priestory Pamätného domu Jozefa
14.06.2020

Banskobystrická Štátna vedecká knižnica (ŠVK) – Literárne a hudobné múzeum otvorí letnú turistickú sezónu v Pamätnom dome Jozefa Gregora Tajovského v Tajove, obci pri Banskej Bystrici, od 16. júna. TASR o tom vo štvrtok informovala Jozefa Pevčíková, múzejná pedagogička Literárneho a hudobného múzea ŠVK. viac »

Banská Štiavnica: Pri rekonštrukcii vedenia našli pozostatky hradieb a synagógy

Banská Štiavnica
13.06.2020

V historickom centre Banskej Štiavnice prebieha v týchto dňoch rekonštrukcia podzemného vedenia. Na výkopy, ktoré tu energetici zo Stredoslovenskej distribučnej (SSD) robia v niektorých úsekoch aj do hĺbky 1,2 metra, dohliada aj archeológ. Momentálne majú za sebou zhruba polovicu trasy, no už sa im podľa manažérky realizácie z SSD Zuzany Auxtovej podarilo nájsť niekoľko artefaktov. viac »

V Trnavskom kraji objavili rozsiahle praveké sídlisko, ľudia ho obývali už pred 7000 rokmi

V lokalite Vysielač bývali
11.06.2020

V lokalite Vysielač v obci Veľké Kostoľany vzniká nová obytná štvrť. Jej obyvatelia však nebudú prvými, ktorí si toto miesto vybrali pre život. Prebiehajúci dlhodobý archeologický výskum dokázal, že vhodné podmienky tohto územia oslovili už prvých roľníkov mladšej doby kamennej pred vyše 7000 rokmi, rovnako ako kultúry v nasledujúcich mladších obdobiach. Sídlisko svojím rozsahom a bohatosťou nálezov patrí k najväčším objaveným v poslednom období v Trnavskom kraji. viac »

Múzeum Bojnice oslavuje 70 rokov, prvých turistov však zámok vítal už v roku 1907

Bojnický zámok
09.06.2020

Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice si v tomto období pripomína 70. výročie svojho založenia. Prví návštevníci však prišli do priestorov zámku už o desaťročia skôr, na prehliadku im ich sprístupnil posledný šľachtický majiteľ zámku, gróf Ján František Pálfi. viac »

Pribylina: V areáli Múzea liptovskej dediny začal premávať historický vláčik

Historická vlaková súprava Považskej
08.06.2020

Historická vlaková súprava Považskej lesnej železnice začala premávať v areáli Múzea liptovskej dediny v Pribyline. Na prvú jazdu vláčik vypravili v piatok popoludní. Po Kysuciach a Orave je to už tretia funkčná železnička v Žilinskom kraji. Návštevníkov vláčik odvezie od expozície ľudovej architektúry k depu železnice. viac »


Sobota, 11. júl. 2020. Meniny má Milota.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa