Tatranské plesá sú v horúcich dňoch veľkým lákadlom, na kúpanie však radšej zabudnite

Štrbské pleso
31.08.2019

Ochranári upozorňujú návštevníkov, že tatranské plesá nie sú kúpaliská. „Priezračná studená voda plies priam nabáda turistov a ich psích spoločníkov, aby sa počas náročnej letnej túry ochladili a okúpali. Tatranské plesá sú však citlivým ekosystémom, sú domovom mnohých drobných živočíšnych druhov, jedinečných glaciálnych reliktov alebo endemitov obývajúcich len určité lokality, pri ktorých aj malé zmeny prostredia môžu viesť k ich zániku,“ zdôraznil riaditeľ Správy Tatranského národného parku (TANAP) Pavol Majko. viac »

Horehronské cyklodreziny - nová unikátna atrakcia pre turistov

Horehronské cyklodreziny jazdiace po
29.08.2019

Domáci i zahraniční turisti sa od piatka mohli po prvý raz na Slovensku "bicyklovať" po koľajniciach. Trať medzi horehronskými stanicami Hronec a Čierny Balog sa v súčasnosti pre zlý technický stav koľajníc nemôže využívať na prepravu lesnou Čiernohronskou železnicou (ČHŽ), a tak sa našlo nové využitie - Horehronské cyklodreziny. TASR o tom informoval tím Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie. viac »

Dargov je symbolom bojov 2. svetovej vojny, turistov láka na drevenú zvonicu aj záhadný župný kameň

Obec Dargov
28.08.2019

Obec Dargov v okrese Trebišov leží na úpätí strednej časti Slanských vrchov v doline potoka Trnávka. V dejinách je spojená najmä s druhou svetovou vojnou a krvavými bojmi medzi nemeckou a sovietskou armádou na prelome rokov 1944 a 1945. Jej dominantou je historická drevená zvonica, no turistov láka aj záhadný župný kameň viac »

Herliansky gejzír

Herliansky gejzír
23.08.2019

Na Slovensku máme viacero unikátov, aké nikde inde v Európe nenájdete. K takým patrí aj Herliansky gejzír vo východoslovenskej obci Herľany, ktorý strieka studenú vodu. viac »

Tip na výlet: Zrekonštruovaný Vodný mlyn v Jelke je európskou raritou

Vodný mlyn v Jelke
17.08.2019

Národná kultúrna pamiatka Vodný kolový mlyn, nazývaný aj Némethov mlyn na brehu Malého Dunaja v Jelke patrí medzi technické pamiatky Slovenska a je považovaný za stredoeurópsku raritu. Funkčný bol až do roku 1951, jeho dnešní návštevníci tak môžu získať presnú predstavu, ako zariadenie fungovalo. viac »


Streda, 29. január. 2020. Meniny má Gašpar.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa