V B. Bystrici otvorili vilu D. Skuteckého: Spoznajte jedného z najvýznamnejších umelcov Slovenska

Vila maliara D. Skuteckého
24.05.2020

Hoci Stredoslovenská galéria (SSG) v Banskej Bystrici plánovala sprístupniť zrenovované diela i vilu maliara svetového mena Dominika Skuteckého už skôr, pre koronakrízu tak urobiť nemohla. Reinštalovanú stálu expozíciu, ktorá obsahuje 50 umeleckých diel, z toho zhruba polovica je zo zbierky SSG, ostatné sú zapožičané, otvorila pre verejnosť až v piatok. viac »

Kostoľany nad Hornádom: Archeologický výskum potvrdil existenciu rotundy

Kostoľany nad Hornádom: Archeologický
21.05.2020

Archeologický výskum v Kostoľanoch nad Hornádom v okrese Košice-okolie potvrdil existenciu rotundy. Pri Kostole sv. Štefana prvomučeníka našli aj stredoveké mince či prsteň približne z 12. storočia. Ako pre TASR povedal hlavný archeológ spoločnosti Triglav Peter Šimčík, ide o významný nález. viac »

Gelnica: Súčasťou banského skanzenu je aj taviaca pec

Taviaca pec v banskom
13.05.2020

Súčasťou rozrastajúceho sa banského skanzenu v gelnickej oblasti Turzov je aj taviaca pec, ide o rekonštrukciu tohto zariadenia po 300 rokoch. Ako pre TASR povedal primátor Gelnice Dušan Tomaško, mesto má v pláne pokračovať v tvorbe ďalších produktov cestovného ruchu. viac »

Povesti a legendy: Pán Svätého Antona lovil hlucháne, aby sám neprišiel o život

Kaštieľ v sv. Antone
05.05.2020

Našu najväčšiu expozíciu venovanú poľovníctvu nájdete v kaštieli vo Svätom Antone. Ako by to teda bolo, aby aj jedna z historických legiend tohto panského sídla nehovorila práve o poľovačkách. viac »

Svidník chystá novú turistickú atrakciu: Nad mestom má vyrásť vyhliadková veža s presklenou útulňou

Novou turistickou atrakciou mesta
05.05.2020

Novou turistickou atrakciou mesta Svidník má byť vyhliadková veža. Radnica ju chce postaviť nad mestom, v lokalite lyžiarskeho vleku. Celkové náklady na jej výstavbu predstavujú viac ako 60.000 eur. viac »


Nedeľa, 12. júl. 2020. Meniny má Nina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa