Herliansky gejzír

Herliansky gejzír
23.08.2019

Na Slovensku máme viacero unikátov, aké nikde inde v Európe nenájdete. K takým patrí aj Herliansky gejzír vo východoslovenskej obci Herľany, ktorý strieka studenú vodu. viac »

Tip na výlet: Zrekonštruovaný Vodný mlyn v Jelke je európskou raritou

Vodný mlyn v Jelke
17.08.2019

Národná kultúrna pamiatka Vodný kolový mlyn, nazývaný aj Némethov mlyn na brehu Malého Dunaja v Jelke patrí medzi technické pamiatky Slovenska a je považovaný za stredoeurópsku raritu. Funkčný bol až do roku 1951, jeho dnešní návštevníci tak môžu získať presnú predstavu, ako zariadenie fungovalo. viac »

Park slnečnej sústavy: Pri Svidníku nahliadnete do tajomstiev vesmíru

Park slnečnej sústavy pri
15.08.2019

Návštevníci astronomického pracoviska v obci Roztoky v okrese Svidník si môžu pozrieť modely slnečnej sústavy. V týchto dňoch tam k športoviskám a oddychovým priestorom pribudol park slnečnej sústavy. viac »

Na východe vzniká unikátna atrakcia: Znásobí zvuky prírody

Slováci sa dočkajú unikátnej
06.08.2019

Neďaleko Prešova v Slanských vrchoch vznikne v objatí stromov netradičná inštalácia. Reč je o špeciálnom drevenom megafóne, ktorý vďaka svojmu tvaru znásobuje zvuky lesa a vy si tak môžete užiť nefalšovaný prírodný orchester. Takáto atrakcia nemá v strednej ani západnej Európe obdobu. viac »

Unikát, aký inde neuvidíte: Pri obnove hradu Vinné používajú dobový šliapací žeriav

Zrúcanina Vinianskeho hradu nad
03.08.2019

Pri obnove hradu nad obcou Vinné (okr. Michalovce) pomáha aj svojpomocne vyrobený drevený šliapací žeriav. Občianske združenie Zemplínsko-užská hradná cesta, ktoré na rekonštrukcii pracuje od roku 2011, ho používa pri oprave múrov, priblížil predseda správnej rady združenie Jaroslav Gorás. viac »


Pondelok, 17. február. 2020. Meniny má Miloslava.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa