Nádhera pri Kremnici: Na Skalke vznikol 20-metrový ľadopád (VIDEO)

2024-01-31 12:00:00 |   |    | 

Zásluhou mrazivého počasia pribudla na Skalke pri Kremnici ďalšia atrakcia. Milovníci adrenalínu sa môžu tešiť na viac ako 20 metrov dlhý ľadopád, ktorý sa nachádza v areáli feratového sveta. Informovalo o tom mesto Kremnica, ktoré sa spolu s Horskou službou Kremnické vrchy o túto atrakciu postaralo. 

"Vďaka vhodnej lokalite, ktorá odolá aj výkyvom počasia, by mal ľadopád vydržať celé týždne," uvádza samospráva s tým, že predpoveď počasia na najbližších desať dní síce počíta s oteplením, no pri nadmorskej výške okolo 1200 metrov a severozápadnej expozícii ľadopádu by sa ani mierne oteplenie nemalo na kvalite ľadu výraznejšie podpísať.

Ako ďalej mesto uvádza, atrakcia je prístupná aj verejnosti, no upozorňuje, že v záujme vlastnej bezpečnosti treba dodržiavať pokyny zverejnené na informačnom paneli. Prístup k ľadopádu je v teréne značený.

"Pri nástupe do ľadovej steny je nevyhnutný špeciálny výstroj - prilba a výbava na lezenie v ľade, napríklad mačky a cepíny. Neprofesionálnym lezcom odporúčame liezť na ľadovú stenu len pod dohľadom odborníka, lezenie v ľadopáde je na vlastné riziko," dodala radnica.

 

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Pondelok, 4. marec. 2024. Meniny má Kazimír.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa