Cestovanie po Európe

Dovolenka pri mori trochu inak: Kúpali sme sa v nórskom Osle

18.07.2018 |

Oslo nepredstavuje kvôli svojmu studenšiemu podnebiu typickú letnú dovolenkovú destináciu. Pre hlavné mesto Nórska sú typické dlhé studené zimy s množstvom snehu a mierne krátke letá, od júna do augusta sa ale teploty šplhajú aj na 25 až 28 stupňov. Turisti vtedy nemusia obdivovať iba impozantné pamiatky, ale aj príjemné malebné pobrežie lemované mnohými polostrovčekmi a ostrovčekmi. Ich krásu treba objaviť a pozrieť si ju zblízka.

Viac článkov
Kréta, Grécko

Bájna Kréta: 5 dôvodov pre návštevu najväčšieho gréckeho ostrova

12.07.2018 | 

Kréta je najjužnejším a najväčším gréckym ostrovom. Je opradená množstvom legiend a dodnes sa tam nachádzajú historické poklady našej civilizácie. Gréci sú na ňu právom hrdí, pretože konkuruje najkrajším ostrovom na svete.

Praia Marinha, Carvoeiro, Portugalsko

Inšpirácia na dovolenku: 10 najkrajších pláží Portugalska

10.07.2018 | 

Portugalsko zatiaľ nepatrí medzi top destinácie Slovákov. Každý, kto túto neveľkú krajinu na Pyrenejskom polostrove navštívil, však rozhodne potvrdí, že jej pláže patria k tým najkrajším. Či už hľadáte rušné letoviská s výbornými službami alebo uprednostníte oddych v srdci divokej prírody, Portugalsko má ponuku pre každého.

Mdina, Malta

Živý labyrint na Malte: V uličkách stredovekej Mdiny sa ľahko stratíte

18.07.2018 | 

Len pár starobylých miest si dokázalo uchovať čaro pôvodnej atmosféry a z kontaktu s moderným svetom si vybrať len to najlepšie. Mestu Mdina na Malte sa to podarilo. Od okolia ho oddeľujú hrubé mestské hradby a možno i vďaka nim sa tu podarilo udržať to magické čaro starobylých historických sídel, ktoré pôsobia ako magnet na turistov.

, Taliansko

Severotalianske mestečká: Poklady, ktoré čakajú na objavenie

26.06.2018 | 

Taliansko je priam gýčovo krásne: na každom rohu krásny ostrov, tyrkysové more, piesočnaté pláže, historické pamiatky a mnoho iného. Turista nevie, z čoho si má vybrať. Krajina na Apeninskom polostrove preto patrí medzi najvyhľadávanejšie destinácie nielen Európy, ale aj celého sveta. Aj severné Taliansko je plné lákadiel, ktoré by bolo hriechom nevidieť. Ich ponuka vám istotne vyrazí dych.

Čierna Hora

Čierna Hora za tri minúty: Nádherné VIDEO Slovákov predstavuje to najlepšie z perly Balkánu

10.07.2018 | 

Čierna Hora zatiaľ nepatrí k najnavštevovanejším destináciám, turistom pritom rozhodne má čo ponúknuť. Nádherné pobrežie, malebné mestečká a majestátne hory – to sú lákadlá, ktorým je naozaj ťažké odolať. Dokazuje to aj najnovšie video z produkcie slovenskej dvojice Hike the World.

Ostrov Milos, Grécko

Skryté poklady Grécka: 7 lokalít, ktoré čakajú na svoje objavenie

04.07.2018 | 

Možno ste už navštívili väčšinu gréckych ostrovov a v ničom nezaostávate ani pri odhaľovaní krás na pevnine, ale napriek tomu mohli vašej pozornosti ujsť niektoré dobre skryté poklady. Práve tie vám dajú ďalšiu zámienku na to, aby ste si do tejto krajiny zašli aj tento rok aspoň na krátku niekoľkodňovú dovolenku.

400, Budapešť

FOTO Budapešť: čo nenájdete v bedekri

29.12.2012 | 

MAĎARSKO - Ako vyzerajú najlepšie podniky u našich južných susedov? Kde sa dá výborne najesť za rozumnú cenu? Kam sa ísť zabaviť, ak nemáte chuť na otrepané diskotéky? V tomto článku sa dočítate o reštauráciách a baroch, ktoré by ste inak našli zrejme len náhodou. Nebudeme totiž hovoriť o žiadnych „michelinských“ hviezdach, ale o skutočných prekvapeniach, ktoré Budapešť ponúka.

The Coburg Bar, Londýn,

Top londýnske kokteilové bary

01.12.2012 | 

VEĽKÁ BRITÁNIA - Synonymom pre Londýn je pivárska kultúra a pinta ležiaka alebo čierneho piva. Zatiaľ čo sa ale momentálne hovorí o úpadku tradičných pivární, pokroková kokteilová scéna prekvitá a začína určovať trend, myslí si Kara Newmanová, autorka knihy Spice & Ice: 60 tongue-tingling cocktails (Korenie a ľad: 60 jazyk-brniacich kokteilov).

Vo Varšave otvoria múzeum

Nová atrakcia Varšavy: V poľskej metropole otvoria múzeum vodky

12.06.2018 | 

V poľskej metropole Varšava otvoria na budúci týždeň nové múzeum poľskej vodky. Tento alkohol patrí k najznámejším vývozným artiklom Poľska, v ktorom má zároveň jeho pitie asi 500-ročnú tradíciu, priblížila agentúra AP.

Na archívnej snímke z

Svedok studenej vojny: Berlínska East Side Gallery sa stane pamätným miestom

18.05.2018 | 

Najdlhší zachovaný úsek Berlínskeho múru, pestro pomaľovaný 1,3-kilometrový pás známy ako East Side Gallery, sa stane oficiálnym pamätníkom. Magistrát rozhodol, že pozostatky múru prejdú pod správu nadácie Berlin Wall Foundation, ktorá sa zaoberá dedičstvom mesta z čias studenej vojny.

Oludeniz, Turecko

Turecký Dalaman: Nová destinácia Ryanairu ponúka more, pamiatky aj zábavu

29.06.2018 | 

Letecká spoločnosť Ryanair včera spustila novú leteckú linku do Dalamanu. Výlety do Turecka sú určené najmä pre dovolenkárov, ktorí uprednostňujú týždňové pobyty pri mori. Lety z tohto mesta budú každý štvrtok a aj počas hlavnej sezóny zaplatíte za spiatočnú cestu do 100 eur.

Peloponéz, Grécko

Polostrov Peloponéz - nevídaný poklad gréckej pevniny

18.06.2018 | 

Plánujete letnú dovolenku, ale ešte stále sa neviete rozhodnúť, kde zakotvíte? Možno by ste mali zvážiť návštevu Grécka, ktoré je síce preslávené najmä ostrovmi, no za návštevu rozhodne stojí aj jeho pevninská časť. Ak vás lákajú azúrové zákutia, nádherné dlhé piesočnaté pláže, veľa zábavných podnikov a ruiny starovekej civilizácie, navštívte polostrov Peloponéz.

Toto doma nezažijete: Najzaujímavejšie

Toto doma nezažijete: Najzaujímavejšie letné festivaly ponúkajú výnimočné zážitky

12.07.2018 | 

Letné festivaly sa nemusia týkať výsostne iba hudby. V Európe je v tomto období množstvo zaujímavých podujatí, na ktorých sa stretávajú fanúšikovia rôznych vecí počnúc umením, končiac gastronomickými lahôdkami. Stačí si už len vybrať ten, ktorý je blízky vášmu srdcu a naplánovať si tam dovolenku.

Májové podujatia na zámku

Máj na zámku Schloss Hof - zaujímavé podujatia pre malých aj veľkých

30.04.2018 | 

V rozkvitnutom zámockom areáli sa počas mája môžete tešiť na pestrú programovú ponuku. Na svoje si prídu milovníci výstav, zvieratiek, umeleckých remesiel i záhradných krás.

Lofoty, Nórsko

Lofoty - drsná nádhera s vôňou rýb (FOTOREPORTÁŽ)

27.05.2018 | 

Vrcholky strmých hôr sú ešte v máji posypané snehom a ponad ne sa o polnoci prechádza rozpálené oranžové slnko. Vzduch vonia morom, riasami a rybacinou a takmer každý dom zdobia sušiace sa tresky. Vitajte na súostroví Lofoty, ktoré vás svojou drsnou krásou absolútne uchváti.

Brandreth & Grey Knotts,

Očami odborníka: 10 najväčších prírodných krás v Británii

19.05.2018 | 

Ochranca prírody a autor prírodovedných kníh Matthew Oates sa počas svojej kariéry venoval okrem iného aj skúmaniu motýľov, ktoré žijú vo Veľkej Británii. Vďaka tomu prešiel mnohé krásne lokality tejto krajiny. Pred odchodom do dôchodku pre Daily Mail odhalil svoj zoznam prírodných zázrakov, ktoré by mali turisti rozhodne navštíviť.

Živý labyrint na Malte: V uličkách stredovekej Mdiny sa ľahko stratíte

Mdina, Malta
18.07.2018

Len pár starobylých miest si dokázalo uchovať čaro pôvodnej atmosféry a z kontaktu s moderným svetom si vybrať len to najlepšie. Mestu Mdina na Malte sa to podarilo. Od okolia ho oddeľujú hrubé mestské hradby a možno i vďaka nim sa tu podarilo udržať to magické čaro starobylých historických sídel, ktoré pôsobia ako magnet na turistov. viac »

Toto doma nezažijete: Najzaujímavejšie letné festivaly ponúkajú výnimočné zážitky

Toto doma nezažijete: Najzaujímavejšie
12.07.2018

Letné festivaly sa nemusia týkať výsostne iba hudby. V Európe je v tomto období množstvo zaujímavých podujatí, na ktorých sa stretávajú fanúšikovia rôznych vecí počnúc umením, končiac gastronomickými lahôdkami. Stačí si už len vybrať ten, ktorý je blízky vášmu srdcu a naplánovať si tam dovolenku. viac »

Bájna Kréta: 5 dôvodov pre návštevu najväčšieho gréckeho ostrova

Kréta, Grécko
12.07.2018

Kréta je najjužnejším a najväčším gréckym ostrovom. Je opradená množstvom legiend a dodnes sa tam nachádzajú historické poklady našej civilizácie. Gréci sú na ňu právom hrdí, pretože konkuruje najkrajším ostrovom na svete. viac »

Čierna Hora za tri minúty: Nádherné VIDEO Slovákov predstavuje to najlepšie z perly Balkánu

Čierna Hora
10.07.2018

Čierna Hora zatiaľ nepatrí k najnavštevovanejším destináciám, turistom pritom rozhodne má čo ponúknuť. Nádherné pobrežie, malebné mestečká a majestátne hory – to sú lákadlá, ktorým je naozaj ťažké odolať. Dokazuje to aj najnovšie video z produkcie slovenskej dvojice Hike the World. viac »

Inšpirácia na dovolenku: 10 najkrajších pláží Portugalska

Praia Marinha, Carvoeiro, Portugalsko
10.07.2018

Portugalsko zatiaľ nepatrí medzi top destinácie Slovákov. Každý, kto túto neveľkú krajinu na Pyrenejskom polostrove navštívil, však rozhodne potvrdí, že jej pláže patria k tým najkrajším. Či už hľadáte rušné letoviská s výbornými službami alebo uprednostníte oddych v srdci divokej prírody, Portugalsko má ponuku pre každého. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 23. júl. 2018. Meniny má Oľga.

Ponuka zájazdov

Foto dňa