Cestovanie po Európe

Palác Drottningholm – Versailles severnej Európy

14.01.2020 |

Švédsky palác Drottningholm sa nachádza na predmestí Štokholmu. Využívajú ho ako oficiálne kráľovské sídlo a patrí medzi budovy, ktoré vlastnia priamo členovia monarchie. Napriek tomu je prístupný aj pre verejnosť. Návštevníci sa dostanú do parku a do tých priestorov, ktoré nevyužíva rodina týchto panovníkov.

Viac článkov
Gradac, Chorvátsko

Gradac – ideálna chorvátska dovolenka pre rodiny s deťmi

11.07.2019 | 

Dovolenkový rezort a mestečko Gradac sa nachádza len 40 kilometrov od hraníc s Bosnou a Hercegovinou. Jeho výhodou je, že tam vládne pokojná atmosféra, pláže a more sú čisté s výbornými podmienkami na plávanie, takže ho kvôli tomu vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi. Zároveň im ponúka možnosti na aktívnu dovolenku plnú športových zaujímavostí.

Zadar

Víkend pri mori: 7 miest s ideálnym leteckým spojením

04.07.2019 | 

Dovolenka nám vie niekedy ubehnúť veľmi rýchlo a po zvyšok leta už len snívame o tom, kedy sa ešte budeme môcť vybrať k moru. Jednou z možností je rozdeliť si vaše voľno na niekoľko častí a ísť do cudziny počas leta niekoľkokrát. Využite priame lety z Bratislavy, ktoré vás zavezú rovno na pláž, kde si môžete oddýchnuť počas predĺženého víkendu. Tieto alternatívy sú ideálne aj pre tých, ktorí majú málo dní dovolenky alebo menší rozpočet.

Liége, Belgicko

Liége – belgické mesto baníctva a vzácnych pamiatok

20.12.2019 | 

V jednej z najstaršie osídlených oblastí v Európe sa v súčasnosti rozprestiera nádherné belgické mesto Liége. Okrem iného sa k nemu viaže dlhá banícka história. Bolo to vôbec jedno z prvých miest na starom kontinente, kde sa začalo ťažiť uhlie. Táto priemyselná tradícia sa s nimi spája až do súčasnosti, keďže tam vybudovali aj jednu z najväčších železiarní v regióne.

Bosna a Hercegovina

Autobusom na Balkán: Objavte Sarajevo a bosnianske pyramídy priamym spojom

09.12.2019 | 

Balkán je geografický a historický názov územia na Balkánskom poloostrove ležiacom v juhovýchodnej Európe medzi Čiernym morom na východe a Jadranským morom na západe. Na severe je Balkán ohraničený riekou Sávou a dolným tokom Dunaja, na juhu Iónskym, Krétskym, Egejským a Marmarským morom. Toľko výpočet z encyklopédie. Keď sa však povie „Balkán“, väčšine ľudí sa vybaví juhovýchodný temperament, obyvatelia formovaní ťažkými podmienkami a vojnou, ako aj čevapčiči, pljeskavica či rakija.

Štrbina Silfra

Silfra – prírodný unikát na hranici dvoch kontinentov

10.12.2019 | 

Islandská príroda je hlavným dôvodom, prečo túto krajinu miluje toľko turistov. Neustále neprestáva prekvapovať novými zákutiami, ktoré vás presvedčia na ďalšiu návštevu. Medzi tieto unikáty patrí štrbina Silfra, kde sa stretávajú dve tektonické platne.

Portree, Škótsko

Malé škótske mestečká - tie najkrajšie zákutia krajiny

01.12.2019 | 

Edinburgh, Glasgow alebo Aberdeen síce patria medzi hlavné atrakcie krajiny, ale v Škótsku im konkurujú aj nenápadnejšie, ale oveľa krajšie malé mestečká. Tie často ležia v okolí Škótskej vysočiny alebo na ostrovoch, takže ich čaro podčiarkuje ešte aj úžasná príroda tejto lokality.

Moulin Rouge

Moulin Rouge oslavuje 130 rokov: FOTO Najslávnejší kabaret sveta preslávili odhalené nohy

09.10.2019 | 

Tak ako patrí k Parížu Eiffelova veža či múzeum Louvre, tak je jeho symbolom aj „červený mlyn“ Moulin Rouge, pôvodne nevestinec, neskôr koncertná sála, kde ženskú krásu, šarm a zvodnosť oslavujú už 130 rokov.

Demel, Viedeň, Rakúsko

Pre maškrtné jazýčky: Toto sú najlepšie cukrárne na svete

04.10.2019 | 

Milujete zákusky, zmrzlinu a iné chutné dezerty? Vytiahnite si váš cestovateľský zápisník a pero, pretože teraz dostanete hneď niekoľko tipov, kam by ste sa mali vybrať počas vašich potuliek po svete. Po túre alebo návšteve pamiatok je ideálne trošku si oddýchnuť v peknej cukrárni, kde si objednáte kávu a chutný zákusok.

Zelená klenba v Drážďanoch:

Zelená klenba v Drážďanoch: Takéto poklady včera ulúpili v krádeži storočia

26.11.2019 | 

Včerajšok sa do histórie Drážďan aj celého Nemecka zapísal čiernymi písmenami. Zo Štátnych umeleckých zbierok ukradli hotový poklad – diamantové a briliantové historické šperky, ktorých hodnota môže byť niekoľko miliárd eur.

Sziklakorhaz, Nemocnica v skale

Výnimočné múzeum v Budapešti: Protiatómový bunker ukrýva nemocnicu z 2. svetovej vojny

10.10.2019 | 

Sziklakorhaz, teda Nemocnica v skale, patrí k najoriginálnejším a najfascinujúcejším atrakciám maďarskej metropoly. Nachádza sa v podzemných priestoroch pod Budapeštianskym hradom, ktoré boli v povojnových rokoch upravené na protiatómový bunker. Počas 2. svetovej vojny v nich ale sídlila tajná vojenská nemocnica a dnes ju v jej pôvodnej podobe môžete navštíviť aj vy.

Palác Drottningholm

Palác Drottningholm – Versailles severnej Európy

14.01.2020 | 

Švédsky palác Drottningholm sa nachádza na predmestí Štokholmu. Využívajú ho ako oficiálne kráľovské sídlo a patrí medzi budovy, ktoré vlastnia priamo členovia monarchie. Napriek tomu je prístupný aj pre verejnosť. Návštevníci sa dostanú do parku a do tých priestorov, ktoré nevyužíva rodina týchto panovníkov.

Ostrov Kiži, Rusko

Ruský ostrov Kiži – jedinečný skanzen ruskej drevenej dedinky

03.01.2020 | 

Históriu národa by sme nemali spoznávať iba prostredníctvom honosných panských sídiel a meštianskych domov, ale v každej navštívenej krajine by sme si mali obzrieť aj jednoduché obydlia chudobných obyvateľov. Na tento účel výborne slúžia skanzeny, ktoré nám navyše predstavia aj pôvodné tradície danej oblasti. V Rusku sa jedna z najkrajších drevených dediniek nachádza na úžasnom mieste na ostrove Kiži.

Adventný Colmar

Perníkové mestečko: Kráľom Vianoc je francúzsky Colmar

23.12.2019 | 

Alsaské mesto Colmar patrí k najvyhľadávanejším miestam vo Francúzsku. Jeho historické centrum vyzerá, akoby sa v ňom zastavil čas. Ak hľadáte to najvhodnejšie obdobie na jeho návštevu, vyberte si advent. V predsviatočnom čase je ako vystrihnuté z vianočnej rozprávky, ktorú musia milovať deti aj dospelí.

Henry street, Dublin

Na vlastnej koži: Navštívili sme adventný Dublin a vianočné trhy v Írsku

13.12.2019 | 

Tradícia vianočných trhov sa postupne dostáva do celej Európy a navnadila už aj krajiny, pre ktoré nie sú až natoľko typické. Dublin patrí medzi menej tradičné adventné destinácie, ktoré vás ale prekvapia nádhernou výzdobou, chutným jedlom a širokou ponukou aktivít.

Národný park Nuuksio

TOP 7 prírodných zázrakov Fínska

05.01.2020 | 

Severské štáty nás asi nikdy neprestanú prekvapovať svojimi prírodnými krásami. Fínsko je známe ako krajina tisícich jazier, ale vo svojom talóne má oveľa viac podobných tromfov. Stačí zájsť len kúsok za Helsinki, aby ste mohli spoznávať jeho skryté krásy. Týchto sedem prírodných zázrakov vás presvedčí o tom, že by ste vašu najbližšiu cestu mali plánovať do týchto končín.

Malebná scenéria z vrchom

Aktívna dovolenka, na ktorú nezabudnete: Šesť najkrajších turistických trás vo Švajčiarsku

08.09.2019 | 

Švajčiarske Alpy ešte nie sú slovenskými turistami natoľko prebádané. Kvôli bližšej polohe uprednostňujú najmä ich rakúsku časť, ale niekedy sa oplatí zájsť aj o niečo ďalej a spoznať prírodné krásy novej krajiny. Týchto šesť turistických trás je určených od začiatočníkov až po skúsených milovníkov hôr, takže si každý môže nájsť niečo ušité na vlastnú mieru.

Zabudnite na Paríž či riviéru: Francúzskym rajom je vidiek, to musíte vidieť

Veules-les-Roses
10.01.2020

Paríž, Lyon alebo prímorské oblasti majú nepochybne veľké čaro. No ak chcete spoznať tie najkrajšie časti Francúzska, vyberte sa na jeho vidiek. Práve malebné dedinky a malé mestečká ponúkajú to najkrajšie, čo môžete v tejto krajine vidieť. Pri vašej najbližšej dovolenke si preto prenajmite auto a pustite sa do ich spoznávania. viac »

TOP 7 prírodných zázrakov Fínska

Národný park Nuuksio
05.01.2020

Severské štáty nás asi nikdy neprestanú prekvapovať svojimi prírodnými krásami. Fínsko je známe ako krajina tisícich jazier, ale vo svojom talóne má oveľa viac podobných tromfov. Stačí zájsť len kúsok za Helsinki, aby ste mohli spoznávať jeho skryté krásy. Týchto sedem prírodných zázrakov vás presvedčí o tom, že by ste vašu najbližšiu cestu mali plánovať do týchto končín. viac »

Ruský ostrov Kiži – jedinečný skanzen ruskej drevenej dedinky

Ostrov Kiži, Rusko
03.01.2020

Históriu národa by sme nemali spoznávať iba prostredníctvom honosných panských sídiel a meštianskych domov, ale v každej navštívenej krajine by sme si mali obzrieť aj jednoduché obydlia chudobných obyvateľov. Na tento účel výborne slúžia skanzeny, ktoré nám navyše predstavia aj pôvodné tradície danej oblasti. V Rusku sa jedna z najkrajších drevených dediniek nachádza na úžasnom mieste na ostrove Kiži. viac »

Milánsky dóm – piaty najväčší katolícky kostol sveta s viacerými rekordmi

Milánska katedrála
29.12.2019

Vďaka znamenitej architektúre a bohatej histórii je Milánsky dóm najobľúbenejším kostolom v Taliansku. Spája sa s ním niekoľko prvenstiev a patrí medzi najzaujímavejšie katedrály na celom svete. Postavený je v gotickom štýle a na námestí je hlavnou dominantou, ktorá zároveň patrí medzi najfotografovanejšie pamiatky v tejto časti krajiny. viac »

Perníkové mestečko: Kráľom Vianoc je francúzsky Colmar

Adventný Colmar
23.12.2019

Alsaské mesto Colmar patrí k najvyhľadávanejším miestam vo Francúzsku. Jeho historické centrum vyzerá, akoby sa v ňom zastavil čas. Ak hľadáte to najvhodnejšie obdobie na jeho návštevu, vyberte si advent. V predsviatočnom čase je ako vystrihnuté z vianočnej rozprávky, ktorú musia milovať deti aj dospelí. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 19. január. 2020. Meniny má Drahomíra, Sára.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa