Cestovanie po Európe

Nádherný VIDEOpozdrav z divokého Balkánu: Mostar je symbolom spájania

18.12.2018 |

Mesto Mostar leží asi 70 kilometrov juhozápadne od Sarajeva na rieke Neretva a je akousi spojnicou medzi Východom a Západom, islamom a kresťanstvom. Kým v nie tak dávnej minulosti práve tu zúrili tvrdé boje občianskej vojny, dnes už je našťastie Mostar opäť nádhernou ozdobou Balkánu.

Viac článkov
Madeira, Portugalsko

Madeira - jedna veľká rozkvitnutá záhrada

15.11.2018 | 

Súostrovie Madeira tvorí viacero ostrovov, obývané sú ale iba dva centrálne – Madeira a Porto Santo. Madeira je inšpiratívny raj pre všetkých milovníkov neporušenej prírody, o čom svedčia aj jej prívlastky. Ostrov večnej jari, oáza zelene, ostrov záhrad, vždyzelený ostrov...

Piran, Slovinsko

Slovinská riviéra - turistický raj, ktorý čaká na objavenie

17.09.2018 | 

Slovinsko nie je medzi turistami tak veľmi známe v súvislosti s prímorským turistickým ruchom. Mnoho ľudí ani netuší, že túto krajinu tiež obmýva Jadranské more a že sa tam nachádzajú očarujúce prímorské miesta a pekné pláže. Síce iba 43 kilometrov dlhý kúsok pobrežia ponúka nepreľudnenú malebnú slovinskú riviéru.

Mostar, Srbsko

Nádherný VIDEOpozdrav z divokého Balkánu: Mostar je symbolom spájania

18.12.2018 | 

Mesto Mostar leží asi 70 kilometrov juhozápadne od Sarajeva na rieke Neretva a je akousi spojnicou medzi Východom a Západom, islamom a kresťanstvom. Kým v nie tak dávnej minulosti práve tu zúrili tvrdé boje občianskej vojny, dnes už je našťastie Mostar opäť nádhernou ozdobou Balkánu.

Berlín, mesto symbolov: 5

Berlín, mesto symbolov: 5 historických miest, ktoré musíte navštíviť

13.12.2018 | 

Berlín. Mesto, ktoré má v sebe ohromnú silu. Stačí jeho názov nahlas vysloviť. Berlín. Hneď sa človeku zjavia obrazy Hitlera, pochodujúcich vojsk, obrazy horiaceho Reichstagu a druhej svetovej vojny, obrazy berlínskeho múru a studenej vojny, ale aj obrazy novembrovej revolúcie z roku 1989 a nového Nemecka na čele s Angelou Merkelovou. Čo obraz, to silný príbeh. Toto mesto veľkou mierou zosobňuje kruté dejiny 20.stor.

Algarve – najzaujímavejšie miesta

Darujte si zážitky: Dovolenka v portugalskom Algarve poteší každého cestovateľa

17.12.2018 | 

Zatiaľ čo západné pobrežie Portugalska vyhľadávajú ľudia kvôli zaujímavým pamiatkam, na juhu to vyhrávajú pekné pláže a dovolenkové rezorty. Algarve patrí medzi najpopulárnejšie oblasti tejto krajiny. Do Faro sa dostanete priamou leteckou linkou z Viedne a potom sa už môžete pustiť do spoznávania tohto regiónu.

Mlinčići, Bosna a Hercegovina

Rýchly autotrip naprieč Balkánom: Krajina prvá - Bosna a Hercegovina

15.12.2018 | 

Túto jeseň sa skupina štyroch mladých Slovákov vydala na 9-dňový autotrip naprieč Balkánom. V každej krajine strávili približne deň až dva, a tak sa im podarilo navštíviť až päť krajín temperamentného Balkánu. Tu je prvá v poradí – Bosna a Hercegovina.

Prvá kaviareň Starbucks v

V Taliansku otvorili prvú kaviareň Starbucks, ľudia stáli v radoch

10.09.2018 | 

Americká sieť kaviarní Starbucks má ambiciózny plán - chce dobyť "domov" espresa. Vo štvrtok totiž otvorila svoju prvú pobočku v Taliansku. Nadnárodná spoločnosť so sídlom v Seattli postavila svoju stratégiu na základoch talianskej "kávovej" kultúry - na malej šálke silnej čiernej kávy. V kaviarňach a baroch po celej krajine ročne naservíruje klientom až šesť miliárd šálok espresa ročne, informovala talianska federácia FIPE.

Sexturizmus na európsky spôsob:

Sexturizmus na európsky spôsob: Sem sa jazdí za uspokojením vášne najčastejšie

04.09.2018 | 

Sexturizmus nie je dnes ničím výnimočným a aj jeho počiatky sú oveľa staršie, ako by ste čakali. Veď prostitúcia sa nazýva aj najstarším remeslom a bola tu odjakživa. V minulosti sa však cesty za fyzickým uspokojením nenazývali turizmom, ale iba navštívením nevestincov a žien s ľahšími mravmi za účelom zábavy a uspokojenia túžob. Do popredia sa tento druh netradičného turizmu dostal až v ostatných desaťročiach, v západnej Európe samozrejme oveľa skôr ako v socialistických krajinách.

Dom Anny Frankovej

V Amsterdame vynovili dom Anny Frankovej, bude mládeži lepšie rozprávať jej príbeh

26.11.2018 | 

Múzeum postavené okolo tajnej zadnej prístavby domu, stojaceho na brehu kanála v holandskom Amsterdame, kde sa pred nacistami počas druhej svetovej vojny ukrývala tínedžerka Anna Franková, zrenovovali. Teraz bude múzeum lepšie podávať tragický príbeh nemeckej židovskej pisateľky denníka tým návštevníkom novej generácie, ktorí možno málo vedia o hrôzach holokaustu.

Odvážny Amsterdam: 5 múzeí,

Odvážny Amsterdam: 5 múzeí, ktoré vás šokujú

17.09.2018 | 

Amsterdam patrí k najstarobylejším mestám v Európe, kde už oddávna prekvital obchod aj umenie. Typické sú preňho kanály lemované úzkymi starými domami a podobne ako pre celé Holandsko aj lahodné syry, farebné lány tulipánov či mlyny. Napriek tomu sa pri jeho názve mnohým ľuďom v mysli vybavia úplne iné veci – napríklad sex a marihuana. Amsterdam je totiž už dávno povestný svojou tolerantnosťou a aj preto práve tu nájdeme múzeá, aké by sme inde hľadali len márne.

Opátstvo Whitby

Symbol Anglicka v plnej paráde: Toto sú najkrajšie opátstva Albionu

02.12.2018 | 

Anglicko je vynikajúcou dovolenkovou destináciou pre všetkých milovníkov histórie. V každej menšej obci nájdete nejakú zaujímavosť, ktorá vám priblíži dejiny tejto krajiny. Okrem nádherných zámkov a hradov patria k najväčším atrakciám krajiny aj opátstva, ktoré svojou veľkoleposťou smelo konkurovali niektorým palácom.

Cintorín Père-Lachaise, Paríž, Francúzsko

Cintorín, kde treba mapu: Na Père-Lachaise odpočívajú najslávnejšie osobnosti Európy

01.11.2018 | 

Cintoríny obvykle nepatria k obvyklým turistickým zastávkam, parížsky Père-Lachaise je však výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo. Popri Eiffelovej veži, katedrále Notre-Dame či slávnom múzeu Louvre ho každoročne navštívi vyše jeden a pol milióna ľudí. A nejeden zatúži odpočívať raz navždy práve na tomto výnimočnom mieste po boku toľkých slávnych ľudí.

Vianoce v Merane, Taliansko

Netradičné vianočné trhy: Navštívte talianske Merano

07.12.2018 | 

Pri voľbe návštevy vianočných trhov väčšinou zvažujeme typicky zimné krajiny. No tieto udalosti môžu mať krásnu atmosféru aj v letných destináciách. Advent v Merane patrí medzi veľmi populárne udalosti a spojiť ho môžete aj s návštevou miest Trento či Bolzano, alebo sa cestou domov zastaviť v rakúskom Innsbrucku.

Vianočná atmosféra v Prahe

Advent u susedov: Veľký prehľad vianočných trhov v okolitých krajinách

04.12.2018 | 

Sviatočnú atmosféru umocňujú rôzne zvyky a tradície, ktoré sa nám s nimi spájajú. Obdobie pred Vianocami si už nevieme predstaviť bez toho, aby sme s priateľmi zašli na vianočné trhy a porozprávali sa pri pohári vareného vína a iných pochúťkach. Často sme si ich zvykli spájať s celodennými výletmi alebo víkendovými pobytmi v zahraničí, čím sme získali ďalší dôvod na plánovanie zimnej dovolenky.

Slony v pražskej ZOO

Skvelý úspech: Piata najlepšia ZOO sveta je u susedov

05.09.2018 | 

Pražskej zoo sa opäť podarilo uspieť v svetovej konkurencii. V rebríčku zoologických záhrad cestovateľského servera TripAdvisor sa umiestnila na piatom mieste, informoval server iDNES.cz.

Hrad Olavinlinna, Savonlinna, Fínsko

Ostrovné mesto Savonlinna – najkrajšia zastávka na potulkách Fínskom

26.07.2018 | 

Fínsko je ideálnou voľbou pre tých cestovateľov, ktorí milujú krásnu prírodu. V tom prípade si naplánujte dovolenku s viacerými zastávkami v tejto krásnej krajine. Savonlinna je nenápadné mestečko rozložené na niekoľkých ostrovoch, čo mu hneď pri privítaní dodáva na atraktívnosti.

Darujte si zážitky: Dovolenka v portugalskom Algarve poteší každého cestovateľa

Algarve – najzaujímavejšie miesta
17.12.2018

Zatiaľ čo západné pobrežie Portugalska vyhľadávajú ľudia kvôli zaujímavým pamiatkam, na juhu to vyhrávajú pekné pláže a dovolenkové rezorty. Algarve patrí medzi najpopulárnejšie oblasti tejto krajiny. Do Faro sa dostanete priamou leteckou linkou z Viedne a potom sa už môžete pustiť do spoznávania tohto regiónu. viac »

Rýchly autotrip naprieč Balkánom: Krajina prvá - Bosna a Hercegovina

Mlinčići, Bosna a Hercegovina
15.12.2018

Túto jeseň sa skupina štyroch mladých Slovákov vydala na 9-dňový autotrip naprieč Balkánom. V každej krajine strávili približne deň až dva, a tak sa im podarilo navštíviť až päť krajín temperamentného Balkánu. Tu je prvá v poradí – Bosna a Hercegovina. viac »

Berlín, mesto symbolov: 5 historických miest, ktoré musíte navštíviť

Berlín, mesto symbolov: 5
13.12.2018

Berlín. Mesto, ktoré má v sebe ohromnú silu. Stačí jeho názov nahlas vysloviť. Berlín. Hneď sa človeku zjavia obrazy Hitlera, pochodujúcich vojsk, obrazy horiaceho Reichstagu a druhej svetovej vojny, obrazy berlínskeho múru a studenej vojny, ale aj obrazy novembrovej revolúcie z roku 1989 a nového Nemecka na čele s Angelou Merkelovou. Čo obraz, to silný príbeh. Toto mesto veľkou mierou zosobňuje kruté dejiny 20.stor. viac »

Netradičné vianočné trhy: Navštívte talianske Merano

Vianoce v Merane, Taliansko
07.12.2018

Pri voľbe návštevy vianočných trhov väčšinou zvažujeme typicky zimné krajiny. No tieto udalosti môžu mať krásnu atmosféru aj v letných destináciách. Advent v Merane patrí medzi veľmi populárne udalosti a spojiť ho môžete aj s návštevou miest Trento či Bolzano, alebo sa cestou domov zastaviť v rakúskom Innsbrucku. viac »

Girona – pokojný únik z rušnej Barcelony

Girona, Španielsko
05.12.2018

Počas cesty z Bratislavy do Barcelony sa dostanete najprv na menšie letisko pri Girone. Väčšina cestujúcich čo najskôr nasadne do autobusu a namieri si to rovno do najdôležitejšieho mesta Katalánska. Nabudúce ale urobte vo svojom programe zmenu a predĺžte si vašu dovolenku o pár dní, aby ste mohli navštíviť aj samotnú Gironu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 19. december. 2018. Meniny má Judita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa