Cestovanie po Európe

K najkrajším mestečkám Európy patrí Kotor: Pamiatky obehnete aj za deň, výhľadov sa však nenabažíte

Čierna Hora
2024-07-15 00:00:00

Čierna Hora bude patriť medzi dovolenkové hity sezóny, lebo popri krásnych letoviskách ponúka aj možnosti na zaujímavé výlety. Jednou z najčastejších volieb je mestečko Kotor, ktoré si vás veľmi rýchlo podmaní svojou atmosférou a nádhernou prírodou v okolí. viac »

Jaskyňa Ghar Dalam: Vzrušujúca cesta do pradávnych dejín Malty

Jaskyňa Ghar Dalam: Vzrušujúca
2024-07-10 12:00:00

Malta vám ponúkne všetko, čo čakáte od letnej dovolenky. V prvom rade sú to skvelé služby v kombinácii s krásnym pobrežím a morom, potom historické pamiatky, ktorých je na ostrove naozaj neúrekom, no a v neposlednom rade je to úžasná príroda. Jednou z jej naj atrakcií je jaskyňa Ghar Dalam, ktorú nájdete na juhovýchodnom pobreží. viac »

Kamenica bola priemyselnou baštou východného Nemecka. Dodnes jej dominuje busta Marxa

Kamenica bola priemyselnou baštou
2024-07-10 12:00:00

Do Kamenice sa najjednoduchšie dostanete leteckým spojením cez Lipsko. Ďalšou alternatívou sú vlakové spojenia z Česka s prestupom v Drážďanoch. Už po prvých krokoch v jej centre uvidíte, ako sa tu moderná architektúra snúbi so starými vzácnymi stavbami. viac »

Menej známe, no o to krajšie: Spoznajte chorvátsku Istriu, Kvarner či Dalmáciu trochu inak

Menej známe, no o
2024-07-07 13:00:00

Ako každý rok aj tento rok sa mnoho slovenských dovolenkárov chystá k Jadranskému moru. FlixBus spustil svoje sezónne linky už od mája a poskytuje zaujímavý spôsob dopravy k moru pre milovníkov Dalmácie, Kvarnera aj Istrie. viac »

Nezabudnuteľný výlet z Tureckej riviéry: Starovekému mestu Pergé sa len máločo vyrovná

Nezabudnuteľný výlet z Tureckej
2024-07-04 00:00:00

Neďaleko Antalye sa nachádza jedno z najväčších a najvýznamnejších archeologických nálezísk v krajine. Mesto Pergé postupne obsadili rôzne národnosti a jeho vývoj ovplyvnili Rimania, Peržania i Gréci. Pozostatky v podobe dobre zachovaných ruín preto prinášajú pútavé príbehy, ktoré sme si prišli pozrieť na vlastné oči. viac »

Zabudnite na domy za euro: V Toskánsku vám na presťahovanie prispejú poriadne mastnou sumou!

Toskánsko
2024-07-02 08:00:00

Toskánsko patrí k najatraktívnejším dovolenkovým destináciám a mnohí snívajú aj o tom, že by v tejto malebnej oblasti trávili život. Romantické pahorky, vzácne historické pamiatky, skvelé víno a jedlo – to všetko je teraz dostupnejšie než kedykoľvek predtým. Treba len splniť zopár podmienok... viac »

Piesočné pláže, kolotoče, zvieratká: Tieto miesta v Chorvátsku si deti priam zamilujú

Piesočné pláže, kolotoče, zvieratká:
2024-07-01 08:00:00

Chorvátsko je krajina plná vzrušenia a dobrodružstva aj pre tých najmenších. Je síce najznámejšie svojim prekrásnym morom, no nie je len o hradoch z piesku a plážových radovánkach. Zábava je tu všade, kam sa pozriete - pripravte sa s deťmi na cestu plnú nekonečných možností a nezabudnuteľných zážitkov! viac »

Španielske súostrovie Ciés – miesto pre bohov, kam sa dostanete len so špeciálnym povolením

Španielske súostrovie Ciés –
2024-07-01 00:00:00

Takýto klenot by ste možno v Španielsku neočakávali. Ciés tvoria tri ostrovy, ktoré sa nachádzajú pri pobreží neďaleko mesta Vigo. Ide o takmer nedotknuté územie, ktoré je už dnes súčasťou chráneného parku. Vďaka tomu tam zažijete prírodu rovnako, ako bola pred stovkami rokov. I to z nich robí dokonalé miesto, ktoré bolo podľa Rimanov ako stvorené pre Bohov. viac »

Unikátny úkaz kúsok od mora: V obľúbenom letovisku ponúkajú výlety do kamenného lesa

Unikátny úkaz kúsok od
2024-06-27 00:00:00

Vo svete nájdete niekoľko nevšedných kamenných lesov. Ten najznámejší sa nachádza až v ďalekej v Číne, jeden takýto skvost však máme aj v Európe. Ľahko ho dokonca môžete navštíviť počas dovolenky pri mori! viac »

Mesto na okraji sveta: Sagres stelesňuje to najlepšie z divokej krásy Portugalska

Mesto na okraji sveta:
2024-06-25 15:30:00

Región Algarve prichádza s ďalším klenotom. Tentoraz je to malebné mestečko Sagres, ktoré sa nachádza na najzápadnejšom cípe južného Portugalska. Domáci o ňom zvykli hovoriť, že ho nájdete „na okraji sveta“. Za jeho bránami sa už totiž nachádza len šíry Atlantický oceán, ktorý bol pre pôvodných obyvateľov opradený veľkým tajomnom. viac »

Kráľov domček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepúšťal

Kráľov domček: Fridrich II.
2024-06-25 12:00:00

Fridrich II. zúrivo čmára čosi na papier a von Knobelsdorff je bledý ako stena. „Výsosť, to je prevencia proti vlhkosti!“ osmelí sa namietnuť. „Žiadne poschodie, žiadne schody,“ rozčúli sa kráľ. Uznávaný architekt dostane výpoveď. viac »

Tajomstvo ostrova Santorini: Prečo slávne Akrotiri prišlo o všetkých obyvateľov?

Tajomstvo ostrova Santorini: Prečo
2024-06-23 23:59:00

Na Santorini sa každý teší, ako si pozrie západ slnka a vychutná tie najkrajšie výhľady v krajine. Popri týchto hlavných atrakciách sa tam však nachádza aj veľa pamiatok, ktoré stoja za vašu pozornosť. Medzi ne nepochybne patrí Akrotiri, grécka verzia smutne slávnych Pompejí, ktorá leží neďaleko slávnej Červenej pláže. viac »

Hrad na pamiatku Krištofa Kolumba: Castillo de Colomares zdobia torzá moreplavcových lodí

Hrad na pamiatku Krištofa
2024-06-21 12:00:00

Obdivuje Krištofa Kolumba. Zároveň ho ale štve, že Američania majú o slávnom moreplavcovi skreslené informácie. Napríklad nevedia, že Nový svet objavil v službách Španielska. Esteban Martín Martín sa rozhodne túto nespravodlivosť napraviť. Pustí sa do šialeného projektu, ktorý ho pripraví o veľa síl aj o zdravie… viac »

Skvelý pomer kvality a ceny: Toto sú najkrajšie pláže v Albánsku

Skvelý pomer kvality a
2024-06-21 00:00:00

Albánsko sa pre Slovákov javí ako ideálna dovolenková destinácia. Ceny pobytov sú tu stále prijateľné, no pribúdajú nové hotely aj lepšie služby. Kvalita pláží vás prekvapí! viac »

Perla Chorvátska na vlastnej koži: Domáci nám prezradili svoje tajné tipy, toto v bedekeri nenájdete!

Perla Chorvátska na vlastnej
2024-06-20 13:00:00

Kúpanie v mori, prechádzky malebnými starými uličkami, obdivovanie pamiatok a posedenie pri skvelom jedle a pití. Ak vyzerá vaša vysnená dovolenka práve takto, no nemáte času nazvyš, máme pre vás skvelý tip. V chorvátskom Splite totiž nájdete všetky dovolenkové lákadlá len kúsok od seba, a tak si tam stihnete dobiť baterky aj za pár dní. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 19. júl. 2024. Meniny má Šarlota, Dušana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa