Cestovanie po Európe

Koloseum sa kedysi kúpalo v krvi: 20 zaujímavostí o najznámejšom symbole starovekého Ríma

01.03.2021 |

Po príchode do Ríma smerujú kroky väčšiny turistov najprv ku Koloseu. Historická budova púta pozornosť i stáročia po jej vzniku. Kedysi miesto divokej zábavy, ale aj krutých bojov dnes ticho svedčí o tom, ako trávili voľný čas naši predkovia. A napriek tomu, že kvôli vplyvu poveternostných podmienok chátra, stále nám ukazuje čaro tejto talianskej pýchy.

Viac článkov
Ostrov Zakynthos, Grécko

Grécko nikdy nesklame: Toto sú jeho najkrajšie pláže

10.08.2020 | 

Milované Grécko patrí medzi najobľúbenejšie letné destinácie Slovákov. Chutné jedlo, nádherné počasie, čisté more a priateľská atmosféra sú najčastejšie argumenty, prečo sa tam vraciame zas a znova. Jedným z hlavných dôvodov, ktorý nás láka na oddych v tejto krajine, sú nepochybne tunajšie pláže. Každý z ostrovov prináša v tomto smere niečo iné a zaujímavé, čo vás chytí za srdce.

Dhërmi

Najkrajšie pláže v Albánsku: Skvelý pomer kvality a ceny

26.06.2020 | 

Služby v Albánsku sa rok čo rok zlepšujú, vďaka čomu táto krajina láka stále viac turistov. Jedným z dôležitých kritérií pre výber presnej lokality je kvalita pláží. Čistota vody, jemnosť piesku, ale aj pekná príroda v okolí či dobré služby – to všetko majú v Albánsku najlepšie nasledovné pláže.

Akvadukt Águas Livres

Skryté poklady Lisabonu: 7 miest, kam by vás vzali domáci

21.02.2021 | 

Výhodou dovolenky v Lisabone je, že metropola Portugalska patrí medzi menšie veľkomestá, takže tam pohodlne počas jednej návštevy uvidíte množstvo zaujímavostí. Ak ste už videli všetko od Belému, cez vyhliadkové veže až po jazdu historickou električkou, tak napriek tomu sa tam vráťte ešte raz. Okrem hlavných atrakcií by ste si totiž mali pozrieť aj tieto skryté poklady.

Riga

Riga – mesto, ktoré si vás podmaní

04.02.2021 | 

Hlavné mesto Lotyšska bude hneď po prílete pre vás milým prekvapením. Najmä milovníci umenia a kultúry sa môžu tešiť na pestrú ponuku zaujímavostí, ktoré nájdu priamo v Rige a jej okolí. Mladí ľudia tam vytvorili skvelé podmienky aj pre alternatívnu scénu, vďaka čomu nebudete mať núdzu o vyplnenie voľného času a popri tradičných pamiatkach si užijete aj takéto podujatia a atrakcie.

Orlie hniezdo, Nemecko

Oddychové sídlo zla: 20 zaujímavostí o Hitlerovom Orlom hniezde

15.02.2021 | 

Berchtesgaden pokladajú za jednu z najkrajších oblastí v Nemecku. Niet sa preto čomu čudovať, že sa do týchto končín zamiloval aj Adolf Hitler. Jedno z jeho sídiel preto vybudovali na kopci s tou najkrajšou vyhliadkou na Königsee, odkiaľ mohol podnikať aj túry do okolia.

Dokonalá romantika: Obľúbené Plitvické

Dokonalá romantika: Obľúbené Plitvické jazerá pokryl sneh a ľad

27.01.2021 | 

Okrem mora sú najväčším tromfom chorvátskeho turizmu Plitvické jazerá v horskom pásme Mala Kapela. Ich sústavu tvorí 16 rôzne veľkých kaskádovitých jazier a medzi nimi väčšie či menšie vodopády. Ich návštevu si obvykle spájame s letným obdobím, rovnako čarovné sú však aj v ostatných častiach roka.

Doll House Slovenia

More a hory už zrejme nestačia: Slovinsko tento rok láka aj sexturistov

21.01.2020 | 

Slovinsko je nádherná krajina, v porovnaní so svojimi susedmi však v turistickej návštevnosti ťahá za kratší koniec. Možno sa to však zmení, v mestečku Sežana neďaleko Terstu totiž otvorili nevestinec so silikónovými prostitútkami. A o zákazníkov vraj núdzu nemá!

Moulin Rouge

Moulin Rouge oslavuje 130 rokov: FOTO Najslávnejší kabaret sveta preslávili odhalené nohy

09.10.2019 | 

Tak ako patrí k Parížu Eiffelova veža či múzeum Louvre, tak je jeho symbolom aj „červený mlyn“ Moulin Rouge, pôvodne nevestinec, neskôr koncertná sála, kde ženskú krásu, šarm a zvodnosť oslavujú už 130 rokov.

V Pompejach otvorili zrekonštruované

OBRAZOM V talianskych Pompejach otvorili zrekonštruované múzeum

31.01.2021 | 

Pri archeologickom nálezisku, ktoré stojí na mieste niekdajšieho antického mesta Pompeje, otvorili tento týždeň pre verejnosť zrekonštruované múzeum. Informovala o tom agentúra DPA. V múzeu sa nachádzajú mnohé významné archeologické nálezy, ktoré pokrývajú obdobie od 4. storočia pred n. l. až po rok 79, keď bolo mesto zničené v dôsledku erupcie neďalekej sopky Vezuv.

Múzeum Charlesa Dickensa v

Múzeum Charlesa Dickensa: Takto žil velikán svetovej literatúry a autor Vianočnej koledy

20.12.2020 | 

Štvorposchodový tehlový radový dom, v ktorom žil Charles Dickens so svojou rodinou, bolo kedysi zaprášené a zanedbané múzeum. Väčšina návštevníkov Londýna si ho pri prehliadke mesta ani nevšimla. Po obnove domu v roku 2012 v hodnote viac ako 3,5 milióna eur to vyzerá, ako keby tam Dickens ešte žil.

Koloseum

Koloseum sa kedysi kúpalo v krvi: 20 zaujímavostí o najznámejšom symbole starovekého Ríma

01.03.2021 | 

Po príchode do Ríma smerujú kroky väčšiny turistov najprv ku Koloseu. Historická budova púta pozornosť i stáročia po jej vzniku. Kedysi miesto divokej zábavy, ale aj krutých bojov dnes ticho svedčí o tom, ako trávili voľný čas naši predkovia. A napriek tomu, že kvôli vplyvu poveternostných podmienok chátra, stále nám ukazuje čaro tejto talianskej pýchy.

Hrad Fénis v Taliansku

Hrad Fénis – sídlo boháčov s tajnou časťou pre plebs

12.02.2021 | 

Údolie d`Aosta je známe nádhernou prírodou. Nachádza sa v blízkosti hraníc so Švajčiarskom a Francúzskom. Vďaka tomu sa dovolenkári často vyberú na výlety aj do susedných krajín. Uprostred tejto nádhernej oblasti sídli hrad Fénis, ktorý má za sebou pútavú históriu a dnes je jedným z dôvodov, prečo turisti objavili aj tento zaujímavý región.

Klzisko v Moskve

Najväčšie klzisko Európy otvorilo svoje brány: Naraz pojme takmer 5000 korčuliarov

03.12.2020 | 

Ku nám poriadna zima prichádza až v týchto dňoch, v Moskve však už dlhšie teploty klesajú pod nulu. A tak sa domáci dočkali aj jednej z najobľúbenejších zimných atrakcií. V areáli Výstaviska úspechov národného hospodárstva (VDNCh) otvorili najväčšie klzisko v Európe.

Oktoberfest

Oktoberfest oslavuje: Najväčšia ľudová slávnosť na svete má 210 rokov

13.10.2020 | 

Na prelome septembra a októbra mieria do Mníchova tradične milióny návštevníkov. Tento rok sa tak však nestalo, pretože v dôsledku pandémie koronavírusu museli organizátori festival piva zrušiť a tradičné "O' zapft is!" ("Narazené!") z úst mníchovského starostu Dietra Reitera nezaznelo. Pritom malo ísť o jubileum - v pondelok 12. októbra totiž uplynulo 210 rokov odvtedy, čo sa konal prvý ročník Oktoberfestu.

Trauttmansdorff

Prenádherná ozdoba Álp: Záhrady hradu Trauttmansdorff vyliečili aj Sissi

16.09.2020 | 

Taliansko sa opäť otvára turistom a snaží a ich nalákať nielen na overené atrakcie, ale aj na niektoré zaujímavosti, ktoré boli doteraz v ich tieni. Jednou z nich je nádherný hrad Trauttmansdorff v blízkosti Merana, ktorý sa preslávil najmä prostredníctvom záhrad. Tie sa pokladajú za najkrajšiu ukážu talianskeho záhradníctva a často ich nazývajú dokonalou oázou pokoja uprostred bláznivého sveta.

Národný park Nuuksio

TOP 7 prírodných zázrakov Fínska

05.01.2020 | 

Severské štáty nás asi nikdy neprestanú prekvapovať svojimi prírodnými krásami. Fínsko je známe ako krajina tisícich jazier, ale vo svojom talóne má oveľa viac podobných tromfov. Stačí zájsť len kúsok za Helsinki, aby ste mohli spoznávať jeho skryté krásy. Týchto sedem prírodných zázrakov vás presvedčí o tom, že by ste vašu najbližšiu cestu mali plánovať do týchto končín.

Skryté poklady Lisabonu: 7 miest, kam by vás vzali domáci

Akvadukt Águas Livres
21.02.2021

Výhodou dovolenky v Lisabone je, že metropola Portugalska patrí medzi menšie veľkomestá, takže tam pohodlne počas jednej návštevy uvidíte množstvo zaujímavostí. Ak ste už videli všetko od Belému, cez vyhliadkové veže až po jazdu historickou električkou, tak napriek tomu sa tam vráťte ešte raz. Okrem hlavných atrakcií by ste si totiž mali pozrieť aj tieto skryté poklady. viac »

Cestovanie zvládnete aj sami: Tieto európske krajiny sú pre sólo dovolenkovanie najlepšie

Cestovanie zvládnete aj sami:
17.02.2021

Osud nám to niekedy zariadi tak, že i keby sme sa najradšej vybrali niekde na výlet či dovolenku, nemáme ísť s kým. No našťastie sa aj v tomto smere mnoho ľudí začína čoraz viac osmeľovať a sólo cestovanie sa stáva jedným z aktuálnych hitov. Vtedy je dôležité vybrať si bezpečné miesta a oblasti, kde máte viacero pamiatok pokope, takže nemusíte niekde sami blúdiť. V Európe dominujú tieto krajiny. viac »

Oddychové sídlo zla: 20 zaujímavostí o Hitlerovom Orlom hniezde

Orlie hniezdo, Nemecko
15.02.2021

Berchtesgaden pokladajú za jednu z najkrajších oblastí v Nemecku. Niet sa preto čomu čudovať, že sa do týchto končín zamiloval aj Adolf Hitler. Jedno z jeho sídiel preto vybudovali na kopci s tou najkrajšou vyhliadkou na Königsee, odkiaľ mohol podnikať aj túry do okolia. viac »

Nórsko je drahé, ale stojí za to: 10 dôvodov, prečo nebudete ľutovať ani euro

Nórsko je drahé, ale
13.02.2021

Každý cestovateľ má svoj wishlist krajín, ktoré by chcel v budúcnosti navštíviť. Niektoré z nich sú pre nás síce atraktívne, ale odrádzajú nás také praktické veci ako napríklad komplikované cestovanie, ale aj vysoké výdavky. Nórsko nepochybne patrí k nádherným, ale aj tým drahším krajinám. Možno však práve teraz prišiel ten správny čas, aby ste po cestovateľskej pauze investovali aj do výletov do takýchto lokalít. viac »

Hrad Fénis – sídlo boháčov s tajnou časťou pre plebs

Hrad Fénis v Taliansku
12.02.2021

Údolie d`Aosta je známe nádhernou prírodou. Nachádza sa v blízkosti hraníc so Švajčiarskom a Francúzskom. Vďaka tomu sa dovolenkári často vyberú na výlety aj do susedných krajín. Uprostred tejto nádhernej oblasti sídli hrad Fénis, ktorý má za sebou pútavú históriu a dnes je jedným z dôvodov, prečo turisti objavili aj tento zaujímavý región. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 3. marec. 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa