Cestovanie po Európe

Prečo navštíviť Moldavsko: Tri pôsobivé vinárske chodníky k najskrytejším pokladom Európy

21.03.2020 |

Moldavská republika je stále obľúbenejšou turistickou destináciou v srdci Európy. Moldavsko, preslávené bohatou históriou a dlhoročnou tradíciou pohostinnosti v podobe jedla a vína, oznámilo, že otvára tri nové vinárskej chodníky, ktoré sú skvelou bránou pre objavovanie tejto nie príliš známej destinácie.

Viac článkov
Baška Voda

Milujeme ostrovy, dovolenkujeme však inde: 10 najnavštevovanejších miest v Chorvátsku

04.03.2020 | 

Slováci sú 9. najčastejšími návštevníkmi Chorvátska. Do krajiny ich vlani prišlo vyše 464 tisíc a priemerne v krajine strávili 6,5 dňa. Toto je desať miest, kde ste slovenčinu mohli počuť najčastejšie.

Gradac, Chorvátsko

Gradac – ideálna chorvátska dovolenka pre rodiny s deťmi

11.07.2019 | 

Dovolenkový rezort a mestečko Gradac sa nachádza len 40 kilometrov od hraníc s Bosnou a Hercegovinou. Jeho výhodou je, že tam vládne pokojná atmosféra, pláže a more sú čisté s výbornými podmienkami na plávanie, takže ho kvôli tomu vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi. Zároveň im ponúka možnosti na aktívnu dovolenku plnú športových zaujímavostí.

Oslo, Nórsko

To najlepšie z metropoly Nórska: TOP 10 atrakcií v Oslo

10.03.2020 | 

Hlavné mesto Nórska vzniklo v 11. storočí. Oslo nemalo ľahkú históriu, pretože ho niekoľkokrát postihli silné požiare, ktoré ho takmer úplne zničili. Napriek tomu ho každý ďalší panovník neustále obnovoval a vtlačil mu tak svoju pečať. Dnes táto metropola ponúka skvelú zmes modernej kultúry s tradíciami tejto krajiny.

Minsk, Bielorusko

To najlepšie z metropoly Bieloruska: TOP 10 atrakcií v Minsku

28.02.2020 | 

Hlavné mesto Bieloruska patrí medzi historicky najcennejšie v tomto regióne. Minsk je dokonca starší ako Moskva, Varšava alebo Vilnius, preto je dôležitým miestom na mape každého cestovateľa. Popri vzácnych pamiatkach si tam môžete pozrieť aj nové stavby, ktoré poukazujú na modernejšie dejiny tejto krajiny.

Černobyľ

Šesť najzaujímavejších miest, ktoré môžete vidieť v Černobyle

06.03.2020 | 

Černobyľ je neodmysliteľne spätý s najničivejšou jadrovou haváriou v histórii. Ešte donedávna sem mierili len tí najväčší odvážlivci, ktorí nemali strach z ožiarenia. V posledných rokoch však do Černobyľu smerujú organizované zájazdy a exkurzie, ktoré majú jediný cieľ – priblížiť verejnosti miesto strašnej tragédie.

Štrbina Silfra

Silfra – prírodný unikát na hranici dvoch kontinentov

10.12.2019 | 

Islandská príroda je hlavným dôvodom, prečo túto krajinu miluje toľko turistov. Neustále neprestáva prekvapovať novými zákutiami, ktoré vás presvedčia na ďalšiu návštevu. Medzi tieto unikáty patrí štrbina Silfra, kde sa stretávajú dve tektonické platne.

Doll House Slovenia

More a hory už zrejme nestačia: Slovinsko tento rok láka aj sexturistov

21.01.2020 | 

Slovinsko je nádherná krajina, v porovnaní so svojimi susedmi však v turistickej návštevnosti ťahá za kratší koniec. Možno sa to však zmení, v mestečku Sežana neďaleko Terstu totiž otvorili nevestinec so silikónovými prostitútkami. A o zákazníkov vraj núdzu nemá!

Moulin Rouge

Moulin Rouge oslavuje 130 rokov: FOTO Najslávnejší kabaret sveta preslávili odhalené nohy

09.10.2019 | 

Tak ako patrí k Parížu Eiffelova veža či múzeum Louvre, tak je jeho symbolom aj „červený mlyn“ Moulin Rouge, pôvodne nevestinec, neskôr koncertná sála, kde ženskú krásu, šarm a zvodnosť oslavujú už 130 rokov.

Perlan

Perlan - všetky divy Islandu na jednom mieste

01.02.2020 | 

Na kopci Öskjuhlíð pri meste Reykjavík sa nachádza zaujímavá moderná stavba Perlan. Dostanete sa ku nej aj pomocou miestnej hop on hop off tour. Atraktívna budova plní viacero funkcií. Nachádza sa tam reštaurácia, planetárium, ale aj niekoľko zaujímavých interaktívnych múzeí, ktoré vám priblížia jedinečnosť tejto krajiny.

Zelená klenba v Drážďanoch:

Zelená klenba v Drážďanoch: Takéto poklady včera ulúpili v krádeži storočia

26.11.2019 | 

Včerajšok sa do histórie Drážďan aj celého Nemecka zapísal čiernymi písmenami. Zo Štátnych umeleckých zbierok ukradli hotový poklad – diamantové a briliantové historické šperky, ktorých hodnota môže byť niekoľko miliárd eur.

Záhrady Alnwick, Northumberland

Romantika na pohľadanie: 7 najkrajších hradov a zámkov v Anglicku

15.02.2020 | 

Anglicko patrí medzi krajiny, ktoré ponúkajú cestovateľom tie najzaujímavejšie historické pamiatky. Stredoveké hrady, majestátne katedrály, ale aj elegantné meštianske domy sú výbornou ukážkou toho, ako sa menila kultúra v týchto končinách. V každom regióne nájdete niekoľko vzácnych zaujímavostí, ktoré by nemali chýbať medzi vašimi dovolenkovými plánmi.

The Museum Hotel Antakya

Noc v múzeu: V Turecku môžete dovolenkovať v hoteli s najväčšou starovekou mozaikou na svete

06.02.2020 | 

Turecko je obľúbeným cieľom dovolenkárov nielen kvôli nádherným plážam, ale aj pre bohatstvo historických pamiatok. Začiatkom roka otvorili na juhovýchode krajiny hotel, ktorý ulahodí všetkým milovníkom dejín. Vo svojich útrobách totiž ukrýva najväčšiu mozaiku na svete a obrovské množstvo ďalších archeologických nálezov.

V Portugalsku nájdete mnoho

V stopách templárov po Portugalsku: Tajomní rytieri oplývali obrovským bohatstvom

04.02.2020 | 

Rytiersky rád templárov patrí medzi organizácie, ktoré sú najviac opradené rôznymi tajomstvami. Jeho počiatky siahajú do 12. storočia, ale neskôr bol zrušený a zakázaný. Napriek tomu v niektorých krajinách prežíval naďalej. Napríklad v Portugalsku, kde aj dnes nájdete množstvo pamiatok, spájaných s týmto legendárnym spolkom.

Načo chodiť do Brazílie.

Načo chodiť do Brazílie. Krajinou karnevalu je Taliansko

26.01.2020 | 

Rozhodne najznámejším karnevalom na Apenínskom polostrove je ten benátsky, no vo fašiangovom období žijú bujarými oslavami aj ostatné talianske mestá a mestečká. Tradícia karnevalov je v krajine silná a pretrváva po stáročia. Každý z miestnych karnevalov má svoje typické postavy či lokálne masky. Historické kostýmy, pompézne alegorické sprievody či kuriózne zvyklosti sú v každom regióne iné, no spoločným menovateľom je nespútaná zábava, záplava farieb a vôní a neopakovateľné zážitky.

Národný park Nuuksio

TOP 7 prírodných zázrakov Fínska

05.01.2020 | 

Severské štáty nás asi nikdy neprestanú prekvapovať svojimi prírodnými krásami. Fínsko je známe ako krajina tisícich jazier, ale vo svojom talóne má oveľa viac podobných tromfov. Stačí zájsť len kúsok za Helsinki, aby ste mohli spoznávať jeho skryté krásy. Týchto sedem prírodných zázrakov vás presvedčí o tom, že by ste vašu najbližšiu cestu mali plánovať do týchto končín.

Malebná scenéria z vrchom

Aktívna dovolenka, na ktorú nezabudnete: Šesť najkrajších turistických trás vo Švajčiarsku

08.09.2019 | 

Švajčiarske Alpy ešte nie sú slovenskými turistami natoľko prebádané. Kvôli bližšej polohe uprednostňujú najmä ich rakúsku časť, ale niekedy sa oplatí zájsť aj o niečo ďalej a spoznať prírodné krásy novej krajiny. Týchto šesť turistických trás je určených od začiatočníkov až po skúsených milovníkov hôr, takže si každý môže nájsť niečo ušité na vlastnú mieru.

To najlepšie z metropoly Nórska: TOP 10 atrakcií v Oslo

Oslo, Nórsko
10.03.2020

Hlavné mesto Nórska vzniklo v 11. storočí. Oslo nemalo ľahkú históriu, pretože ho niekoľkokrát postihli silné požiare, ktoré ho takmer úplne zničili. Napriek tomu ho každý ďalší panovník neustále obnovoval a vtlačil mu tak svoju pečať. Dnes táto metropola ponúka skvelú zmes modernej kultúry s tradíciami tejto krajiny. viac »

Šesť najzaujímavejších miest, ktoré môžete vidieť v Černobyle

Černobyľ
06.03.2020

Černobyľ je neodmysliteľne spätý s najničivejšou jadrovou haváriou v histórii. Ešte donedávna sem mierili len tí najväčší odvážlivci, ktorí nemali strach z ožiarenia. V posledných rokoch však do Černobyľu smerujú organizované zájazdy a exkurzie, ktoré majú jediný cieľ – priblížiť verejnosti miesto strašnej tragédie. viac »

Milujeme ostrovy, dovolenkujeme však inde: 10 najnavštevovanejších miest v Chorvátsku

Baška Voda
04.03.2020

Slováci sú 9. najčastejšími návštevníkmi Chorvátska. Do krajiny ich vlani prišlo vyše 464 tisíc a priemerne v krajine strávili 6,5 dňa. Toto je desať miest, kde ste slovenčinu mohli počuť najčastejšie. viac »

To najlepšie z metropoly Bieloruska: TOP 10 atrakcií v Minsku

Minsk, Bielorusko
28.02.2020

Hlavné mesto Bieloruska patrí medzi historicky najcennejšie v tomto regióne. Minsk je dokonca starší ako Moskva, Varšava alebo Vilnius, preto je dôležitým miestom na mape každého cestovateľa. Popri vzácnych pamiatkach si tam môžete pozrieť aj nové stavby, ktoré poukazujú na modernejšie dejiny tejto krajiny. viac »

To najlepšie z metropoly Islandu: TOP 10 atrakcií v Reykjavíku

Reykjavík
20.02.2020

Vstupnou bránou do magického Islandu je mesto Reykjavík. Tam sa turisti dostanú po prvýkrát do kontaktu s tunajšou kultúrou a spoznávajú čaro tohto ostrova. Medzi jeho hlavnými atrakciami nájdete významné historické pamiatky, architektonické skvosty, ale aj nádherné prírodné miesta, ktoré sú pýchou tejto metropoly. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 28. marec. 2020. Meniny má Soňa.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa