Cestovanie po Európe

Nová linka z Viedne: Vytlačí Menorca letný hit Malorku?

05.05.2021 |

Ryanair spúšťa od leta novú linku z Viedne na Menorcu. Doteraz bola veľkým hitom najmä Malorka, kam sa ľudia chodili za lacný peniaz okúpať počas predĺžených víkendov. No zdá sa, že nová španielska perla by ju mohla z tejto pozície vytlačiť, pretože ľudia budú chcieť zažiť niečo nové a preskúmať ďalší z nádherných ostrovov.

Viac článkov
Cala Galdana

Nová linka z Viedne: Vytlačí Menorca letný hit Malorku?

05.05.2021 | 

Ryanair spúšťa od leta novú linku z Viedne na Menorcu. Doteraz bola veľkým hitom najmä Malorka, kam sa ľudia chodili za lacný peniaz okúpať počas predĺžených víkendov. No zdá sa, že nová španielska perla by ju mohla z tejto pozície vytlačiť, pretože ľudia budú chcieť zažiť niečo nové a preskúmať ďalší z nádherných ostrovov.

Ostrov Zakynthos, Grécko

Grécko nikdy nesklame: Toto sú jeho najkrajšie pláže

10.08.2020 | 

Milované Grécko patrí medzi najobľúbenejšie letné destinácie Slovákov. Chutné jedlo, nádherné počasie, čisté more a priateľská atmosféra sú najčastejšie argumenty, prečo sa tam vraciame zas a znova. Jedným z hlavných dôvodov, ktorý nás láka na oddych v tejto krajine, sú nepochybne tunajšie pláže. Každý z ostrovov prináša v tomto smere niečo iné a zaujímavé, čo vás chytí za srdce.

Barcelona, Španielsko

Do Barcelony poletíte už od 20 eur: S našimi radami si ju užijete na maximum

01.05.2021 | 

Španielsko je jedna z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Každým rokom nespočetné množstvo turistov navštívi španielske mestá, španielske pláže, ale aj španielske hory. Využite zlacnené letenky od spoločnosti WizzAir už od 20 EUR a poďte sa na vlastné oči presvedčiť, aká úžasná je katalánska metropola.

Novi Sad

Nový Sad - najkrajšie mesto na Dunaji, ktoré zničila revolúcia

12.04.2021 | 

Srbsko je známe ako krajina s rodákmi, ktorí sa radi bavia a vždy majú okolo seba veľkú zábavu. Preto je pre mnohých možno Belehrad priveľmi hlučným mestom, z ktorého chcú po pár dňoch ujsť niekam do pokojnejšej oblasti. Ideálnou voľbou pre nich je potom Nový Sad, ktorý prináša až nečakaný pokoj v kombinácii s pútavou históriou a umením.

Umbria patrí k najkrajším

Umbria patrí k najkrajším regiónom Talianska: 7 miest, ktoré vás presvedčia

29.04.2021 | 

Umbria patrí k neprávom prehliadaným talianskym regiónom. Keďže sa nachádza vo vnútrozemí a cestovatelia si radšej doprajú dovolenku pri mori, mnohí z nich ju obchádzajú. Jej bohatá história, nádherná architektúra a príroda pritom stoja za povšimnutie a istotne aj za dlhší výlet do týchto končín. Pripravte si teda poznámkový blok a začnite písať, kam by ste sa chceli pozrieť už pri vašej najbližšej ceste do Talianska.

Akvapark v Senci

Doprajte deťom dovolenku snov: 5 najväčších chorvátskych akvaparkov

19.04.2021 | 

V ostatných rokoch Chorvátsko výrazne rozšírilo svoju ponuku pre turistov. Najmä so zreteľom na rodiny s deťmi otvorili v krajine aj niekoľko vodných zábavných parkov. Toto sú tie najzaujímavejšie, kde sa môžete počas najbližšej dovolenky poriadne vyblázniť.

Doll House Slovenia

More a hory už zrejme nestačia: Slovinsko tento rok láka aj sexturistov

21.01.2020 | 

Slovinsko je nádherná krajina, v porovnaní so svojimi susedmi však v turistickej návštevnosti ťahá za kratší koniec. Možno sa to však zmení, v mestečku Sežana neďaleko Terstu totiž otvorili nevestinec so silikónovými prostitútkami. A o zákazníkov vraj núdzu nemá!

Moulin Rouge

Moulin Rouge oslavuje 130 rokov: FOTO Najslávnejší kabaret sveta preslávili odhalené nohy

09.10.2019 | 

Tak ako patrí k Parížu Eiffelova veža či múzeum Louvre, tak je jeho symbolom aj „červený mlyn“ Moulin Rouge, pôvodne nevestinec, neskôr koncertná sála, kde ženskú krásu, šarm a zvodnosť oslavujú už 130 rokov.

Vila Mon Repos na

Vila Mon Repos na Korfu: V rodnom dome princa Philipa bývala aj Sissi

20.04.2021 | 

Cez víkend sa uskutočnila posledná rozlúčka so zosnulým princom Philipom, manželom britskej kráľovnej Alžbety II. Bol najdlhšie slúžiacim životným partnerom britského panovníka v dejinách, pochádzal však z Grécka, kde môžete navštíviť jeho rodný dom.

Exponát z Múzea voskových

Madame Tussaud začínala s popravenými politikmi, dnes jej meno pozná každý

19.04.2021 | 

Francúzska Marie Tussaudová sa do histórie umenia zapísala ako zakladateľka britského Múzea voskových figurín Madame Tussauds v Londýne. Tento rok uplynie 260 rokov od jej narodenia.

Hrad Pandeli, Leros

Netradičný pohľad na obľúbenú destináciu: Spoznajte najvzácnejšie hrady a zrúcaniny Grécka

02.05.2021 | 

V súvislosti s históriou Grécka zvyčajne nepremýšľame o ich tradičných hradoch a zámkoch. Väčšinou sa sústredíme na stavby spojené s antickými dejinami, ktoré sú pre nás dostatočne lákavé i kvôli ich tajomstvám, ktoré nám postupne vydávajú. Dnes ich pri našich potulkách po tejto krajine vynecháme a pozrieme sa práve na sídla bývalých panovníkov, ktorí žili v týchto končinách.

Zámok Eltham v Londýne

Londýnsky Eltham - palác, kde žúrovali politici i umelci

21.03.2021 | 

Britská monarchia vlastní mnoho vzácnych pamiatok, ktoré boli v minulosti obydliami panovníkov. Zatiaľ čo niektoré z nich ako napríklad Buckinghamský palác alebo hrad Balmoral v Škótsku využíva kráľovská rodina až dodnes, z iných sa stali obľúbené pamiatky s pútavou históriou. Jednou z nich je aj londýnsky palác Eltham, ku ktorému patrí aj nádherná rozsiahla záhrada.

Klzisko v Moskve

Najväčšie klzisko Európy otvorilo svoje brány: Naraz pojme takmer 5000 korčuliarov

03.12.2020 | 

Ku nám poriadna zima prichádza až v týchto dňoch, v Moskve však už dlhšie teploty klesajú pod nulu. A tak sa domáci dočkali aj jednej z najobľúbenejších zimných atrakcií. V areáli Výstaviska úspechov národného hospodárstva (VDNCh) otvorili najväčšie klzisko v Európe.

Oktoberfest

Oktoberfest oslavuje: Najväčšia ľudová slávnosť na svete má 210 rokov

13.10.2020 | 

Na prelome septembra a októbra mieria do Mníchova tradične milióny návštevníkov. Tento rok sa tak však nestalo, pretože v dôsledku pandémie koronavírusu museli organizátori festival piva zrušiť a tradičné "O' zapft is!" ("Narazené!") z úst mníchovského starostu Dietra Reitera nezaznelo. Pritom malo ísť o jubileum - v pondelok 12. októbra totiž uplynulo 210 rokov odvtedy, čo sa konal prvý ročník Oktoberfestu.

Trauttmansdorff

Prenádherná ozdoba Álp: Záhrady hradu Trauttmansdorff vyliečili aj Sissi

16.09.2020 | 

Taliansko sa opäť otvára turistom a snaží a ich nalákať nielen na overené atrakcie, ale aj na niektoré zaujímavosti, ktoré boli doteraz v ich tieni. Jednou z nich je nádherný hrad Trauttmansdorff v blízkosti Merana, ktorý sa preslávil najmä prostredníctvom záhrad. Tie sa pokladajú za najkrajšiu ukážu talianskeho záhradníctva a často ich nazývajú dokonalou oázou pokoja uprostred bláznivého sveta.

Národný park Nuuksio

TOP 7 prírodných zázrakov Fínska

05.01.2020 | 

Severské štáty nás asi nikdy neprestanú prekvapovať svojimi prírodnými krásami. Fínsko je známe ako krajina tisícich jazier, ale vo svojom talóne má oveľa viac podobných tromfov. Stačí zájsť len kúsok za Helsinki, aby ste mohli spoznávať jeho skryté krásy. Týchto sedem prírodných zázrakov vás presvedčí o tom, že by ste vašu najbližšiu cestu mali plánovať do týchto končín.

Netradičný pohľad na obľúbenú destináciu: Spoznajte najvzácnejšie hrady a zrúcaniny Grécka

Hrad Pandeli, Leros
02.05.2021

V súvislosti s históriou Grécka zvyčajne nepremýšľame o ich tradičných hradoch a zámkoch. Väčšinou sa sústredíme na stavby spojené s antickými dejinami, ktoré sú pre nás dostatočne lákavé i kvôli ich tajomstvám, ktoré nám postupne vydávajú. Dnes ich pri našich potulkách po tejto krajine vynecháme a pozrieme sa práve na sídla bývalých panovníkov, ktorí žili v týchto končinách. viac »

Do Barcelony poletíte už od 20 eur: S našimi radami si ju užijete na maximum

Barcelona, Španielsko
01.05.2021

Španielsko je jedna z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Každým rokom nespočetné množstvo turistov navštívi španielske mestá, španielske pláže, ale aj španielske hory. Využite zlacnené letenky od spoločnosti WizzAir už od 20 EUR a poďte sa na vlastné oči presvedčiť, aká úžasná je katalánska metropola. viac »

Umbria patrí k najkrajším regiónom Talianska: 7 miest, ktoré vás presvedčia

Umbria patrí k najkrajším
29.04.2021

Umbria patrí k neprávom prehliadaným talianskym regiónom. Keďže sa nachádza vo vnútrozemí a cestovatelia si radšej doprajú dovolenku pri mori, mnohí z nich ju obchádzajú. Jej bohatá história, nádherná architektúra a príroda pritom stoja za povšimnutie a istotne aj za dlhší výlet do týchto končín. Pripravte si teda poznámkový blok a začnite písať, kam by ste sa chceli pozrieť už pri vašej najbližšej ceste do Talianska. viac »

Jedlo, príroda aj skvelé ceny: 10 dôvodov, prečo navštíviť Estónsko

Estónsko
25.04.2021

Pobaltské krajiny patria k aktuálnym európskym obľúbencom. Ich kultúra je aj pre nás stále veľkým lákadlom. V mnohom je nám blízka, kvôli čomu sa v každom ich meste cítime skvele, ale zároveň tam máme množstvo inšpirácií na ich neustále navštevovanie a spoznávanie. Dnes si prezradíme desať dôvodov, pre ktoré je Estónsko tou najlepšou voľbou na ďalšiu dovolenku. viac »

Atény sú trochu nuda, skúste radšej výlet do okolia

Sounion
24.04.2021

Atény patria k najznámejším a najnavštevovanejším európskym metropolám, pravdou však je, že okrem preslávenej Akropoly tam až toľko k videniu nie je. Ak sa teda do gréckeho hlavného mesta vyberiete na viac dní, určite si nájdete čas aj nejaký zaujímavý výlet. Ponuka je široká. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 7. máj. 2021. Meniny má Monika.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa