Cestovanie po Európe

10 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Bledskom jazere

13.08.2022 |

Najväčšou atrakciou v Slovinsku je nepochybne Bledské jazero. Ročne ho navštívia tisíce turistov, ktorí vyhľadávajú rôzne zaujímavé aktivity v okolí, alebo chcú spoznať ostrov spolu s jeho slávnym kostolíkom. Aj s ním sa spájajú rôzne zaujímavé legendy, ktoré pútajú pozornosť turistov.

Viac článkov
Milia

Ostrov Alonnisos - malé a milé grécke prekvapenie

10.08.2022 | 

Grécko sa už dlhé roky drží na špici dovolenkových destinácií. Jednou z veľkých výhod je množstvo jeho ostrovov. Vďaka tomu sa každú sezónu objaví nejaký nový a neopozeraný hit, ktorý tam môžete objaviť. Jedným z takýchto milých prekvapení je Alonnisos, ktorý sa nachádza v blízkosti Skopelosu.

Možno nie sú najteplejšie,

Možno nie sú najteplejšie, no ich nádhera vás šokuje: 5 anglických pláží, ktoré by stáli za hriech

29.07.2022 | 

Anglicko nie je tradičnou voľbou na letnú dovolenku na pláži. Ak však nemáte radi veľké horúčavy a páči sa vám tunajšia príroda a história, môžete sa nechať zlákať aj touto možnosťou. Nájdete tu nádherné pobrežia s množstvom služieb v okolí, ale taktiež opustené romantické miesta.

Dokonalé destinácie pre krátku

Dokonalé destinácie pre krátku dovolenku: Toto je 15 najkrajších mestečiek Európy

11.08.2022 | 

Televízna stanica CNN vypracovala zoznam 15 najkrajších malých miest v Európe. Môžu sa pochváliť nádhernou architektúrou a bohatým kultúrnym životom, ktoré sú porovnateľné s veľkými turistickými centrami, len ich navštevuje menší počet ľudí. Vo výbere sa ocitli rôznorodé lokality - od rybárskych mestečiek po stredoveké opevnené mestá.

Pohľad na trogirskú promenádu

Trogir - benátska perla v srdci Dalmácie

05.08.2022 | 

Hoci väčšina turistov mieri skôr k Splitu, rozhodne by ste nemali vynechať ani neďaleký Trogir. Najmä v prípade, že obľubujete malebné mestečká, kde vám na prehliadku netreba veľmi veľa času a to hlavné je užívať si „la dolca vita“. Áno, táto chorvátska perla patrila v minulosti Benátskej republike a je to cítiť na každom kroku.

10 zaujímavostí, ktoré ste

10 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Bledskom jazere

13.08.2022 | 

Najväčšou atrakciou v Slovinsku je nepochybne Bledské jazero. Ročne ho navštívia tisíce turistov, ktorí vyhľadávajú rôzne zaujímavé aktivity v okolí, alebo chcú spoznať ostrov spolu s jeho slávnym kostolíkom. Aj s ním sa spájajú rôzne zaujímavé legendy, ktoré pútajú pozornosť turistov.

Provensálsko, Francúzsko

Dokonalá letná pohoda v kraji slnka a levandule: 5 nádherných výletných tipov v Provensálsku

09.08.2022 | 

Pokiaľ sa vám páči francúzsky vidiek, v tom prípade vás istotne chytí za srdce Provensálsko. Už pri vyslovení tohto pomenovania sa vám v mysli vynoria obrázky nekončiacich levanduľových polí, okrem nich tam však nájdete oveľa viac zaujímavostí. Tešte sa teda nielen na krásnu prírodu, ale aj zaujímavé historické pamiatky.

Doll House Slovenia

More a hory už zrejme nestačia: Slovinsko tento rok láka aj sexturistov

21.01.2020 | 

Slovinsko je nádherná krajina, v porovnaní so svojimi susedmi však v turistickej návštevnosti ťahá za kratší koniec. Možno sa to však zmení, v mestečku Sežana neďaleko Terstu totiž otvorili nevestinec so silikónovými prostitútkami. A o zákazníkov vraj núdzu nemá!

Moulin Rouge

Moulin Rouge oslavuje 130 rokov: FOTO Najslávnejší kabaret sveta preslávili odhalené nohy

09.10.2019 | 

Tak ako patrí k Parížu Eiffelova veža či múzeum Louvre, tak je jeho symbolom aj „červený mlyn“ Moulin Rouge, pôvodne nevestinec, neskôr koncertná sála, kde ženskú krásu, šarm a zvodnosť oslavujú už 130 rokov.

OBRAZOM: V Dánsku otvorili

OBRAZOM: V Dánsku otvorili nové múzeum utečenectva

13.07.2022 | 

V Dánsku otvorili v stredu pre verejnosť nové múzeum venované utečenectvu. Inštitúcia s názvom FLUGT prezentuje problematiku nútenej migrácie prostredníctvom osobných príbehov z minulosti i súčasnosti.

Pätnásť metrov dlhá vikingská

OBRAZOM: Múzeum vikingských lodí v Dánsku

19.06.2022 | 

Druhé najväčšie dánske mesto Roskilde vo svete preslávil najmä obľúbený hudobný festival, milovníci histórie ho však poznajú aj ako sídlo zaujímavého Múzea vikingských lodí. Tie, ktoré boli postavené technikou tzv. "klinkerovej obšívky" zaradili minulý rok na zoznam UNESCO.

Portugalský kláštor Alcobaca vznikol

Portugalský kláštor Alcobaca vznikol na močarisku: Patrí k najkrajším gotickým pamiatkam sveta

10.08.2022 | 

Mestečko Alcobaca leží 120 kilometrov od Lisabonu. O jeho založenie a rozvoj sa zaslúžili mnísi, ktorí žili v tunajšom kláštore, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. Ten postavili na močarisku, ktoré postupne vysušovali a zaberali stále väčšie územie. Neskôr pomáhali pri vzdelávaní obyvateľov a naučili ich aj základy poľnohospodárstva, ktorým sa živia dodnes.

Vodný hrad Scaligero –

Vodný hrad Scaligero – jedno z najkrajších miest pri Gardskom jazere

07.08.2022 | 

Gardské jazero (Lago di Garda) patrí k obľúbeným turistickým cieľom Slovákov. Máte k nemu blízko z Milána, Verony i Benátok, takže keď sa vyberiete na výlet do týchto vyhľadávaných miest, môžete sa pozrieť aj na toto krásne miesto. Okrem nádhernej prírody tam nájdete aj zaujímavé pamiatky, medzi ktorými vyniká najmä hrad Scaligero.

Klzisko v Moskve

Najväčšie klzisko Európy otvorilo svoje brány: Naraz pojme takmer 5000 korčuliarov

03.12.2020 | 

Ku nám poriadna zima prichádza až v týchto dňoch, v Moskve však už dlhšie teploty klesajú pod nulu. A tak sa domáci dočkali aj jednej z najobľúbenejších zimných atrakcií. V areáli Výstaviska úspechov národného hospodárstva (VDNCh) otvorili najväčšie klzisko v Európe.

Oktoberfest

Oktoberfest oslavuje: Najväčšia ľudová slávnosť na svete má 210 rokov

13.10.2020 | 

Na prelome septembra a októbra mieria do Mníchova tradične milióny návštevníkov. Tento rok sa tak však nestalo, pretože v dôsledku pandémie koronavírusu museli organizátori festival piva zrušiť a tradičné "O' zapft is!" ("Narazené!") z úst mníchovského starostu Dietra Reitera nezaznelo. Pritom malo ísť o jubileum - v pondelok 12. októbra totiž uplynulo 210 rokov odvtedy, čo sa konal prvý ročník Oktoberfestu.

Pohľad z pavilónu v

Milovníci kvetov, toto musíte vidieť: Najkrajšie botanické záhrady sveta

26.01.2022 | 

Ľudia si vždy dali záležať na svojich záhradách, ktoré boli ich vizitkou. Na rozdiel od domácností, totiž nikdy neušili pozornosti okoloidúcich a susedov. Bola to ich pýcha a možnosť ukázať, aký máte vkus a v prípade žien, akými sú gazdinkami. Zmes štýlov a široké spektrum rastlín ponúka mnoho možností na to, ako si skrášliť svoje príbytky. Tento výber prináša skvosty nášho kontinentu, ktoré by ste určite nemali vynechať pri návštevách nasledujúcich štátov.

Trauttmansdorff

Prenádherná ozdoba Álp: Záhrady hradu Trauttmansdorff vyliečili aj Sissi

16.09.2020 | 

Taliansko sa opäť otvára turistom a snaží a ich nalákať nielen na overené atrakcie, ale aj na niektoré zaujímavosti, ktoré boli doteraz v ich tieni. Jednou z nich je nádherný hrad Trauttmansdorff v blízkosti Merana, ktorý sa preslávil najmä prostredníctvom záhrad. Tie sa pokladajú za najkrajšiu ukážu talianskeho záhradníctva a často ich nazývajú dokonalou oázou pokoja uprostred bláznivého sveta.

Dokonalé destinácie pre krátku dovolenku: Toto je 15 najkrajších mestečiek Európy

Dokonalé destinácie pre krátku
11.08.2022

Televízna stanica CNN vypracovala zoznam 15 najkrajších malých miest v Európe. Môžu sa pochváliť nádhernou architektúrou a bohatým kultúrnym životom, ktoré sú porovnateľné s veľkými turistickými centrami, len ich navštevuje menší počet ľudí. Vo výbere sa ocitli rôznorodé lokality - od rybárskych mestečiek po stredoveké opevnené mestá. viac »

Ostrov Alonnisos - malé a milé grécke prekvapenie

Milia
10.08.2022

Grécko sa už dlhé roky drží na špici dovolenkových destinácií. Jednou z veľkých výhod je množstvo jeho ostrovov. Vďaka tomu sa každú sezónu objaví nejaký nový a neopozeraný hit, ktorý tam môžete objaviť. Jedným z takýchto milých prekvapení je Alonnisos, ktorý sa nachádza v blízkosti Skopelosu. viac »

Portugalský kláštor Alcobaca vznikol na močarisku: Patrí k najkrajším gotickým pamiatkam sveta

Portugalský kláštor Alcobaca vznikol
10.08.2022

Mestečko Alcobaca leží 120 kilometrov od Lisabonu. O jeho založenie a rozvoj sa zaslúžili mnísi, ktorí žili v tunajšom kláštore, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. Ten postavili na močarisku, ktoré postupne vysušovali a zaberali stále väčšie územie. Neskôr pomáhali pri vzdelávaní obyvateľov a naučili ich aj základy poľnohospodárstva, ktorým sa živia dodnes. viac »

Dokonalá letná pohoda v kraji slnka a levandule: 5 nádherných výletných tipov v Provensálsku

Provensálsko, Francúzsko
09.08.2022

Pokiaľ sa vám páči francúzsky vidiek, v tom prípade vás istotne chytí za srdce Provensálsko. Už pri vyslovení tohto pomenovania sa vám v mysli vynoria obrázky nekončiacich levanduľových polí, okrem nich tam však nájdete oveľa viac zaujímavostí. Tešte sa teda nielen na krásnu prírodu, ale aj zaujímavé historické pamiatky. viac »

Vodný hrad Scaligero – jedno z najkrajších miest pri Gardskom jazere

Vodný hrad Scaligero –
07.08.2022

Gardské jazero (Lago di Garda) patrí k obľúbeným turistickým cieľom Slovákov. Máte k nemu blízko z Milána, Verony i Benátok, takže keď sa vyberiete na výlet do týchto vyhľadávaných miest, môžete sa pozrieť aj na toto krásne miesto. Okrem nádhernej prírody tam nájdete aj zaujímavé pamiatky, medzi ktorými vyniká najmä hrad Scaligero. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 15. august. 2022. Meniny má Marcela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa