Cestovanie po Európe

Syrakúzy – Archimedovo rodisko, ktoré spája grécku a taliansku kultúru

26.09.2021 |

Ktorá časť Talianska je pre vás dovolenkovým rajom? Milujete Rím s jeho jedinečnou históriou, Toskánsko ako rodisko famóznej gastronómie, alebo radšej prichádzate do Sicílie, kde ešte stále zažijete pravú atmosféru tejto krajiny? Tunajšie mesto Syrakúzy navyše spája grécku a rímsku kultúru, takže tu o zážitky nebude núdza.

Viac článkov
Pythagorion, Samos

Grécky Samos – ideálna voľba na septembrovú dovolenku

02.09.2021 | 

Septembrová dovolenka môže byť výhodná z viacerých dôvodov. Deti sú už v škole, takže je v hoteloch pokojnejšia atmosféra, ceny sú trošku nižšie a navyše nie je ani tak horúco ako počas júla či augusta. Ideálnym miestom na takýto pobyt je napríklad grécky ostrov Samos. I v septembri je tam príjemne teplo a vy si užijete letné radovánky.

Valencia

Dovolenka dva v jednom: Najkrajšie španielske mestá pri mori nikdy nesklamú

11.08.2021 | 

More, pamiatky, obchody a zábava - to je ideálna dovolenka pre mnohých z nás. V typických rezortoch však často nemáte na výber z toľkých možností služieb. Preto istotne neodoláte nášmu tipu zo Španielska. Tam vám voľný čas popri leňošení na mestskej pláži vyplní aj veľa zaujímavých atrakcií a kultúrny program. Zaručene sa nebudete nudiť a zamilujete si takýto typ dovoleniek.

Syrakúzy

Syrakúzy – Archimedovo rodisko, ktoré spája grécku a taliansku kultúru

26.09.2021 | 

Ktorá časť Talianska je pre vás dovolenkovým rajom? Milujete Rím s jeho jedinečnou históriou, Toskánsko ako rodisko famóznej gastronómie, alebo radšej prichádzate do Sicílie, kde ešte stále zažijete pravú atmosféru tejto krajiny? Tunajšie mesto Syrakúzy navyše spája grécku a rímsku kultúru, takže tu o zážitky nebude núdza.

Mostar

Mostar – mesto, ktoré vo vás zanechá silné emócie

09.09.2021 | 

Po Sarajeve je Mostar druhým najznámejším mestom v Bosne a Hercegovine. V jeho okolí je nádherná príroda, dotvárajúca krásnu atmosféru stavieb, z ktorých niektoré sú zachované v pôvodnom osmanskom štýle. Pri prechádzke centrom sa do tohto miesta ihneď zamilujete. V jeho uliciach sú totiž zapísané príbehy, ktoré vo vás vyvolajú silné emócie.

Zahalený Víťazný oblúk v

OBRAZOM Víťazný oblúk v Paríži zabalili do látky ako poctu umelcovi Christovi

25.09.2021 | 

Víťazný oblúk v Paríži zahalili do striebristo-modrej trblietavej látky a previazali červeným lanom v rámci projektu s názvom "L'Arc de Triomphe, Wrapped". Autorom projektu je Christo, zosnulý americký umelec bulharského pôvodu, ktorý sa preslávil "balením" známych stavieb.

Santuario Madonna della Corona

Medzi nebom a zemou: Santuario Madonna della Corona patrí k najfascinujúcejším stavbám Európy

06.09.2021 | 

Svätyne doslova prilepené o skalu v obrovskej výške sú skôr doménou vzdialenejších krajín, jednu takú však môžete poľahky navštíviť aj vy. Nachádza sa totiž neďaleko talianskeho jazera Lago di Garda a hoci na prvý podľa vyzerá nedostupne, opak je pravdou.

Doll House Slovenia

More a hory už zrejme nestačia: Slovinsko tento rok láka aj sexturistov

21.01.2020 | 

Slovinsko je nádherná krajina, v porovnaní so svojimi susedmi však v turistickej návštevnosti ťahá za kratší koniec. Možno sa to však zmení, v mestečku Sežana neďaleko Terstu totiž otvorili nevestinec so silikónovými prostitútkami. A o zákazníkov vraj núdzu nemá!

Moulin Rouge

Moulin Rouge oslavuje 130 rokov: FOTO Najslávnejší kabaret sveta preslávili odhalené nohy

09.10.2019 | 

Tak ako patrí k Parížu Eiffelova veža či múzeum Louvre, tak je jeho symbolom aj „červený mlyn“ Moulin Rouge, pôvodne nevestinec, neskôr koncertná sála, kde ženskú krásu, šarm a zvodnosť oslavujú už 130 rokov.

Nie je to iba

Zabudnite na prepchatý Louvre: Úžasné sú aj tieto francúzske múzeá a galérie

13.07.2021 | 

Je úplne pochopiteľné, že každý turista chce vo Francúzsku zažiť prehliadku v Louvri. Byť v kontakte s toľkými dielami výnimočných majstrov je neopísateľným zážitkom. No kvôli nemu by ste nemali zanedbávať ani ostatné múzeá či galérie v krajine, ktoré istotne stoja za vašu pozornosť.

Vila Mon Repos na

Vila Mon Repos na Korfu: V rodnom dome princa Philipa bývala aj Sissi

20.04.2021 | 

Cez víkend sa uskutočnila posledná rozlúčka so zosnulým princom Philipom, manželom britskej kráľovnej Alžbety II. Bol najdlhšie slúžiacim životným partnerom britského panovníka v dejinách, pochádzal však z Grécka, kde môžete navštíviť jeho rodný dom.

Hrad Vianden, Luxembursko

Luxemburský hrad Vianden - miesto, ktoré zbožňoval aj Victor Hugo

05.08.2021 | 

I keď je Luxembursko malou krajinou, cestovateľov dokáže prekvapiť veľkým množstvom nádherných historických pamiatok. Spomedzi nich vyniká hrad Vianden, ktorý sa nachádza v rovnomennom meste. Stačí zájsť na sever krajiny a nechať sa unášať jeho krásou.

Hrad Pandeli, Leros

Netradičný pohľad na obľúbenú destináciu: Spoznajte najvzácnejšie hrady a zrúcaniny Grécka

02.05.2021 | 

V súvislosti s históriou Grécka zvyčajne nepremýšľame o ich tradičných hradoch a zámkoch. Väčšinou sa sústredíme na stavby spojené s antickými dejinami, ktoré sú pre nás dostatočne lákavé i kvôli ich tajomstvám, ktoré nám postupne vydávajú. Dnes ich pri našich potulkách po tejto krajine vynecháme a pozrieme sa práve na sídla bývalých panovníkov, ktorí žili v týchto končinách.

Klzisko v Moskve

Najväčšie klzisko Európy otvorilo svoje brány: Naraz pojme takmer 5000 korčuliarov

03.12.2020 | 

Ku nám poriadna zima prichádza až v týchto dňoch, v Moskve však už dlhšie teploty klesajú pod nulu. A tak sa domáci dočkali aj jednej z najobľúbenejších zimných atrakcií. V areáli Výstaviska úspechov národného hospodárstva (VDNCh) otvorili najväčšie klzisko v Európe.

Oktoberfest

Oktoberfest oslavuje: Najväčšia ľudová slávnosť na svete má 210 rokov

13.10.2020 | 

Na prelome septembra a októbra mieria do Mníchova tradične milióny návštevníkov. Tento rok sa tak však nestalo, pretože v dôsledku pandémie koronavírusu museli organizátori festival piva zrušiť a tradičné "O' zapft is!" ("Narazené!") z úst mníchovského starostu Dietra Reitera nezaznelo. Pritom malo ísť o jubileum - v pondelok 12. októbra totiž uplynulo 210 rokov odvtedy, čo sa konal prvý ročník Oktoberfestu.

Trauttmansdorff

Prenádherná ozdoba Álp: Záhrady hradu Trauttmansdorff vyliečili aj Sissi

16.09.2020 | 

Taliansko sa opäť otvára turistom a snaží a ich nalákať nielen na overené atrakcie, ale aj na niektoré zaujímavosti, ktoré boli doteraz v ich tieni. Jednou z nich je nádherný hrad Trauttmansdorff v blízkosti Merana, ktorý sa preslávil najmä prostredníctvom záhrad. Tie sa pokladajú za najkrajšiu ukážu talianskeho záhradníctva a často ich nazývajú dokonalou oázou pokoja uprostred bláznivého sveta.

Národný park Nuuksio

TOP 7 prírodných zázrakov Fínska

05.01.2020 | 

Severské štáty nás asi nikdy neprestanú prekvapovať svojimi prírodnými krásami. Fínsko je známe ako krajina tisícich jazier, ale vo svojom talóne má oveľa viac podobných tromfov. Stačí zájsť len kúsok za Helsinki, aby ste mohli spoznávať jeho skryté krásy. Týchto sedem prírodných zázrakov vás presvedčí o tom, že by ste vašu najbližšiu cestu mali plánovať do týchto končín.

OBRAZOM Víťazný oblúk v Paríži zabalili do látky ako poctu umelcovi Christovi

Zahalený Víťazný oblúk v
25.09.2021

Víťazný oblúk v Paríži zahalili do striebristo-modrej trblietavej látky a previazali červeným lanom v rámci projektu s názvom "L'Arc de Triomphe, Wrapped". Autorom projektu je Christo, zosnulý americký umelec bulharského pôvodu, ktorý sa preslávil "balením" známych stavieb. viac »

Lichtenštajnsko – malá krajina s veľkým potenciálom

Hrad Vaduz
19.09.2021

Lichtenštajnsko patrí k najmenším krajinám v Európe. Napriek tomu vám dokáže ponúknuť veľa zaujímavých atrakcií, ktoré stoja za návštevu. Vďaka malej rozlohe ho môžete prejsť už počas jednej dovolenky. Vytvorte si plán, počas ktorého uvidíte prírodné zaujímavosti, ale aj historicky cenné miesta. viac »

Dovolenka v Madride: Naplánujte si aj poznávací výlet do okolitých miest

Toledo, Španielsko
11.09.2021

Hlavné mesto Španielska je nepochybne ideálnym miestom na krátky výlet, ale aj na dlhšiu dovolenku. Keď sa už nasýtite jeho krásy, možno budete mať chuť spoznať aj atrakcie v okolitých regiónoch. V tom prípade vám výborne pomôžu organizované tour, vďaka ktorým sa dostanete k tým najzaujímavejším pamiatkam. viac »

Michelinské reštaurácie v Chorvátsku - gastronomický orgazmus za mastné sumy

Hilton Rijeka Costabella Beach
10.09.2021

K dobrej dovolenke patrí nepochybne aj chutné jedlo. Azda aj to je dôvod, prečo sa Chorvátsko teší tak veľkej popularite. Hoci sa tam môžete fantasticky najesť prakticky v každej dedinke, prestížnou Michelinskou hviezdou sa môže chváliť len desať podnikov. viac »

Mostar – mesto, ktoré vo vás zanechá silné emócie

Mostar
09.09.2021

Po Sarajeve je Mostar druhým najznámejším mestom v Bosne a Hercegovine. V jeho okolí je nádherná príroda, dotvárajúca krásnu atmosféru stavieb, z ktorých niektoré sú zachované v pôvodnom osmanskom štýle. Pri prechádzke centrom sa do tohto miesta ihneď zamilujete. V jeho uliciach sú totiž zapísané príbehy, ktoré vo vás vyvolajú silné emócie. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Nedeľa, 26. september. 2021. Meniny má Edita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa