Mestá Slovenska

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Najlukratívnejšie adresy v Bratislave sú na kopcoch

31.03.2019 |

Najlukratívnejšie adresy v Bratislave boli vždy najmä na kopcoch a inak to nie je ani v súčasnosti. Podľa aktivistu a sprievodcu po Bratislave Romana Delikáta sa ľudia pri výstavbe vždy "tlačili" čo najvyššie a čím bližšie k prírode. Každý by chcel totiž bývať v lukratívnej štvrti blízko centra i prírody.

Viac článkov

Prešov: Mestskí poslanci schválili rozšírenie zoznamu pamätihodností

Prešov
18.02.2019

Do zoznamu pamätihodností mesta Prešov pribudli strom brest horský v parku na Čiernom moste, bronzová busta uhorskej kráľovnej Alžbety, katalóg knižnice cirkevného hodnostára, biskupa Gregora Tarkoviča, menovací dekrét prvého gréckokatolíckeho biskupa Gregora Tarkoviča od pápeža Pia VII. a zakladacia listina Eparchiálnej knižnice v Prešove, vydaná cisárom Františkom I. Rozhodli o tom na stredajšom rokovaní prešovskí mestskí poslanci. viac »

Tip na výlet: Považská Bystrica, Považský hrad a Manín

Považský hrad
15.02.2019

Považská Bystrica je mesto ležiace v lone prírody a v objatí vrchov Veľký a Malý Manín. Prírodná scenéria mu dodáva jedinečný charakter a atmosféru, akou sa môže pochváliť len málo slovenských miest. viac »

Partizánske - mesto Jana Antonína Baťu

Pohľad na fontánu a
11.02.2019

Pred 80 rokmi začalo svoju históriu písať jedno z najmladších miest na Slovensku. Hovorí sa, že Partizánske známe kedysi aj ako Baťovany vzniklo akoby na zelenej lúke. Za jeho vybudovaním stál člen jednej z najznámejších českých rodín toho i dnešného času Jan Antonín Baťa. viac »

Štúrovo, Ostrihom a Vyšehrad – silná trojka na výlet za históriou

Ostrihom, Maďarsko
16.01.2019

Štúrovo je vďaka známemu kúpalisku hojne navštevované najmä počas letných mesiacov. Je však aj vstupnou bránou k našim južným susedom - na skok to máte do malebného Ostrihomu aj Vyšehradu, ktoré sa významne spájajú aj s našou históriou. Táto silná trojica je preto ideálnou destináciou napríklad aj na jesenný víkendový výlet. viac »

Žilina a jej okolie: Spoznajte krásy mesta troch riek

Žilina
02.01.2019

Mnoho Slovákov sa vybralo počas letnej sezóny na dovolenky k moru, ale iba málo dovolenkovalo v tuzemsku. Je to škoda, zahraničie je síce skutočne nádherné a ponúka množstvo lákadiel, no aj Slovensko sa má čím pochváliť. Veľa zážitkov poskytuje cestovateľom napríklad aj okolie Žiliny, mesta na sútoku Váhu, Kysuce a Rajčianky. viac »

Tip na jesenné prázdniny: Preskúmajte s deťmi Bojnice a okolie

Bojnický zámok
19.10.2018

Jesenné prázdniny sú tu o chvíľu a my sme pre vás pri tej príležitosti pripravili seriál s tipmi na rodinnú dovolenku. Na Slovensku sme vybrali malebné Bojnice, lebo v samotnom mestečku aj v blízkom okolí nájdete množstvo zaujímavostí pre malých aj veľkých. viac »

Počet návštevníkov Prešova sa zvýšil o polovicu, slúžiť im bude nová aplikácia

Kostol sv. Mikuláša na
09.08.2018

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Šariš pripravila pre návštevníkov Prešova ďalšiu zaujímavú novinku – mobilnú aplikáciu audiosprievodcu mesta Prešov. Ocenia ju najmä milovníci histórie a nových technológií, ktorých v Prešove v ostatnom období rapídne pribudlo. viac »

Trnava – slovenský Malý Rím plný kostolov, študentov a zábavy

Trnava
03.07.2018

Trnava je mestom kontrastov. Vďaka pôsobivým dejinám je plná historických pamiatok, zároveň to tu vďaka množstvu študentov niekoľkých univerzít stále „žije“. Moderné je aj vedenie mesta, ktoré Trnavu ešte viac sprístupňuje zvedavým návštevníkom. viac »

Novinka v Levoči: Vstup na vežu Baziliky sv. Jakuba sa zmení na informačné centrum

Levoča
28.05.2018

Levoča bola spolu s poľským partnerom mestom Starý Sacz úspešná v žiadosti o dotáciu z programu Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020, vďaka čomu v jednom z pamiatkových objektov vybudujú nové turistické informačné centrum. Zástupkyňa primátora Lýdia Budziňáková uviedla, že sa podarí zrekonštruovať vstup na vežu Baziliku sv. Jakuba, ktorý je teraz taký prázdny a neosobný. viac »

Banská Štiavnica: Vzrastajúci počet návštevníkov so sebou neprináša len benefity

Banská Štiavnica
13.04.2018

Nedostatok pracovnej sily v stravovacích službách, problémy s parkovaním či nárast cien nehnuteľností. Aj tieto javy so sebou prináša do Banskej Štiavnice vzrastajúci počet návštevníkov. Riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Banská Štiavnica Igor Kuhn hovorí, že je potrebné zaoberať sa nie ďalším nárastom návštevníkov, ale naopak tým, ako ich rast zvládnuť. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 25. apríl. 2019. Meniny má Marek.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa