Mestá Slovenska

Tip na jesenné prázdniny: Preskúmajte s deťmi Bojnice a okolie

19.10.2018 |

Jesenné prázdniny sú tu o chvíľu a my sme pre vás pri tej príležitosti pripravili seriál s tipmi na rodinnú dovolenku. Na Slovensku sme vybrali malebné Bojnice, lebo v samotnom mestečku aj v blízkom okolí nájdete množstvo zaujímavostí pre malých aj veľkých.

Viac článkov

Počet návštevníkov Prešova sa zvýšil o polovicu, slúžiť im bude nová aplikácia

Kostol sv. Mikuláša na
09.08.2018

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Šariš pripravila pre návštevníkov Prešova ďalšiu zaujímavú novinku – mobilnú aplikáciu audiosprievodcu mesta Prešov. Ocenia ju najmä milovníci histórie a nových technológií, ktorých v Prešove v ostatnom období rapídne pribudlo. viac »

Trnava – slovenský Malý Rím plný kostolov, študentov a zábavy

Trnava
03.07.2018

Trnava je mestom kontrastov. Vďaka pôsobivým dejinám je plná historických pamiatok, zároveň to tu vďaka množstvu študentov niekoľkých univerzít stále „žije“. Moderné je aj vedenie mesta, ktoré Trnavu ešte viac sprístupňuje zvedavým návštevníkom. viac »

Novinka v Levoči: Vstup na vežu Baziliky sv. Jakuba sa zmení na informačné centrum

Levoča
28.05.2018

Levoča bola spolu s poľským partnerom mestom Starý Sacz úspešná v žiadosti o dotáciu z programu Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020, vďaka čomu v jednom z pamiatkových objektov vybudujú nové turistické informačné centrum. Zástupkyňa primátora Lýdia Budziňáková uviedla, že sa podarí zrekonštruovať vstup na vežu Baziliku sv. Jakuba, ktorý je teraz taký prázdny a neosobný. viac »

Banská Štiavnica: Vzrastajúci počet návštevníkov so sebou neprináša len benefity

Banská Štiavnica
13.04.2018

Nedostatok pracovnej sily v stravovacích službách, problémy s parkovaním či nárast cien nehnuteľností. Aj tieto javy so sebou prináša do Banskej Štiavnice vzrastajúci počet návštevníkov. Riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Banská Štiavnica Igor Kuhn hovorí, že je potrebné zaoberať sa nie ďalším nárastom návštevníkov, ale naopak tým, ako ich rast zvládnuť. viac »

Kremnica - kráľovské mesto s najtvrdšou menou v Európe

Kremnica
12.02.2018

Stredoslovenské mesto Kremnica nazývajú už od 14. storočia „zlatým“. Po celej Európe ho preslávila ťažba striebra a zlata a kremnické dukáty boli kedysi tou najtvrdšou menou. viac »

Víkend v metropole východu: Spoznajte najväčšie poklady Košíc

Košice
15.12.2017

Metropola východu má skvelé turistické danosti. Centrum Košíc sa nachádza len pár minút chôdze od hlavnej vlakovej stanice a už po prechode blízkym parkom vás k sebe pritiahne atmosféra tohto mesta. Historické uličky v kombinácii so štýlovými podnikmi a zaujímavými pamiatkami vás chytia za srdce a vy sa tam budete musieť vrátiť ešte niekoľkokrát. viac »

Snina má novú dominantu: Drevený chrám postavili takmer bez klincov

Chrám v Snine
27.11.2017

Pravoslávni veriaci v Snine majú od nedele nový drevený chrám a mesto atraktívnu dominantu. Po ročnej výstavbe ju za účasti množstva veriacich a duchovných posvätil pravoslávny arcibiskup prešovský a metropolita českých krajín a Slovenska Rastislav. Nový chrám je zasvätený veľkomoravskému kniežaťu, svätému Rastislavovi. viac »

Tip na víkend: Navštívte Pezinok a jeho okolie

Tip na víkend: Navštívte
24.11.2017

Pezinok si väčšinu ľudí spája najmä s malokarpatskou vínnou cestou. Okrem dobrého vína však toho toto malebné mestečko pod Karpatami ponúka oveľa viac - historickú architektúru, tradičné remeslá aj prírodné krásy. Výhodou je aj jeho poloha, len na skok to budete mať do ďalších miest, ktoré vás jednoducho očaria. viac »

Na potulkách po strednom Slovensku: Zvolen a Hriňová očaria každého

Hriňová
29.09.2017

Do oblasti stredného Slovenska každoročne prúdi množstvo našincov, ale aj turistov zo zahraničia. Väčšina nevynechá ani Zvolen a Hriňovú, ktoré so každého získajú bohatou históriou, pozoruhodnými architektonickými pamiatkami a prekrásnou prírodnou scenériou s výhľadom na masív Poľany. viac »

Tip na výlet: Naplánujte si krátku dovolenku v Leviciach a okolí

Tip na výlet: Naplánujte
22.09.2017

Zatiaľ čo sa niektoré slovenské regióny tešia veľkej popularite, iné lákajú turistov menej. Pritom často ide iba o nevedomosť našich cestovateľov, ktorí nepoznajú zaujímavosti v danom okolí, ktoré by im pokojne vyplnili i jednu dlhšiu dovolenku. Výlet do Levíc a ich okolia môžete spojiť s oddychom v blízkych kúpeľoch Dudince alebo si zaplávate v Podhájskej, ktorá má veľmi podobné zloženie vody ako Mŕtve more. Obe tieto lokality sa nachádzajú len 30 kilometrov od tohto okresného mesta. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 16. december. 2018. Meniny má Albína.