Mestá Slovenska

Výlet do Liptovského Mikuláša: Hlavná letná sezóna ponúkne návštevníkom oddych i poznávanie

25.06.2019 |

Mesto Liptovský Mikuláš ponúka počas hlavnej letnej sezóny rozmanité možnosti na oddych, zábavu i poznanie pre obyvateľov aj návštevníkov. Voľný čas môžu využiť na prehliadku mesta po stopách Aurela Stodolu, posedieť si v záhrade Rázusovie domu alebo sa prejsť po náučných chodníkoch v lokalite Háj Nicovô. Pre rodiny s deťmi sú pripravené Dobrodružstvá s Mikulášom.

Viac článkov

Leto v Trnave: Pamiatky Malého Ríma otvorili svoje brány

Trnava
24.06.2019

Letná sezóna v Malom Ríme je už v plnom prúde. Aj v tomto roku sa môžete tešiť na ďalšie zážitky i tajomstvá, ktoré vám odkryje prvé kráľovské mesto na Slovensku. Vďaka dlhším otváracím hodinám kostolov, Mestskej veže a Turistického informačného centra si užijete krásy Trnavy naplno. viac »

Žilina

Žilina
03.04.2019

Žilina je mesto na strednom Slovensku, štvrté najväčšie v krajine, s viac ako 80 000 obyvateľmi. viac »

Trnava

Trnava
03.04.2019

Trnava má ako stredoveké mesto bohatú históriu. Mesto bolo napríklad univerzitným mestom už v 17. storočí a je tiež sídlom arcibiskupa a katolíckej cirkvy. viac »

Trenčín

Trenčín
03.04.2019

Trenčín je jedno zo starších miest na západnom Slovensku, s krásnym historické centrom. Trenčín ma viac ako 50 000 obyvateľov. viac »

Prešov

Prešov
03.04.2019

Prešov je s približne 91 352 obyvateľmi tretím najväčším mestom na Slovensku. viac »

Nitra

Na snímke pohľad na
03.04.2019

Starobylú Nitru v minulosti ovládali mocní králi a kniežatá, dnes je moderným centrom kultúry a hospodárstva na západnom Slovensku. viac »

Banská Bystrica

Banská Bystrica
03.04.2019

Banská Bystrica je mesto na strednom Slovensku, ležiace na rieke Hron, obklopené horskými reťazcami Nízkych Tatier, Veľkej Fatry a Kremnických vrchov. Banská Bystrica je šiestou najľudnatejšou obcou na Slovensku. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Najlukratívnejšie adresy v Bratislave sú na kopcoch

Bratislavský hrad
31.03.2019

Najlukratívnejšie adresy v Bratislave boli vždy najmä na kopcoch a inak to nie je ani v súčasnosti. Podľa aktivistu a sprievodcu po Bratislave Romana Delikáta sa ľudia pri výstavbe vždy "tlačili" čo najvyššie a čím bližšie k prírode. Každý by chcel totiž bývať v lukratívnej štvrti blízko centra i prírody. viac »

Prešov: Mestskí poslanci schválili rozšírenie zoznamu pamätihodností

Prešov
18.02.2019

Do zoznamu pamätihodností mesta Prešov pribudli strom brest horský v parku na Čiernom moste, bronzová busta uhorskej kráľovnej Alžbety, katalóg knižnice cirkevného hodnostára, biskupa Gregora Tarkoviča, menovací dekrét prvého gréckokatolíckeho biskupa Gregora Tarkoviča od pápeža Pia VII. a zakladacia listina Eparchiálnej knižnice v Prešove, vydaná cisárom Františkom I. Rozhodli o tom na stredajšom rokovaní prešovskí mestskí poslanci. viac »

Tip na výlet: Považská Bystrica, Považský hrad a Manín

Považský hrad
15.02.2019

Považská Bystrica je mesto ležiace v lone prírody a v objatí vrchov Veľký a Malý Manín. Prírodná scenéria mu dodáva jedinečný charakter a atmosféru, akou sa môže pochváliť len málo slovenských miest. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 22. august. 2019. Meniny má Tichomír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa