Turistika na Slovensku

Zimná turistika na Slovensku: 5 tipov na fantastickú túru (aj cez lockdown)

23.11.2021 |

Ak milujete turistiku, nemusíte sa jej vzdať ani počas zimných mesiacov. Stále sa môžete túlať po označených chodníkoch, len treba dodržiavať dve základné pravidlá. V prvom rade sa vyhnite trasám s uzáverou, ktoré budú opäť sprístupnené až v júni. Väčšinou sa nachádzajú v Tatrách. Druhou dôležitou radou je, aby ste sledovali lavínové spravodajstvo a nevybrali sa do rizikových oblastí, kde ich môžete strhnúť. Rovnako nezabúdajte ani na kvalitnú obuv a výstroj.

Viac článkov

Muránska planina - poklad v srdci Slovenska

Muránska planina
01.10.2021

Muránska planina patrí medzi naše najmladšie národné parky. Je jednou z najzachovalejších krasových lokalít na Slovensku a oplýva množstvom povrchových i podzemných krasových javov. viac »

Víkendová túra na vrch Javor: Možností je viac a všetky sú atraktívne

Trás na Javor je
12.06.2021

Turistických trás na vrch Javor je niekoľko a všetky sa vyznačujú striedaním lesov s lúkami a panoramatickými výhľadmi na Podpoľanie. „Túra je mimoriadne atraktívna. Na vrchole sa nachádzajú andezitové skaly, drevený kríž s vrcholovou knihou a vysielač,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie. viac »

Ondrejisko - jeden z najlepších vyhliadkových vrcholov Slovenského raja

Ondrejisko, vrch na južnej
18.10.2020

Vrch Ondrejisko sa hrdo vypína na južnej hranici NP Slovenský raj. Je z neho nádherný výhľad do okolia, a tak patrí k obľúbeným turistickým cieľom v každom ročnom období. V pekné jesenné dni však ponúka najkrajšie zážitky. viac »

Hrádok - po Tatrách druhá najvyššia lezecká oblasť na Slovensku

Skalná oblasť až so
10.08.2020

Skalná oblasť až so 100 metrov vysokou andezitovou stenou v pohorí Vtáčnik v Bystričianskej doline, ktorú označujú ako lezeckú lokalitu Hrádok, láka miestnych skalolezcov už desaťročia. Je najvyššou andezitovou stenou na Slovensku a po Tatrách druhou najväčšou lezeckou oblasťou u nás. viac »

Horská záchranná služba má novú aplikáciu, má pomôcť turistom

Horská záchranná služba (HZS)
27.07.2020

Horská záchranná služba (HZS) spustila novú aplikáciu, pomocou ktorej si môžu turisti privolať pomoc jedným tlačidlom. Okrem toho je možné zdieľať svoju polohu so záchranármi, mať prehľad o počasí, výstrahách a dôležitých miestach v horách kdekoľvek na Slovensku. Novinkou je elektronická kniha vychádzok. viac »

Sezónna uzávera skončila: Vysoké Tatry sú v celej kráse pripravené na turistov

Štrbské pleso
16.06.2020

V Tatranskom národnom parku (TANAP) sa skončila sezónna uzávera a návštevníci môžu od pondelka využívať kompletne všetky značkované chodníky vrátane prechodov cez vysokohorské sedlá a trasy, ktoré vedú na turisticky sprístupnené štíty. Informovala o tom hovorkyňa Štátnych lesov TANAP-u Martina Petránová. viac »

V Tatrách zvýšili daň za ubytovanie, návštevníkom však ponúka významný benefit

Štrbské pleso
12.06.2020

Všetci návštevníci ubytovaní na území mesta Vysoké Tatry, ktorí zaplatili daň za ubytovanie, sú od 1. júna hromadne poistení na zásah Horskej záchrannej služby (HZS). TASR o tom informovala výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Lenka Rusnáková s tým, že zvýšenie dane z ubytovania od 1. apríla na 1,5 eura prinesie samospráve príjem, ale ubytovanému hosťovi ponúka benefit. viac »

Pamätník SNP v Trnavej Hore: Odmenou za výstup je výhľad na široké okolie

Pamätník SNP Petra Kubíka
23.05.2020

Panoramatické výhľady na široké okolie, ale aj pohľad do histórie ponúka turistom údajne najväčší pamätník SNP v okrese Žiar nad Hronom, ktorý sa nachádza v Trnavej Hore, v miestnej časti Kľačany. viac »

Choč - jeden z najobľúbenejších vrcholov na rozhraní Liptova a Oravy

Choč a okolie
13.05.2020

Jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších turistických vrcholov je Veľký Choč s nadmorskou výškou 1611 m n. m. Nájdete ho na rozhraní Liptova a Oravy, no vidno ho už od Štrby či z celej dolnej Oravy. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Skalný útvar nad Kamenicou pripomína spiaceho mnícha

Cestou zo Sabinova do
04.04.2020

Cestou zo Sabinova do Starej Ľubovne, pri obci Kamenica, sa nedá prehliadnuť skalný útvar pripomínajúci ležiacu postavu. Ide o Spiaceho mnícha. Ako pre TASR povedal nadšenec histórie Jozef Krajňák, podľa názoru odborníkov je to dielo prírody – zložením jurský krionidový vápenec. Predpokladá sa však, že v minulosti bol upravený do terajšej podoby. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Pondelok, 29. november. 2021. Meniny má Vratko.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa