Turistika na Slovensku

Hrádok - po Tatrách druhá najvyššia lezecká oblasť na Slovensku

10.08.2020 |

Skalná oblasť až so 100 metrov vysokou andezitovou stenou v pohorí Vtáčnik v Bystričianskej doline, ktorú označujú ako lezeckú lokalitu Hrádok, láka miestnych skalolezcov už desaťročia. Je najvyššou andezitovou stenou na Slovensku a po Tatrách druhou najväčšou lezeckou oblasťou u nás.

Viac článkov

Horská záchranná služba má novú aplikáciu, má pomôcť turistom

Horská záchranná služba (HZS)
27.07.2020

Horská záchranná služba (HZS) spustila novú aplikáciu, pomocou ktorej si môžu turisti privolať pomoc jedným tlačidlom. Okrem toho je možné zdieľať svoju polohu so záchranármi, mať prehľad o počasí, výstrahách a dôležitých miestach v horách kdekoľvek na Slovensku. Novinkou je elektronická kniha vychádzok. viac »

Sezónna uzávera skončila: Vysoké Tatry sú v celej kráse pripravené na turistov

Štrbské pleso
16.06.2020

V Tatranskom národnom parku (TANAP) sa skončila sezónna uzávera a návštevníci môžu od pondelka využívať kompletne všetky značkované chodníky vrátane prechodov cez vysokohorské sedlá a trasy, ktoré vedú na turisticky sprístupnené štíty. Informovala o tom hovorkyňa Štátnych lesov TANAP-u Martina Petránová. viac »

V Tatrách zvýšili daň za ubytovanie, návštevníkom však ponúka významný benefit

Štrbské pleso
12.06.2020

Všetci návštevníci ubytovaní na území mesta Vysoké Tatry, ktorí zaplatili daň za ubytovanie, sú od 1. júna hromadne poistení na zásah Horskej záchrannej služby (HZS). TASR o tom informovala výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Lenka Rusnáková s tým, že zvýšenie dane z ubytovania od 1. apríla na 1,5 eura prinesie samospráve príjem, ale ubytovanému hosťovi ponúka benefit. viac »

Pamätník SNP v Trnavej Hore: Odmenou za výstup je výhľad na široké okolie

Pamätník SNP Petra Kubíka
23.05.2020

Panoramatické výhľady na široké okolie, ale aj pohľad do histórie ponúka turistom údajne najväčší pamätník SNP v okrese Žiar nad Hronom, ktorý sa nachádza v Trnavej Hore, v miestnej časti Kľačany. viac »

Choč - jeden z najobľúbenejších vrcholov na rozhraní Liptova a Oravy

Choč a okolie
13.05.2020

Jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších turistických vrcholov je Veľký Choč s nadmorskou výškou 1611 m n. m. Nájdete ho na rozhraní Liptova a Oravy, no vidno ho už od Štrby či z celej dolnej Oravy. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Skalný útvar nad Kamenicou pripomína spiaceho mnícha

Cestou zo Sabinova do
04.04.2020

Cestou zo Sabinova do Starej Ľubovne, pri obci Kamenica, sa nedá prehliadnuť skalný útvar pripomínajúci ležiacu postavu. Ide o Spiaceho mnícha. Ako pre TASR povedal nadšenec histórie Jozef Krajňák, podľa názoru odborníkov je to dielo prírody – zložením jurský krionidový vápenec. Predpokladá sa však, že v minulosti bol upravený do terajšej podoby. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Kloptaň nesie názov po baníckej klopačke

Jesenná turistika v masíve
08.02.2020

Banícku históriu Gelnického okresu pripomína aj kopec Kloptaň (1153 metrov nad morom), ktorý sa nachádza vo Volovských vrchoch. Hovorí sa, že jeho názov vznikol aj vďaka nemotornému mládencovi. O Kloptani, kde rastú i vzácne kvety, vznikli tiež piesne, ktoré turisti spievajú pri rozhľadni. viac »

Pred 15 rokmi zasiahla Vysoké Tatry tragická víchrica, z FOTOgrafií ešte stále mrazí

19. novembra 2004 sa
19.11.2019

Mimoriadne silná veterná smršť sa územím Slovenska prehnala 19. novembra 2004 a najviac zasiahla Vysoké Tatry. Vyžiadala si dva ľudské životy a len na území našich veľhôr zničila lesný porast na rozlohe 12.600 hektárov. Dnes uplynie 15 rokov od tejto prírodnej katastrofy. viac »

FOTO ako dôkaz: Jeseň je najkrajšia v Tatrách

Jeseň vo Vysokých Tatrách
03.11.2019

Koniec babieho leta a nádherné slnečné počasie využili stovky turistov najmä zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska na prehliadku Vysokých Tatier. Vy sa pokochajte pohľadom na ne aspoň prostredníctvom fotografií. A určite nám dáte za pravdu, že jeseň je najkrajšia v Tatrách. Alebo to platí aj naopak a Tatry sú najkrajšie na jeseň? viac »

Stavanie kamenných mužíkov škodí prírode

Kamenný mužík, druh turistického
11.09.2019

Správa Národného parku (NP) Malá Fatra upozorňuje, že tohtoročnú turistickú sezónu charakterizuje stavanie takzvaných kamenných mužíkov, teda ukladanie kameňov na seba do tvaru akejsi mohyly či pyramídy. Turisti ich stavajú najmä v blízkosti potokov alebo na vrcholoch kopcov, nevedia však, že táto činnosť má aj negatívny dopad na prírodu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 12. august. 2020. Meniny má Darina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa