Turistika na Slovensku

OBRAZOM Belianske Tatry ponúkajú čarokrásnu turistiku i výhľady

29.06.2019 |

Belianske Tatry sú stále turistickou popoluškou Vysokých Tatier. Pritom najvyššie vrchy Belianok, Ždiarsku vidlu a Havran možno obdivovať nielen zo Ždiaru, ale aj z druhej strany. Stačí vystúpať Monkovou dolinou do Širokého sedla a naskytne sa nám nielen úžasný výhľad na Belianske Tatry, ale aj na nádherné panorámy Vysokéch Tatier a mnohých dolín.

Viac článkov

Európsky unikát pri Kremnici: Na Skalke sprístupnia najdlhší visutý lanový most na Slovensku

Na Skalke sa môžete
28.06.2019

Vyznávači adrenalínových športov majú o dôvod viac, prečo navštíviť Skalku pri Kremnici. K najťažšej ferrate pribudne najdlhší visutý lanový most na Slovensku, ktorý slávnostne otvoria už túto sobotu (29. 6.) o 10:00 hod. A to nie je jediná unikátna novinka tohto leta. viac »

Poľana je najospevovanejším vrchom, povesti sa viažu najmä k Jánošíkovi

Podpoľanie
02.06.2019

Snáď najospevovanejším vrchom na Slovensku je Poľana nad Detvou. Táto pôvodom sopečná hora sa objavuje nielen v piesňach pospolitého ľudu či básňach poetov, ale späté sú s ňou aj viaceré povesti, najmä tie o skrytých pokladoch. Ich hodnovernosť však nebola nikdy potvrdená. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Veľký Rozsutec vraj ukrýva bájne Jánošíkove poklady

Vrch Rozsutec, Malá Fatra
25.05.2019

Malofatranský vrch Veľký Rozsutec, najfotogenickejší slovenský končiar, ukrýva podľa povestí a legiend bájne Jánošíkove poklady. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Majestátny Choč inšpiroval i Hviezdoslava

Veľký Choč
19.05.2019

Veľký Choč, týčiaci sa na hranici Oravy a Liptova, je považovaný za vrch ponúkajúci jeden z najkrajších výhľadov na Slovensku. Jeho prírodné hodnoty a majestátnosť oslovili nielen milovníkov turistiky a prírodovedcov, ale tiež slovenských básnikov. Patrí medzi nich aj rodák z Vyšného Kubína Pavol Országh Hviezdoslav. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Názov Vihorlatu je odvodený od slova vyhorľať

Vihorlat
12.05.2019

Názov Vihorlatu na východe Slovenska dali pravdepodobne miestni ľudia. Z historických podkladov sa predpokladá, že je odvodený od slova vyhorľať, čo znamená vyhoreniská, vypáleniská. TASR o tom informovala Zuzana Argalášová z Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Kráľova hoľa spája ľudí z Horehronia, Liptova i Spiša

Kráľova hoľa
17.03.2019

Kráľova hoľa má nadmorskú výšku bezmála 2000 metrov nad morom, ani to však ľuďom odjakživa nebránilo v tom, chodiť cez ňu do vedľajšieho regiónu a stretávať sa. Je to hraničný kopec, ktorý v podstate spája Horehronie, Spiš a Liptov, čo dodnes pripomínajú aj folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou organizované v Liptovskej Tepličke. viac »

Vrátna dolina – fantastická turistika v srdci Slovenska

Vrátna dolina
28.02.2019

Jedna z najkrajších dolín Slovenska, preslávená legendárnym Jurajom Jánošíkom a chránená kamenným mníchom - aj to sú prívlastky Vrátnej doliny. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Urpín v útrobách skrýva jaskyne i protiatómový kryt

Pohľad na Banskú Bystricu
22.02.2019

Keď sa povie mesto pod Urpínom, takmer každému je jasné, že ide o Banskú Bystricu. Slovné spojenie s dominantným vrchom je synonymom pomenovania krajskej metropoly. Názov je starobylý a nemá jednoznačné vysvetlenie. Dal však meno organizáciám či produktom z tohto mesta a podľa neho sa napríklad volá folklórny súbor, hotel, ale aj pivo. viac »

Fotograf strávil mrazivú noc na Kriváni, výsledkom sú nadpozemské fotografie

Fotograf strávil mrazivú noc
10.10.2018

Stará legenda hovorí, že keď už bolo všetko na svete vytvorené, z neba zletel anjel, aby sa naň pozrel. Zeme sa dotkol na tom najkrajšom mieste – úpätí Vysokých Tatier. Až za súmraku si uvedomil, očarený všetkou tou krásou naokolo, že sa musí vráť späť do neba. A tak vzlietol, pravým krídlom však zavadil o tmavý kopec a ulomil jeho vrchol. Odvtedy patrí k najpôsobivejším štítom a jeho podoba je pre mnohých symbolom našej krajiny. Fotograf Peter Lengyel Kriváň zvečnil v podobe, akú mohlo doteraz vidieť len veľmi málo šťastlivcov. viac »

Dva dni nonstop v horách: Dana a Radoslav ako prví absolvovali zimný maratónsky prechod Západnými Tatrami

Dana Ivanovová a Radoslav
18.08.2018

Slovenským horolezcom sa začiatkom marca podaril skutočne husársky kúsok – bez jedinej dlhšej prestávky či spánku prešli celý hrebeň Západných Tatier. Trvalo im to 33 hodín, počas ktorých prešli vyše 42 kilometrov a nastúpali a naklesali dokopy 10 000 výškových metrov. Takto na dva dni na hrebeni spomína Dana. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 19. júl. 2019. Meniny má Dušana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa