Turistika na Slovensku

Víkendová túra na vrch Javor: Možností je viac a všetky sú atraktívne

12.06.2021 |

Turistických trás na vrch Javor je niekoľko a všetky sa vyznačujú striedaním lesov s lúkami a panoramatickými výhľadmi na Podpoľanie. „Túra je mimoriadne atraktívna. Na vrchole sa nachádzajú andezitové skaly, drevený kríž s vrcholovou knihou a vysielač,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie.

Viac článkov

Ondrejisko - jeden z najlepších vyhliadkových vrcholov Slovenského raja

Ondrejisko, vrch na južnej
18.10.2020

Vrch Ondrejisko sa hrdo vypína na južnej hranici NP Slovenský raj. Je z neho nádherný výhľad do okolia, a tak patrí k obľúbeným turistickým cieľom v každom ročnom období. V pekné jesenné dni však ponúka najkrajšie zážitky. viac »

Hrádok - po Tatrách druhá najvyššia lezecká oblasť na Slovensku

Skalná oblasť až so
10.08.2020

Skalná oblasť až so 100 metrov vysokou andezitovou stenou v pohorí Vtáčnik v Bystričianskej doline, ktorú označujú ako lezeckú lokalitu Hrádok, láka miestnych skalolezcov už desaťročia. Je najvyššou andezitovou stenou na Slovensku a po Tatrách druhou najväčšou lezeckou oblasťou u nás. viac »

Horská záchranná služba má novú aplikáciu, má pomôcť turistom

Horská záchranná služba (HZS)
27.07.2020

Horská záchranná služba (HZS) spustila novú aplikáciu, pomocou ktorej si môžu turisti privolať pomoc jedným tlačidlom. Okrem toho je možné zdieľať svoju polohu so záchranármi, mať prehľad o počasí, výstrahách a dôležitých miestach v horách kdekoľvek na Slovensku. Novinkou je elektronická kniha vychádzok. viac »

Sezónna uzávera skončila: Vysoké Tatry sú v celej kráse pripravené na turistov

Štrbské pleso
16.06.2020

V Tatranskom národnom parku (TANAP) sa skončila sezónna uzávera a návštevníci môžu od pondelka využívať kompletne všetky značkované chodníky vrátane prechodov cez vysokohorské sedlá a trasy, ktoré vedú na turisticky sprístupnené štíty. Informovala o tom hovorkyňa Štátnych lesov TANAP-u Martina Petránová. viac »

V Tatrách zvýšili daň za ubytovanie, návštevníkom však ponúka významný benefit

Štrbské pleso
12.06.2020

Všetci návštevníci ubytovaní na území mesta Vysoké Tatry, ktorí zaplatili daň za ubytovanie, sú od 1. júna hromadne poistení na zásah Horskej záchrannej služby (HZS). TASR o tom informovala výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Lenka Rusnáková s tým, že zvýšenie dane z ubytovania od 1. apríla na 1,5 eura prinesie samospráve príjem, ale ubytovanému hosťovi ponúka benefit. viac »

Pamätník SNP v Trnavej Hore: Odmenou za výstup je výhľad na široké okolie

Pamätník SNP Petra Kubíka
23.05.2020

Panoramatické výhľady na široké okolie, ale aj pohľad do histórie ponúka turistom údajne najväčší pamätník SNP v okrese Žiar nad Hronom, ktorý sa nachádza v Trnavej Hore, v miestnej časti Kľačany. viac »

Choč - jeden z najobľúbenejších vrcholov na rozhraní Liptova a Oravy

Choč a okolie
13.05.2020

Jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších turistických vrcholov je Veľký Choč s nadmorskou výškou 1611 m n. m. Nájdete ho na rozhraní Liptova a Oravy, no vidno ho už od Štrby či z celej dolnej Oravy. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Skalný útvar nad Kamenicou pripomína spiaceho mnícha

Cestou zo Sabinova do
04.04.2020

Cestou zo Sabinova do Starej Ľubovne, pri obci Kamenica, sa nedá prehliadnuť skalný útvar pripomínajúci ležiacu postavu. Ide o Spiaceho mnícha. Ako pre TASR povedal nadšenec histórie Jozef Krajňák, podľa názoru odborníkov je to dielo prírody – zložením jurský krionidový vápenec. Predpokladá sa však, že v minulosti bol upravený do terajšej podoby. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Kloptaň nesie názov po baníckej klopačke

Jesenná turistika v masíve
08.02.2020

Banícku históriu Gelnického okresu pripomína aj kopec Kloptaň (1153 metrov nad morom), ktorý sa nachádza vo Volovských vrchoch. Hovorí sa, že jeho názov vznikol aj vďaka nemotornému mládencovi. O Kloptani, kde rastú i vzácne kvety, vznikli tiež piesne, ktoré turisti spievajú pri rozhľadni. viac »

Pred 15 rokmi zasiahla Vysoké Tatry tragická víchrica, z FOTOgrafií ešte stále mrazí

19. novembra 2004 sa
19.11.2019

Mimoriadne silná veterná smršť sa územím Slovenska prehnala 19. novembra 2004 a najviac zasiahla Vysoké Tatry. Vyžiadala si dva ľudské životy a len na území našich veľhôr zničila lesný porast na rozlohe 12.600 hektárov. Dnes uplynie 15 rokov od tejto prírodnej katastrofy. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 28. júl. 2021. Meniny má Krištof.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa