Turistika na Slovensku

Tri poklady Ružomberka – Čutkovo, Hrabovo a Malinô Brdo

07.08.2018 |

Liptov, prekrásny región Slovenska, ktorý je turistami hojne navštevovaný. Práve tu leží Ružomberok, centrum dolného Liptova. Svoju krásu odzrkadľuje najmä v dvoch dolinách, Čutkovskej a Hrabovskej, ale i v známom lyžiarskom stredisku Malinô Brdo.

Viac článkov

Smrekovica – poklad Liptova v lone prírody

Smrekovica, Veľká Fatra
29.05.2018

Ak hľadáte miesto, ktoré nepodľahlo veľkej návštevnosti turistov a kde nájdete pokoj a oddych v lone čistej prírody, navštívte Smrekovicu. viac »

Donovaly – v minulosti uhliarska osada, dnes centrum zábavy

Donovaly
24.05.2018

Asi každý z nás pozná horský priechod Donovaly, minimálne ním pri svojich potulkách na Slovensku prešiel. Jeho minulosť patrila výrobe dreveného uhlia, dnes je centrom zábavy pre malých aj veľkých. viac »

Letná sezóna v Národnom parku Poloniny sa pomaly začína

Poloniny
14.05.2018

Letná sezóna v Národnom parku (NP) Poloniny na východe Slovenska sa pomaly začína. Keďže ide o najnavštevovanejšie obdobie roka, väčší nápor turistov očakávajú aj v tomto území. Pre TASR to uviedol riaditeľ Správy NP Poloniny Mário Perinaj. viac »

Chopok – jedna z najkrajších vrcholových turistík Slovenska

Chopok, Nízke Tatry
05.04.2018

Chopok je tretím najvyšším vrchom v Nízkych Tatrách (2024 m n. m.). Vďaka neopakovateľným kruhovým výhľadom patrí k vôbec najnavštevovanejším vrcholom Slovenska. Ak hľadáte vhodné miesto pre vrcholovú turistiku spolu s deťmi, Chopok je pre vás ideálnou voľbou. viac »

Tip na jarný výlet: Preskúmajte hrebeň Krivánskej Malej Fatry

Malá Fatra
31.03.2018

Slovenská príroda je krásna v každom ročnom období, jar je však pre naše výlety jednoznačne najvhodnejšia. Ak chcete stráviť príjemný deň na vzduchu, vyberte sa preskúmať hrebeň Krivánskej Malej Fatry. Krajšie výhľady by ste len ťažko hľadali. viac »

Demänovská dolina z pohľadu histórie: Prvým turistom nechýbali ani lanovky

Demänovská dolina z pohľadu
27.03.2018

Jasná a Demänovská dolina si vybudovali meno jedného z najkvalitnejších stredísk v strednej Európe. Široká sieť dobre prepojených zjazdoviek ponúka vynikajúce podmienky pre lyžiarov a v lete si tam zase nájdete niekoľko zaujímavých turistických trás rôznych obtiažností. Keď sa však pozriete na dolinu v súčasnosti, vyzerá úplne inak ako vo svojich začiatkoch. O tých nám porozprával bývalý člen horskej služby a vášnivý fotograf Karol Špánik. viac »

Tip na výlet: Navštívte Jánošíkove diery

Jánošíkove diery
26.03.2018

Pani zima už stráca svoju moc a pomaly nastupuje jedno z najkrajších ročných období, jar. Príroda sa zobúdza a láka všetkých vyraziť na výlet a načerpať novú energiu v jej náručí. My sme navštívili Jánošíkove diery. viac »

Národný park Malá Fatra: Zahraničných návštevníkov lákajú veľké šelmy

Malá Fatra
12.03.2018

Návštevnosť Národného parku Malá Fatra, ktorý je najzápadnejšie ležiacim národným parkom v rámci celého karpatského oblúka, v poslednom období rastie. Územie láka návštevníkov aj napriek tomu, ako žiaľbohu po niektorých zásahoch lesného hospodárstva vyzerá. viac »

Budova Encián na Skalnatom plese sa dočká ďalšej obnovy

Budova Encián na Skalnatom
07.03.2018

Budova Encián, pôvodná stanica lanovky na brehu Skalnatého plesa vo Vysokých Tatrách od architekta Dušana Jurkoviča, sa dočká ďalšej rekonštrukcie. Postaralo sa o to občianske združenie Tatranský okrášľovací spolok (TOS), ktoré má budovu v nájme od spoločnosti Tatry mountain resorts, a. s., (TMR) na 20 rokov. viac »

V Tatrách predstavili nový návrh: Takto má vyzerať lanovka na Skalnaté pleso

Jurkovičova stanica lanovky prešla
24.02.2018

Spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR) vo štvrtok opäť prezentovala svoj návrh na výstavbu novej lanovky prepájajúcej Skalnaté pleso s Hrebienkom. Urobila tak v Tatranskej Lomnici na medzinárodnom odbornom fóre Ekologická doprava – lepšia budúcnosť Tatier. Investor, ktorý prevádzkuje viacero slovenských lyžiarskych stredísk, tvrdí, že spomínaný zámer by pomohol vyriešiť problém s dopravou vo veľhorách. Nie všetky zainteresované strany s jeho tvrdeniami súhlasia. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 17. august. 2018. Meniny má Milica.