Turistika na Slovensku

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Kloptaň nesie názov po baníckej klopačke

08.02.2020 |

Banícku históriu Gelnického okresu pripomína aj kopec Kloptaň (1153 metrov nad morom), ktorý sa nachádza vo Volovských vrchoch. Hovorí sa, že jeho názov vznikol aj vďaka nemotornému mládencovi. O Kloptani, kde rastú i vzácne kvety, vznikli tiež piesne, ktoré turisti spievajú pri rozhľadni.

Viac článkov

Pred 15 rokmi zasiahla Vysoké Tatry tragická víchrica, z FOTOgrafií ešte stále mrazí

19. novembra 2004 sa
19.11.2019

Mimoriadne silná veterná smršť sa územím Slovenska prehnala 19. novembra 2004 a najviac zasiahla Vysoké Tatry. Vyžiadala si dva ľudské životy a len na území našich veľhôr zničila lesný porast na rozlohe 12.600 hektárov. Dnes uplynie 15 rokov od tejto prírodnej katastrofy. viac »

FOTO ako dôkaz: Jeseň je najkrajšia v Tatrách

Jeseň vo Vysokých Tatrách
03.11.2019

Koniec babieho leta a nádherné slnečné počasie využili stovky turistov najmä zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska na prehliadku Vysokých Tatier. Vy sa pokochajte pohľadom na ne aspoň prostredníctvom fotografií. A určite nám dáte za pravdu, že jeseň je najkrajšia v Tatrách. Alebo to platí aj naopak a Tatry sú najkrajšie na jeseň? viac »

Stavanie kamenných mužíkov škodí prírode

Kamenný mužík, druh turistického
11.09.2019

Správa Národného parku (NP) Malá Fatra upozorňuje, že tohtoročnú turistickú sezónu charakterizuje stavanie takzvaných kamenných mužíkov, teda ukladanie kameňov na seba do tvaru akejsi mohyly či pyramídy. Turisti ich stavajú najmä v blízkosti potokov alebo na vrcholoch kopcov, nevedia však, že táto činnosť má aj negatívny dopad na prírodu. viac »

Dokonalá pastva pre oči: Toto VIDEO Tatier dobýva svet

Vysoké Tatry
09.09.2019

Vysoké Tatry patria k najobľúbenejším miestam Slovákov, ale aj návštevníkov zo zahraničia. Kvôli obrovskej popularite však čoraz menej ľudí pozná ich pravú atmosféru, bez zástupov ľudí. Vďaka šikovným filmárom tak môžete urobiť aspoň prostredníctvom nádherného videa. viac »

Pred 120 rokmi slávnostne otvorili Téryho chatu

Téryho chata
21.08.2019

Téryho chata sa nachádza vo Vysokých Tatrách, v Malej Studenej doline, vo výške 2015 m. n. m. pri Piatich Spišských plesách. Iniciátorom jej výstavby bol banskoštiavnický lekár Edmund Téry. V stredu 21. augusta uplynie 120 rokov od slávnostného otvorenia najvyššie položenej chaty s celoročnou prevádzkou u nás. viac »

Malý a Veľký Rozsutec – nádherná turistika k najkrajším kopcom u nás

Veľký Rozsutec
08.08.2019

Každý, kto bol v Terchovej či v inej časti Krivánskej Malej Fatry, má zaiste v mysli obraz Veľkého či Malého Rozsutca. Tieto dva mohutné masívy predstavujú prírodnú dominantu tohto kraja a väčší z vrchov považujú mnohí za jeden z najkrajších na Slovensku. viac »

OBRAZOM Z Babiek sú nádherné výhľady na hrebene Západných a Nízkych Tatier

Roháče v Západných Tatrách
27.07.2019

Vrch Babky v nadmorskej výške 1566 metrov nad morom ponúka turistom nádherní výhľady nielen na Západné Tatry, ale aj do Liptovskej kotliny a hrebene Nízkych Tatier, ale aj na kopce Veľkej i Malej Fatry a Martinských holí. viac »

OBRAZOM Belianske Tatry ponúkajú čarokrásnu turistiku i výhľady

Na snímke Vyšné Kopské
29.06.2019

Belianske Tatry sú stále turistickou popoluškou Vysokých Tatier. Pritom najvyššie vrchy Belianok, Ždiarsku vidlu a Havran možno obdivovať nielen zo Ždiaru, ale aj z druhej strany. Stačí vystúpať Monkovou dolinou do Širokého sedla a naskytne sa nám nielen úžasný výhľad na Belianske Tatry, ale aj na nádherné panorámy Vysokéch Tatier a mnohých dolín. viac »

Európsky unikát pri Kremnici: Na Skalke sprístupnia najdlhší visutý lanový most na Slovensku

Na Skalke sa môžete
28.06.2019

Vyznávači adrenalínových športov majú o dôvod viac, prečo navštíviť Skalku pri Kremnici. K najťažšej ferrate pribudne najdlhší visutý lanový most na Slovensku, ktorý slávnostne otvoria už túto sobotu (29. 6.) o 10:00 hod. A to nie je jediná unikátna novinka tohto leta. viac »

Poľana je najospevovanejším vrchom, povesti sa viažu najmä k Jánošíkovi

Podpoľanie
02.06.2019

Snáď najospevovanejším vrchom na Slovensku je Poľana nad Detvou. Táto pôvodom sopečná hora sa objavuje nielen v piesňach pospolitého ľudu či básňach poetov, ale späté sú s ňou aj viaceré povesti, najmä tie o skrytých pokladoch. Ich hodnovernosť však nebola nikdy potvrdená. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 28. marec. 2020. Meniny má Soňa.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa