Turistika na Slovensku

Sezónna uzávera skončila: Vysoké Tatry sú v celej kráse pripravené na turistov

16.06.2020 |

V Tatranskom národnom parku (TANAP) sa skončila sezónna uzávera a návštevníci môžu od pondelka využívať kompletne všetky značkované chodníky vrátane prechodov cez vysokohorské sedlá a trasy, ktoré vedú na turisticky sprístupnené štíty. Informovala o tom hovorkyňa Štátnych lesov TANAP-u Martina Petránová.

Viac článkov

Malý a Veľký Rozsutec – nádherná turistika k najkrajším kopcom u nás

Veľký Rozsutec
08.08.2019

Každý, kto bol v Terchovej či v inej časti Krivánskej Malej Fatry, má zaiste v mysli obraz Veľkého či Malého Rozsutca. Tieto dva mohutné masívy predstavujú prírodnú dominantu tohto kraja a väčší z vrchov považujú mnohí za jeden z najkrajších na Slovensku. viac »

OBRAZOM Z Babiek sú nádherné výhľady na hrebene Západných a Nízkych Tatier

Roháče v Západných Tatrách
27.07.2019

Vrch Babky v nadmorskej výške 1566 metrov nad morom ponúka turistom nádherní výhľady nielen na Západné Tatry, ale aj do Liptovskej kotliny a hrebene Nízkych Tatier, ale aj na kopce Veľkej i Malej Fatry a Martinských holí. viac »

OBRAZOM Belianske Tatry ponúkajú čarokrásnu turistiku i výhľady

Na snímke Vyšné Kopské
29.06.2019

Belianske Tatry sú stále turistickou popoluškou Vysokých Tatier. Pritom najvyššie vrchy Belianok, Ždiarsku vidlu a Havran možno obdivovať nielen zo Ždiaru, ale aj z druhej strany. Stačí vystúpať Monkovou dolinou do Širokého sedla a naskytne sa nám nielen úžasný výhľad na Belianske Tatry, ale aj na nádherné panorámy Vysokéch Tatier a mnohých dolín. viac »

Európsky unikát pri Kremnici: Na Skalke sprístupnia najdlhší visutý lanový most na Slovensku

Na Skalke sa môžete
28.06.2019

Vyznávači adrenalínových športov majú o dôvod viac, prečo navštíviť Skalku pri Kremnici. K najťažšej ferrate pribudne najdlhší visutý lanový most na Slovensku, ktorý slávnostne otvoria už túto sobotu (29. 6.) o 10:00 hod. A to nie je jediná unikátna novinka tohto leta. viac »

Poľana je najospevovanejším vrchom, povesti sa viažu najmä k Jánošíkovi

Podpoľanie
02.06.2019

Snáď najospevovanejším vrchom na Slovensku je Poľana nad Detvou. Táto pôvodom sopečná hora sa objavuje nielen v piesňach pospolitého ľudu či básňach poetov, ale späté sú s ňou aj viaceré povesti, najmä tie o skrytých pokladoch. Ich hodnovernosť však nebola nikdy potvrdená. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Veľký Rozsutec vraj ukrýva bájne Jánošíkove poklady

Vrch Rozsutec, Malá Fatra
25.05.2019

Malofatranský vrch Veľký Rozsutec, najfotogenickejší slovenský končiar, ukrýva podľa povestí a legiend bájne Jánošíkove poklady. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Majestátny Choč inšpiroval i Hviezdoslava

Veľký Choč
19.05.2019

Veľký Choč, týčiaci sa na hranici Oravy a Liptova, je považovaný za vrch ponúkajúci jeden z najkrajších výhľadov na Slovensku. Jeho prírodné hodnoty a majestátnosť oslovili nielen milovníkov turistiky a prírodovedcov, ale tiež slovenských básnikov. Patrí medzi nich aj rodák z Vyšného Kubína Pavol Országh Hviezdoslav. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Názov Vihorlatu je odvodený od slova vyhorľať

Vihorlat
12.05.2019

Názov Vihorlatu na východe Slovenska dali pravdepodobne miestni ľudia. Z historických podkladov sa predpokladá, že je odvodený od slova vyhorľať, čo znamená vyhoreniská, vypáleniská. TASR o tom informovala Zuzana Argalášová z Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Kráľova hoľa spája ľudí z Horehronia, Liptova i Spiša

Kráľova hoľa
17.03.2019

Kráľova hoľa má nadmorskú výšku bezmála 2000 metrov nad morom, ani to však ľuďom odjakživa nebránilo v tom, chodiť cez ňu do vedľajšieho regiónu a stretávať sa. Je to hraničný kopec, ktorý v podstate spája Horehronie, Spiš a Liptov, čo dodnes pripomínajú aj folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou organizované v Liptovskej Tepličke. viac »

Vrátna dolina – fantastická turistika v srdci Slovenska

Vrátna dolina
28.02.2019

Jedna z najkrajších dolín Slovenska, preslávená legendárnym Jurajom Jánošíkom a chránená kamenným mníchom - aj to sú prívlastky Vrátnej doliny. viac »


Štvrtok, 9. júl. 2020. Meniny má Lujza.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa