Turistika na Slovensku

Stavanie kamenných mužíkov škodí prírode

11.09.2019 |

Správa Národného parku (NP) Malá Fatra upozorňuje, že tohtoročnú turistickú sezónu charakterizuje stavanie takzvaných kamenných mužíkov, teda ukladanie kameňov na seba do tvaru akejsi mohyly či pyramídy. Turisti ich stavajú najmä v blízkosti potokov alebo na vrcholoch kopcov, nevedia však, že táto činnosť má aj negatívny dopad na prírodu.

Viac článkov

Tip na jarný výlet: Preskúmajte hrebeň Krivánskej Malej Fatry

Malá Fatra
31.03.2018

Slovenská príroda je krásna v každom ročnom období, jar je však pre naše výlety jednoznačne najvhodnejšia. Ak chcete stráviť príjemný deň na vzduchu, vyberte sa preskúmať hrebeň Krivánskej Malej Fatry. Krajšie výhľady by ste len ťažko hľadali. viac »

Demänovská dolina z pohľadu histórie: Prvým turistom nechýbali ani lanovky

Demänovská dolina z pohľadu
27.03.2018

Jasná a Demänovská dolina si vybudovali meno jedného z najkvalitnejších stredísk v strednej Európe. Široká sieť dobre prepojených zjazdoviek ponúka vynikajúce podmienky pre lyžiarov a v lete si tam zase nájdete niekoľko zaujímavých turistických trás rôznych obtiažností. Keď sa však pozriete na dolinu v súčasnosti, vyzerá úplne inak ako vo svojich začiatkoch. O tých nám porozprával bývalý člen horskej služby a vášnivý fotograf Karol Špánik. viac »

Tip na výlet: Navštívte Jánošíkove diery

Jánošíkove diery
26.03.2018

Pani zima už stráca svoju moc a pomaly nastupuje jedno z najkrajších ročných období, jar. Príroda sa zobúdza a láka všetkých vyraziť na výlet a načerpať novú energiu v jej náručí. My sme navštívili Jánošíkove diery. viac »

Národný park Malá Fatra: Zahraničných návštevníkov lákajú veľké šelmy

Malá Fatra
12.03.2018

Návštevnosť Národného parku Malá Fatra, ktorý je najzápadnejšie ležiacim národným parkom v rámci celého karpatského oblúka, v poslednom období rastie. Územie láka návštevníkov aj napriek tomu, ako žiaľbohu po niektorých zásahoch lesného hospodárstva vyzerá. viac »

Budova Encián na Skalnatom plese sa dočká ďalšej obnovy

Budova Encián na Skalnatom
07.03.2018

Budova Encián, pôvodná stanica lanovky na brehu Skalnatého plesa vo Vysokých Tatrách od architekta Dušana Jurkoviča, sa dočká ďalšej rekonštrukcie. Postaralo sa o to občianske združenie Tatranský okrášľovací spolok (TOS), ktoré má budovu v nájme od spoločnosti Tatry mountain resorts, a. s., (TMR) na 20 rokov. viac »

V Tatrách predstavili nový návrh: Takto má vyzerať lanovka na Skalnaté pleso

Jurkovičova stanica lanovky prešla
24.02.2018

Spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR) vo štvrtok opäť prezentovala svoj návrh na výstavbu novej lanovky prepájajúcej Skalnaté pleso s Hrebienkom. Urobila tak v Tatranskej Lomnici na medzinárodnom odbornom fóre Ekologická doprava – lepšia budúcnosť Tatier. Investor, ktorý prevádzkuje viacero slovenských lyžiarskych stredísk, tvrdí, že spomínaný zámer by pomohol vyriešiť problém s dopravou vo veľhorách. Nie všetky zainteresované strany s jeho tvrdeniami súhlasia. viac »

Turisti majú v Tatrách počas zimy k dispozícii 20 kilometrov chodníkov

Návštevníci Vysokých Tatier počas
20.02.2018

Vo Vysokých a Nízkych Tatrách je v zime pre turistov vytýčených približne 20 kilometrov značkovaných turistických chodníkov. Sú však sprístupnené len po vysokohorské chaty. viac »

Lyžovačka na Liptove: Vďaka zľavovej karte ušetríte nemalé peniaze

Lyžovačka na Liptove: Vďaka
09.02.2018

Aj túto zimnú sezónu sa lyžovačka na Liptove oplatí. Región nielenže ponúka široké možnosti a výborné svahy, ale aj príležitosť ušetriť nemalé peniaze. V prevádzke sú strediská Jasná Nízke Tatry, Ski Žiarce v Pavčinej Lehote, Malinô Brdo pri Ružomberku, Dolinky v Žiarskej doline, Skicentrum na Čertovici, Vyšná Boca a Opalisko v Závažnej Porube. Práve posledné spomenuté ponúka vďaka Liptov Region Card lyžovačku lacnejšiu až o 30 percent. Okrem toho karta zliav ponúka výhody aj na zapožičanie lyžiarskeho či snowboardového výstroja, či jeho servis. S kartou sa lyžiari bezplatne prepravujú na linkách SKI & AQUA BUS-ov a využívajú aj bezplatné WIFI pripojenie na vybraných miestach. viac »

Výstava miniatúr na Hrebienku: Najkrajšie tatranské chaty pod jednou strechou

Výstavy miniatúr tatranských chát
06.02.2018

Tri bývalé rozhodcovské veže na Hrebienku, ktoré boli postavené pre Svetový pohár v roku 1976, ešte donedávna chátrali. Dnes v nich môžete navštíviť unikátnu výstavu. Tá vám predstaví dvanásť tatranských chát s výhľadmi na doliny a plesá, ktorých modely vytvoril umelec Peter Trembáč z prírodných materiálov. Výstava je otvorená denne od 9:00 do 16:00 hod. viac »

Perinbaba čarovala: Nádherné FOTO Kubínskej hole pod snehovou perinou

Kubínska hoľa
24.01.2018

Leto obľubuje väčšina ľudí, o zime sa to už tak jednoznačne povedať nedá. Studené počasie vie byť niekedy kruté a v mestách zima tiež veľa pekného neprináša. Na horách však zvykne každý rok vytvoriť priam rozprávkovú krajinu. Keď zem pokryje biele perina, obloha je blankytne modrá a slnko sa odráža od kryštálikov snehu, ťažko by ste hľadali krajší pohľad. Najlepšie to dokazujú aktuálne snímky Kubínskej hole. viac »


Pondelok, 21. október. 2019. Meniny má Uršula.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa