Kam na lyžovačku

Na severe Talianska sa aj napriek pandémii covidu otvárajú lyžiarske strediská

24.11.2021 |

Lyžiarske strediská na severe Talianska sa po niekoľkých mesiacoch, keď museli byť uzavreté pre pandémiu koronavírusu, znovu otvárajú na tohtoročnú zimnú sezónu. Ich majitelia sa však obávajú, že zhoršujúca sa epidemiologická situácia v Európe by mohla spôsobiť opätovné zavedie nových reštriktívnych opatrení, informovala agentúra Reuters.

Viac článkov

Zima po rakúsky v údolí Paznaun: Vyše 200 kilometrov zjazdoviek a množstvo zábavy

Zima po rakúsky v
15.11.2021

Jedno údolie, štyri strediská a more nezabudnuteľných zážitkov: Ischgl, Galtür, Kappl a See v tirolskom údolí Paznaun ponúkajú v zime návštevníkom program, ktorý nadchne úplne všetkých – od jednotlivcov, skupiny či páry cez rodiny, pôžitkárov a gurmánov až po športovcov a fanúšikov akčnej zábavy. viac »

Rakúsko otvorí zimné strediská: Lyžovačku si užijete za týchto podmienok

Na archívnej snímke z
22.09.2021

Rakúsko v nadchádzajúcej sezóne otvorí lyžiarske strediská, aj keď s istými obmedzeniami. Protipandemické pravidlá, ktoré budú platiť na lanovkách či v gastronómii a hoteloch, predstavili v pondelok ministerka pre cestovný ruch Elisabeth Köstingerová, šéf rezortu zdravotníctva Wolfgang Mückstein a tirolský hajtman Günther Platter, informovali agentúra APA a stanica ORF. viac »

Slovensko má jedno z najlepších malých zimných stredísk v Európe: Potvrdil to britský Independent

Jasná
19.01.2021

Snom väčšiny lyžiarov je zažiť aspoň raz lyžovačku v nejakom slávnom veľkom stredisku. Niekedy si neuvedomujú, že kvôli tomu prichádzajú o čaro menších rezortov, ktoré majú príjemnejšiu atmosféru, nie sú tak preťažené a ponúknu vám ideálne podmienky na zimné športy. Anglický Independent preto vybral osem takýchto najlepších areálov v Európe – a jeden z nich je na Slovensku. viac »

Stredisko Kokava-Línia obľubujú i Maďari, túto sezónu však nebude v prevádzke

Stredisko Kokava-Línia
11.01.2021

Približne 30 percent z celkového počtu návštevníkov lyžiarskeho strediska Kokava-Línia v okrese Poltár tvorí maďarská klientela, ktorá toto zariadenie vyhľadáva aj pre jeho rodinnú atmosféru. TASR to povedal konateľ František Auxt, podľa ktorého však napriek záujmu lyžiarov túto sezónu stredisko pre pandemické opatrenia neotvoria. viac »

Lyžiarske stredisko Strednica patrí k najstarším, funguje od roku 1952

Lyžiarske stredisko Ždiar -
07.01.2021

Lyžiarske stredisko Ždiar - Strednica pod Belianskymi Tatrami patrí k najstarším na Slovensku, lyžuje sa tam od roku 1952. Pôvodne stáli na kopcoch lanovky, ktoré postavil knieža Hohenlohe a slúžili na prepravu dreva z Tatranskej Javoriny do Lendaku na pílu. Na tejto histórii sa pravdepodobne začalo budovanie neskorších lyžiarskych vlekov v tejto lokalite. Pre TASR to uviedol predseda predstavenstva Ski centrum Strednica Ždiar Daniel Bidleň. viac »

Lyžovačka na severe Európy: Toto sú tie najlepšie strediská na zimné radovánky

Ruka, Fínsko
29.11.2020

Už sme si zvykli na to, že za poriadnou zimou musíme cestovať najmä na sever Európy. Tam si lyžiarske strediská dokážu udržať výbornú úroveň napriek globálnemu otepľovaniu a výrazne menším snehovým nádielkam. Vďačia za to klimatickým danostiam tohto regiónu, ktoré im zabezpečujú aj skvelé podmienky na lyžovačku. viac »

Na Liptove otvorili nové skicentrum, ocenia ho najmä rodiny s deťmi

Na Liptove pribudlo nové
05.02.2020

Liptov je vďaka stredisku Jasná top regiónom lyžiarov, ale v posledných dňoch sa rozšírili možnosti aj pre menej náročných lyžiarov a najmä pre rodiny s deťmi. V mestskej časti Liptovského Mikuláša v Demänovej, v smere do Jasnej, priamo v Demänová Rezort pribudlo nové centrum, ktoré ponúka jeden nenáročný svah s dvomi vlekmi, uzavretú zónu pre najmenších, večerné osvetlenie aj doplnkovú lyžiarsku infraštruktúru. Pre zaujímavosť, nové ski centrum sa nachádza v rezorte, kde má svoju chatu aj obľúbená Adela Vinczeová s manželom Viktorom. viac »

Lyžovanie v Tatrách: Prírodného snehu je málo v celom regióne, strediská trpia

Na snímke skialpinista sa
03.02.2020

Prírodného snehu je málo na celom Slovensku a výnimkou počas tejto zimy nie sú ani Vysoké Tatry. Z dôvodu nedostatku snehu napríklad stále nie je v prevádzke najvyššie položená zjazdovka na Slovensku v Lomnickom sedle. viac »

Víkendová lyžovačka na Slovensku, v Rakúsku a Poľsku: Veľké porovnanie cien a služieb

Víkendová lyžovačka na Slovensku,
23.01.2020

Na Slovensku máme vyše 30 lyžiarskych stredísk, kde je k dispozícii celkovo asi 350 kilometrov zjazdových tratí. Menej nároční lyžiari prihliadajú pri výbere strediska najmä vzdialenosť od domova, tí skúsenejší sú aj v prípade jednodňového výletu ochotní cestovať ďalej. My sme sa preto pozreli na ponuku najväčších lyžiarskych stredísk na Slovensku aj za hranicami. Kde sa lyžovačka najviac oplatí? viac »

Lyžovačka v Poľsku: Toto sú tie najlepšie zimné strediská a ich ceny

Szkoła Narciarska i Snowboardowa
25.12.2019

Poľsko sa dostáva do našej pozornosti z ďalšieho cestovateľského dôvodu. Tentoraz slovenských turistov zaujali lyžiarske svahy, ktoré ponúkajú minimálne porovnateľné podmienky ako v našich strediskách. V kombinácii s výbornými službami a bohatým výberom voľnočasových aktivít sa naši severní susedia stávajú zaujímavou voľbou na zimnú dovolenku. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 2. december. 2021. Meniny má Bibiana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa