Kam na lyžovačku

Na Štrbskom Plese sa už lyžuje, prípravy na štart zimnej sezóny vrcholia aj v iných strediskách

11.12.2018 |

V lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách spustili v piatok prevádzku na troch zjazdovkách. „Na svahoch Interski, Turistická i Junior sú snehové podmienky veľmi dobré, snehová pokrývka je vo výške 45 centimetrov. Lyžovačka by to mala byť naozaj dobrá,“ zhodnotil vedúci strediska Peter Tomko. Ako dodal, na zasnežení zjazdovky Esíčko sa stále intenzívne pracuje.

Viac článkov

Lyžovačka v Slovinsku: Vyskúšajte krásnu Kranjsku Goru

Kranjska Gora, Slovinsko
10.12.2018

Slováci hľadajú stále nové destinácie, kde by si mohli užiť dobrú lyžovačku. Ich najčastejšou voľbou je Rakúsko, ktoré však časom omrzí. Preto potom neváhajú zájsť ďalej a spoja to hneď aj so zimnou dovolenkou. Výbornou možnosťou je slovinské stredisko Kranjska Gora, ktoré má zjazdovky pre oficiálne preteky svetového pohára. viac »

Sviatky na horách: Toto sú tie najlepšie rezorty na vianočnú lyžovačku

Grindelwald, Švajčiarsko
06.12.2018

Stále viac ľudí opúšťa na Vianoce svoje domovy a radšej sa vyberú spolu s rodinou alebo priateľmi na dovolenku, kde tieto sviatky oslávia spoločne. Takýmto spôsobom dokonca niekedy prekvapia svojich blízkych a venujú im dovolenku ako predčasný darček. Pochopiteľne najviac ich priťahujú lyžiarske strediská, kde môžu zažiť dva v jednom. viac »

Lyžiari sa dočkali: Prvé tatranské stredisko privíta lyžiarov už zajtra

Lyžiari sa dočkali: Prvé
30.11.2018

Lyžiarsku sezónu 2018/19 otvorí ako prvé z tatranských stredísk Jasná v Nízkych Tatrách na viac ako troch kilometroch. V sobotu 1. decembra sa spúšťa lyžovačka na troch zjazdovkách, ktoré majú aktuálne výšku snehu do 30 centimetrov. TASR informovala hovorkyňa spoločnosti Tatry Mountain Resorts (TMR) Zuzana Dobránszka. viac »

Lyžovanie v Tatrách: V 14 poľských a slovenských strediskách vám postačí jediný skipas

Lyžovanie na Skalnatom Plese
26.11.2018

Počas tejto zimnej sezóny budú môcť lyžiari na jeden skipas lyžovať v jednom slovenskom a 13 poľských strediskách. "Sme hrdí na dohodu, ktorú sme dosiahli. Celý proces a rokovania boli výzvou. Vďaka TATRY SUPER SKI vstupujeme do širokej spolupráce, rozvoja, propagácie a vplyvu na celý región," uviedol jeden z koordinátorov projektu Roman Krupa. viac »

Lyžiarske Oscary sú rozdané: Najlepšiu zimnú dovolenku máme na dosah

Val Thorens, Francúzsko
22.11.2018

Najlepšie svetové značky z lyžiarskeho priemyslu z 26 krajín z celého sveta sa stretli uplynulý víkend na červenom koberci v rakúskom Kitzbüheli, kde sa uskutočnil 6. ročník podujatia World Ski Awards. Svetu opäť predstavil tie najlepšie lyžiarske strediská na svete a nás teší, že väčšina cien opäť zostáva v Európe. viac »

Lyžiarska sezóna začína: Tieto strediská otvárajú ako prvé

Zermatt, Švajčiarsko
04.11.2018

Nadšení lyžiari už vyťahujú lyže z povaly, voskujú ich a kontrolujú zvyšok lyžiarskeho výstroja. Zimná sezóna sa pomaly blíži a niektoré vyššie položené strediská im už teraz umožňujú preveriť svoje schopnosti. Ktoré z nich otvárajú ako prvé a čo zaujímavé pripravili do nového ročníka? viac »

Vo veľkom štýle: Zimnú sezónu v rakúskom Ischgli otvorí svetová hviezda

Ischgl, Rakúsko
27.09.2018

Lyžiarske stredisko Ischgl sa nachádza pri švajčiarskych hraniciach a patrí k najobľúbenejším v krajine. Sezónu tam otvorí dňa 24. novembra 2018 platinový spevák Jason Derulo v rámci legendárneho koncertu „Top of the Mountain Opening Concert“. Lyžiarska oblasť je však otvorená už od 22. novembra a pripravených je množstvo zaujímavých noviniek. viac »

Zima v Tatrách: Upravených bežkárskych tratí pribúda

Tipy pre bežkárov: Toto
27.02.2018

Bežkárskych tratí pod Tatrami pribúda, najnovšie upravili 400-metrový okruh na kežmarskom futbalovom štadióne. Z tamojšieho mestského úradu informovali, že na rovnom povrchu upravenom pre klasickú i korčuliarsku techniku je možné bežkovať bezplatne do 17. hodiny, pre začiatočníkov je tu k dispozícii aj bezplatný tréning, na ktorý sa ale treba nahlásiť. viac »

Chamonix – nezabudnuteľné dejisko 1. zimnej olympiády

Chamonix, Francúzsko
22.02.2018

Zimná olympiáda v Pjongčangu je v plnom prúde a to je príležitosť na krátky pohľad do histórie tohto športového sviatku. Viete, kedy a kde sa konali prvé zimné olympijské hry? viac »

Na lyžovačku autobusom: Do rakúskeho Stuhlecku možno ísť z Bratislavy bez starostí

Lyžovačka u susedov: Predstavujeme
15.02.2018

Do Stuhlecku pri obci Spital am Semmering, najväčšieho lyžiarskeho strediska na východe Rakúska, pre slovenských záujemcov zabezpečuje špeciálnu autobusovú dopravnú linku z Bratislavy spoločnosť Slovak Lines. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 16. december. 2018. Meniny má Albína.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa