Kam na lyžovačku

Na Liptove otvorili nové skicentrum, ocenia ho najmä rodiny s deťmi

05.02.2020 |

Liptov je vďaka stredisku Jasná top regiónom lyžiarov, ale v posledných dňoch sa rozšírili možnosti aj pre menej náročných lyžiarov a najmä pre rodiny s deťmi. V mestskej časti Liptovského Mikuláša v Demänovej, v smere do Jasnej, priamo v Demänová Rezort pribudlo nové centrum, ktoré ponúka jeden nenáročný svah s dvomi vlekmi, uzavretú zónu pre najmenších, večerné osvetlenie aj doplnkovú lyžiarsku infraštruktúru. Pre zaujímavosť, nové ski centrum sa nachádza v rezorte, kde má svoju chatu aj obľúbená Adela Vinczeová s manželom Viktorom.

Viac článkov

Veľké porovnanie: 10 stredísk, kde sa lyžovačka na Slovensku najviac oplatí

Veľké porovnanie: 10 stredísk,
11.02.2019

Zimné športy ako lyžovanie či snowboarding patria tradične k najpopulárnejším na Slovensku. Krásna príroda, veľký výber rezortov, zjazdoviek všetkých typov náročností či dopravných zariadení, to sú iba niektoré z dôvodov na zimnú dovolenku na Slovensku. A ako si vybrať to správne stredisko? viac »

Vyskúšali sme za vás: Lyžovačka na rakúskom Stuhlecku autobusom má mnohé výhody

Vyskúšali sme za vás:
23.01.2019

Lyžovačku v Rakúsku si môžete vychutnať bez starostí s autom či hľadaním ubytovania. Slovak Lines ponúka jednodňové lyžovanie v Alpách, ktoré sa dá jednoducho zakúpiť online. Autobusy premávajú každý víkend aj počas sviatkov a prázdnin a my sme ich vyskúšali za vás. viac »

Pri Dobšinskej ľadovej jaskyni je v prevádzke areál bežeckého lyžovania

Demänovská jaskyňa slobody
22.01.2019

Oficiálnym otvorením uviedli do prevádzky obnovený areál bežeckého lyžovania v oblasti Dobšinskej ľadovej jaskyne v Slovenskom raji v okrese Rožňava. Na tento účel sa už dlhšie obdobie nevyužíval. Trate majú osloviť najmä rekreačných bežkárov. viac »

Areál bežeckého lyžovania pri Dobšinskej ľadovej jaskyni prešiel obnovou

Kranjska Gora, Slovinsko
16.01.2019

Areál bežeckého lyžovania pri Dobšinskej ľadovej jaskyni v Slovenskom raji v okrese Rožňava prešiel obnovou. Na tento účel sa už dlhšie obdobie nevyužíval. Projekt bol vlani financovaný cez program Košického samosprávneho kraja Terra Incognita. Implementačným orgánom bola organizácia Košice Región Turizmus. Uviedla to jej výkonná riaditeľka Lenka Vargová Jurková s tým, že celkové výdavky predstavovali viac ako 14.000 eur. Žiadateľ, ktorým bolo mesto Dobšiná, prispel vyše 1400 eurami. viac »

Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka na Slovensku: Lyžovačka pre fajnšmekrov

Lyžovačka na Skalnatom plese
15.01.2019

Keďže je v slovenských veľhorách bohatá nádielka prírodného snehu, záujemcovia môžu od soboty lyžovať premiérovo už aj z Lomnického sedla. Na 1240 metrov dlhej zjazdovke v Lomnickom sedle je aktuálne 150 centimetrov snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. viac »

Lyžovačka v Taliansku – navštívte stredisko Livigno

Livigno, Taliansko
21.12.2018

Dajte si záväzok, že tohtoročná lyžovačka bude konečne iná. Nepôjdete len do vašich obľúbených stredísk, ale navštívite nové miesto a vyskúšate aj iné zjazdovky. Zaujímavou voľbou je talianske Livigno, ktoré sa nachádza pri hraniciach so Švajčiarskom a je veľmi dobre známe nádhernou prírodou v okolí. viac »

V Snowparadise Veľká Rača otvorili sezónu, k dispozícii je aj najdlhšia bobová dráha v strednej Európe

V stredisku Snowparadise Veľká
17.12.2018

Lyžovačku na 14 kilometroch zjazdoviek rôznej náročnosti v troch prepojených dolinách Dedovka, Marguška a Laliky ponúka lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, v ktorom v sobotu otvorili lyžiarsku sezónu 2018/2019. viac »

Na Štrbskom Plese sa už lyžuje, prípravy na štart zimnej sezóny vrcholia aj v iných strediskách

Lyžiari sa spúšťajú po
11.12.2018

V lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách spustili v piatok prevádzku na troch zjazdovkách. „Na svahoch Interski, Turistická i Junior sú snehové podmienky veľmi dobré, snehová pokrývka je vo výške 45 centimetrov. Lyžovačka by to mala byť naozaj dobrá,“ zhodnotil vedúci strediska Peter Tomko. Ako dodal, na zasnežení zjazdovky Esíčko sa stále intenzívne pracuje. viac »

Lyžovačka v Slovinsku: Vyskúšajte krásnu Kranjsku Goru

Kranjska Gora, Slovinsko
10.12.2018

Slováci hľadajú stále nové destinácie, kde by si mohli užiť dobrú lyžovačku. Ich najčastejšou voľbou je Rakúsko, ktoré však časom omrzí. Preto potom neváhajú zájsť ďalej a spoja to hneď aj so zimnou dovolenkou. Výbornou možnosťou je slovinské stredisko Kranjska Gora, ktoré má zjazdovky pre oficiálne preteky svetového pohára. viac »

Sviatky na horách: Toto sú tie najlepšie rezorty na vianočnú lyžovačku

Grindelwald, Švajčiarsko
06.12.2018

Stále viac ľudí opúšťa na Vianoce svoje domovy a radšej sa vyberú spolu s rodinou alebo priateľmi na dovolenku, kde tieto sviatky oslávia spoločne. Takýmto spôsobom dokonca niekedy prekvapia svojich blízkych a venujú im dovolenku ako predčasný darček. Pochopiteľne najviac ich priťahujú lyžiarske strediská, kde môžu zažiť dva v jednom. viac »


Pondelok, 28. september. 2020. Meniny má Václav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa