Historické budovy, stavby a pamiatky

Hrad Fénis – sídlo boháčov s tajnou časťou pre plebs

12.02.2021 |

Údolie d`Aosta je známe nádhernou prírodou. Nachádza sa v blízkosti hraníc so Švajčiarskom a Francúzskom. Vďaka tomu sa dovolenkári často vyberú na výlety aj do susedných krajín. Uprostred tejto nádhernej oblasti sídli hrad Fénis, ktorý má za sebou pútavú históriu a dnes je jedným z dôvodov, prečo turisti objavili aj tento zaujímavý región.

Viac článkov

Hrad Culzean – európsky klenot rodiny Kennedyovcov

Hrad Culzean
05.02.2021

Pre hrad Culzean našli jeho prví majitelia nádherné miesto na škótskom pobreží. Vďaka tomu sa stal jedným z najluxusnejších šľachtických sídiel v krajine. Okrem samotnej historickej pamiatky sa okolo neho rozprestiera nádherný park, ktorý je pre novomanželov z tohto regiónu obľúbeným miestom na svadobné fotenie. viac »

Montserrat – nádherný kláštor so soškou zázračnej Panny Márie

Kláštor Montserrat
25.01.2021

Každý cestovateľ vám potvrdí, že Barcelona je pohladením pre dušu pre všetkých milovníkov histórie a umenia. A to ešte budete milo prekvapení, keď sa vyberiete aj do okolitého regiónu. Jednou z najvychýrenejších atrakcií je kláštor Montserrat, ktorý sídli uprostred hôr s jedným z najkrajších výhľadov. viac »

Hrad Tarasp – to najlepšie, čo môžete vo Švajčiarsku vidieť

Hrad Tarasp
23.01.2021

Hrad Tarasp patrí k tomu najlepšiemu, čo môžete navštíviť vo Švajčiarsku. I keby ste doňho nikdy nevstúpili a pozreli by ste si iba jeho exteriér, navždy zostane vo vašej pamäti. Nachádza sa totiž na malom vŕšku a v jeho pozadí sa hrdo rozprestierajú Alpy. V obklopení s lesmi a krásnou prírodou je to nádherný zážitok, ktorý na vás silne zapôsobí. viac »

Hrad Kalmar je pýchou Švédska: Krajinu chránil pred pirátmi

Hrad Kalmar
19.01.2021

Od jednoduchej veže až k švédskej pýche. Presne tak by sa dal v skratke popísať príbeh hradu Kalmar, ktorý sa nachádza na pobreží rovnomenného mesta. Slávna pevnosť mala vždy veľký význam v histórii severských krajín. Stačí jedna návšteva a ihneď sa stane vašou historickou láskou. viac »

OBRAZOM: Najvzácnejšie umelecké diela možno vidieť v rímskych kostoloch

Na snímke návštevníci si
10.01.2021

Rovnako ako inde v Európe, aj v Taliansku sú mnohé múzeá a umelecké galérie zatvorené kvôli pandémii koronavírusu. Milovníci umenia sa musia spoľahnúť na virtuálne prehliadky, aby mohli uvidieť poklady slávnych inštitúcií, ako sú napríklad Uffizi vo Florencii a Vatikánske múzeá v Ríme. Niektoré vynikajúce skvosty talianskeho kultúrneho dedičstva však aj naďalej zostávajú vystavené v reálnom živote - v kostoloch. viac »

Najobávanejšia budova v britskej metropole: 20 zaujímavostí o Tower of London

Tower of London, Londýn,
08.01.2021

Tower of London je jednou z hlavných a zároveň najstráženejších pamiatok v metropole Anglicka. Až dodnes sa tam totiž nachádzajú vzácne kráľovské klenoty a môžete si tiež pozrieť rôzne koruny a tiary, ktoré patrili predošlým panovníkom. Ak má kráľovná Alžbeta II. záujem použiť niektorú z nich, tak o jej uvoľnenie musí oficiálne požiadať. viac »

Poddajte sa romantike: Toto sú najkrajšie hrady a zámky v Holandsku

De Haar
03.01.2021

Holandské hrady a zámky stoja trochu v tieni oproti iným slávnejším európskym konkurentom. Lenže aj v tejto krajine nájdete pútavými dejinami a legendami opradené historické budovy, z ktorých niektoré sú ešte stále vlastníctvom holandskej kráľovskej rodiny. viac »

Večný Rím odhalil ďalší poklad: Unikátna stavba je mauzóleom prvého rímskeho cisára Augusta

Zreštaurované mauzóleum prvého rímskeho
27.12.2020

Mauzóleum prvého rímskeho cisára Augusta, ktoré je jednou z najvýznamnejších pamiatok Ríma, po desaťročiach zanedbaného stavu zreštaurovali a na budúci rok ho znova sprístupnia verejnosti. viac »

Najkontroverznejšia pamiatka Bulharska: UFO na hore Buzludža bolo vrcholom socialistickej architektúry

Buzludža
06.11.2020

Srdcom balkánskych hôr v strede Bulharska sa kľukatí deravá cesta. Vedie k hore Buzludža, kde stojí slávny Pamätník bulharskej komunistickej strany, známejší skôr ako Bulharské UFO. Aj 30 rokov od pádu režimu patrí k najznámejším turistickým atrakciám. viac »

Španielsky Alcázar – Disneyho inšpirácia na zámok pre Popolušku

Alcázar v Segovii
11.10.2020

Walt Disney sa pri vymýšľaní svojho rozprávkového sveta inšpiroval mnohými pamiatkami. Jednou z nich je španielsky hrad Alcázar, ktorý mu slúžil ako predloha pri tvorbe zámku pre Popolušku. Od tohto momentu sa popularita tejto atrakcie ešte viac zvýšila a stala sa hitom medzi putovníkmi touto nádhernou krajinou. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 26. február. 2021. Meniny má Viktor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa