Historické budovy, stavby a pamiatky

Netradičný pohľad na obľúbenú destináciu: Spoznajte najvzácnejšie hrady a zrúcaniny Grécka

02.05.2021 |

V súvislosti s históriou Grécka zvyčajne nepremýšľame o ich tradičných hradoch a zámkoch. Väčšinou sa sústredíme na stavby spojené s antickými dejinami, ktoré sú pre nás dostatočne lákavé i kvôli ich tajomstvám, ktoré nám postupne vydávajú. Dnes ich pri našich potulkách po tejto krajine vynecháme a pozrieme sa práve na sídla bývalých panovníkov, ktorí žili v týchto končinách.

Viac článkov

Londýnsky Eltham - palác, kde žúrovali politici i umelci

Zámok Eltham v Londýne
21.03.2021

Britská monarchia vlastní mnoho vzácnych pamiatok, ktoré boli v minulosti obydliami panovníkov. Zatiaľ čo niektoré z nich ako napríklad Buckinghamský palác alebo hrad Balmoral v Škótsku využíva kráľovská rodina až dodnes, z iných sa stali obľúbené pamiatky s pútavou históriou. Jednou z nich je aj londýnsky palác Eltham, ku ktorému patrí aj nádherná rozsiahla záhrada. viac »

Od templárov k mníchom Kristovho rádu: Kláštor v Tomare ukrýva zaujímavé tajomstvá

Kláštor Kristovho rádu v
16.03.2021

Rád templárov patril v minulosti k najvplyvnejším kresťanským spolkom. S jeho pôsobením sa spájajú mnohé legendy - napríklad o tom, že sú strážcami vzácnych pokladov a najväčších tajomstiev ľudstva. V skutočnosti bolo ich hlavnou úlohou chrániť kresťanstvo a jeho hodnoty. Najmä v Európe nájdete viacero ich bývalých centier, jedno z nich sa nachádza v nádhernom portugalskom meste Tomar. viac »

Koloseum sa kedysi kúpalo v krvi: 20 zaujímavostí o najznámejšom symbole starovekého Ríma

Koloseum
01.03.2021

Po príchode do Ríma smerujú kroky väčšiny turistov najprv ku Koloseu. Historická budova púta pozornosť i stáročia po jej vzniku. Kedysi miesto divokej zábavy, ale aj krutých bojov dnes ticho svedčí o tom, ako trávili voľný čas naši predkovia. A napriek tomu, že kvôli vplyvu poveternostných podmienok chátra, stále nám ukazuje čaro tejto talianskej pýchy. viac »

Hrad Fénis – sídlo boháčov s tajnou časťou pre plebs

Hrad Fénis v Taliansku
12.02.2021

Údolie d`Aosta je známe nádhernou prírodou. Nachádza sa v blízkosti hraníc so Švajčiarskom a Francúzskom. Vďaka tomu sa dovolenkári často vyberú na výlety aj do susedných krajín. Uprostred tejto nádhernej oblasti sídli hrad Fénis, ktorý má za sebou pútavú históriu a dnes je jedným z dôvodov, prečo turisti objavili aj tento zaujímavý región. viac »

Hrad Culzean – európsky klenot rodiny Kennedyovcov

Hrad Culzean
05.02.2021

Pre hrad Culzean našli jeho prví majitelia nádherné miesto na škótskom pobreží. Vďaka tomu sa stal jedným z najluxusnejších šľachtických sídiel v krajine. Okrem samotnej historickej pamiatky sa okolo neho rozprestiera nádherný park, ktorý je pre novomanželov z tohto regiónu obľúbeným miestom na svadobné fotenie. viac »

Montserrat – nádherný kláštor so soškou zázračnej Panny Márie

Kláštor Montserrat
25.01.2021

Každý cestovateľ vám potvrdí, že Barcelona je pohladením pre dušu pre všetkých milovníkov histórie a umenia. A to ešte budete milo prekvapení, keď sa vyberiete aj do okolitého regiónu. Jednou z najvychýrenejších atrakcií je kláštor Montserrat, ktorý sídli uprostred hôr s jedným z najkrajších výhľadov. viac »

Hrad Tarasp – to najlepšie, čo môžete vo Švajčiarsku vidieť

Hrad Tarasp
23.01.2021

Hrad Tarasp patrí k tomu najlepšiemu, čo môžete navštíviť vo Švajčiarsku. I keby ste doňho nikdy nevstúpili a pozreli by ste si iba jeho exteriér, navždy zostane vo vašej pamäti. Nachádza sa totiž na malom vŕšku a v jeho pozadí sa hrdo rozprestierajú Alpy. V obklopení s lesmi a krásnou prírodou je to nádherný zážitok, ktorý na vás silne zapôsobí. viac »

Hrad Kalmar je pýchou Švédska: Krajinu chránil pred pirátmi

Hrad Kalmar
19.01.2021

Od jednoduchej veže až k švédskej pýche. Presne tak by sa dal v skratke popísať príbeh hradu Kalmar, ktorý sa nachádza na pobreží rovnomenného mesta. Slávna pevnosť mala vždy veľký význam v histórii severských krajín. Stačí jedna návšteva a ihneď sa stane vašou historickou láskou. viac »

OBRAZOM: Najvzácnejšie umelecké diela možno vidieť v rímskych kostoloch

Na snímke návštevníci si
10.01.2021

Rovnako ako inde v Európe, aj v Taliansku sú mnohé múzeá a umelecké galérie zatvorené kvôli pandémii koronavírusu. Milovníci umenia sa musia spoľahnúť na virtuálne prehliadky, aby mohli uvidieť poklady slávnych inštitúcií, ako sú napríklad Uffizi vo Florencii a Vatikánske múzeá v Ríme. Niektoré vynikajúce skvosty talianskeho kultúrneho dedičstva však aj naďalej zostávajú vystavené v reálnom živote - v kostoloch. viac »

Najobávanejšia budova v britskej metropole: 20 zaujímavostí o Tower of London

Tower of London, Londýn,
08.01.2021

Tower of London je jednou z hlavných a zároveň najstráženejších pamiatok v metropole Anglicka. Až dodnes sa tam totiž nachádzajú vzácne kráľovské klenoty a môžete si tiež pozrieť rôzne koruny a tiary, ktoré patrili predošlým panovníkom. Ak má kráľovná Alžbeta II. záujem použiť niektorú z nich, tak o jej uvoľnenie musí oficiálne požiadať. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 14. máj. 2021. Meniny má Bonifác.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa