Amerika – exotická dovolenka

Slávny cintorín i palác Evity: 5 atrakcií, ktoré musíte spoznať pri návšteve Buenos Aires

26.09.2022 |

Hlavné mesto Argentíny je známe pulzujúcim životom, dobrou zábavou a priateľskou atmosférou. Stačí sa prejsť po hlavných námestiach a ihneď sa doňho zamilujete. Pri návšteve Buenos Aires by ste rozhodne nemali vynechať týchto päť zaujímavých atrakcií, ktoré patria k jeho dominantám.

Viac článkov

Lima - turistický klenot Peru

Lima - turistický klenot
17.09.2022

Dovolenku v Peru väčšina turistov začína v Lime. Ešte pred výletom do obľúbených atrakcií si nájdite dostatok času na to, aby ste si pozreli aj túto nádhernú metropolu. Ponúka návštevu historických budov, zaujímavé múzeá aj úžasné pobrežie. viac »

Everglades - tajomné močariská známe z filmov i seriálov

Everglades - tajomné močariská
08.09.2022

Ak patríte medzi milovníkov seriálu CSI: Miami, potom vám bude národný park Everglades dôverne známy. Pravidelne sa objavoval v úvodnej znelke, ale pomerne často tam tiež zločinci ukrývali telá svojich obetí. Tajomne pôsobiace močariská pritom patria medzi vyhľadávané turistické atrakcie. Môžete sa tešiť na netradičné zážitky a poriadnu divočinu. viac »

Dovolenka ako v raji. Toto sú najkrajšie pláže v Mexiku

Dovolenka ako v raji.
15.08.2022

Mexiko sa stáva čoraz populárnejšou voľbou na dovolenku pri mori aj pre Európanov, ktorí vymenili pláže karibských ostrovov za túto exotiku. Vyberte si tie najkrajšie miesta na pobreží a strávte dovolenku ako v raji. viac »

Havana – nekorunovaná kráľovná dovolenky na Kube

Havana – nekorunovaná kráľovná
19.05.2022

Po plážach v letovisku Varadero je Havana najväčšou turistickou pýchou Kuby. Turisti si radi chodia pozerať farebné staré domčeky, ktoré im ukazujú to najzaujímavejšie z miestnej architektúry. Nebojte sa však zájsť aj mimo dobre známych atrakcií, aby ste ochutnali tú pravú atmosféru tejto latinskoamerickej krásny. Havana vás dostane svojou bezprostrednosťou, úprimnosťou a chuťou baviť sa aj v najťažších životných chvíľach. viac »

Najväčšie lákadlá Bolívie: Obrovská soľná pláň, slávne jazero aj najvyššie položená vinica sveta

Najväčšie lákadlá Bolívie: Obrovská
11.05.2022

Podľa cestovateľov je Bolívia najviac podceňovanou destináciou v Južnej Amerike. Turisti väčšinou vyhľadávajú luxusné pláže Mexika, tajomnú históriou Peru a divokosť Brazílie. Lenže rovnako atraktívne dôvody na vaše dovolenkové plány nájdete aj v tejto krajine. K tomu navyše môžete pripočítať priateľských obyvateľov, ktorí sa o vás radi postarajú. viac »

Malibu - rajský kút L.A.

Malibu, Los Angeles, USA
15.03.2022

Obľúbený drink s kokosovou príchuťou, ale aj mesto na západnom okraji Los Angeles. Kalifornským slnkom zaliate Malibu je pre mnohých synonymom vysnívanej dovolenky plnej aktivít, relaxu a plážových party. viac »

Ružový had, nebezpečné veveričky aj konšpiračné teórie: 10 zaujímavostí o Veľkom kaňone

Ružový had, nebezpečné veveričky
07.03.2022

Veľký kaňon vznikol vďaka rieke Colorado, ktorá ho vyhĺbila v severnej časti Arizony. Pre turistov je lákadlom kvôli nádhernej prírode v tejto oblasti. Môžete si ho prejsť prostredníctvom rôznych chodníkov a tak ho uvidíte vždy z iného uhla. K dispozícii sú dokonca aj výlety helikoptérou, počas ktorých budete mať najlepší výhľad na celú oblasť. viac »

Perlové ostrovy – dovolenková destinácia celebrít

Perlové ostrovy – dovolenková
04.03.2022

Viete, ako spoznáte, ktoré celebrity znamenajú v šoubiznise niečo viac? Napríklad aj podľa výberu dovolenkovej destinácie. Perlové ostrovy sú totiž miestom všetkých vyvolených slávnych a bohatých. Nachádzajú sa v Panamskom zálive a pozostávajú z 200 menších ostrovov. Zatiaľ čo niektoré z nich si vyberá smotánka, iné sú dostupné aj pre obyčajných cestovateľov. viac »

Argentínska príroda patrí k najkrajším na svete: Presvedčte sa sami

Ľadovec Perito Moreno
15.12.2021

Charakteristickým znamením argentínskej prírody je rozmanitosť, ktorú zabezpečujú viaceré klimatické pásma. Nájdete tam všetko od subtropických, cez mierne, až po najchladnejšie oblasti. Stačí si len vybrať, či to všetko chcete zažiť počas jednej dovolenky, alebo si túto krajinu vždy pozriete v inom šate. viac »

Panama - stredoamerická perla, ktorá čaká na objavenie

Boquete
01.12.2021

Panama je ďalšou perlou Strednej Ameriky, ktorá vás svojimi atrakciami zaujme natoľko, že sa tam istotne s radosťou vyberiete na dovolenku. Občas je trochu v tieni Kostariky, ale potom vytiahne svoje tromfy a zláka k sebe ďalších cestovateľov. Vtedy si už len stačí vybrať, či sa chcete viac sústrediť na historické pamiatky, alebo na krásnu prírodu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa