To najkrajšie zo sveta

Dovolenka pre gurmánov: V týchto destináciách sa budete zalizovať za ušami

11.05.2021 |

Podľa čoho si vyberáte svoju dovolenku? Niektorí si dávajú záležať na pamiatkach, iní chcú čo najkrajšie pláže a ďalší zas radšej dni voľna trávia aktívnym oddychom a hľadajú nádhernú prírodu. Vo svete sa teší veľkej obľube aj gastroturistika gurmánov, ktorí chcú spoznávať tie najlepšie chuťovky z rôznych končín. Tieto krajiny sú pre vás ako stvorené.

Viac článkov

To je šupa: V Portugalsku otvorili najdlhší visutý most pre peších na svete

V Portugalsku otvorili Otvorili
05.05.2021

V Portugalsku otvorili najdlhší visutý most pre peších na svete. Úzka kovová lávka zavesená na oceľových lanách ponad kaňon dosahuje dĺžku 516 metrov. Približne 175 metrov pod konštrukciou tečie dravá rieka Paiva. viac »

Wow, to je nádhera: 7 najkrajších mostov, ktoré uvidíte počas vašich ciest

Wow, to je nádhera:
26.04.2021

Mosty v sebe skrývajú nádhernú symboliku. Často spájajú dva odlišné svety a ponúkajú nám cestu na miestach, kde by to bolo bez nich nemožné. I preto sa z nich často rozhodli urobiť znamenité architektonické diela, ktoré sa stávajú jedným z hitov vašich dovoleniek. viac »

Najkrajšie pamiatky podľa výpočtov: V top 10 je aj zvláštna budova v Prahe

Najkrajšie pamiatky podľa výpočtov:
09.04.2021

Krása je veľmi relatívnym pojmom. To, čo sa niekomu zdá atraktívne, môže pre iného ledva spĺňať šedý priemer. Jedným z kľúčov, ako nezaujato určiť, čo je pekné, je zlatý rez, teda špecifický pomer proporcií, aký sa považuje za „oku lahodiaci“ a často sa nachádza aj v prírode. Rovnaký algoritmus teraz použili na hľadanie tých najkrajších pamiatok. viac »

Gigantický Kristus, Budha, ale aj politici: Najväčšie sochy na svete vám vezmú dych

Gigantický Kristus, Budha, ale
01.04.2021

Zrejme najznámejšou sochou na svete je Michelangelov Dávid. Umelcovi sa na nej podarilo dokonale zachytiť všetky detaily jeho tela, preto tento muž vyzerá takmer ako živý. Vo svete mu konkurujú ďalšie významné sochy, ktoré vás tentoraz prekvapia svojou veľkosťou. Týčia sa už z diaľky na horizonte a stávajú sa pre vás nezabudnuteľnými. viac »

Zelené pľúca miest: Toto je 7 najväčších parkov na svete

Fairmont Park, Philadelphia, USA
15.03.2021

Mestskí architekti spravili pred niekoľkými dekádami veľkú chybu. Zeleň ustupovala expandujúcej výstavbe a kvôli tomu sa v súčasnosti počas leta ulice priveľmi prehrievajú. Práve teraz dokážeme oceniť význam mestských parkov, ktoré sú aspoň malými oázami pokoja uprostred betónovej džungle. V týchto lokalitách sa až dodnes podarilo uchovať tie najväčšie z nich. viac »

Najväčšie hrady na svete: V prvej sedmičke je aj slovenská pýcha

Spišský hrad
10.03.2021

Hrady, zámky a kaštiele boli kedysi jedným z nástrojov prezentácie moci. Keď mal totiž nejaký panovník veľké a honosné sídlo, bolo už z diaľky viac ako jasné, že sa jeho krajine darí a nemá núdzu o peniaze. Preto sa stalo zvykom, že sa časom začali jeden pred druhým pretekať, aby vytvorili ten najrozsiahlejší hradný komplex na svete. viac »

Cestovatelia odhalili najkrajšie pláže: Tu zabudnete na všetky problémy sveta!

Kaanapali, Havaj
26.02.2021

Európa ponúka cestovateľom množstvo lákadiel – od historických pamiatok cez hory až po čarovné pláže. Do top desiatky sa však tento rok dostala len Spiaggia Dei Conigli na Lampeduse, ostatné ceny Travellers´ Choice portálu TripAdvisor pre najkrajšie pláže putujú do omnoho vzdialenejších kútov našej planéty. viac »

Tri kroky a je koniec: Najkratšiu ulicu sveta prejdete za pár sekúnd

Najkratšia ulica sveta
24.02.2021

Ak patríte k lovcom rekordov, máme pre vás skvelý tip na ďalší výlet. Na rozdiel od mnohých iných podobných cieľov vás tento dokonca nebude veľa stáť a je vhodný aj pre cestovateľov so slabšou kondíciou. V škótskom mestečku Wick totiž majú najkratšiu uličku sveta. viac »

Najvyššie budovy na svete: Aj mrakodrapy sa pri nich zdajú malé!

CTF Finančné centrum, Čína
18.02.2021

Pri pohľade na panorámu mesta sú vždy tie neprehliadnuteľné. Najvyššie budovy sveta upútajú vašu pozornosť a neviete od nich odtrhnúť zrak. Dokazujú výnimočnosť talentu architektov a ukazujú, kam sa až dokážu posúvať naše možnosti. Často sa stávajú symbolom jednotlivých metropol a je to tá prvá vec, ktorá nám napadne pri spomienkach na naše výlety do týchto končín. viac »

Zabudnite na sivý priemer: Toto sú najfarebnejšie mestá sveta

Havana, Kuba
05.02.2021

Niektoré mestá sú pre cestovateľov veľkým zážitkom. Už z diaľky vyzerajú ako pestrá paleta maliarov a sú príjemným pohladením pre dušu. Ulice plné farebných fasád nájdete všelikde vo svete. Veľmi príznačné sú pre južanské alebo exotické krajiny, ale vidieť ich môžete aj v severských štátoch. Za všetky stačí spomenúť Taliansko, Portugalsko, Nórsko či Dánsko. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 14. máj. 2021. Meniny má Bonifác.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa