To najkrajšie zo sveta

Cestovatelia odhalili najkrajšie pláže: Tu zabudnete na všetky problémy sveta!

26.02.2021 |

Európa ponúka cestovateľom množstvo lákadiel – od historických pamiatok cez hory až po čarovné pláže. Do top desiatky sa však tento rok dostala len Spiaggia Dei Conigli na Lampeduse, ostatné ceny Travellers´ Choice portálu TripAdvisor pre najkrajšie pláže putujú do omnoho vzdialenejších kútov našej planéty.

Viac článkov

Tri kroky a je koniec: Najkratšiu ulicu sveta prejdete za pár sekúnd

Najkratšia ulica sveta
24.02.2021

Ak patríte k lovcom rekordov, máme pre vás skvelý tip na ďalší výlet. Na rozdiel od mnohých iných podobných cieľov vás tento dokonca nebude veľa stáť a je vhodný aj pre cestovateľov so slabšou kondíciou. V škótskom mestečku Wick totiž majú najkratšiu uličku sveta. viac »

Najvyššie budovy na svete: Aj mrakodrapy sa pri nich zdajú malé!

CTF Finančné centrum, Čína
18.02.2021

Pri pohľade na panorámu mesta sú vždy tie neprehliadnuteľné. Najvyššie budovy sveta upútajú vašu pozornosť a neviete od nich odtrhnúť zrak. Dokazujú výnimočnosť talentu architektov a ukazujú, kam sa až dokážu posúvať naše možnosti. Často sa stávajú symbolom jednotlivých metropol a je to tá prvá vec, ktorá nám napadne pri spomienkach na naše výlety do týchto končín. viac »

Zabudnite na sivý priemer: Toto sú najfarebnejšie mestá sveta

Havana, Kuba
05.02.2021

Niektoré mestá sú pre cestovateľov veľkým zážitkom. Už z diaľky vyzerajú ako pestrá paleta maliarov a sú príjemným pohladením pre dušu. Ulice plné farebných fasád nájdete všelikde vo svete. Veľmi príznačné sú pre južanské alebo exotické krajiny, ale vidieť ich môžete aj v severských štátoch. Za všetky stačí spomenúť Taliansko, Portugalsko, Nórsko či Dánsko. viac »

Vysnený únik pred ruchom: Spoznajte 7 najkrajších dediniek na svete

 Bibury
25.01.2021

Veľké mestá majú nepochybne svoje čaro. Zažijete tam rušný nočný život, uvidíte zaujímavú architektúru a pamiatky, ktoré odhaľujú dôležité časti dejín jednotlivých krajín. Počas dovoleniek by ste však nemali vynechávať ani návštevu malých dediniek. Tie vám totiž pomocou svojho šarmu napovedia viac o kultúre a zvyklostiach danej lokality. viac »

Najosamelejší dom sveta - stavba opradená podivnými legendami

Najosamelejší dom na svete
29.12.2020

Čarovná biela stavba na opustenom ostrove je vraj „najosamelejším domom na svete“. Pre niekoho nočná mora, ak ste však introvert a túžite po súkromí, tichu a pokoji, našli ste svoje vysnené bývanie. viac »

Ľudská snaha o prekonanie krás prírody: 7 najkrajších barokových stavieb sveta

Santiago de Compostela
26.12.2020

Obdobie baroka znamenalo značný rozmach všetkých druhov umenia. V architektúre sa zo začiatku používal najmä pri výstavbe kostolov a kláštorov, neskôr si ho obľúbili aj šľachtici a aplikovali ho na ich súkromné sídla. Pozrite si sedem najkrajších príkladov tohto staveného štýlu. viac »

Najväčšie budovy sveta: Číslo 4 už navštívilo mnoho Slovákov

Tropical Island, Krausnick, Nemecko
14.12.2020

Poznáte ten pocit, ktorý zažíva mnoho cestovateľov? Postavíte sa pred nejakú výnimočnú pamiatku alebo prírodnú atrakciu a zrazu stratíte všetky slová. Musíte si to len potichučky obzerať, v prstoch cítite príjemné brnenie z toľkého vzrušenia a hlavou sa vám preháňajú tisícky myšlienok. Presne tak sa budete cítiť aj pred najväčšími budovami sveta, ktoré sú často hotovými majstrovskými dielami. viac »

Tribeč nie je jediný: 6 najtajuplnejších miest na svete nedá vedcom spať

Veľkonočný ostrov
10.12.2020

Existujú miesta, ktoré odnepamäti zamestnávajú ľudskú zvedavosť viac než iné. U nás k nim patrí tajuplné pohorie Tribeč, kde údajne miznú ľudia, na svete sú však aj ďalšie záhady, ktoré nedajú vedcom spať. viac »

Najmenšie krajiny na svete - ideálne destinácie na krátke dovolenky

San Marino
07.12.2020

Tie najmenšie krajiny na svete majú často menšiu rozlohu ako niektoré veľkomestá. To vám dáva z cestovateľského pohľadu veľkú výhodu, pretože ich môžete celé preskúmať už počas jednej dovolenky alebo v niektorých prípadoch dokonca počas jedného výletu. Zaraďte medzi vaše cestovateľské plány aj takéto nezvyčajné kuriozity. viac »

V Dubaji odhalili najväčšiu fontánu na svete: Strieka do výšky mrakodrapov

Fontána Palm Fountain v
03.11.2020

Dubaj je držiteľom viacerých rekordov, teraz tam môžete vidieť aj najväčšiu fontánu na svete. Rozloha Palm Fountain je totiž vyše 1300 metrov štvorcových a disponuje 7500 tryskami, ktoré strieľajú vodu do výšky 105 metrov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 3. marec. 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa