To najkrajšie zo sveta

Experti prezradili svoje tajné tipy: 10 miest presne podľa vašich záujmov

15.01.2020 |

Pri súčasnej dostupnosti informácií je možno ťažké predstaviť si, že na svete stále existuje niekoľko tajných neobjavených destinácií, ktoré vás môžu príjemne prekvapiť. Týchto desať miest je navyše presne ušitých na mieru podľa toho, čo vás najviac zaujíma.

Viac článkov

Peking má novú dominantu: Neďaleko Zakázaného mesta otvorili mrakodrap s najvyšším átriom na svete

Mrakodrap Leeza SOHO tower
26.12.2019

Ateliér Zaha Hadid pokračuje aj niekoľko rokov po smrti slávnej architektky v jej stopách. Z jeho dielne vychádza jeden skvost za druhým a niektoré dokonca popierajú doteraz zaužívané formy v stavebníctve. Takým je aj nový mrakodrap v Pekingu, ktorý vo svojom interiéri ukrýva najvyššie átrium na svete. viac »

Silfra – prírodný unikát na hranici dvoch kontinentov

Štrbina Silfra
10.12.2019

Islandská príroda je hlavným dôvodom, prečo túto krajinu miluje toľko turistov. Neustále neprestáva prekvapovať novými zákutiami, ktoré vás presvedčia na ďalšiu návštevu. Medzi tieto unikáty patrí štrbina Silfra, kde sa stretávajú dve tektonické platne. viac »

Zimné čítanie: 5 najkrajších knižníc, v ktorých môžete v pokoji snívať

Rakúska národná knižnica –
27.11.2019

Na knižniciach je niečo magické... Tiché chrámy poznania, v ktorých človek môže stratiť pojem o čase, študovať, meditovať alebo len relaxovať a snívať v pokojnom prostredí. Okrem toho sú niektoré knižnice samy osebe architektonickými skvostmi a zaslúžia si miesto v každom cestovateľskom itinerári počas návštevy jednej z európskych metropol. viac »

Svet neprestáva prekvapovať: Toto sú jeho najzaujímavejšie miesta

Svet neprestáva prekvapovať: Toto
17.10.2019

Aj vy patríte medzi cestovateľov, ktorí majú v počítači vytvorené priečinky s fotografiami a informáciami z miest zo svojich cestovateľských plánov? Pripravte sa na to, že teraz vám do tohto zoznamu pribudne hneď niekoľko zaujímavostí. Svet nás neprestáva prekvapovať novými zákutiami, ktoré vyrážajú dych svojou krásou a každým dňom dokazujú, akú výnimočnú silu a kreativitu má príroda. viac »

7 najzaujímavejších veží na svete

7 najzaujímavejších veží na
10.10.2019

Veže patria medzi zaujímavé turistické atrakcie. Často so sebou prinášajú atraktívne príbehy, ktoré rozprávajú o dôvodoch ich výstavby, obrannej funkcii, ktorú plnili v neľahkých časoch, alebo o stavbách, ktorých boli kedysi súčasťou. V súčasnosti sú už obľúbené aj kvôli nádherným vyhliadkam, ktoré ponúkajú na celé mestá alebo regióny. viac »

Pre maškrtné jazýčky: Toto sú najlepšie cukrárne na svete

Demel, Viedeň, Rakúsko
04.10.2019

Milujete zákusky, zmrzlinu a iné chutné dezerty? Vytiahnite si váš cestovateľský zápisník a pero, pretože teraz dostanete hneď niekoľko tipov, kam by ste sa mali vybrať počas vašich potuliek po svete. Po túre alebo návšteve pamiatok je ideálne trošku si oddýchnuť v peknej cukrárni, kde si objednáte kávu a chutný zákusok. viac »

Nová dominanta New Yorku: Čoskoro dokončia najvyššiu obytnú budovu na svete

Central Park Tower sa
20.09.2019

Americký New York bude čoskoro domovom ďalšej rekordnej stavby. Central Park Tower dosiahne výšku 472 metrov a stane sa tak najvyššou obytnou budovou na svete. Tento výnimočný newyorský mrakodrap sa nachádza na 57. západnej ulici v slávnej časti Billionaire's Row. viac »

Najkrajšie prístavné mestá sveta: More, príroda a dejiny v dokonalej symbióze

Dubrovník, Chorvátsko
10.09.2019

Prístavné mestá patrili počas dejín vždy k tým najdôležitejším na svete. Ich výhodná poloha im pomohla rýchlo prosperovať, takže často boli v popredí oproti ostatným konkurentom. Z týchto čias nám zostali nádherné historické centrá, ktoré nadväzujú na krásy okolitej prírody. Keď k tomu prirátate prímorskú atmosféru, stávajú sa z nich jedny z najlepších turistických cieľov. viac »

Zabudnite na Picassa: Najnavštevovanejšie múzeum jediného umelca vám predstaví úplne nový svet

Najnavštevovanejším múzeom jediného umelca
19.08.2019

Najnavštevovanejším múzeom sveta je parížsky Louvre, ten ale vystavuje diela mnohých maliarov a sochárov. Ak by ste chceli navštíviť to, ktoré je venované jedinému umelcovi, museli by ste sa vydať až do ďalekého Tokia. Neboli by ste napokon jediní – až polovica turistov zo zámoria prichádza do metropoly Japonska len kvôli nemu. viac »

Rusko a Čínu spojí prvá medzinárodná lanovka, poznáme detaily unikátneho projektu

Rusko a Čínu spojí
15.08.2019

Na severovýchode Číny tvorí hranicu s Ruskom rieka Amur. Podobne ako u nás Štúrovo a Ostrihom, aj tam v jednom mieste ležia na oboch brehoch mestá rozličných štátov. Onedlho ich spojí prvá medzinárodná lanovka a my vieme, ako bude vyzerať. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 26. január. 2020. Meniny má Tamara.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa