To najkrajšie zo sveta

Aj na verejných záchodoch sa dá tróniť kráľovsky: Tieto toalety sú architektonickými skvostmi

16.09.2021 |

Nepochybne každý z nás má najradšej svoj záchod doma, počas ciest sa však nevyhneme ani použitiu verejnej toalety. V slovenských mestách sme bohužiaľ radi, ak vôbec nejakú nájdeme, o to viac, ak je udržiavaná a čistá. Na mnohých miestach sveta však záchodom venujú takú pozornosť, akú si zaslúžia. Nektoré z nich sú potom nielen funkčné, ale aj krásne.

Viac článkov

Klasické aj moderné: Toto sú najkrajšie opery sveta

Klasické aj moderné: Toto
15.09.2021

Po zámkoch a kostoloch boli budovy opery tými najhonosnejšími budovami v mestách. Šľachta sa týmto spôsobom snažila vzdať úctu umeniu a kultúre, preto ochotne prispievali na ich výstavbu nemalými príspevkami. Vďaka tomu nám zostalo niekoľko nádherných historických budov s magickým genius loci, ktorým úspešne sekundujú nové moderné stavby. viac »

Zverejnili rebríček najkrajších ostrovov sveta: V top 5 je aj náš chorvátsky obľúbenec

Korčula, Chorvátsko
25.08.2021

Experti na cestovný ruch vybrali päťdesiatku ostrovov, ktoré sa najviac oplatí navštíviť. Niektoré sú takmer opustené a lákajú na divokú prírodu, iné zas ponúkajú poriadnu zábavu bez neželaných svedkov. V súčasnej situácii je dobré predstaviť si európske želiezka v ohni. viac »

Krása, ktorú nič netromfne: 10 prírodných zázrakov sveta

Krása, ktorú nič netromfne:
23.08.2021

Vo svete uvidíte tisíce nádherných stavieb, ktoré postavili ľudia, ale ani jedna z nich sa nevyrovná dokonalosti prírody. Tá je najlepšou majsterkou a dokáže vytvoriť tie najunikátnejšie diela. Dôkazom je tiež desať prírodných zázrakov, ktoré môžete obdivovať v rôznych kútoch zemegule. viac »

Zoznam najnebezpečnejších ciest sveta: Na tej najhoršej zomrie ročne tisíc ľudí

Hromadná havária 20 vozidiel,
20.08.2021

Veľa ľudí si počas dovoleniek v zahraničí prenajíma auto, aby tak spoznali nové krajiny na vlastnú päsť. Počas takýchto potuliek by ste však mali poznať aj bezpečnosť ciest. Ich porovnaniu sa venuje aj najnovší výskum spoločnosti Budget Direct. viac »

Bez moderných technológií: 10 svetových zázrakov, ktoré stvoril človek

Pyramídy v Gíze
03.08.2021

Pri pohľade na niektoré stavby sa nedokážeme ubrániť tomu, aby sme ich nepozorovali so zatajeným dychom a údive, aké výnimočné veci dokáže vytvoriť človek. Týchto desať svetových zázrakov dokonca vzniklo bez toho výdobytkov moderných technológií! viac »

Cestovatelia rozhodli: Toto je 10 najvychytenejších ulíc sveta

Witte de Withstraat, Rotterdam
29.07.2021

Niektoré ulice sú ešte populárnejšie ako samotné mestá, v ktorých sa nachádzajú. Bývať tam je znakom prestíže a prejsť sa po nich je obrovským zážitkom pre všetkých cestovateľov. V celosvetovom prieskume zvolilo 27 000 hlasujúcich tie najvychytenejšie ulice z celého sveta, medzi ktorými sa objavili aj viaceré európske perly. viac »

Držte sa, bude to jazda: Najvyššia hojdačka sveta dá zabrať aj skutočným odvážlivcom!

Najvyššia, najrýchlejšia a najväčšia
28.06.2021

Milovníci adrenalínu by mali zbystriť pozornosť! Predstavujeme totiž najvyššiu, najrýchlejšiu a najväčšiu hojdačku na svete. Ak by na vás jej rekordné rozmery ešte stále dostatočne nezapôsobili, vedzte, že stojí na okraji vysokého útesu. Pohľad nadol skutočne nie je pre slabšie povahy! viac »

Osviežte sa pohľadom: 10 najkrajších vodopádov sveta

Vodopád Iguazu, Argentína, Brazília
23.06.2021

Príroda je mocná čarodejka a po celom svete nám to dokazuje mnohorakými krásami. K tým najfascinujúcejším rozhodne patria vodopády - mohutné, no predsa krehké úkazy, ktoré vytvárajú ohromujúcu pastvu pre oči, ba aj uši. Presvedčte sa sami. viac »

Ľud rozhodol: Toto sú najkrajšie ostrovy sveta

Ostrov svätého Bartolomeja
08.06.2021

Až šesťstotisíc hlasujúcich v ankete Reader`s Choice Awards hľadalo pred niekoľkými mesiacmi tie najkrajšie ostrovy sveta. Z nich vznikol v každej zaujímavej lokalite sveta rebríček, ktorý vám pomôže odhaliť tie najväčšie perly. Istotne budete prekvapení aj tým, kto sa stal európskym víťazom. viac »

Je to oficiálne: Najčistejšia voda na kúpanie je v týchto krajinách

Je to oficiálne: Najčistejšia
04.06.2021

Viac ako štyri pätiny európskych pláží sa môžu hrdiť "vynikajúcou" kvalitou vody, pričom vôbec najčistejšiu vodu na kúpanie má spomedzi nich Cyprus a následne Rakúsko, Grécko a Malta. Vyplýva to zo zistení, ktoré zverejnila Európska agentúra pre životné prostredie (EEA), kontrolný orgán EÚ so sídlom v dánskej metropole Kodaň. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. september. 2021. Meniny má Eugénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa