To najkrajšie zo sveta

Stredoveké podmienky a žiadna nádej na únik: Najvyššie obývané mesto je peklom na Zemi

28.09.2022 |

Prišli sem s vidinou bohatstva a šťastia, no čakala ich len úmorná drina a stredoveké podmienky. Najvyššie osídlené miesto sveta vzniklo ako tábor pre baníkov, no rozrástlo sa na skutočné mesto. Život v ňom je však skutočným peklom na Zemi.

Viac článkov

Atrakcia, ktorá preverí váš žalúdok: Najvyšší kolotoč sveta meria šialených 140 metrov!

Atrakcia, ktorá preverí váš
22.09.2022

Dubajčania vedia, ako majú prilákať turistov. Na zozname ich atrakcií sa nachádza niekoľko unikátov, ku ktorým minulý rok pribudol aj najvyšší kolotoč na svete. Na absolvovanie tejto jazdy potrebujete poriadnu dávku guráže. Ak však prekonáte strach, dočkáte sa skutočne jedinečného zážitku. viac »

Pár domov nad posvätným jazerom: Najvyššie položená dedina sveta je v Tibete

Pár domov nad posvätným
14.09.2022

Tibetská náhorná plošina býva kvôli obrovskému množstvu ľadu označovaná aj za tretí pól sveta. Na rozdiel od toho južného a severného však má svojich stálych obyvateľov. Priamo v náručí zasnežených Himalájí leží aj najvyššie položená dedina sveta. viac »

Výhľad, na ktorý nezabudnete: 5 najkrajších vyhliadkových veží na svete

Výhľad, na ktorý nezabudnete:
13.09.2022

Ako na dlani. Ak chcete mesto, kde práve dovolenkujete, spoznať čo najlepšie, vyberte sa tam, odkiaľ ho uvidíte v celej jeho kráse z vtáčej perspektívy. V podstate každá metropola má minimálne jedno obľúbené vyhliadkové miesto, v Bratislave je to napríklad terasa na vrchole mosta SNP. Medzi najzaujímavejšie však patrí táto pätica vyhliadkových veží. viac »

Potešte všetky svoje zmysly: Najlepšia reštaurácia sveta je v Kodani

Reštaurácia Tickets
24.07.2022

Na prvom mieste v prestížnom zozname 50 najlepších reštaurácií sveta sa tento rok ocitla reštaurácia Geranium z Kodane. Slávnostný ceremoniál sa mal tento rok konať v Moskve, ale po invázii ruskej armády na Ukrajinu bol presunutý do Londýna, kde sa uskutočnil v pondelok. V rebríčku sa neocitla ani jedna ruská reštaurácia, poznamenala vo svojej správe agentúra AFP. viac »

Dubaj je mestom rekordov: 10 stavebných unikátov, ktoré nič netromfne

Dubaj je mestom rekordov:
18.07.2022

Dubaj v Spojených arabských emirátoch bol ešte v 80. rokoch 20. storočia skromné mesto s tradičnými dvojposchodovými budovami. Nerastné bohatstvo v podobe ropy však z neho za dvadsať rokov spravilo megalomanského obra z ocele, skla a kameňa. Dubajskí vládcovia sa riadia heslom: „My na budúcnosť nečakáme, my ju budujeme“. Dnes má Dubaj vari najviac inžinierskych zázrakov na svete, ktoré plnia stránky v známej Guinnessovej knihe rekordov. viac »

Burdž Chalífa - najvyššia budova sveta

Burdž Chalífa - najvyššia
04.07.2022

V Dubaji zo sto najvyšších budov sveta môžete navštíviť až dvadsiatku. Ikonou medzi nimi je najvyššia budova sveta, 828 metrov vysoká Burdž Chalífa (alebo Burj Khalifa, teda Veža Khalifa), ktorá je tým najvyšším, čo kedy ľudská ruka postavila. viac »

Najkrajšie morské jaskyne sveta: Zážitok, na ktorý len tak nezabudnete

Najkrajšie morské jaskyne sveta:
13.06.2022

Morské jaskyne sa tešia ešte väčšej obľube ako tie klasické. Často sú kvôli ťažko dostupnej polohe dlho pred svetom utajené. Keď však ľudia objavia ich krásu, predstavujú tie najpopulárnejšie atrakcie v jednotlivých destináciách. Voda v kombinácii s krásnou výzdobou a farebnými odrazmi z hladiny je zážitok, ktorý vás nikdy neomrzí. viac »

Neuveriteľné dielo prírody: Najzaujímavejšie lesy sveta vyzerajú ako z fantasy príbehov

Les na jazere Caddo,
07.06.2022

Keď sa cítite unavene a potrebujete sa psychicky upokojiť, zájdite do lesa. Ten vás naplní novou energiou, dostane vás do rovnováhy a pomôže vám odreagovať sa. Pokojne aj počas dovolenky... viac »

Najkrajšie ostrovy sveta: Hneď dva máme doslova na skok!

Najkrajšie ostrovy sveta: Hneď
17.05.2022

Ak ste ešte nezačali plánovať svoju tohtoročnú letnú dovolenku, je najvyšší čas napraviť to. Možno vás inšpiruje aj nový rebríček najkrajších ostrovov sveta z dielne prestížneho magazínu Time Out. V top jedenástke sú nielen vzdialené exotické destinácie, ale aj dve miesta, ktoré ste už možno dokonca navštívili. viac »

Najkrajšie pláže sveta: Takto vyzerá raj na Zemi

Turks a Caicos
12.05.2022

TripAdvisor každoročne zverejňuje zoznam najkrajších pláží, ktorý vychádza z recenzií cestovateľov. Tento rok sa na prvých piatich miestach umiestnili najmä pláže z Karibiku a Južnej Ameriky. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa