To najkrajšie zo sveta

Najkrajšie lagúny sveta: Takto vyzerá raj na zemi

21.09.2020 |

Lagúny predstavujú pre mnohých ľudí raj na zemi. Zväčša sa vyznačujú nádherne priezračnou vodou, miernym vstupom do nej a peknými plážami v okolí. Často sa v ich blízkosti nachádzajú aj atoly s bohatým podmorským svetom, takže sa stávajú skutočne dokonalým miestom pre dovolenkový relax.

Viac článkov

Zimné čítanie: 5 najkrajších knižníc, v ktorých môžete v pokoji snívať

Rakúska národná knižnica –
27.11.2019

Na knižniciach je niečo magické... Tiché chrámy poznania, v ktorých človek môže stratiť pojem o čase, študovať, meditovať alebo len relaxovať a snívať v pokojnom prostredí. Okrem toho sú niektoré knižnice samy osebe architektonickými skvostmi a zaslúžia si miesto v každom cestovateľskom itinerári počas návštevy jednej z európskych metropol. viac »

Svet neprestáva prekvapovať: Toto sú jeho najzaujímavejšie miesta

Svet neprestáva prekvapovať: Toto
17.10.2019

Aj vy patríte medzi cestovateľov, ktorí majú v počítači vytvorené priečinky s fotografiami a informáciami z miest zo svojich cestovateľských plánov? Pripravte sa na to, že teraz vám do tohto zoznamu pribudne hneď niekoľko zaujímavostí. Svet nás neprestáva prekvapovať novými zákutiami, ktoré vyrážajú dych svojou krásou a každým dňom dokazujú, akú výnimočnú silu a kreativitu má príroda. viac »

7 najzaujímavejších veží na svete

7 najzaujímavejších veží na
10.10.2019

Veže patria medzi zaujímavé turistické atrakcie. Často so sebou prinášajú atraktívne príbehy, ktoré rozprávajú o dôvodoch ich výstavby, obrannej funkcii, ktorú plnili v neľahkých časoch, alebo o stavbách, ktorých boli kedysi súčasťou. V súčasnosti sú už obľúbené aj kvôli nádherným vyhliadkam, ktoré ponúkajú na celé mestá alebo regióny. viac »

Nová dominanta New Yorku: Čoskoro dokončia najvyššiu obytnú budovu na svete

Central Park Tower sa
20.09.2019

Americký New York bude čoskoro domovom ďalšej rekordnej stavby. Central Park Tower dosiahne výšku 472 metrov a stane sa tak najvyššou obytnou budovou na svete. Tento výnimočný newyorský mrakodrap sa nachádza na 57. západnej ulici v slávnej časti Billionaire's Row. viac »

Najkrajšie prístavné mestá sveta: More, príroda a dejiny v dokonalej symbióze

Dubrovník, Chorvátsko
10.09.2019

Prístavné mestá patrili počas dejín vždy k tým najdôležitejším na svete. Ich výhodná poloha im pomohla rýchlo prosperovať, takže často boli v popredí oproti ostatným konkurentom. Z týchto čias nám zostali nádherné historické centrá, ktoré nadväzujú na krásy okolitej prírody. Keď k tomu prirátate prímorskú atmosféru, stávajú sa z nich jedny z najlepších turistických cieľov. viac »

Zabudnite na Picassa: Najnavštevovanejšie múzeum jediného umelca vám predstaví úplne nový svet

Najnavštevovanejším múzeom jediného umelca
19.08.2019

Najnavštevovanejším múzeom sveta je parížsky Louvre, ten ale vystavuje diela mnohých maliarov a sochárov. Ak by ste chceli navštíviť to, ktoré je venované jedinému umelcovi, museli by ste sa vydať až do ďalekého Tokia. Neboli by ste napokon jediní – až polovica turistov zo zámoria prichádza do metropoly Japonska len kvôli nemu. viac »

Rusko a Čínu spojí prvá medzinárodná lanovka, poznáme detaily unikátneho projektu

Rusko a Čínu spojí
15.08.2019

Na severovýchode Číny tvorí hranicu s Ruskom rieka Amur. Podobne ako u nás Štúrovo a Ostrihom, aj tam v jednom mieste ležia na oboch brehoch mestá rozličných štátov. Onedlho ich spojí prvá medzinárodná lanovka a my vieme, ako bude vyzerať. viac »

Pozrite sa na svet z vtáčej perspektívy: Toto sú najlepšie helikoptérové výlety

Pozrite sa na svet
02.08.2019

Výlety helikoptérou nepatria k najlacnejším. No ak máte nejakú obľúbenú destináciu, tak si po niekoľkých návštevách doprajte aj tento luxusný bonus. Práve z takéhoto pohľadu odhalíte nielen prírodné krásy v okolí, ale aj zaujímavú architektúru miest. viac »

Cestovatelia rozhodli: Toto sú podľa Tripadvisoru TOP zážitky roka 2019

Ubudu na Bali
24.07.2019

Portál Triapdvisor vyhodnotil najlepšie cestovateľské zážitky, ktoré môžete zažiť počas aktuálneho roka. Na zostavenie rebríčka použili špeciálny algoritmus, ktorý bral do úvahy ich popularitu, hviezdičkové hodnotenie užívateľov a ich slovné popisy toho, čo v danej atrakcii zažili. viac »

Unikátna hračka prírody: 8 nádherných miest, kde vodopád čnie nad morom

Düden, Turecko
21.05.2019

Príroda si pre nás na planéte pripravila množstvo krásnych prekvapení. K tým najpôsobivejším nepochybne patria aj vodopády, ktoré sa vlievajú do morí či oceánov. Na svete ich je len zopár a väčšinu vo svojom náručí ukrývajú zátoky či fjordy. My sme sa pozreli na tie ostatné a ich krása nám vyrazila dych. viac »


Piatok, 25. september. 2020. Meniny má Vladislav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa