To najkrajšie zo sveta

Milujete pozorovanie hviezd? Toto sú na to tie najlepšie miesta

19.07.2020 |

Život v mestách plných umelého osvetlenia nás oberá o jedno z najkrajších potešení. Pozorovanie hviezd si najlepšie vychutnáte vo voľnej prírode, kde tieto svetielka na oblohe vyniknú najlepšie. Ponúkame vám preto niekoľko tipov, kde si môžete vychutnať takýto výnimočný zážitok.

Viac článkov

7 najkrajších lanoviek na svete

Lanovka Titlis, Švajčiarsko
28.11.2018

Je hneď niekoľko dôvodov, prečo turisti tak milujú lanovky. Ľahko ich prenesú do ťažko dostupných terénov, doprajú im nádhernú vyhliadku na okolie a navyše tým aj trošku pošteklia adrenalín. Dovolenkové destinácie sa preto predbiehajú v tom, kto prinesie zaujímavejšiu atrakciu tohto druhu s tým najkrajším výhľadom. viac »

Letiská sveta: 10 netradičných atrakcií, ktoré vám na nich skrátia čakanie

Kaktusová záhrada, Singapur Changi
27.11.2018

Letisko je taký malý svet uprostred každého mesta. Miešajú sa tam silné emócie spôsobené odchodmi a návratmi, trávite tam dlhé hodiny čakaním na prestupy a spoznávate nových ľudí. Aby ste sa práve počas tohto času nenudili, ponúkajú vám tam rôzne služby a atrakcie, ktorými bojujú o priazeň spokojných zákazníkov. viac »

8 najlepších destinácií pre dobrodruhov

Torres del Paine, Patagónia,
23.11.2018

Pamiatky, historické mestá, múzeá a ani ležanie na pláži im nič nehovorí. Títo cestovatelia potrebujú cítiť v žilách veľkú dávku adrenalínu, ktorá ich stále ženie vpred. Ním si často kompenzujú stereotyp alebo stres, ktorý majú doma. Tieto destinácie sú ako stvorené práve pre takýchto dobrodruhov. viac »

Skvelé víťazstvo: Najlepší historický hotel Európy je na Slovensku

Grand Hotel Kempinski High
09.11.2018

Prestížne ocenenia Haute Grandeur Global Excellence Awards 2018 tento rok poputujú hneď v niekoľkých kategóriách aj do Vysokých Tatier. Ocenenia, ktoré berú do úvahy hodnotenia hostí a profesionálov z oblasti hotelierstva zo 16 portálov ako sú Tripadvisor, Booking či Expedia získal tatranský Grand Hotel Kempinski. viac »

India predstavila najvyššiu sochu sveta, je takmer päťkrát vyššia ako Kristus v Riu

Najvyššia socha sveta
31.10.2018

Najvyššou sochou sveta sa aktuálne môže chváliť India. Doterajšieho rekordmana - 128 metrov vysokého Budha v čínskej provincii Che-nan prekonáva až o 54 metrov. viac »

Dovolenka plná hrôzy: 7 najstrašidelnejších miest v Európe

Dovolenka plná hrôzy: 7
31.10.2018

Niektorí dovolenkári by do týchto oblastí nevstúpili ani vtedy, keby im za to zaplatili. Tí druhí hľadajú práve takéto adrenalínové cesty, ktoré povzbudia ich fantáziu. Najstrašidelnejšie miesta v Európe so sebou prinášajú zaujímavé historky, ale aj desivé tajomstvá. viac »

Unikátne FOTO megaprojektu: Dnes otvorili najdlhší morský most na svete

Najdlhší morský most na
23.10.2018

Stúpenci ho označujú za staviteľský klenot, oponenti za drahý politický projekt určený na hlbšiu integráciu Hongkongu do štruktúr pevninskej Číny. Nikto mu ale nemôže uprieť jedno – nový most spájajúci hongkonský ostrov Lantau, čínske mesto Ču-chaj a špeciálnu administratívnu oblasťu Macao ponad deltu Perlovej rieky je s dĺžkou 55 kilometrov svetovým rekordérom. viac »

Otvorili najväčšie letisko sveta, takto vyzerá

Nové letisko v Istanbule
22.10.2018

29. októbra slávnostne otvorili nové letisko v Istanbule. Prestížny projekt tureckého prezidenta Erdogana začali stavať v roku 2014 a predpokladané náklady by mali dosiahnuť 7 miliárd eur. Letisko so šiestimi vzletovými a pristávacími dráhami ročne obslúži 150 až 200 miliónov cestujúcich, čím sa stane najväčším na svete. Lietadlá budú z neho smerovať do 350 destinácií na planéte. viac »

Osem šialene odľahlých miest, kde bývajú ľudia

Osem šialene odľahlých miest,
18.10.2018

Mnoho ľudí túži získať na svojich cestách čo najviac zážitkov a navštevujú najmä rušné miesta, kde to poriadne „žije“. Ešte viac je však možno tých, ktorí majú vo svojom živote vzrušenia dosť a počas dovolenky si chcú najmä oddýchnuť. Tí vyhľadávajú počas ciest pokojnejšie lokality, akých je však stále menej. Na týchto ôsmich miestach by ale srdce každého odľuda určite zaplesalo. viac »

Najvyššia budova sveta: Novú dominantu New Yorku otvoria už o dva roky

Najvyššia budova sveta Central
17.10.2018

Ak máte zbytočných pár miliónov, kúsok svetového unikátu môže byť aj váš. Realitná a developerská spoločnosť Extell Development Company v pondelok oznámila začiatok predaja priestorov v najvyššej rezidenčnej budove na svete - gigante zo skla a ocele s výškou 472 metrov. Central Park Tower bude stáť v slávnej časti Billionaire's Row v New York City a bude jednou z najprestížnejších adries na svete. Ponúkne nekonečné výhľady, výnimočnú architektúru, štedrú plochu a údajne aj bezkonkurenčné služby. viac »


Streda, 12. august. 2020. Meniny má Darina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa