To najkrajšie zo sveta

Najkrajšie lagúny sveta: Takto vyzerá raj na zemi

21.09.2020 |

Lagúny predstavujú pre mnohých ľudí raj na zemi. Zväčša sa vyznačujú nádherne priezračnou vodou, miernym vstupom do nej a peknými plážami v okolí. Často sa v ich blízkosti nachádzajú aj atoly s bohatým podmorským svetom, takže sa stávajú skutočne dokonalým miestom pre dovolenkový relax.

Viac článkov

Takéto ste ešte nevideli: 7 najzaujímavejších výťahov na svete

Bailong, Čína
28.09.2018

Na dovolenkách vás môžu zaujať naozaj netradičné atrakcie. Medzi ne patria aj výťahy, ktoré sú súčasťou originálnych budov, vyhliadok alebo dokonca aj samostatnou zaujímavosťou. Často vám ponúkajú taký zážitok, že sem ľudia cestujú len kvôli nemu. Veď posúďte sami. viac »

7 najkrajších majákov na svete

Najkrajšie majáky sveta
18.09.2018

Majáky vždy plnili dôležitú funkciu v lodnej doprave. Pre námorníkov boli symbolom nádeje, že sa blížia k pevnine a opäť si trochu oddýchnu od náročného spôsobu života. Zároveň boli jedným z ich dôležitých znamení, ktoré im udávali správny smer. Časom sa z nich stali ďalšie štýlové doplnky architektúry danej lokality. Mnoho ľudí si ich zamilovalo dokonca natoľko, že si tam vytvorili svoje trvalé alebo dovolenkové sídla. viac »

Adrenalín na maximum: 7 najvzrušujúcejších skywalkov na svete

Banff Skywalk
03.09.2018

Na niektoré vyhliadky potrebujú cestovatelia poriadnu guráž. Skywalky sa vyznačujú tým, že ponúkajú zákazníkom skutočne netradičnú prechádzku so skvelým výhľadom. Môžu byť počas nej napríklad pripevnení horolezeckými popruhmi a prechádzať sa po strechách alebo prejdú po moste či chodníku so sklenenou podlahou. viac »

Nezabudnuteľný výlet vo dvojici: 5 tipov na romantiku za hranicami

Benátky, Taliansko
29.08.2018

Chcete počas víkendu so svojím partnerom zažiť niečo vzrušujúce a vykročiť zo stereotypu? Naplánujte si nezabudnuteľný romantický výlet vo dvojici, tieto destinácie sú naň ako stvorené. viac »

Nebezpečenstvo stálo za to: Trenčania Maya a Michal navštívili najvyšší vodopád na svete

Angelov vodopád, Venezuela
08.08.2018

Maya a Michal navštívili počas svojich ciest po svete viacero vodopádov. Najväčší dojem na nich jednoznačne urobil ten najvyšší na svete – Salto Ángel vo Venezuele. Od iných obrovských vodopádov ako sú Iguazu medzi Argentínou a Brazíliou alebo Niagáry medzi Kanadou a USA sa líši dostupnosťou. Nevedie k nemu ľahká cesta, nie sú naokolo žiadne hotely, obchody so suvenírmi či davy ľudí a dokonca tam nikto nevyberá vstupné. Angelov vodopád sa nachádza uprostred džungle v národnom parku Canaima, v diaľke počuť škriekať opice a keď je slabší prúd vody mimo daždivej sezóny, dá sa pod ním aj okúpať. viac »

Potešenie pre oči aj telo: 8 najkrajších jazier sveta

Riffelsee, Švajčiarsko
30.07.2018

Dovolenka pri jazere je pre mnohých príjemnejšie stráveným časom ako oddych pri mori. Často sa totiž nachádzajú v obklopení nádhernej prírody, kde môžete zažiť mnohé ďalšie dobrodružstvá. Na svoje si prídu aj tí dovolenkári, ktorí hľadajú niečo výnimočné. Vidieť na vlastné oči ružovú vodu, malé fľakaté jazierka či iné kuriozity je istotne zážitkom, na ktorý sa nezabúda. viac »

Nádhera secesie: 7 najkrajších európskych miest v tomto štýle

7 najkrajších európskych secesných
24.07.2018

Secesia vznikla na konci 19. storočia. Vo svete ju poznajú aj pod označením art nouveau, ktoré používajú vo Francúzsku. Pamiatky v tomto štýle sú medzi turistami veľmi obľúbené, pretože sa vyznačujú eleganciou, farebnosťou a peknými líniami. V Európe nájdete mnoho miest, ktoré sa môžu pochváliť hneď niekoľkými secesnými stavbami. viac »

Najstaršie hotely sveta: Stáročia tajomstiev ich hostí aj majiteľov

Najstaršie hotely sveta
20.07.2018

Ako vnímate ubytovanie počas cestovania? Je to pre vás len nutnosť, kam si chodíte odpočinúť po náročnom dni, alebo hľadáte niečo výnimočné, čo vám prinesie zážitok navyše? Jedným z kritérií výberu takýchto originálnych ubytovacích zariadení môže byť aj dĺžka ich fungovania, prespať totiž môžete nájsť aj na miestach, ktoré hostí vítajú už celé stáročia. viac »

Nebíčko v ústach, prievan v peňaženke: Najlepšia reštaurácia sveta je v Taliansku

Osteria Francescana v Modene
22.06.2018

V utorok sa v španielskom meste Bilbao konalo slávnostné udeľovanie cien The World’s 50 Best Restaurants. Najlepšou reštauráciou za rok 2018 sa stala Osteria Francescana v talianskej Modene. Unikátne kulinárske zážitky teda máme na dosah aj my, nie každý si ich ale môže dovoliť. viac »

Najlepšie tipy na leto 2018: Slovenskí cestovní agenti vybrali TOP destináciu v ich ponuke

Najlepšie tipy na leto
05.06.2018

Leto sa nezadržateľne blíži, no mnohí z nás sa ešte stále nerozhodli, kde ho tento rok strávia. Niektorí sa do sveta vydajú individuálne, mnohí Slováci sa ale spoliehajú na služby cestovných kancelárií a agentúr. Toto je výber toho najlepšieho, čo ponúkajú. viac »


Piatok, 25. september. 2020. Meniny má Vladislav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa