To najkrajšie zo sveta

Na hranici dvoch svetov: Najstaršie chrámy na svete patria k TOP atrakciám

01.07.2020 |

Náboženstvo malo pred mnohými storočiami ešte silnejšiu pozíciu ako v súčasnosti. Ľudia potrebovali veriť tomu, že je nad nimi niečo vyššie, čo ich ochraňuje a môžu sa k tomu upnúť počas ťažkých období. Preto neváhali investovať množstvo peňazí, času a úsilia k tomu, aby postavili veľkolepé chrámy, ktorými vzdali poctu ich najvyššiemu. Tieto stavby boli často pýchou miest a ďaleko predčili ostatné budovy. Dnes vám predstavíme sedmičku, ktorá patrí k tým najstarším.

Viac článkov

Najlepšie tipy na leto 2018: Slovenskí cestovní agenti vybrali TOP destináciu v ich ponuke

Najlepšie tipy na leto
05.06.2018

Leto sa nezadržateľne blíži, no mnohí z nás sa ešte stále nerozhodli, kde ho tento rok strávia. Niektorí sa do sveta vydajú individuálne, mnohí Slováci sa ale spoliehajú na služby cestovných kancelárií a agentúr. Toto je výber toho najlepšieho, čo ponúkajú. viac »

Nielen pre deti: Spoznajte najlepšie ZOO sveta

Nielen pre deti: Spoznajte
01.06.2018

Trend zoologických záhrad sa v posledných rokoch uberá smerom k čo najväčšej prirodzenosti. Kedysi tieto atrakcie medzi sebou súťažili v počte zvierat a exkluzívnych druhov. Teraz sa zameriavajú najmä na to, aby im ponúkli čo najvernejšie podmienky tým, v ktorých by žili vo voľnej prírode. Týmto sa to darí najviac. viac »

10 najkrajších farebných pláží na svete

Punalu, Havaj
17.04.2018

Typickou farbou piesku je žltá, ktorá vzniká na základe zmesi zvetraných hornín. Príroda je však veľká majsterka a vo svete pripravila niekoľko výnimiek. Na týchto plážach nebudete veriť vlastným očiam. viac »

Najzaujímavejšie móla sveta - prechádzka priamo nad morom

Najzaujímavejšie móla sveta -
13.04.2018

Prechádzky pri mori patrili vždy medzi najromantickejšie predstavy zamilovaných párov. Keď zapadá slnko a more nadobudne vďaka nemu krásne farby, dostane to ešte osobitejšiu atmosféru. K prechádzkam na promenádach patria i móla, ktoré vás nielen dostanú bližšie k moru, ale zároveň vám ponúknu lepší pohľad na celé pobrežie. Často sú architektonicky zaujímavo riešené a dopĺňajú tak celkový kolorit promenád. viac »

Cestovatelia, pozor: 10 krajín, ktoré viac nesmiete prehliadať

10 krajín, ktoré by
19.03.2018

Magazín National Geographic vybral desať zaujímavých krajín, ktoré neustále unikajú pozornosti cestovateľov. Stoja v tieni známejších konkurentov, ktorí sa môžu pochváliť slávnejšími atrakciami alebo bohatšou históriou. Pritom práve takéto miesta vám dokážu najlepšie odhaliť krásu cestovania, pretože si ešte stále uchovali pôvodnú atmosféru a výnimočnosť. viac »

Pamiatky v oblakoch FOTO: Spoznáte známe atrakcie v zajatí hmly?

Pamiatky v oblakoch FOTO:
12.03.2018

Hmlu si spájame predovšetkým s britským Londýnom, niekedy však mäkké obláčiky zahalia aj iné obľúbené turistické destinácie. Detaily síce nášmu zraku hmla odoprie, no prekrásne kompozície tento nedostatok dostatočne vyvážia. Otázka však znie, či by ste známe miesta v hmle vôbec spoznali. viac »

Dokonalé dielo prírody: Spoznajte najkrajšie vrchy sveta

Matterhorn, Švajčiarsko a Taliansko
04.03.2018

Nech sa vyberiete do ktorejkoľvek krajiny, všade nájdete nádherné prírodné oblasti, ktoré sú pre ňu charakteristické a robia jej dobré meno medzi turistami. Niektorí milujú pohľad na šíre more a iných oslovia rozmanité kopce. Tie často patria k najfotografovanejším prírodným atrakciám, pretože pohľad na ne i takto sprostredkovane ponúka príjemné potešenie. viac »

TOP 10 plavebných tipov pre rok 2018

TOP 10 plavebných tipov
02.03.2018

Páčila by sa vám pokojná karibská plavba alebo dobrodružná expedícia v polárnej oblasti? Láka vás skôr Amerika alebo Európa? Máme pre vás najlepšie destinácie, do ktorých sa dá plaviť v roku 2018. viac »

Autom či na motorke, no vždy s vášňou: 7 najkultovejších ciest sveta

Autom či na motorke,
21.02.2018

Predstava toho, ako si len tak sadnete do auta a necháte sa unášať krásnou prírodou v okolí, je lákavá pre mnohých cestovateľov. Stačí sa zbaviť zbytočného strachu, prenajať si auto a pustiť sa na vlastnú expedíciu. Nevynechajte najmä niektoré kultové cesty, ktoré spájajú krásne vyhliadky so zaujímavými pamiatkami. viac »

Láska je všade okolo nás: Najromantickejšie prírodné úkazy na svete

Punta Cana, Dominikánska republika
13.02.2018

Zajtra je sviatok svätého Valentína a vo vzduchu je cítiť lásku. Kto však chodí po svete s otvoreným srdcom, nájde ju počas celého roka - a to aj na miestach, kde by to možno nečakal. Dôkazom je týchto desať nádherných výtvorov prírody v tvare srdca, ktoré sú roztrúsené po celom svete. Možno vás inšpirujú k vašej ďalšej ceste. Či už sviatku všetkých zamilovaných fandíte, alebo nie. viac »


Nedeľa, 5. júl. 2020. Meniny má Cyril a Metod.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa