To najkrajšie zo sveta

Najkrajšie pamiatky podľa výpočtov: V top 10 je aj zvláštna budova v Prahe

09.04.2021 |

Krása je veľmi relatívnym pojmom. To, čo sa niekomu zdá atraktívne, môže pre iného ledva spĺňať šedý priemer. Jedným z kľúčov, ako nezaujato určiť, čo je pekné, je zlatý rez, teda špecifický pomer proporcií, aký sa považuje za „oku lahodiaci“ a často sa nachádza aj v prírode. Rovnaký algoritmus teraz použili na hľadanie tých najkrajších pamiatok.

Viac článkov

8 najlepších destinácií pre dobrodruhov

Torres del Paine, Patagónia,
23.11.2018

Pamiatky, historické mestá, múzeá a ani ležanie na pláži im nič nehovorí. Títo cestovatelia potrebujú cítiť v žilách veľkú dávku adrenalínu, ktorá ich stále ženie vpred. Ním si často kompenzujú stereotyp alebo stres, ktorý majú doma. Tieto destinácie sú ako stvorené práve pre takýchto dobrodruhov. viac »

Skvelé víťazstvo: Najlepší historický hotel Európy je na Slovensku

Grand Hotel Kempinski High
09.11.2018

Prestížne ocenenia Haute Grandeur Global Excellence Awards 2018 tento rok poputujú hneď v niekoľkých kategóriách aj do Vysokých Tatier. Ocenenia, ktoré berú do úvahy hodnotenia hostí a profesionálov z oblasti hotelierstva zo 16 portálov ako sú Tripadvisor, Booking či Expedia získal tatranský Grand Hotel Kempinski. viac »

India predstavila najvyššiu sochu sveta, je takmer päťkrát vyššia ako Kristus v Riu

Najvyššia socha sveta
31.10.2018

Najvyššou sochou sveta sa aktuálne môže chváliť India. Doterajšieho rekordmana - 128 metrov vysokého Budha v čínskej provincii Che-nan prekonáva až o 54 metrov. viac »

Dovolenka plná hrôzy: 7 najstrašidelnejších miest v Európe

Dovolenka plná hrôzy: 7
31.10.2018

Niektorí dovolenkári by do týchto oblastí nevstúpili ani vtedy, keby im za to zaplatili. Tí druhí hľadajú práve takéto adrenalínové cesty, ktoré povzbudia ich fantáziu. Najstrašidelnejšie miesta v Európe so sebou prinášajú zaujímavé historky, ale aj desivé tajomstvá. viac »

Unikátne FOTO megaprojektu: Dnes otvorili najdlhší morský most na svete

Najdlhší morský most na
23.10.2018

Stúpenci ho označujú za staviteľský klenot, oponenti za drahý politický projekt určený na hlbšiu integráciu Hongkongu do štruktúr pevninskej Číny. Nikto mu ale nemôže uprieť jedno – nový most spájajúci hongkonský ostrov Lantau, čínske mesto Ču-chaj a špeciálnu administratívnu oblasťu Macao ponad deltu Perlovej rieky je s dĺžkou 55 kilometrov svetovým rekordérom. viac »

Otvorili najväčšie letisko sveta, takto vyzerá

Nové letisko v Istanbule
22.10.2018

29. októbra slávnostne otvorili nové letisko v Istanbule. Prestížny projekt tureckého prezidenta Erdogana začali stavať v roku 2014 a predpokladané náklady by mali dosiahnuť 7 miliárd eur. Letisko so šiestimi vzletovými a pristávacími dráhami ročne obslúži 150 až 200 miliónov cestujúcich, čím sa stane najväčším na svete. Lietadlá budú z neho smerovať do 350 destinácií na planéte. viac »

Osem šialene odľahlých miest, kde bývajú ľudia

Osem šialene odľahlých miest,
18.10.2018

Mnoho ľudí túži získať na svojich cestách čo najviac zážitkov a navštevujú najmä rušné miesta, kde to poriadne „žije“. Ešte viac je však možno tých, ktorí majú vo svojom živote vzrušenia dosť a počas dovolenky si chcú najmä oddýchnuť. Tí vyhľadávajú počas ciest pokojnejšie lokality, akých je však stále menej. Na týchto ôsmich miestach by ale srdce každého odľuda určite zaplesalo. viac »

Najvyššia budova sveta: Novú dominantu New Yorku otvoria už o dva roky

Najvyššia budova sveta Central
17.10.2018

Ak máte zbytočných pár miliónov, kúsok svetového unikátu môže byť aj váš. Realitná a developerská spoločnosť Extell Development Company v pondelok oznámila začiatok predaja priestorov v najvyššej rezidenčnej budove na svete - gigante zo skla a ocele s výškou 472 metrov. Central Park Tower bude stáť v slávnej časti Billionaire's Row v New York City a bude jednou z najprestížnejších adries na svete. Ponúkne nekonečné výhľady, výnimočnú architektúru, štedrú plochu a údajne aj bezkonkurenčné služby. viac »

10 najžiadanejších ubytovaní na Airbnb

Ekologický bambusový dom, Bali
04.10.2018

Spoločnosť Airbnb oslávila tento rok 10. výročie fungovania a pri tejto príležitosti zverejnila rebríček desiatich najžiadanejších ubytovaní v ich systéme. Vďaka tejto službe získali cestovatelia možnosť zaobstarať si nocľah na skutočne zaujímavých miestach. Často za veľmi prijateľnú cenu sa môžete ubytovať v ekologických domčekoch, historických budovách, ale aj stavbách, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z futuristického sveta. viac »

Plavba vášho života: Unikátna výletná loď navštívi všetky kontinenty

V roku 2020 vypláva
02.10.2018

Takúto dovolenku snov by chcel zažiť každý cestovateľ. Počas jednej plavby navštívite všetky kontinenty a spoznáte množstvo zaujímavých krajín. Ide o vôbec prvú výletnú loď, ktorá vypláva na oceán s takýmto odvážnym plánom. Doteraz sa ani jedna spoločnosť neodhodlala na plavbu, ktorej pasažieri uvidia v podstate celý svet. viac »


Pondelok, 19. apríl. 2021. Meniny má Jela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa