DROMEDÁR

OBRAZOM Zlatá Idka - obec s bohatou baníckou tradíciou

20.06.2021 |

Zlatá Idka, obec s bohatou baníckou tradíciou v okrese Košice-okolie ležiaca pod Kojšovskou hoľou, je obľúbenou turistickou destináciou obyvateľov neďalekých Košíc. V okolí sa nachádzajú viaceré staré banské diela mnohé s potenciálom montánneho turizmu. V minulosti sa tu ťažili rudy aj s obsahom zlata.

Viac článkov

Dovolenkuj ako celebrita

Sardínia
20.06.2021

Po jednoročnej pauze od cestovania všetci túžime po poriadnej dovolenke. Či už sa chceme ísť odreagovať od stresu predchádzajúcich náročných mesiacov, alebo si podporiť imunitu či preliečiť pľúca, lepší recept ako more a slnko Vám nepredpíše nikto. viac »

Tip na výlet: Najjednoduchší výstup na vrch Mních je z obce Korytárky

Vrch Mních v Detvianskom
19.06.2021

Najjednoduchší výstup na vrch Mních v Detvianskom okrese je z obce Korytárky. „Túto vychádzku môžu ľudia absolvovať za 30 minút,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie. viac »

Ekvádor – nádherná destinácia bez príkras

Sopka Cotopaxi
19.06.2021

Dnešné potulky nás zavedú do Južnej Ameriky, kde popri iných slávnejších destináciách vyniká aj Ekvádor. Ten si vyberajú najmä dobrodruhovia a tí, ktorí chcú navštíviť turistické destinácie bez príkras a s pravou atmosférou, ktorá charakterizuje inú kultúru. Pozrite sa, aké jedinečné zaujímavosti tam uvidíte. viac »

Leto vo Vysokých Tatrách: Tieto miesta nadchnú domácich i zahraničných hostí

Štrbské pleso
18.06.2021

Vysokým Tatrám sa hovorí tiež najmenšie európske veľhory. Ich hlavný hrebeň má dĺžku 26 kilometrov. Gerlachovský štít s výškou 2655 m. n. m. je zároveň najvyšším vrchom Slovenska. Súčasťou tatranského horského masívu sú aj Západné Tatry, ktoré siahajú od Liptova, respektíve Oravy až po Kôprovskú dolinu. Na východe nadväzuje na Vysoké Tatry pohorie Belianske Tatry. viac »

Dovolenka na gréckych ostrovoch: Naše porovnanie vám pomôže vybrať si ten správny

Ostrov Ios
18.06.2021

Najhorším dovolenkovým sklamaním je, ak si vopred nezistíte všetky informácie o vybranom rezorte alebo lokalite. Party milovníkov nahnevá, ak budú obklopení iba rodinami s deťmi a obdivovatelia histórie a umenia budú v rozpakoch, keď sa ocitnú na mieste plnom len prírodných atrakcií. Našťastie Grécko je tak rozmanitou destináciou, že si tam každý dokáže nájsť niečo pre seba. viac »

V Košiciach otvorili krajinu Haravara, rodinám s deťmi ponúkne námety na cestovanie

V Košiciach otvorili krajinu
18.06.2021

Ponúknuť rodinám s deťmi námety na cestovanie a spoznávanie Košického kraja, a tým podporiť domáci cestovný ruch, je cieľom nového konceptu rodinného turizmu detský svet Haravara. V súvislosti s ním vznikla aj nová webová stránka. Haravaru vo štvrtok slávnostne predstavila krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom (KSK). viac »

Najnovšie štatistiky sú tu: Slováci plánujú dovolenkovať vo veľkom

Najnovšie štatistiky sú tu:
17.06.2021

S letom predo dvermi a zlepšujúcou sa pandemickou situáciou v mnohých krajinách, vrátane Slovenska, majú ľudia opäť chuť cestovať. Keďže sa blíži dovolenková sezóna, Google sa pozrel na trendy v cestovaní a prináša rebríčky destinácií, o ktoré majú Slováci vo vyhľadávaní záujem. viac »

Svätomariánska púť ako cesta sebapoznania

Svätomariánska púť ako cesta
17.06.2021

Nechajte sa inšpirovať krásami východného Slovenska a doprajte svojej duši, aby pookriala na čarokrásnych miestach Prešovského kraja. Vydajte sa cestu po Svätomariánskej púti a odneste si priehrštie radostných zážitkov, ktoré vo vás na nejaký čas zanechajú pocit dokonalého naplnenia. viac »

Vláčikom po Banskobystrickom kraji: K baníckemu a zbojníckemu pribudne Expres 34 tunelov

Banícky expres
17.06.2021

Vlaková turistická sezóna v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) pokračuje už tretie leto. Po úspešnej prvej sezóne, kedy koľajnice kraja brázdil Horehronský expres, pribudli ďalšie historické vlaky - banícky a zbojnícky. Turisti sa teraz môžu tešiť na novinku, a to Expres 34 tunelov, ktorý po prvý raz vyrazí 3. júla. viac »

Najlepšia reklama pre našu krajinu: V novom videu predstavuje krásy Slovenska slávny pilot F1

Krásy Slovenska a Českej
16.06.2021

Nedávno Slovenskom preletela správa, že sa po Bratislave preháňa legendárny jazdec David Coulthard v monoposte F1. Srdce všetkých fanúšikov motošportu zaplesalo, len málokto ale tušil, že cieľom bolo nakrútiť video, vďaka ktorému krásy našej krajiny spozná celý svet. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 20. jún. 2021. Meniny má Valéria.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa