DROMEDÁR

Tri vzbury proti Mediciovcom: Slávne miesta boli svedkami krvavých udalostí

15.08.2022 |

Talianska Florencia aj Rím patrí k najkrajším mestám planéty, za sebou však má aj poriadne divokú minulosť. Ich ulice či známe pamiatky boli neraz dejiskom krutých vybavovaní účtov a nasiakli krvou. Ponorte sa s nami do histórie za slávnymi Mediciovcami a spoznajte, kde a ako chceli konkurenti týchto slávnych panovníkov zlikvidovať.

Viac článkov

Dovolenka ako v raji. Toto sú najkrajšie pláže v Mexiku

Dovolenka ako v raji.
15.08.2022

Mexiko sa stáva čoraz populárnejšou voľbou na dovolenku pri mori aj pre Európanov, ktorí vymenili pláže karibských ostrovov za túto exotiku. Vyberte si tie najkrajšie miesta na pobreží a strávte dovolenku ako v raji. viac »

Unikátna zážitková jazda: Vo vlaku budete spať, jesť a obdivovať krásy stredného Slovenska

Unikátna zážitková jazda: Vo
15.08.2022

Tri dni a dve noci bude trvať jazda historickým zážitkovým vlakom, ktorý začiatkom septembra vyrazí z Banskej Bystrice naprieč stredným Slovenskom. Špeciálny vlak s názvom Expres Za horami, za dolami ponúkne cestujúcim i viaceré sprievodné aktivity. TASR o tom informovala Zuzana Jóbová z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus. viac »

Žilina je opäť krajšia: Kostol obrátenia sv. Pavla a kláštore má zreštaurovanú fasádu

Žilina je opäť krajšia:
14.08.2022

Na barokovom Kostole obrátenia svätého Pavla a priľahlom kláštore jezuitov na Mariánskom námestí v Žiline odhalili po vyše roku zreštaurovanú fasádu. Podľa koordinátora reštaurovania Tomáša Fuska sa fasáda kostola, známeho od 19. storočia ako Sirotár, vrátila do pôvodnej tmavosivej farby kombinovanej s bielou. viac »

Strašné správy z Talianska: Tretina pobrežných a jazerných vôd je kontaminovaná

Forte dei Marmi
14.08.2022

Takmer tretina vôd v talianskych rezortoch pri mori a pri jazerách prekračuje zákonné limity pre kontamináciu, vyplýva z najnovšieho prieskumu uskutočneného v rámci environmentálneho projektu Goletta Verde. TASR o tom informuje na základe správy agentúry ANSA. viac »

Salieri vs. Mozart: Skutočne medzi nimi vládla nenávisť?

Salieri vs. Mozart: Skutočne
14.08.2022

Päť rokov po smrti Antonia Salieriho vychádza hra Mozart a Salieri z pera ruského básnika Alexandra Puškina. Salieri v nej zavraždí Mozarta. Práve tu je možné hľadať jadro historiek o vzájomnej rivalite oboch hudobných géniov. Naozaj medzi nimi ale panovala? viac »

Adrenalínové VIDEO z gréckeho ostrova: Lietadlo preletelo tesne nad hlavami turistov

Adrenalínové VIDEO z gréckeho
13.08.2022

Lietadlo maďarských nízkonákladových aerolínií Wizz Air uskutočnilo mimoriadne nízke pristátie na gréckom ostrove Skiathos a preletelo niekoľko metrov nad hlavami ľudí na konci pristávacej dráhy. TASR správu prevzala v piatok z webovej stránky stanice Sky News. viac »

10 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Bledskom jazere

10 zaujímavostí, ktoré ste
13.08.2022

Najväčšou atrakciou v Slovinsku je nepochybne Bledské jazero. Ročne ho navštívia tisíce turistov, ktorí vyhľadávajú rôzne zaujímavé aktivity v okolí, alebo chcú spoznať ostrov spolu s jeho slávnym kostolíkom. Aj s ním sa spájajú rôzne zaujímavé legendy, ktoré pútajú pozornosť turistov. viac »

OBRAZOM: Irán odhaľuje majstrovské diela západného umenia skryté po celé desaťročia

Dielo Sola Lewitta
13.08.2022

Dlho skrývané diela moderného západného umenia možno opäť obdivovať v klerikálnom Teheráne, hoci iránsky prezident Ebráhím Raísí brojí proti vplyvu Západu. TASR informáciu prebrala z agentúry AP. viac »

Rady, ktoré vám môžu zachrániť život: Čo robiť, keď vás na horách zastihne búrka

Na snímke dieťa sa
12.08.2022

Letná turistika so sebou prináša zvýšené riziko búrok, už pri prvých náznakoch búrky treba urýchlene zostúpiť z vrcholu. Ak turistu zasiahne búrka na vrchole štítu, riziko zásahu bleskom či zranenia v exponovanom teréne sa násobne zvyšuje, upozornil meteorológ Miroslav Žiak z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. viac »

V Chorvátsku vlani zachránili na mori 733 ľudí, desiatky však neprežili

Vela plaža (Baška, ostrov
12.08.2022

Vlani bolo pri pátracích a záchranných operáciách na mori v Chorvátsku zachránených 733 ľudí, informovalo vo štvrtok chorvátske ministerstvo pre námorné záležitosti, dopravu a infraštruktúru. Citovala ho tlačová agentúra HINA. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 15. august. 2022. Meniny má Marcela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa