DROMEDÁR

Navštívili sme Chorvátsko: Diaľnice sú prázdne, rúška nikto nenosí

11.07.2020 |

Koronavírus Covid-19 úplne zmenil tohtoročné leto. Prímorské krajiny, ktoré sú závislé na príjmoch z turizmu, avizujú bezpečnosť, mnoho ľudí však zatiaľ pristupuje k dovolenkovým plánom veľmi opatrne. My sme sa vybrali do Chorvátska a skontrolovali aktuálnu situáciu.

Viac článkov

Naslávnejší odkaz starých Grékov: 20 zaujímavostí o aténskej Akropole

Akropola, Atény, Grécko
10.07.2020

Počas prechádzok po Aténach sa neubránite pohľadom na Akropolu, pri ktorých začnete premýšľať o tom, ako vyzerala v časoch najväčšej slávy. Stačí trochu fantázie na to, aby ste si predstavili, ako sa tam kedysi stretávali grécki myslitelia a uctievali svojich bohov. Dnes tieto ruiny ticho strážia a zdobia panorámu gréckej metropoly a nedovolia nám zabudnúť na to, aké významné boli predošlé generácie Európanov. viac »

V centre Bratislavy vyrástlo vyhliadkové koleso: Letná atrakcia rozhádala obyvateľov

Vyhliadkové kolo počas výstavby
10.07.2020

Bratislava sa už týždeň teší z horúcej letnej novinky - na Vajanského nábreží v bratislavskom Starom Meste vyrástlo vyhliadkové kolo. Mestská časť ho povolila ako dočasnú kompenzáciu a príspevok pre podporu lokálneho turistického ruchu v období koronakrízy a ako súčasť pripravovaného Leta na nábreží 2020. Jeho prevádzka predstavuje zároveň finančný benefit pre samosprávu. Napriek tomu, že v prevádzke bude len tri mesiace, rozdelila atrakcia obyvateľov na dva tábory. viac »

Leto na Slovensku: ZSSK zavádza 44 sezónnych vlakov na 10 linkách

Nová elektrická jednotka
10.07.2020

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) počas tohtoročného leta zavádza 44 sezónnych vlakov na celkovo 10 linkách, aby tak podporila Slovákov užiť si leto doma. Nové vlakové spojenia budú premávať do 15. septembra. viac »

Ak hľadáte na Slovensku originálne zážitky, vyberte sa na Záhorie

Ak hľadáte na Slovensku
10.07.2020

Turistické atrakcie regiónu nestoja len na hradoch a známych sakrálnych pamiatkach. Čoraz viac cenené začínajú byť aj technické objekty a pamiatky, ktoré okrem významných architektonických hodnôt vypovedajú aj o hospodárskych pomeroch, či výrobných technológiách danej doby. Originálne mlyny, Habánske dvory a malebný umelý kanál s loďkami nájdete iba na Záhorí. viac »

Chorvátsko na skok: Vlaky RegioJet budú od piatka jazdiť denne z Bratislavy

Železnica v Splite
09.07.2020

Vlaky RegioJet budú od piatka (10. 7.) jazdiť z Bratislavy do Chorvátska a Slovinska denne. Dopravca reaguje na vysoký dopyt po cestovaní do Chorvátska, a preto pridáva spoje na každý deň. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj. viac »

Francúzsky hrad Haut-Koenigsbourg - stredoveká inšpirácia Pána prsteňov

Hrad Haut-Koenigsbourg
09.07.2020

Región Alsasko patrí vo Francúzsku k tým najnavštevovanejším. Nachádza sa v blízkosti hraníc s Nemeckom, čo výrazne poznačilo jeho kultúru. S touto krajinou sú úzko späté dejiny jednej z jeho historických zaujímavostí. Stredoveký hrad Haut-Koenigsborg mal v tejto oblasti veľmi významnú pozíciu. Istú časť histórie patril Nemecku, no po 1. svetovej vojne ho opäť vrátili pod správu Francúzska. viac »

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

Elba,Taliansko
09.07.2020

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov. viac »

Najväčší palác na svete: 20 zaujímavostí o čínskom Zakázanom meste

Zakázané mesto, Peking, Čína
08.07.2020

Zakázané mesto postavili v 15. storočí a odvtedy bolo sídlom čínskych cisárov. Na začiatku 20. storočia ho prestali využívať na tieto účely a neskôr ho sprístupnili verejnosti. Odvtedy sa stalo najnavštevovanejšou pamiatkou v Pekingu, ale aj jednou z najpopulárnejších atrakcií v Číne. viac »

Najluxusnejší kúpeľný hotel: V Piešťanoch oddychovali králi aj maharadžovia

Hotel Thermia Palace v
08.07.2020

Piešťanské kúpele vždy patrili na Slovensku k najväčším a vo svete najznámejším. Za svoju povesť vďačia liečivej sile prírodných termálnych minerálnych prameňov aj unikátnemu sírnemu bahnu, kvôli ktorým sem prichádzajú ľudia z celého sveta. Ten najvyšší luxus nachádzajú v hoteli Thermia Palace, ktorý sa môže pochváliť niekoľkými unikátmi. viac »

To najlepšie z metropoly Škótska: TOP 10 pamiatok v Edinburghu

Edinburgh
07.07.2020

Hlavné mesto Škótska založili Rimania, ktorí si na tomto strategickom mieste vybudovali vojenský tábor. Postupne začali túto oblasť osídľovať a položili tak základy nádherného Edinburghu. Ten patrí ku historickým skvostom v krajine, pretože sa tam nachádzajú najcennejšie pamiatky, ktoré sú opradené tajomnými historkami. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 11. júl. 2020. Meniny má Milota.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa