DROMEDÁR

Zomrieť zakázané: Najsevernejšie mesto na svete má skutočne zvláštne nariadenia

01.04.2020 |

Mesto Longyearbyen je najsevernejším mestom na svete. Leží na ostrove Svalbard (Špicbergy) asi v strede cesty medzi Nórskom a Severným pólom a žije tam asi 2.368 obyvateľov. Zomrieť však v Longyearbyene nesmú...

Viac článkov

Agra nie je iba Tádž Mahal: Pozrite, aké ďalšiu nádheru ponúka

Mehtab Bagh
31.03.2020

Indické mesto Agra patrí k najnavštevovanejším v celej krajine. Hlavným dôvodom je palác Tádž Mahal, ktorý sa pokladá za jeden z najkrajších prejavov lásky. Lenže tento región nie je iba o tejto jedinej atrakcií. Navštíviť tam môžete aj množstvo ďalších zaujímavých pamiatok, ktoré sa ľahko stanú vašou srdcovou záležitosťou. viac »

Dve fotky, jeden ostrov: Unikátne snímky z vesmíru dokazujú katastrofické následky výbuchu sopky

Okolie filipínskej sopky Taal
31.03.2020

Sopka Taal, ktorá sa nachádza v provincii Batangas približne 66 kilometrov južne od Manily, je druhou najaktívnejšou na Filipínach. V januári opäť prekvapila svojou silou a z domovov vyhnala tisícky ľudí. Unikátne vesmírne zábery ukazujú, ako veľmi erupcia zmenila podobu celého ostrova. viac »

V areáli Bradla sa začala rekonštrukcia historickej Strážnice

Mohyla na Bradle
31.03.2020

V areáli Bradla, kde sa nachádza Mohyla Milana Rastislava Štefánika, sa začala rekonštrukcia historickej budovy Strážnice. Tá bola postavená v polovici minulého storočia ako zázemie pre správcu mohyly. viac »

Bielostok - malebné poľské mesto s vlastnou verziou Versailles

Bielostok
30.03.2020

Mesto Bielostok sa nachádza v blízkosti hraníc s Bieloruskom. Zo Slovenska sa tam najjednoduchšie dostanete tak, že priletíte do Varšavy a odtiaľ sú to už len dve hodiny cesty do tejto krásnej destinácie. Výbornou možnosťou je tiež prejsť autom cez jednotlivé zaujímavé poľské mestá, v ktorých si urobíte zastávku. Z Popradu do Bielostoku je to osem hodín jazdy a po ceste máte napríklad Krakov, ale aj Varšavu. viac »

Koronavírus nie je hrozbou len pre ľudí, napadnúť môže aj gorily východné horské

Gorila horská
30.03.2020

Konžská demokratická republika do 1. júna zatvorila Národný park Virunga, kde žije približne tretina goríl východných horských (Gorilla beringei beringei). Obávajú sa, že by sa mohli nakaziť novým koronavírusom. Odvolávajú sa pritom na rady odborníkov. Obmedzenia v oblasti turizmu hlási aj susedná Rwanda, kde žijú gorily aj šimpanzy. viac »

Veľmi nebezpečná krása: Slávne slovinské jazero Bled sa sfarbilo dočervena

Bledské jazero
30.03.2020

Bledské jazero patrí k najkrajším miestam Slovinska. Najmä vďaka ostrovčeku s kostolom a panoráme Júlskych Álp v pozadí je mimoriadne fotogenické po celý rok, v tomto období ale ponúka ešte krajší pohľad - sfarbilo sa totiž dočervena. Kvôli dôvodu však miestni bijú na poplach. viac »

Spoznávame Slovensko: Kalvársky komplex nad Hornou Rovňou

Kalvársky komplex nad Hornou
29.03.2020

Horná Roveň je miestna časť obce Štiavnické Bane neďaleko Banskej Štiavnice. Nad ňou sa týči kalvária, ktorú by ste pri potulkách okolím rozhodne nemali vynechať. viac »

Prírodné antibiotikum: Viete, kde rastie medvedí cesnak v okolí Trnavy?

Medvedí cesnak
28.03.2020

Medvedí cesnak je zázračná bylinka, ktorá by nemala chýbať vo vašom jarnom jedálničku. Skvele chutí, má blahodarné účinky a príroda nám ho ponúka zadarmo. Prinášame vám tipy, kam sa za ním vybrať. viac »

Cestovné kancelárie a agentúry nechcú dovolenkárom vracať peniaze, majú inú predstavu

Cestovné kancelárie a agentúry
27.03.2020

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) očakáva od novej vlády zmiernenie ich povinností vyplývajúcich zo zákona o zájazdoch. Podobný prístup má aj väčšina ich kolegov z Európskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr (ECTAA). viac »

To je ale maco! Fotograf zachytil zrejme najtučnejšieho medveďa na svete

Fat Albert
27.03.2020

Hovorí sa, že v USA je všetko väčšie a zdá sa, že to platí aj o ľadových medveďoch. Ten, ktorého zachytil fotograf na Aljaške, má podľa odhadov takmer 700 kilogramov, čo je o štvrť tony viac, než je bežné. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 1. apríl. 2020. Meniny má Hugo.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa