DROMEDÁR

Navštívili sme Chorvátsko: Diaľnice sú prázdne, rúška nikto nenosí

11.07.2020 |

Koronavírus Covid-19 úplne zmenil tohtoročné leto. Prímorské krajiny, ktoré sú závislé na príjmoch z turizmu, avizujú bezpečnosť, mnoho ľudí však zatiaľ pristupuje k dovolenkovým plánom veľmi opatrne. My sme sa vybrali do Chorvátska a skontrolovali aktuálnu situáciu.

Viac článkov

Šok v Bojnických kúpeľoch: Riaditeľ chce vyberať vstupné do areálu

Šok v Bojnických kúpeľoch:
01.07.2020

Verejnosť by mala za vstup do areálu Kúpeľov Bojnice po novom platiť. Turnikety tam spoločnosť nainštalovala už dávnejšie, po novom na nich pribudla i nálepka s inštrukciami na platenie. Svoj zámer kúpele odôvodnili vykrytím nákladov, ktoré s údržbou areálu majú. Kedy k vyberaniu poplatku pristúpia, ešte nevedia. viac »

Na hranici dvoch svetov: Najstaršie chrámy na svete patria k TOP atrakciám

Na hranici dvoch svetov:
01.07.2020

Náboženstvo malo pred mnohými storočiami ešte silnejšiu pozíciu ako v súčasnosti. Ľudia potrebovali veriť tomu, že je nad nimi niečo vyššie, čo ich ochraňuje a môžu sa k tomu upnúť počas ťažkých období. Preto neváhali investovať množstvo peňazí, času a úsilia k tomu, aby postavili veľkolepé chrámy, ktorými vzdali poctu ich najvyššiemu. Tieto stavby boli často pýchou miest a ďaleko predčili ostatné budovy. Dnes vám predstavíme sedmičku, ktorá patrí k tým najstarším. viac »

Letné radovánky a nekončiaca zábava – tie najlepšie zábavné parky v Európe

Europa Park
30.06.2020

Užívatelia Tripadvisoru si zvolili tie najlepšie zábavné parky v Európe za rok 2019. Pokiaľ máte dosť všetkých starostí a stresov a chceli by ste sa na chvíľku vrátiť do bláznivého sveta zábavy, potom zbystrite pozornosť. Tieto areály plné letných radovánok sú tie najlepšie, ktoré môžete navštíviť podľa prísnych kritikov užívateľov známej platformy. viac »

Turisti prichádzajúci do Grécka budú musieť vyplniť online dotazník

Aténska Akropola
30.06.2020

Turisti prichádzajúci do Grécka budú od stredy povinní vyplniť online dotazník, a to 48 hodín pred príchodom do krajiny. Na základe dotazníka sa rozhodne, či sa budú musieť pri príchode do Grécka podrobiť testu na koronavírus. Informovala o tom pondelok grécka vláda, ktorú citovala agentúra AFP. viac »

Maďarsko spoločne s deťmi: 7 miest pre leto plné zážitkov

Balaton, Maďarsko
30.06.2020

Pojmite tohtoročnú dovolenku trochu inak a predstavte vašim deťom naše okolité krajiny. Maďarsko v nás evokuje oddych pri Balatone, v termálnych kúpeľoch, prechádzky romantickou Budapešťou alebo potulky vinárskymi regiónmi. No naši južní susedia prinášajú aj iné zaujímavosti, ktoré upútajú vašich potomkov a pripravia im množstvo nezabudnuteľných zážitkov. viac »

Český hrad Loket - malebný domov výnimočných bytostí

Hrad Loket, Česká republika
29.06.2020

Tam, kde rieka Ohře ohýba sa do lakťa, tam kde Karel IV. neďaleko pramene Vary Karlovy objavil a kde Johann Wolfgang Goethe 74. narodeniny oslávil, tam sa týči hrad, ktorý iné meno ako Loket nemohol mať. viac »

Bobrom sa na Orave darí, napočítali tam viac ako 50 rodín

Bobrom sa na Orave
29.06.2020

Bobrom sa na Orave darí, v súčasnosti ich tam žije 50 až 100 rodín. Poukázal na to šéf Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Horná Orava Dušan Karaska. viac »

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Sĺňava

Sĺňava
29.06.2020

Pri potulkách okolo slovenských vodných nádrží a priehrad zájdeme tentoraz na západ Slovenska. Sĺňava patrí k obľúbeným miestam na oddych, ale aj na rôzne vodné aktivity. Pohodlne sa k nej dostanete pešo z centra Piešťan, keď prechádzka vedie príjemnou prírodnou oblasťou popri brehoch rieky Váh. viac »

Miao – strieborní ľudia s unikátnymi tradíciami

Národ Miao
28.06.2020

Miao je národ, žijúci v hornatých oblastiach Číny, ale aj Vietnamu, Laosu, Barmy a Taiwanu. Jedná sa o jednu z 56 etnických menšín, ktoré sú uznané čínskou vládou. Vo svete sú ľudia Miao známi najmä výraznými striebornými ozdobami. viac »

CK Banskobystrického kraja ponúka viac ako 30 zážitkov spojených s tradíciami aj históriou

Hriňová
27.06.2020

Tradície Podpoľania, históriu hradných ruín, remeslá Novohradu, ale tiež gastronómiu stredného Slovenska, architektúru Banskej Štiavnice či prírodu Gemera ponúka turistom na leto regionálna cestovná kancelária, ktorú prevádzkuje Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus. viac »


Sobota, 11. júl. 2020. Meniny má Milota.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa