DROMEDÁR

10 tipov, ako efektívne zbaliť kufor na dovolenku

17.08.2018 |

Zvádzate pred každou dovolenkou veľký boj s vašim kufrom? Alebo je pre vás ešte ťažšie pobaliť sa na cestu späť domov? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu správne sa pobaliť a efektívne využiť každý voľný priestor.

Viac článkov

Nová atrakcia v Londýne: 90 minút v úlohe Sherlocka Holmesa

Nová atrakcia v Londýne:
10.08.2018

Tak jednoduché, drahý Watson! Myslíte si, že aj vy vyslovíte po návšteve novej atrakcie túto legendárnu vetu, alebo vás poriadne potrápi a neprídete na správne odpovede? V Londýne sa môžu milovníci Sherlocka Holmesa tešiť na originálnu zábavku. V escape room projekte si vyskúšajú vyriešiť niektoré z prípadov tohto excentrického detektíva. viac »

Cyklistika osviežená romantickou prírodou

Cyklistika v Rakúsku
10.08.2018

Môže byť cyklovýlet romantický? Samozrejme. Stačí len zvoliť trasu, ktorej nenáročný charakter dovoľuje užívať si jazdu v prostredí s podmanivou krásou krištáľovo čistej rieky. viac »

Do Tatier by mali pribudnúť nové "zubačky" za takmer 40 miliónov eur

Zubačka v Štrbe
10.08.2018

Do Vysokých Tatier by mohli pribudnúť nové "zubačky", teda ozubnicové elektrické jednotky. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vyhlásila súťaž na nákup piatich takýchto jednotiek, a tiež na jeden multifunkčný rušeň. viac »

Slovenské Plitvice: Jazero na východe láka exotickou krásou

Zatopený kameňolom v obci
10.08.2018

Na Slovensku sa nachádza niekoľko miest, ktoré sa svojou krásou vyrovnajú omnoho známejším destináciám. Takým je aj jazero v obci Skrabské na východe Slovenska, ktoré mnohí nazývajú Slovenskými Plitvicami. Kúpanie v ňom je však nebezpečné. viac »

Dovolenkári v Portugalsku a na Cypre, pozor: MZVaEZ vydalo dôležité upozornenia

Dovolenkári v Portugalsku a
09.08.2018

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR na svojej webovej stránke zverejnilo aktuálne varovania v súvislosti s dvomi obľúbenými destináciami Slovákov. Veľvyslanectvo SR v Lisabone upozorňuje slovenských občanov v Portugalsku na pretrvávajúce zvýšené riziko vyskytnutia lesných požiarov a dôležitá informácia sa týka aj Cypru. viac »

Ryanair ruší stovky letov, týkajú sa aj Bratislavy

Ryanair ruší stovky letov,
09.08.2018

Tisíce cestujúcich leteckou spoločnosťou Ryanair do svojej vytúženej destinácie nepoletia, piloti tejto leteckej spoločnosti budú totiž zajtra opäť štrajkovať. Zrušenie letov zasiahne aj slovenských dovolenkárov. viac »

Počet návštevníkov Prešova sa zvýšil o polovicu, slúžiť im bude nová aplikácia

Kostol sv. Mikuláša na
09.08.2018

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Šariš pripravila pre návštevníkov Prešova ďalšiu zaujímavú novinku – mobilnú aplikáciu audiosprievodcu mesta Prešov. Ocenia ju najmä milovníci histórie a nových technológií, ktorých v Prešove v ostatnom období rapídne pribudlo. viac »

Šampión F1 na dovolenku v Grécku nikdy nezabudne! VIDEO Namiesto lehátka boj so špinou

Lewis Hamilton vyzval ľudí
09.08.2018

Znečistenie planéty je problém, pred ktorým viac nemôžeme zatvárať oči. Uvedomuje si to aj čoraz viac známych osobností, najmä keď uvidia šokujúce dôkazy na vlastné oči. Nedávno sa o tom presvedčil aj jeden z najznámejších športovcov sveta, jazdec Formuly 1 Lewis Hamilton. Ten dovolenkoval na gréckom ostrove Mykonose, ktorý mu rozhodne neukázal len svoju peknú stránku. viac »

Na talianskych plážach sa hromadí plastový odpad

Talianske Trentino: Romantika na
08.08.2018

Dovolenkári v Taliansku sa musia čo najviac pripraviť na to, že sa budú o pláže deliť s plastovým odpadom. V pondelok na to upozornila talianska organizácia na ochranu životného prostredia Legambiente, ktorú citovala tlačová agentúra DPA. viac »

Lugano – švajčiarsky krásavec so štipkou talianskeho šarmu

Lugano, Švajčiarsko
08.08.2018

Mesto Lugano sa nachádza na juhu Švajčiarska a patrí do samosprávneho kraja, kde sa rozpráva po taliansky. Nachádza sa len hodinu cesty vlakom od Milána, takže môžete skvele spojiť dovolenku v oboch týchto mestách. Badať tam všetky pozitíva švajčiarskej kultúry ako napríklad čistota, presnosť, ústretovosť, no zároveň mu nechýba šarm, ktorý je tak blízky talianskym susedom. viac »


Piatok, 17. august. 2018. Meniny má Milica.

Foto dňa