DROMEDÁR

OBRAZOM Zlatá Idka - obec s bohatou baníckou tradíciou

20.06.2021 |

Zlatá Idka, obec s bohatou baníckou tradíciou v okrese Košice-okolie ležiaca pod Kojšovskou hoľou, je obľúbenou turistickou destináciou obyvateľov neďalekých Košíc. V okolí sa nachádzajú viaceré staré banské diela mnohé s potenciálom montánneho turizmu. V minulosti sa tu ťažili rudy aj s obsahom zlata.

Viac článkov

Unikát na východe: V hrobke pod hradom Čičva sa kedysi tancovalo

Hrobka rodiny Barkóczyiovcov pod
13.06.2021

Hrobka rodiny Barkóczyiovcov pod hradom Čičva v obci Sedliská v okrese Vranov nad Topľou podstúpila v uplynulých mesiacoch obnovu. Vďaka skultivovaniu jej okolia je tiež možné jednu z národných kultúrnych pamiatok (NKP) nachádzajúcich sa na hradnom kopci vidieť už zďaleka. Ako pre TASR povedal starosta Matej Sabol, obec by v budúcnosti rada nadviazala na jej predchádzajúce využitie ako kultúrneho stánku. viac »

Príroda bola ku Korutánsku veľmi štedrá: Užite si dovolenku na slnečnej strane Álp

Weissensee
13.06.2021

Korutánsko je spolková krajina s najväčším vodným bohatstvom v Rakúsku – na jeho území sa nachádza 200 jazier, 8000 kilometrov riek, 60 liečivých prameňov a 43 ľadovcov. Okrem toho sú tu hory, siahajúce od majestátnych trojtisícoviek až po oblé kopce pohoria Nockberge. Z ich vrcholkov sa pohľad zatúla ponad krajinu, ktorú charakterizuje kultúrna rozmanitosť alpsko-jadranskej oblasti, mierne a slnečné podnebie na južnej strane Álp a ľudia, ktorí vítajú hostí s radosťou, otvorenosťou a veľkou dávkou chuti do života. viac »

Víkendová túra na vrch Javor: Možností je viac a všetky sú atraktívne

Trás na Javor je
12.06.2021

Turistických trás na vrch Javor je niekoľko a všetky sa vyznačujú striedaním lesov s lúkami a panoramatickými výhľadmi na Podpoľanie. „Túra je mimoriadne atraktívna. Na vrchole sa nachádzajú andezitové skaly, drevený kríž s vrcholovou knihou a vysielač,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie. viac »

Slávneho surfistu napadol žralok, teraz sa venuje ich záchrane

Slávny surfista sa venuje
12.06.2021

Bežná situácia, plávate v mori a zrazu vás napadne žralok. Šok, panika a podľa stavu, v akom sa zo šlamastiky dostanete, posttraumatický stav. Každý bežný smrteľník by sa po napadnutí žralokom obrátil tomuto živočíchovi chrbtom. viac »

Top výletná lokalita na skok od Bratislavy: Objavte opäť krásy zámku Schloss Hof

Objavte opäť krásy zámku
11.06.2021

Hľadáte miesto, kde by ste sa odpútali od monotónnosti všedných dní a zažili niečo výnimočné? Neďaleko slovensko-rakúskej hranice sa v malebnej prírodnej kulise na ploche 70 hektárov rozprestiera zámocký areál Schloss Hof, ktorý ponúka mimoriadne zážitky. viac »

Dovolenka na Slovensku plná dobrodružstiev: Objavte čarovný kraj Pieniny!

Dovolenka na Slovensku plná
11.06.2021

V Tatrách ste už boli veľakrát, Liptov máte prechodený a neláka vás tlačiť sa s davmi turistov v Slovenskom raji? Máme pre vás skvelý tip na aktívnu dovolenku na Slovensku za príjemné ceny. Vydajte sa spoznávať Pieniny a ich okolie. viac »

Spišský hrad prejde obnovou: Rekonštrukcia si vyžiada vyše 4,8 milióna eur

Spišský hrad
11.06.2021

Začiatok obnovy Spišského hradu, ktorá sa prioritne sústredí na záchranu Románskeho paláca, oznámili vo štvrtok na hrade ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) a generálny riaditeľ Slovenského národného múzea (SNM) Branislav Panis. Zrekonštruujú sa aj západné paláce a hradná kaplnka sv. Alžbety. Finančné prostriedky vo výške 4.810.000 eur na zabezpečenie spomenutých prác získalo SNM na základe uznesenia vlády zo štátneho rozpočtu. viac »

Zabudnite na Concorde: Novým nadzvukovým lietadlom je Overture (FOTO + VIDEO)

Nadzvukové lietadlo Overture
10.06.2021

Americká letecká spoločnosť United Airlines plánuje zakúpiť 15 nových nadzvukových dopravných lietadiel a "vrátiť supersonickú rýchlosť do civilného letectva" v roku 2029. Informovala o tom stanica BBC. Nadzvukové lety komerčných liniek sa skončili v roku 2003, keď spoločnosti Air France a British Airways ukončili spoločnú prevádzku lietadiel typu Concorde. viac »

Návšteva v pekle: 10. júna nacisti zmasakrovali až tri dediny vrátane Lidíc

Lidice
10.06.2021

Cestovanie je predovšetkým o získavaní príjemných zážitkov. Veľký význam však má aj spoznávanie lokalít, ktoré sú spojené s našou minulosťou, hoci aj negatívnym spôsobom. K takým patria aj miesta vojnových zločinov, ktorých návšteva je vyjadrením úcty obetiam a tiež pripomienkou, aby sme sa v budúcnosti akýchkoľvek konfliktov vyvarovali. Dnes si pripomíname zmasakrovanie obyvateľov troch dedín v rôznych kútoch sveta. viac »

Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Plánujete ísť na dovolenku
10.06.2021

Dovolenka autom je pre mnohých obľúbená najmä vďaka slobode, voľnosti a dobrodružstvám. Zo Slovenska to navyše máme k moru len na skok a na pláži môžeme byť už po pár hodinách jazdy. Či už sa vyberiete na juh do Slovákmi obľúbených destinácií ako sú Terst, Istria, či Makarska alebo pôjdete za históriou na sever do Poľska alebo Nemecka, tieto rady využijete vždy. viac »


Nedeľa, 20. jún. 2021. Meniny má Valéria.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa