DROMEDÁR

Zomrieť zakázané: Najsevernejšie mesto na svete má skutočne zvláštne nariadenia

01.04.2020 |

Mesto Longyearbyen je najsevernejším mestom na svete. Leží na ostrove Svalbard (Špicbergy) asi v strede cesty medzi Nórskom a Severným pólom a žije tam asi 2.368 obyvateľov. Zomrieť však v Longyearbyene nesmú...

Viac článkov

KORONAVÍRUS pobláznil aj prírodu: Thajské mesto terorizujú hladné opice

Opice v thajskom Lopburi
15.03.2020

Thajské mesto Lopburi, centrum rovnomennej provincie, je známe nielen vďaka khmérskym pamiatkam, ale aj stovkám makakov, ktoré ich obývajú. Opice sú zvyknuté na to, že ich každý deň nakŕmia turisti. Tomu je však v súčasnosti kvôli epidémii koronavírusu koniec a zvieratá začali terorizovať miestnych obyvateľov. viac »

KORONAVÍRUS: Situácia v slovenskom cestovnom ruchu je kritická

Na snímke turistka počas
14.03.2020

Slovenské hotely a reštaurácie avizujú kritickú situáciu v sektore cestovného ruchu z dôvodu rizika šírenia nového koronavírusu. Uviedol to na štvrtkovej tlačovej konferencii prezident Zväzu cestovného ruchu (ZCR) SR a generálny manažér Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) Marek Harbuľák. Skonštatoval, že už dostáva aj informácie o zatváraní hotelov. Vyzval súčasnú aj formujúcu sa vládu na prijatie opatrení na zmiernenie negatívnych dosahov. viac »

Koronavírus zmrazil cestovný ruch v regióne Poprad

Výstavba vyhliadkovej veže v
14.03.2020

Slovensko nedávno šokovali fotografie z hôr, ktoré ukázali, že mnoho ľudí si karanténu vysvetľuje veľmi svojsky a neočakávané voľno v škole trávi lyžovaním. V časoch, keď sa koronavírus nekontrolovateľne šíri, je takéto správanie veľmi nezodpovedné. Zodpovední v regióne Poprad preto pristúpili k uzavretiu väčšiny prevádzok. Zatvorené sú lyžiarske strediská, akvaparky, múzeá aj horské chaty. viac »

Koronavírus ničí životné prostredie: V mori plávajú tisícky rúšok a respirátorov

Koronavírus ničí životné prostredie:
14.03.2020

Ľudia ich momentálne považujú za životne dôležité a dokázali by sa o ne takmer pobiť. Keď však doslúžia, neraz končia vo voľnej prírode. Reč je o ochranných rúškach a respirátoroch, ktoré aktuálne v obrovských množstvách zamorujú svetové moria. viac »

KORONAVÍRUS: Občania SR sa na Slovensko dostanú len cez veľké hraničné priechody a len vlastnou dopravou

Na snímke úplne uzavretý
13.03.2020

Občania SR sa na územie Slovenska dostanú len cez veľké hraničné priechody, malé sú zatvorené. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová. viac »

Miloval Casanova českú dievčinu? Pravdu odhaľuje zámok Duchcov v Krušných horách

Zámok Duchcov
13.03.2020

Viete, že taliansky lámač ženských sŕdc Casanova bol nielen záletník, ale aj knihovník? Na zámku obklopenom Krušnými horami prežil svoje posledné romániky a napísal tu svoju autobiografiu. Šľachtické sídlo v pohraničnej obci Duchcov dodnes rozpráva o osude dobrodružného milovníka. viac »

KORONAVÍRUS: USA od piatka na 30 dní nevpustia na svoje územie Európanov

KORONAVÍRUS: USA od piatka
13.03.2020

Americký prezident Donald Trump v stredu večer miestneho času oznámil, že USA zakážu od piatka na 30 dní na svoje územie vstup osobám prichádzajúcim z Európy, s výnimkou Británie. K takémuto opatreniu sa rozhodli USA pristúpiť v rámci boja proti šíreniu nového koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP a britský denník The Guardian. viac »

KORONAVÍRUS: Slovenské letiská uzavreli, zavádzajú sa dočasné hraničné kontroly

Letisko M. R. Štefánika
13.03.2020

Všetky tri medzinárodné letiská na Slovensku budú pre osobnú dopravu uzavreté z dôvodu šírenia nákazy novým koronavírusom. Zavedú sa aj dočasné hraničné kontroly. Obmedzená bude medzinárodná i vnútroštátna vlaková a autobusová preprava. Dopravné obmedzenia sa netýkajú dovozu a zásobovania. viac »

KORONAVÍRUS: Zakúpenú dovolenku je možné zrušiť bez storno poplatku

KORONAVÍRUS: Zakúpenú dovolenku je
12.03.2020

Dovolenku zakúpenú v cestovnej kancelárii, ktorej cieľom je destinácia postihnutá epidémiou nového koronavírusu, je možné zrušiť bez storno poplatku. Individuálne dohodnuté pobyty pod zákon o zájazdoch nespadajú, ale riadia sa všeobecnými obchodnými podmienkami poskytovateľa. Niektoré letecké spoločnosti sa pri letoch do rizikových destinácií vzdali poplatkov pri stornovaní letenky a peniaze vracajú bez obmedzenia, informovalo v stredu Európske spotrebiteľské centrum (ECC). viac »

Trinidad a Tobago – dva ostrovy, dva rôzne svety

Trinidad a Tobago
12.03.2020

V blízkosti Venezuely sa nachádza dvojica ostrovov Trinidad a Tobago, ktoré tvoria jednu z najzaujímavejších krajín. I keď ich nerozdeľuje až tak veľa kilometrov, v skutočnosti vyzerajú ako dva úplne odlišné svety. Zatiaľ čo Trinidad je rušnejší, plný pútavých pamiatok a nájdete tam zaujímavý nočný život, Tobago má pokojnejšiu atmosféru a uvidíte tam najmä mnoho prírodných krás. viac »


Streda, 1. apríl. 2020. Meniny má Hugo.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa