DROMEDÁR

OBRAZOM Zlatá Idka - obec s bohatou baníckou tradíciou

20.06.2021 |

Zlatá Idka, obec s bohatou baníckou tradíciou v okrese Košice-okolie ležiaca pod Kojšovskou hoľou, je obľúbenou turistickou destináciou obyvateľov neďalekých Košíc. V okolí sa nachádzajú viaceré staré banské diela mnohé s potenciálom montánneho turizmu. V minulosti sa tu ťažili rudy aj s obsahom zlata.

Viac článkov

RADÍME: Pri nákupe dovolenky treba čítať recenzie, vhodné je tiež overiť si adresu

RADÍME: Pri nákupe dovolenky
07.06.2021

Pri nákupe dovolenky je dôležitá obozretnosť. Vhodné je preto preštudovať si recenzie, overiť si adresu ubytovania a zvoliť si bezpečný spôsob platby. Pozor si treba dať napríklad na podozrivo nízku cenu. Tipy, ako postupovať, priblížilo na základe skúseností Európske spotrebiteľské centrum v SR. viac »

OBRAZ SKAZY: Grófske kúpele Byšta pohlcuje vegetácia

Kúpele Byšta
06.06.2021

Kúpele Byšta sú známe od roku 1867 ako grófske kúpele na liečbu reumatických chorôb a v minulosti to bolo okresné stredisko cestovného ruchu. Dnes sú však v katastrofálnom stave. viac »

Desať rád, ktorá vám ušetria čas aj nervy: Takto sa jednoducho zbavíte strachu z lietania

Desať rád, ktorá vám
06.06.2021

Letecká doprava patrí v súčasnom turizme k tým najhlavnejším spôsobom spoznávania sveta. Hoci prešla kvôli koronavírusu veľkou krízou, opäť sa dostáva do popredia, pretože nám výrazne šetrí čas a umožňuje spoznať aj ďaleké exotické destinácie. Ak sa stále pasujete so strachom nastúpiť do lietadla, pomôžeme vám ho zmierniť zopár trikmi. Vďaka tomu sa nebudete oberať o možnosť navštíviť aj vzdialenejšie destinácie a nebudete počas cesty prežívať nekontrolovateľný stres. viac »

České Švajčiarsko je ako rozprávky: Jeden víkend vám na všetky krásy nepostačí

České Švajčiarsko
05.06.2021

Kto hľadá panenskú prírodu a absolútny pokoj, ten správny raj na zemi nájde v Lužických horách, ktoré sa nachádzajú na severe Česka. Sú turistami vyhľadávané a môžu sa pochváliť najvyšším vrchom s názvom Luž (alebo aj Pašerácky vrch) s krásnou panorámou. Lužické hory však skrývajú toho oveľa viac a aj napriek tomu sa vám môže stať, že tu nestretnete živú dušu. Pri troche šťastia možno tak kamzíka... viac »

Tip na výlet: Od zvoničky nad Stožkom sú výhľady na Poľanu i Veľkú Fatru

Od zvoničky nad Stožkom
05.06.2021

Zvonička nad obcou Stožok v Detvianskom okrese je síce bez zvonu, turisti a milovníci podpolianskej prírody však ocenia prostredie, v ktorom sa nachádza. Keď sa k nej ľudia dostanú, okrem výhľadov na Stožok, Poľanu a Detvu uvidia aj končiare Veľkej Fatry. viac »

Len pre dospelých: V Prahe otvorili kontroverznú výstavu o histórii erotiky a pornografie u nás

Výstava Praha dekadentní
04.06.2021

Tancujúci dom patrí vďaka svojej neobvyklej architektúre k najznámejším pamiatkam v českej metropole. Teraz tam však mieri ešte viac zvedavcov ako obvykle – láka ich totiž najkontroverznejšia výstava Prahy. viac »

Do Benátok priplávala po 17 mesiacoch prvá výletná loď: Vyvolala hneď dve demonštrácie

Do Benátok priplávala po
04.06.2021

Do Benátok priplávala vo štvrtok prvá výletná loď od vypuknutia koronavírusovej pandémie. Naposledy v tejto vyhľadávanej turistickej destinácii kotvili výletné lode pred 17 mesiacmi, uviedla agentúra AFP. viac »

Rozhodli o podmienkach rekreácie pri Balatone: Slováci si ešte musia počkať

Balaton
04.06.2021

Na platených kúpaliskách v Maďarsku, a teda aj pri najväčšom jazere Balaton, sa nebude treba preukazovať očkovacím certifikátom alebo certifikátom potvrdzujúcim prekonanie ochorenia COVID-19. Prevádzkovatelia týchto zariadení ale budú musieť zabezpečiť koncentráciu návštevníkov tak, aby na každého vyšlo v priemere desať štvorcových metrov plochy, uviedla vo štvrtok komerčná televízia ATV. viac »

Je to oficiálne: Najčistejšia voda na kúpanie je v týchto krajinách

Je to oficiálne: Najčistejšia
04.06.2021

Viac ako štyri pätiny európskych pláží sa môžu hrdiť "vynikajúcou" kvalitou vody, pričom vôbec najčistejšiu vodu na kúpanie má spomedzi nich Cyprus a následne Rakúsko, Grécko a Malta. Vyplýva to zo zistení, ktoré zverejnila Európska agentúra pre životné prostredie (EEA), kontrolný orgán EÚ so sídlom v dánskej metropole Kodaň. viac »

Novinka v Trenčíne: Turistov k hradu vyvezie vláčik

 Vláčik Matúš Čák
04.06.2021

Návštevníkov na Trenčiansky hrad po novom vyvezie i turistický vláčik. Nová atrakcia začala fungovať cez víkend. Okrem sídla Matúša Čáka Trenčianskeho zavedie turistov i na športovo-rekreačný areál. viac »


Nedeľa, 20. jún. 2021. Meniny má Valéria.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa