DROMEDÁR

Tri korunky švédskeho turizmu - Štokholm, Göteborg a Malmö

16.08.2018 |

Podľa cestovateľského portálu Tripadvisor patria medzi najobľúbenejšie destinácie Švédska tri najväčšie mestá Štokholm, Göteborg a Malmö. Pozrime sa, prečo je to tak.

Viac článkov

Dovolenkové tipy: Zuzana Smatanová prezradila, ako trávi leto

Zuzana Smatanová
04.08.2018

Slovenská speváčka Zuzana Smatanová má vo veľkej obľube letné festivaly a atmosféru, ktorá na nich panuje. "Leto je preto pre mňa najkrajšia časť roka, milujem hlavne festivaly. Robí ma šťastnou, keď môžem ísť za ľuďmi, ktorí majú chuť sa baviť," priznala v rozhovore pre agentúru SITA. viac »

Chorvátsko pritvrdilo: Od budúceho roka zaplatia dovolenkári viac

Ostrov Šolta, Chorvátsko
04.08.2018

Chorvátsko sa v ostatných rokoch teší nebývalej popularite a záujem o dovolenku pri Jadrane stále rastie. V roku 2017 navštívilo krajinu 18,5 milióna turistov a príjmy z turizmu dosiahli okolo 11 miliárd eur. Od budúceho roka to bude ešte viac, pobyt pri "slovenskom mori" totiž od ďalšej letnej sezóny zdražie. viac »

Najväčšia kolónia tučniakov kráľovských sa za tri dekády zmenšila o takmer 90%

Tučniak kráľovský
03.08.2018

Najväčšia kolóna tučniakov kráľovských na svete, ktorá sa nachádza na francúzskom ostrove Ile aux Cochons v Indickom oceáne, sa za posledných 30 rokov zmenšila o takmer 90 percent. Vedci na to upozornili v pondelok, pričom uviedli, že príčina tohto javu je neznáma. Informoval o tom v utorok portál sciencepost.fr. viac »

Pálava – domov Věstonickej Venuše, hradu Děvečky a skvelého vína

Pálava – domov Věstonickej
03.08.2018

Existujú miesta, ktoré vás uchvátia na prvý pohľad. Zamilujete si ich a radi sa tam vraciate zas a znova. U našich západných susedov je jedným z takých miest Chránená krajinná oblasť Pálava. Nachádza sa na južnej Morave medzi obcami Dolní Věstonice a Pavlov a z Bratislavy je vzdialená čosi vyše 100 kilometrov. viac »

Južná Morava má nové aktivity pre záujemcov o prírodu a históriu

Kráľovské mesto Znojmo dnes
03.08.2018

V prihraničnom Juhomoravskom kraji pribudli nové turistické možnosti pre záujemcov o prírodné lokality a históriu. viac »

Škandál v Taliansku: Ľudí na pláži šokovali nahí utečenci!

Ľudí na pláži šokovali
03.08.2018

Sicília patrí k najobľúbenejším letným destináciám turistov. Hoci tu nájdete obrovské množstvo nádherných pláží, len osem z nich je označených modrou vlajkou. Presnou polovicou sa pýši Pozzallo, malebné mestečko na juhu ostrova. To sa v lete mení na rušné turistické stredisko nielen vďaka mimoriadne čistým plážam, ale aj preto, že tunajší prístav totiž slúži ako hlavné spojenie s Maltou. V týchto dňoch však pokojné vody Pozzalla rozbúril riadny škandál. viac »

V Kolíne objavili obrovskú knižnicu spred 2 000 rokov

V Kolíne objavili obrovskú
02.08.2018

V centre nemeckého Kolína nad Rýnom objavili archeológovia obrovskú knižnicu z čias Rímskej ríše. Pozostatky budovy, ktorá bola postavená v polovici druhého storočia nášho letopočtu, objavili pri rekonštrukcii kostola v centre tohto nemeckého mesta už v minulom roku, doteraz však nevedeli, na čo slúžila. viac »

Päť dní nezabudnuteľných zážitkov: Navštívili sme najkrajšie miesta severného Izraela

Jeruzalem, Izrael
02.08.2018

Chceli by ste ešte túto jeseň stihnúť kratší poznávací výlet v nejakej neďalekej exotickej krajine, ale neviete sa rozhodnúť, kde bude ešte dostatočne teplo a predsa zaujímavo? Izrael ponúka cestovateľom okrem dobrého jedla, jeruzalemských uličiek, Mŕtveho mora a dobrého počasia aj omnoho viac. My sme sa vybrali lietadlom z Budapešti do Tel Avivu a tu je zopár tipov na očarujúce miesta, ktoré viete na severe Izraela v priebehu piatich dní navštíviť. viac »

Booking, Trivago a tí ostatní: Porovnali sme najznámejšie ubytovacie rezervačné systémy

Porovnali sme najznámejšie ubytovacie
02.08.2018

Každoročne pribúda počet cestovateľov, ktorí si sami vybavujú dovolenky v zahraničí. Plánovanie im výrazne uľahčujú ubytovacie rezervačné systémy. Všetky naoko ponúkajú rovnaké služby. No každý z nich prináša nejakú zaujímavú výhodu, ktorú zužitkujete vo svoj prospech. viac »

Ďalší dôvod na návštevu Estónska: V krajine zaviedli bezplatnú autobusovú dopravu

Estónsky Tallinn láka na
01.08.2018

Estónsko sa stalo v Európe prvou krajinou, ktorá umožňuje prakticky po celom území cestovať autobusom bezplatne. Dúfa, že tak zastaví vyľudňovanie vidieka a zároveň zníži celkovú spotrebu pohonných látok. Cestovanie autobusmi je od začiatku júla bezplatné v jedenástich z jeho 15 okresov. viac »


Štvrtok, 16. august. 2018. Meniny má Leonard.

Foto dňa