DROMEDÁR

Navštívili sme Chorvátsko: Diaľnice sú prázdne, rúška nikto nenosí

11.07.2020 |

Koronavírus Covid-19 úplne zmenil tohtoročné leto. Prímorské krajiny, ktoré sú závislé na príjmoch z turizmu, avizujú bezpečnosť, mnoho ľudí však zatiaľ pristupuje k dovolenkovým plánom veľmi opatrne. My sme sa vybrali do Chorvátska a skontrolovali aktuálnu situáciu.

Viac článkov

Unikát na úpätí Gerlachu: Sliezsky dom navštívil aj pápež

Sliezsky dom
23.06.2020

Ku koloritu Tatier oddávna patria aj horské chaty, ktoré slúžia smädným, hladným a unaveným turistom. Celkovo sa ich v najmenších veľhorách sveta nachádza niečo vyše desiatky, len šesť z nich ale stojí vo výške nad 1500 m n. m. A medzi nimi je len jediná, ktorá hostila aj pápeža. viac »

Doprava: Obnovená letecká linka od pondelka opäť spája Košice a Viedeň

Na snímke prvý let
23.06.2020

K obnoveniu pravidelnej leteckej linky došlo v pondelok medzi Košicami a Viedňou. Trojmesačnú prestávku spôsobila pandémia nového koronavírusu. Prvý let linky, ktorú prevádzkujú Austrian Airlines, sa po uvoľnení opatrení uskutočnil s príletom do Košíc o 14.05 h a následným odletom do Viedne o 14.55 h. viac »

Panika v Chorvátsku: VIDEO K pláži v Dubrovníku priplával žralok, ľudia utekali na breh

V chorvátskom Dubrovníku straší
22.06.2020

Chorváti zažili divoký víkend - neďaleko obľúbenej pláže Copacabana pri Dubrovníku totiž spozorovali žraloka. Miestna polícia ihneď evakuovala vodu aj pláž. viac »

Veľký prieskum: Polovica Slovákov zmenila pre pandémiu cestovateľské plány

Vyrazte toto leto na
22.06.2020

Polovica Slovákov musela kvôli koronavírusu zmeniť cestovateľské plány, dovolenku tento rok plánuje skôr na území Slovenska. Vyplýva to z prieskumu Nielsen Admosphere Slovakia, ktorý spoločnosť realizovala na vzorke 500 respondentov internetovej populácie staršej ako 15 rokov. viac »

Kežmarok je perlou Spiša: 10 TOP miest, ktoré musíte vidieť a zažiť

Kežmarok
22.06.2020

Najkrajšia renesančná zvonica, unikátna železničná stanica, drevený kostol bez jediného klinca či knižnica s tisíckami vzácnych zväzkov. To je len zopár lákadiel malebného Kežmarku, ktorý bol oddávna kultúrnym centrom Spiša. Keď si k tomu ešte prirátame nádhernú panorámu Tatier, kam je to doslova na skok, o cieli vašej dovolenky bude zrejme rozhodnuté. viac »

Svetový unikát v srdci Slovenska: 6 dôvodov pre dovolenku v Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica
22.06.2020

Banská Štiavnica patrí k našim najvzácnejším pokladom. Dôkazom toho je aj vôbec prvý slovenský zápis v Zozname svetového dedičstva UNESCO, kam toto malebné mestečko zaradili už v roku 1993 (spolu so Spišským hradom a Vlkolíncom). Je mnoho dôvodov, prečo by ste mali dovolenku stráviť práve tu. viac »

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Oravská priehrada

Oravská priehrada
22.06.2020

Sever Slovenska prichádza s ďalším tipom na dovolenku pri vode. Oravská priehrada patrí k našim najznámejším vodným plochám. Jej najväčšou výhodou je, že sa odtiaľ môžete vybrať na množstvo zaujímavých výletov, uvidíte obľúbený Oravský hrad a zájsť môžete aj do susedného Poľska. Je to ideálne miesto na dovolenku s deťmi, pretože im okrem kúpania môžete vymyslieť množstvo iných aktivít. viac »

OBRAZOM Takto vonia a chutí život v tajomnom Iráne

OBRAZOM Takto vonia a
21.06.2020

Najkrajšie turistické atrakcie Iránu sme vám už predstavili. Žiadnu krajinu či mesto ale nespoznáme skutočne, ak nenazrieme aj do bežného života domácich obyvateľov. Ako chutí a vonia ten v Iráne, na to sme sa pozreli prostredníctvom fotoreportáže. viac »

Gurmánske cestovanie – uvarte si doma vaše spomienky z dovoleniek

Gurmánske cestovanie – uvarte
21.06.2020

Cestovateľské možnosti sú tento rok výrazne obmedzené. Niektorým škrtajú ich pôvodne plány karanténne obmedzenia, iní sa obávajú riskovať cestu lietadlom alebo návštevu iných štátov, ktoré nie sú na tom natoľko dobre ako Slovensko. Z toho dôvodu volí mnoho Slovákov radšej dovolenku vo svojej domovine, pričom s láskou spomínajú na svoje cestovateľské zážitky. Svoje spomienky si môžete oživiť aj prípravou typických chuťoviek z našich najobľúbenejších letných destinácií. viac »

To najlepšie z metropoly Kalifornie: TOP 10 atrakcií v Los Angeles

To najlepšie z metropoly
20.06.2020

Kalifornské „mesto anjelov“ patrí medzi kultové cestovateľské destinácie. Každý sa chce aspoň na chvíľku nadýchať tej pravej hollywoodskej atmosféry a vcítiť sa do kože veľkých hviezd. Hlavnú časť atrakcií preto tvoria rôzne filmové múzeá, ale v Los Angeles uvidíte aj množstvo iných zaujímavostí. viac »


Sobota, 11. júl. 2020. Meniny má Milota.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa