DROMEDÁR

Krach Thomas Cook ovplyvní celý turistický ruch: Slováci, takto by ste mali postupovať

24.09.2019 |

Cestovná kancelária Thomas Cook, ktorej začiatok sa datuje do roku 1841, oznámila v pondelok bankrot po tom, ako sa jej nepodarilo presvedčiť vládu ani súkromných veriteľov, aby jej poskytli peniaze na záchranu. V dôsledku jej krachu uviazlo v dovolenkových destináciách po celom svete zhruba 600.000 turistov. Koniec jednej z najväčších cestoviek však ovplyvní celý turistický ruch.

Viac článkov

Dokonalá pastva pre oči: Toto VIDEO Tatier dobýva svet

Vysoké Tatry
09.09.2019

Vysoké Tatry patria k najobľúbenejším miestam Slovákov, ale aj návštevníkov zo zahraničia. Kvôli obrovskej popularite však čoraz menej ľudí pozná ich pravú atmosféru, bez zástupov ľudí. Vďaka šikovným filmárom tak môžete urobiť aspoň prostredníctvom nádherného videa. viac »

Na dno síl pre dobrú vec: Mladí turisti prešli Slovensko kvôli chorému Martinkovi

Štvorica mladých Čechov prešla
08.09.2019

Viete si predstaviť, že by ste šli pešo vyše 120 kilometrov naprieč horami? Štvorica mladých Čechov takúto túru počas ôsmich augustových dní absolvovala. Siahli si až na dno svojich síl, no ich motivácia bola omnoho silnejšia ako únava. Kráčali totiž s myšlienkou na dvojročného Martinka z obce Hranovnice pri Poprade. viac »

Aktívna dovolenka, na ktorú nezabudnete: Šesť najkrajších turistických trás vo Švajčiarsku

Malebná scenéria z vrchom
08.09.2019

Švajčiarske Alpy ešte nie sú slovenskými turistami natoľko prebádané. Kvôli bližšej polohe uprednostňujú najmä ich rakúsku časť, ale niekedy sa oplatí zájsť aj o niečo ďalej a spoznať prírodné krásy novej krajiny. Týchto šesť turistických trás je určených od začiatočníkov až po skúsených milovníkov hôr, takže si každý môže nájsť niečo ušité na vlastnú mieru. viac »

Nemecké mesto šokuje: Milión eur každému, kto dokáže, že neexistuje

Nemecké mesto Bielefeld
07.09.2019

Nemecké mesto Bielefeld ponúka odmenu vo výške milión eur komukoľvek, kto dokáže, že toto mesto neexistuje a že ide len o výmysel. V zadaní pre súťažiacich sa uvádza, že záujemcom o vysokú finančnú odmenu sa "medze kreativity nekladú", no výhru môže získať len ten, kto "poskytne o neexistencii mesta nespochybniteľný dôkaz". viac »

Dvojtýždňové pobaltské dobrodružstvo: 2. Folklór a báje Litvy

Trakai
07.09.2019

Minulý týždeň sme vám priniesli dovolenkové tipy v Kaliningradskej oblasti. Dnes sa z Ruska presunieme do jednej z krajín bývalého Sovietskeho zväzu. Susedná Litva a jej pobaltskí bratia patria medzi najmenej navštevované krajiny Európy. Avšak tí, ktorí sa sem už stihli zatúlať, pochopili, že aj tak nenápadná krajina ako Litva má toho v rukáve viac než dosť. viac »

Tip na príjemný jesenný výlet: Cyklocesta Muštových barónov

Cyklocesta Muštových barónov
06.09.2019

Mostviertel je územie v Dolnom Rakúsku, v ktorom majú hrušky výsostné postavenie a ich spracovanie dlhoročnú rodinnú tradíciu. Vydajte sa s nami na cyklistickú trasu lemovanú alejami muštových hrušiek a spoznajte zaujímavosti v regióne Muštových barónov. viac »

Metropola východu bude ešte krajšia: Urbanovu vežu v Košiciach čaká rekonštrukcia

Urbanova veža v Košiciach
06.09.2019

Urbanovu vežu stojacu vedľa Dómu svätej Alžbety na košickej Hlavnej ulici čaká rekonštrukcia. Nezisková organizácia Perly Gotickej cesty na tento účel získala cez eurofondy zhruba 590.000 eur. Minulý týždeň došlo k dlhoočakávanému podpisu grantovej zmluvy. viac »

Päť FOTOgrafií, aké ste ešte nevideli: Takéto tvory žijú v hĺbke 30 metrov

Fascinujúci podmorský svet okom
06.09.2019

Ľudstvo už podniká cesty do vesmíru, ale vlastnú planétu pritom ešte poriadne nepoznáme. Moria a oceány sú samostatným svetom, ktorý si svoje tajomstvá pozorne stráži. Zopár výnimočných momentov sa ale nedávno podarilo odkryť. viac »

Najhorším mestom pre život je Damašek, to najlepšie máme na skok

Damašek
05.09.2019

Už po druhý raz za sebou sa na prvej priečke prestížneho zoznamu miest s najlepšími podmienkami pre život, ktorý každoročne vypracúva britská spoločnosť Economist Intelligence Unit (EIU), umiestnila rakúska metropola Viedeň. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra Reuters. viac »

Do slovenských kín prichádza road movie Afrika na Pionieri

Do slovenských kín prichádza
05.09.2019

Slovenský cestovateľ a dobrodruh Marek Slobodník sa s partiou štyroch kamarátov vydal na malých Pionieroch z Banskej Bystrice na najjužnejší cíp Afriky. Partička spolu precestovala 15 151 kilometrov, pričom ich trasa mierila z Banskej Bystrice priamo na juh Európy a do Turecka, odkiaľ trajektom pokračovali do Afriky. Na africkom kontinente následne prešli cez Egypt, Sudán, Etiópiu, Keňu, Kilimandžáro, Tanzániu, Zambiu, Zimbabwe až do Juhoafrickej republiky k Strelkovému mysu, kde svoju púť začiatkom leta 2017 šťastne zakončili. viac »


Utorok, 24. september. 2019. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa