DROMEDÁR

Najkrajšie anglické mestečká - dokonalé spojenie vidieckeho šarmu a pútavej histórie

05.07.2020 |

Odpútať sa od Londýna a zájsť aj do iných kútov Anglicka nie je jednoduchou výzvou. No predsa by ste mali okrem britskej metropoly spoznať aj iné malé mestečká, ktoré vám veľmi rýchlo priľnú ku srdcu. Často budete mať pocit, ako keby ste sa prechádzali v románe Charlesa Dickensa a objavovali čaro starého elegantného Anglicka.

Viac článkov

Letisko v Bratislave ožíva, po mesiacoch sa uskutočnil odlet pravidelnej linky

Prvé lietadlo s cestujúcimi
15.06.2020

Letisko M. R. Štefánika znova čiastočne ožíva. V pondelok sa z Bratislavy uskutočnil po troch mesiacoch prvý odlet cestujúcich pravidelnej linky. Pasažieri smerujú do Sofie v Bulharsku. viac »

Výlet pre filmových fajnšmekrov: Na Morave nakrúcali známe rozprávky aj oscarový trhák Formana

Výlet pre filmových fajnšmekrov:
15.06.2020

Ak patríte k fanúšikom filmového umenia, určite vás zaujíma aj to, kde sa nakrúcalo. Možno budete prekvapení, ale kúsok za hranicami môžete osobne navštíviť miesta, známe aj z tých najslávnejších filmov. Veď práve na Východnej Morave vznikla oscarová snímka Amadeus, pôsobil tu uznávaný režisér Karel Zeman a konajú sa tu aj dva filmové festivaly. A ak budete chcieť popustiť uzdu vlastnej fantázii, v ateliéroch Zlín vytvoríte vlastné dielo. viac »

Zoo inak: V bratislavskom Šrotparku sa zvierat báť netreba

V prírodnej galérii nájdu
15.06.2020

Neďaleko Cyklomostu Slobody v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves nájdu návštevníci prírodnú galériu s názvom Šrot park, v ktorej sa nachádza viac ako šesť desiatok zvierat vyrobených zo šrotu. Autor projektu Branislav Pokorný uviedol, že pôvodná myšlienka bola založiť galériu so zvieratami žijúcimi na Slovensku, avšak v posledných týždňoch pribudli do expozície viaceré bonusy, ako je napríklad terárium či socha žirafy. viac »

Dovolenka v Chorvátsku: Na našich turistov budú opäť dozerať aj slovenskí policajti

Na snímke členovia Policajného
15.06.2020

Slovenskí policajti sa aj v roku 2020 zúčastnia na projekte Bezpečná turistická sezóna v Chorvátsku. Na slovenských turistov budú dozerať štyria policajti v najčastejšie navštevovaných turistických oblastiach – v Splitsko-dalmatínskej oblasti a Prímorsko-goranskej. Informovali o tom na piatkovej tlačovej konferencii na Strednej odbornej škole (SOŠ) Policajného zboru (PZ) Bratislava-Devínska Nová Ves policajti Štefan Banyár, Roman Hájek, Dušan Štibeľ a Martin Kandráč. viac »

Menej známe, no rovnako krásne: 6 jaskýň, ktoré vás očaria

Jaskyňa Driny
15.06.2020

Slovensko je malá krajina s veľkým množstvom unikátov. Sú to poklady, ktoré vytvorila príroda, aj dedičstvo histórie, ktoré vo svete nemá obdobu. Tu je krátky zoznam niektorých NAJ jaskýň, ktoré by ste určite mali vidieť. viac »

Skvelý tip na rodinný výlet: Navštívte rodný dom J. G. Tajovského

Priestory Pamätného domu Jozefa
14.06.2020

Banskobystrická Štátna vedecká knižnica (ŠVK) – Literárne a hudobné múzeum otvorí letnú turistickú sezónu v Pamätnom dome Jozefa Gregora Tajovského v Tajove, obci pri Banskej Bystrici, od 16. júna. TASR o tom vo štvrtok informovala Jozefa Pevčíková, múzejná pedagogička Literárneho a hudobného múzea ŠVK. viac »

Medzi Horehroním a Gemerom pribudne zážitkový vlak, ponúkne špeciálny program

Medzi regiónmi Horehronie a
14.06.2020

Medzi regiónmi Horehronie a Gemer pribudne toto leto ďalší zážitkový vlak - Zbojnícky expres. Nadviaže tak na úspech Horehronského expresu z vlaňajšej letnej sezóny. Obom expresom chystajú "pôdu" dobrovoľnícke upratovacie akcie. Jedna z nich pokračovala v sobotu v Tisovci. viac »

Zvláštny úkaz v Indii: Kráterové jazero zo dňa na deň zružovelo

Jazero Lonar v Indii
14.06.2020

Kráterové jazero v indickom štáte Maháraštra zmenilo zo dňa na deň farbu na ružovo. Experti si fenomén vysvetľujú zmenou slanosti vody a výskytu rias, potvrdiť to však musí analýza vzoriek vody. viac »

Tradičným odomknutím Štrbského plesa otvorili letnú sezónu, spustili aj člnkovanie

Tradičným odomknutím Štrbského plesa
13.06.2020

Tradičným symbolickým odomknutím hladiny Štrbského plesa otvorili v piatok letnú turistickú sezónu v regióne. "Môžem povedať, že Štrbské pleso je perfektne upravené, čo sa týka životného prostredia, chodníkov a všetkého okolo. Pri hodnotení kvality vzduchu vyšlo, že Štrbské Pleso má suverénne najlepší vzduch na celom Slovensku, myslím si, že 28-krát lepší ako v Bratislave. Keď turisti prídu za dobrým vzduchom, za peknou prírodou, tak to správne miesto je perla Vysokých Tatier, ktorou je Štrbské pleso," uviedol starosta obce Štrba Michal Sýkora. viac »

Banská Štiavnica: Pri rekonštrukcii vedenia našli pozostatky hradieb a synagógy

Banská Štiavnica
13.06.2020

V historickom centre Banskej Štiavnice prebieha v týchto dňoch rekonštrukcia podzemného vedenia. Na výkopy, ktoré tu energetici zo Stredoslovenskej distribučnej (SSD) robia v niektorých úsekoch aj do hĺbky 1,2 metra, dohliada aj archeológ. Momentálne majú za sebou zhruba polovicu trasy, no už sa im podľa manažérky realizácie z SSD Zuzany Auxtovej podarilo nájsť niekoľko artefaktov. viac »


Nedeľa, 5. júl. 2020. Meniny má Cyril a Metod.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa