DROMEDÁR

Jarmoky v chudobných častiach Rumunska - jedna z mála možností zabaviť sa (FOTOREPORTÁŽ)

20.10.2019 |

Jesenné jarmoky v Rumunsku sú pripomienkou, že leto sa skončilo a pre mnoho rodín v chudobnejších častiach krajiny je to jedna z mála dostupných akcií verejnej zábavy. Pozrite si zaujímavé fotografie, ktoré odhaľujú menej známu podobu destinácie, kam väčšina ľudí cestuje iba k moru.

Viac článkov

Saudská Arábia otvorila dvere turistom, ultrakonzervatívne púštne kráľovstvo spustilo vízový režim

Rijád, Saudská Arábia
30.09.2019

Saudská Arábia po prvý raz otvorí dvere zahraničným turistom. Stane sa tak v rámci širších snáh o zníženie ekonomickej závislosti od ropy. Ultrakonzervatívne púštne kráľovstvo v piatok spustilo vízový režim pre 49 krajín a uvoľnilo prísne pravidlá obliekania sa pre ženské návštevníčky. Minister turizmu Ahmad al-Chatíb to označil za "historický moment" pre jeho krajinu. viac »

V Bratislave zavládla Biela noc: TOP momenty z najväčšieho festivalu umenia

Biela noc 2019 v
30.09.2019

V Bratislave sa cez víkend konal najväčší medzinárodný festival súčasného umenia na Slovensku Biela noc. Hlavné mesto prežiaril priestorovými a svetelnými dielami zahraničných i domácich vizuálnych umelcov. Spolu so sprievodným programom mohli návštevníci obdivovať takmer 50 rôznych inštalácií od tvorcov z Nemecka, Rakúska, Talianska, Poľska, Kanady, Británie, Austrálie aj Brazílie. viac »

Na vlastnej koži: Černobyľ - jedna z top lokalít adrenalínového turizmu

Černobyľ je jedna z
29.09.2019

"Nech sa atóm stane naším pomocníkom a nie protivníkom." Takto znie slogan, ktorý pred viac ako 30 rokmi symbolizoval vrchol sovietskeho progresu. Dnes je jedným zo symbolov najznámejšieho mesta duchov na svete. viac »

Z kameňolomu v Devíne by mohol byť nový Park športu, kultúry a oddychu

Kameňolom v Devíne
28.09.2019

Z kameňolomu v bratislavskom Devíne by mohlo byť nový park kultúry a oddychu (PKO). Tvrdí to Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), ktorý má kameňolom vo svojej správe. Vodohospodári majú pripravenú už aj štúdiu využitia územia. viac »

Rím je čarokrásny, ale zájdite aj na výlety mimo Večného mesta

Záhrada Ninfa
28.09.2019

Spojenie Ríma s Vatikánom ponúka turistom naplánovanie programu bohatého na špičkové atrakcie. No keď vás talianska metropola privolá späť častejšie, mali by ste sa vybrať aj na výlety do jeho okolia. Z hlavného mesta Talianska sa dostanete na zaujímavú cestu časom, ktorá vám predstaví vysoko cenené historické pamiatky. viac »

Búria sa proti nej bežní ľudia aj známe osobnosti, stavba gigantu na Štrbskom Plese však napreduje

Ľudia sa proti nej
27.09.2019

Nová náučno-vyhliadková veža na Štrbskom Plese by mala byť hotová o necelý rok. V blízkosti skokanských mostíkov ju od polovice júna buduje spoločnosť High Tatras Tower. Proti jej výstavbe sa na internete spustila petícia, ochranári s ňou však problém nemajú. viac »

Jaskyňa Driny oslavuje 90 rokov, buďte pri tom

Jaskyňa Driny
27.09.2019

Málokto vie, že jaskyňa Driny je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku. Príďte túto malokarpatskú krásku spolu s nami preskúmať 28. septembra v rámci osláv 90. výročia od jej objavenia. viac »

Najnavštevovanejšie múzeum sveta: 20 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Louvri

Louvre
27.09.2019

Francúzske múzeum Louvre sa pýši najvzácnejšou zbierkou umeleckých predmetov a archeologických nálezov. Pôvodne bol tento komplex sídlom kráľovskej rodiny, kvôli čomu musel čeliť útokom povstalcov a nepriateľov. Na konci 18. storočia sa tam rozhodli inštalovať prvú expozíciu, ktorá odštartovala dejiny jedného z najlepších múzeí. viac »

Fantastický tip na výlet: Marmarošská župa je najmalebnejšia oblasťou Rumunska

Marmarošská župa v Rumunsku
26.09.2019

V období Rakúsko-Uhorska sa Marmarošská župa rozprestierala na území súčasného Rumunska a Ukrajiny. Teraz jej patrí už len severozápadná časť Rumunska, ktorá je bohatá na prírodné krásy a historické zaujímavosti. Veľmi cenné sú najmä drevené pamiatky od tunajších majstrov, ktorí bravúrne zvládli techniky náročnej drevorezby. viac »

Príležitosť pre dobrodruhov: Hľadajú sa piati dobrovoľníci na misiu na Antarktíde

Hľadajú sa piati dobrovoľníci,
26.09.2019

Airbnb a Ocean Conservancy včera uviedli program Antarctic Sabbatical, bezprecedentnú príležitosť pre päť vášnivých jednotlivcov vycestovať na najvzdialenejší svetový kontinent na Zemi a pripojiť sa v decembri tohto roku k výskumníčke špecializujúcej sa na Antarktídu Kirstie Jones-Williamsovej v rámci prvej vedeckej misie svojho druhu. viac »


Nedeľa, 20. október. 2019. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa