DROMEDÁR

Ďalšie z lákadiel Spiša: Pod slávnym hradom môžete vidieť stále funkčný mlyn

19.10.2019 |

Mesto Spišské Podhradie pred rokom odkúpilo historickú budovu tamojšieho mlyna aj so vzácnym a funkčným zariadením. V súčasnosti sa snaží získať prostriedky na jeho ďalšiu obnovu. „Odkúpili sme túto budovu v roku 2017 za 85.000 eur od rodiny Faithovcov, ktorej tri generácie mleli múku v našom meste. Kúpili sme ho preto, aby sme zachovali túto kultúrnu pamiatku, ktorá je zapísaná aj v zozname UNESCO, naše mesto patrí do tohto zoznamu od roku 1993,“ zdôvodnil rozhodnutie primátor Spišského Podhradia Michal Kapusta.

Viac článkov

Horský park je jednou z najhodnotnejších prírodných lokalít v Bratislave, funguje po novom

Horský park v Bratislave
25.09.2019

Horský park v Bratislave, jedna z najhodnotnejších prírodných lokalít takmer v centre mesta so štvrtým stupňom ochrany, funguje po novom. Program starostlivosti o chránený areál rozdelil park na bezzásahový, prechodný a edukačno-rekreačný priestor, ktorého súčasťou sú les, lúky a mokrade. Po novom je na viac ako polovici územia parku prioritou najmä ochrana prírody s čo najmenej zásahmi. V pondelok o tom na tlačovej konferencii informovali zástupcovia hlavného mesta a Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR. viac »

Palazzo Parisio – miniatúra parížskeho Versailles

Palazzo Parisio
25.09.2019

Malta sa nám väčšinou spája so starobylými atrakciami, ktoré nás vracajú späť na začiatok nášho letopočtu. Popri týchto vzácnych pamiatkach si ale v programe nechajte miesto aj na jeden palác, ktorý bol postavený v novodobejších dejinách. Palazzo Parisio nadväzuje na tradičnú francúzsku architektúru a podľa odborníkov je zmenšeninou slávneho Versailles. viac »

Krach nastaršej cestovky sa dotkol aj mnohých Slovákov: RADÍME, ako postupovať

CK Thomas Cook skrachovala
24.09.2019

Cestovná kancelária Thomas Cook, ktorej začiatok sa datuje do roku 1841, oznámila v pondelok bankrot po tom, ako sa jej nepodarilo presvedčiť vládu ani súkromných veriteľov, aby jej poskytli peniaze na záchranu. V dôsledku jej krachu uviazlo v dovolenkových destináciách po celom svete zhruba 600.000 turistov. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v spolupráci so Slovenskou asociáciou cestovných kancelárií informuje, ako by mali postupovať slovenskí klienti skrachovanej CK. viac »

Budúce leto bude možné z Bratislavy letieť priamo aj na Rodos a Korfu

Korfu na vlastnú päsť
24.09.2019

Nové priame pravidelné linky na Rodos a Korfu pribudnú na Letisku M. R. Štefánika. Ako uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková, v lete 2020 ich otvorí dopravca Cyprus Airways. Ten začal počas tohtoročnej letnej sezóny v júni prevádzkovať nové pravidelné linky z Bratislavy do Larnaky na Cypre. viac »

Bludné skaly – jedna z najzaujímavejších prírodných atrakcií Poľska

Bludné skaly v Poľsku
24.09.2019

Skalné mestečko Bludné skaly leží na poľskej strane česko-poľskej hranice v pieskovcových kvádroch vrcholu Skalniak. Jeho labyrintom prechádza turistická trasa, ktorá je skvelou voľbou na nezabudnuteľný jesenný výlet. viac »

Krach najstaršej cestovnej agentúry: Turistov držia v hoteloch ako rukojemníkov

Cestovná agentúra Thomas Cook
23.09.2019

Britská cestovná kancelária Thomas Cook končí. Posledné snahy o získanie peňazí na záchranu spoločnosti boli neúspešné. V zahraničí uviazlo 600.000 ľudí, ktorých na niektorých miestach držia ako rukojemníkov. viac »

Stalin z Indie spomína na cestu do Ruska v roku 1989

Stalin z Indie spomína
23.09.2019

Byť menovcom Stalina, jedného z najtvrdších diktátorov v dejinách Európy, sa nejaví ako problém v Indii, avšak ak ste Ind, ktorý cestuje do Ruska, vaše meno môže vyvolať zopár prekvapených výrazov. Identický scenár sa stal indickému politikovi MK Stalinovi v roku 1989, informovala agentúra AFP. viac »

Cestujúci rozhodli: Najlepší komfort, služby aj jedlo ponúkajú jediné aerolinky

Cestujúci rozhodli: Najlepší komfort,
23.09.2019

Organizácia APEX (Airline Passenger Experience Association) zverejnila rebríček najlepších leteckých spoločností na základe hodnotenia pasažierov. Oslavovať môžu najmä v katarských aerolinkách Qatar Airways, ktoré si v prestížnom hodnotení odnášajú až tri víťazstvá. viac »

Maličké kozmické raketoplány: Paríž testuje na Seine nový vodný taxík v tvare bubliny

Paríž testuje na Seine
22.09.2019

Paríž testuje nový spôsob dopravy: ekologickejší vodný taxík v tvare bubliny, ktorý bude uháňať hore-dolu po rieke Seina. V stredu o tom informovala tlačová agentúra AP. viac »

Nemecké národné parky – skvelá voľba na jesennú dovolenku

Most Bastei, Nemecko
22.09.2019

Jeseň je ideálnym obdobím na horské dovolenky. Počasie už nie je nepríjemne horúce, nehrozia nečakané letné búrky a počas pekných dní je príroda najkrajšia. Nemecko je z tohto hľadiska veľmi zaujímavou alternatívou. Domáci obyvatelia preferujú aktívny turizmus, vďaka čomu majú vo svojich národných parkoch vynikajúce podmienky na tento typ dovoleniek. viac »


Sobota, 19. október. 2019. Meniny má Kristián.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa