Slovenské skanzeny

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline - miesto, kde sa zastavil čas

22.05.2018 | | Hodnotenie článku: 4.00

Sú miesta na našom krásnom Slovensku, kde sa akoby zastavil čas. Medzi takéto čarokrásne zákutia patria aj skanzeny. Vydajte sa s nami do Pribyliny a spoznajte, ako žili kedysi obyvatelia liptovskej dediny.

Viac článkov

Banský skanzen v Štiavnici: Návštevníkov čakajú zaujímavé novinky

V banskoštiavnickom skanzene pribudnú
21.05.2018

Banskoštiavnické Banské múzeum v prírode čaká ďalšia modernizácia. Slovenskému banskému múzeu (SBM) sa aj tento rok podarilo získať finančné prostriedky na jeho inováciu a tak pripravuje druhú etapu. V rámci nej sa chce zamerať na obe časti expozície, a teda tú na povrchu, ale aj pod zemou. viac »

Skanzen pod Ľubovnianskym hradom: Spoznajte krásu každodenného života

Skanzen pod Ľubovnianskym hradom
26.08.2017

Súbor stavieb ľudovej architektúry v podobe obytných domov, hospodárskych stavieb, sezónnych poľných obydlí, technických pamiatok či sakrálnych stavieb prezentuje skanzen pod Ľubovnianskym hradom. V areáli nad mestom Stará Ľubovňa sa nachádzajú objekty premiestnené z regiónov Spiša a Šariša. viac »

Náhľad do života predkov: Zrekonštruovaný Fabkovie dom ukazuje, ako kedysi miestni žili

Zrekonštruovaný Fabkovie dom ukazuje,
03.10.2016

V zástavbe starších, či novších rodinných domov v obci Brehy neďaleko Novej Bane zaujme už na prvý pohľad malý domček so slamenou strechou a belasou fasádou. Fabkovie domu, ktorý obec pred rokmi kúpila v schátranom stave, sa podarilo miestnym vdýchnuť nový život. Dnes v ňom návštevníci nájdu malú ukážku toho, ako sa kedysi na Brehoch žilo. viac »

Po stopách našich predkov: Toto je 12 najlepších skanzenov Slovenska

Po stopách našich predkov:
01.09.2016

Každý z nás by mal poznať históriu svojej rodnej krajiny. Slovensko nám to umožňuje rôznymi spôsobmi. Veľa zaujímavého sa dozviete v našich slávnych hradoch aj v múzeách, ktoré zhromažďujú vzácne artefakty z dejín. Ak však chcete vedieť, ako sa žilo obyčajným ľuďom, navštívte jeden zo slovenských skanzenov. Nájdete ich v každom kúte našej nádhernej krajiny. viac »

Čičmany – pýcha slovenskej kultúry (TIP na jesenný výlet)

Čičmany
07.10.2014

Domčeky s typickým zdobením sa dočkali asi najväčšej popularity počas ostatnej zimnej olympiády. Ich vzor preniesli na oblečenie našich olympionikov a razom sa stalo zo zabudnutého kúska našej histórie populárne miesto pre výlety. Tunajšia inak veľmi cenená architektúra nie je však to jediné, čo môžete v Čičmanoch obdivovať. Navštíviť môžete niekoľko zaujímavých akcií, múzeum, ale aj vymyslieť si ľahšiu či náročnejšiu túru. viac »

Naprieč Slovenskom - Zuberec, pamiatka na našich predkov

Zuberec
12.09.2014

Oravská dedinka ležiaca vo Vysokých Tatrách známych ako Roháče je centrom cestovného ruchu. Leží v okrese Tvrdošín, približne 30 kilometrov od slovensko-poľských hraníc. viac »

Výlet po Slovensku: Pribylina – miesto, kde „zastal čas“

Skanzen Pribylina
10.09.2014

Múzeum liptovskej dediny sa nachádza vo východnej časti Liptova, neďaleko Liptovského Hrádku. Zasadenie tohto múzea do prírodného prostredia je skutočne skvostné. Pri širšom pohľade totiž budete mať ako na dlani Vysoké a Nízke Tatry zároveň. viac »

Rozprávkové chalúpky v Čičmanoch

Čičmany
01.08.2012

SLOVENSKO - V malebnej dedinke Čičmany je prekrásna architektúra, takú neuvidíte nikde na svete, príjemné prostredie, v lone lesov a lúk a veľmi milé obchodíky so suvenírmi, ktoré sú typické pre tento región. V zime je tu možné aj lyžovať , v lete krásna turistika. Kto tam ešte nebol, určite tam musí ísť. viac »

Čičmianske perníkové chalúpky

Čičmany0
17.02.2011

SLOVENSKO - V kotline Strážovských vrchov sa v najvyššie položenej obci v Žilinskom okrese, skoro pri prameni rieky Rajčianky, rozprestiera prírodné múzeum Čičmany. viac »

Skanzen v Humennom

Skanzen Humenné
29.10.2010

SLOVENSKO - Skanzen v Humennom so svojou expozíciou ľudovej architektúry a bývania prijme posledných tohtoročných návštevníkov v nedeľu 31. októbra. Jeho brány sa opäť otvoria v máji budúceho roka. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 Nasledujúci >>
Piatok, 17. august. 2018. Meniny má Milica.