Vodné priehrady, jazerá

Výletnou loďou po Domaši: Aktivisti chcú zatraktívniť známu vodnú nádrž

28.02.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Aktivisti, viaceré samosprávy, ale aj osobnosti z okresu Vranov nad Topľou opätovne bojujú za návrat lodnej dopravy na vodnú nádrž Domaša. Našli už aj vhodnú loď, so žiadosťou o dotáciu na jej zakúpenie sa obrátili listom i na premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Viac článkov

Tip na výlet: Unikátne Morské oko je ozdobou Vihorlatských vrchov

Morské oko
06.10.2017

Necelých 100 kilometrov od Košíc sa pod Vihorlatom nachádza unikátne jazero – Morské oko. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, zapísaného do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku z rozlohou 13 ha má členité pobrežie a krištáľovo čistú vodu. Aj preto je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku v lone prírody. viac »

Slovenské Plitvice: Šútovo pripomína Poklad na Striebornom jazere

Slovenské Plitvice: Šútovo pripomína
17.08.2017

Slovenské Plitvické jazerá, aj takto mnohí volajú zatopený kameňolom v miestnej časti obce Kraľovany - Rieke. Nielen domáci, ale aj turisti z rôznych kútov Slovenska či zo zahraničia ho vyhľadávajú na kúpanie, potápanie a relaxovanie najmä vďaka čistej a tyrkysovej vode i pohľadu na okolité horské svahy. viac »

Zlá voda: Na Liptove opravili vzácne travertínové jazierko

Zlá voda: Na Liptove
15.11.2016

Neďaleko liptovskej obce Rojkov sa v nádhernom prostredí nachádza jazierko Zlá voda, kde sa najmä v letných mesiacoch s obľubou kúpu domáci. V skutočnosti sa jedná o vzácny o travertínový útvar s kráterom na vrchu. Minerálna voda v ňom pôsobí blahodarne a liečivo na kĺby a kožné choroby. viac »

Teploty pozvoľna stúpajú tak hor sa do vody.

kúpalisko Lamač, Bratislava
23.06.2014

Kúpacia sezóna sa už začala a všetci sa tešíme k vode. Preto sme pre vaše schladenie a potešenie pripravili stručný prehľad otvorených kúpalísk a vodný plôch, ktoré sleduje Ústav verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Ten v pravidelných intervaloch kontroluje nie len kvalitu vody, ale aj celkovú vybavenosť, ktoré sú podmienkou pre otvorenie danej rekreačnej lokality. viac »

Zlaté piesky v Bratislave

Zlaté piesky, Bratislava
18.06.2012

SLOVENSKO - Športovo-rekreačný areál s prírodným kúpaliskom sa nachádza v severovýchodnom okraji hlavného mesta Bratislavy, v pokojnom a zeleňou obkolesenom prostredí. viac »

Pýchu Domaše tienia maringotky a súkromníci

pokojná domaša
30.07.2011

Už v textoch populárnej ľudovej piesne sa spomína unikátnosť vodnej priehrady Domaša. Rozprestiera sa v severovýchodnej časti východného Slovenska len pár kilometrov od Vranova nad Topľou. Tento malebný kúsok zeme je obdarovaný čistou neznečistenou vodou so zdravými rybami, ktorej kulisu vytvára hustý porast okolitých lesov. Dokonale zachytávajú hluk a nečistoty z príjazdovej cesty. viac »

Teplý vrch

Rekreačná oblasť Teplý vrch
27.08.2010

SLOVENSKO - Teplý vrch sa nachádza v južnej časti stredného Slovenska približne 12 kilometrov od okresného mesta Rimavská Sobota. viac »

Vodná nádrž Sĺňava

Vodná nádrž Sĺňava
23.08.2010

SLOVENSKO - Vodná nádrž Sĺňava sa rozprestiera v severnej časti Podunajskej nížiny pri úpätí Považského Inovca, medzi mestom Piešťany a obcou Drahovce, v nadmorskej výške 162 metrov. viac »

Vodná plocha Domaša

Domaša
20.08.2010

SLOVENSKO - Zelená perla východného Slovenska, Domaša, leží na území dvoch okresov - Vranov nad Topľou a Stropkov. viac »

Vinianske jazero

Vinianske jazero
18.08.2010

SLOVENSKO/ video - Vinianske jazero sa nachádza v katastri obce Vinné, nedaľeko Michaloviec. Leží v malebnom prírodnom prostredí, je obkolesené hustými lesmi a napájané prameňmi Vihorlatských vrchov... viac »


<< Predchádzajúci 1 2 Nasledujúci >>
Piatok, 17. august. 2018. Meniny má Milica.