Európske atrakcie

Rýchly autotrip naprieč Balkánom: Krajina prvá - Bosna a Hercegovina

15.12.2018 |

Túto jeseň sa skupina štyroch mladých Slovákov vydala na 9-dňový autotrip naprieč Balkánom. V každej krajine strávili približne deň až dva, a tak sa im podarilo navštíviť až päť krajín temperamentného Balkánu. Tu je prvá v poradí – Bosna a Hercegovina.

Viac článkov

Černobyľ sa stáva centrom turizmu: Desivé FOTO z miesta obrovskej tragédie

Nová oceľová kupola v
30.11.2018

Akoby ho už sám názov predurčoval k trpkému osudu. 26. apríla 1986 sa v atómovej elektrárni v Černobyle stala najhoršia havária v histórii jadrovej energetiky. V priebehu testu nového bezpečnostného systému došlo k prehriatiu a následnej explózii reaktora a do vzduchu sa uvoľnil rádioaktívny mrak. Nešťastnú udalosť pripomína na Ukrajine aj po 32 rokoch od tragédie mnoho miest. A tie lákajú čoraz viac turistov. viac »

Interlaken – švajčiarska príroda v tom najlepšom podaní

Interlaken, Švajčiarsko
16.11.2018

Švajčiarsky turizmus ťaží hlavne z nádhernej prírody, ktorá je pre túto krajinu pýchou. Oblasť Berner Oberland je súčasťou kantónu Bern. Nájdete tam všetko, čo očakávate od dovolenky v týchto končinách. Jazero, hory, nádhernú prírodu, ale aj kúsok histórie. Centrom tejto časti je mesto Interlaken, z ktorého môžete podnikať výlety do okolia. viac »

Štokholmské metro: Konkurencia svetových galérií

Stanica Solna Strand, Štokholm,
12.11.2018

Presuny metrom počas dovoleniek berieme skôr ako nutnosť. Síce nás rýchlo dostanú do cieľa, ale počas cesty nevidíme nič zaujímavé z jednotlivých miest. V Štokholme sa však budete tešiť na každú púť do podzemia. Stanice totiž vzali do rúk umelci, ktorí ich premenili na fantastické umelecké diela. viac »

Flámsko – najkrajší región Belgicka

Gent, Belgicko
06.11.2018

Flámsko je považovaný za najkrajší región Belgicka. Oplýva obrovským prírodným, ale aj kultúrnym bohatstvom. Niekomu by sa možno zdal trochu zabudnutý, ale práve naopak. Turisti ho doslova milujú a veľmi radi sa sem vracajú. Keď už pre nič iné, tak aspoň kvôli perfektnému pivu a pravej belgickej čokoláde, ktorá je úplne božská! viac »

Provensálsko – levanduľový raj na juhu Francúzska

Provensálsko, Francúzsko
27.10.2018

Provensálsko je pre svoje nekonečné levanduľové polia a bohaté kultúrne dedičstvo pokladané za jednu z najkrajších oblastí Európy. Región má skutočne jedinečný ráz a príjemnú atmosféru a turisti, ktorí ho navštívia, sa ho jednoducho nevedia nabažiť a chcú sa tam vracať stále. viac »

Hrad Balmoral – škótsky domov anglickej kráľovskej rodiny

Balmoral, Spojené kráľovstvo Veľkej
16.10.2018

Škótsko patrí medzi krajiny, ktoré sa môžu pochváliť veľkým množstvom krásnych zachovalých hradov. Jeden z nich však nad ostatnými konkurentmi vyniká. Balmoral je totiž ešte stále oficiálnym sídlom anglickej kráľovskej rodiny, ktorá tam trávi veľkú časť svojich krátkych dovoleniek. No v určitom období môžu tieto priestory navštíviť aj bežní smrteľníci. viac »

5 netradičných miest v Španielsku, ktoré musíte navštíviť

Blogerka Andreita Miklas v
14.10.2018

Španielsko láka dovolenkárov nielen najkrajšími plážami Pyrenejského polostrova, ale aj viacerými netradičnými miestami. Prijmite pozvanie navštíviť budhistický kláštor, katedrálovú pláž v Galícii alebo najdlhšiu mestskú lanovú dráhu v Európe. Virtuálnu sprievodkyňu vám spraví blogerka Andreita Miklas, ktorá žije a objavuje nevšedné miesta v Španielsku. viac »

10 tipov na aktívnu dovolenku: Spoznajte najkrajšie turistické trasy Anglicka

Peak District, Anglicko
06.10.2018

Výhodou Anglicka je, že stačí zájsť len kúsok za predmestia každého väčšieho mesta a už sa nachádzate v obklopení krásnej prírody. Táto krajina vám ponúka množstvo krásnych prechádzkových trás v historických uličkách, ale aj na vidieku. Pribaľte si do batožiny dobré topánky a pustite sa do jej spoznávania takýmto spôsobom. viac »

Unikát známy z Tour de France: Kaplnka tam, kde ju nikto nečaká

Unikát známy z Tour
21.09.2018

Francúzske mesto Le Puy En Velay sa nachádza 134 kilometrov od Lyonu. Turisti ho vyhľadávajú kvôli jeho charakteristickým vysokým sopečným komínom, na ktorých vybudovali netradičné stavby. Najviac pozornosti púta svätostánok St. Michel d`Aiguilhe, ktorého výstavba si vyžadovala mnoho úsilia a odvahy. viac »

Najkrajšie švédske ostrovy: Divoká príroda aj vidiecka romantika

Ostrov v Švédsku
14.09.2018

Vašu dovolenku nemusíte plánovať len na exotických ostrovoch s krásnymi plážami. Keď zájdete na sever Európy, objavíte tam niekoľko podobných oblastí, ktoré lákajú na vidiecku a pokojnú atmosféru. Švédsko hrá v tomto smere prím a ich ostrovné lokality začínajú okrem domácich objavovať aj turisti. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 16. december. 2018. Meniny má Albína.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa