Európske atrakcie

Budete si oči pretierať: Svoju verziu hory sv. Michala má aj Anglicko - a je na nerozoznanie!

26.03.2023 |

Každý zbehlý cestovateľ už istotne počul o francúzskom ostrove Mont Saint Michel, ktorý sa preslávil tým, že v čase odlivu sa ku nemu dostanete aj pešo. Málokto však vie, že svoju rovnomennú verziu majú aj v anglickom Cornwalle. Rozhodne pritom neťahá za kratší koniec!

Viac článkov

OBRAZOM: Ľadový palác vo švajčiarskom Jungfrau láka svojou studenou krásou

OBRAZOM: Ľadový palác vo
12.03.2023

Švajčiarska lokalita Jungfrau sa spája najmä s najvyššie položenou železničnou stanicou v Európe, okrem toho tam však môžete navštíviť aj unikátny ľadový palác. viac »

Ako odtlačok prsta: Chorvátsky ostrovček je svetovým unikátom

Ako odtlačok prsta: Chorvátsky
23.02.2023

Chorvátsko je krajinou tisícich ostrovov. Údaje o ich presnom počte sa rôznia, rozlohu vyše 50 kilometrov štvorcových ich má presne pätnásť. Nemenej zaujímavé sú však aj niektoré drobné neobývané ostrovčeky, napríklad Galešnjak v tvare srdca či skutočne unikátny Bavljenac. viac »

Berlínska televízna veža: Pomstil sa pápež komunistom?

Berlínska televízna veža: Pomstil
22.02.2023

Súdruhovia z NDR sa chcú blysnúť pred Západom. Rozhodnú sa preto vybudovať neprehliadnuteľný symbol socialistického pokroku. Vo východnom Berlíne postavia novú dominantu mesta, ktorá má zatieniť všetky kostoly v širokom okolí. To sa im ale kvôli jednému „drobnému“ detailu nakoniec nepodarí! viac »

Cornwall – to najkrajšie, čo v Anglicku uvidíte

Cornwall – to najkrajšie,
13.01.2023

Čo máte na Anglicku najradšej? Jeho historické pamiatky, kozmopolitné mestá alebo vidiek s nádhernou prírodou? Ak ste hlasovali pre poslednú možnosť, v tom prípade by ste si mali čo najskôr naplánovať dovolenku v Cornwalle. Ide o jedno z najkrajších grófstiev, ktoré ponúka množstvo nezabudnuteľných zaujímavostí. viac »

Z vyhliadkových veží je svet o čosi krajší: Tieto sú TOP v Španielsku

Z vyhliadkových veží je
14.12.2022

Príroda i centrá miest. Z vyhliadkových veží sa vám vždy naskytne ten najkrajší pohľad na nové lokality, ktoré práve spoznávate. Španielsko patrí medzi najkrajšie a najzaujímavejšie európske krajiny, tak si počas dovolenky doprajte aj špeciálny zážitok a obzrite si ho z týchto obľúbených atrakcií. viac »

Zabudnite na davy turistov: Chorvátske jazerá Imotski sú jedinečné, no nepozná ich takmer nik

Modré jazero
12.12.2022

Keď sa hovorí o prírodných atrakciách v Chorvátsku, každý vám hneď odporučí Plitvice. Lenže v krajine nájdete aj iné rovnako zaujímavé miesta. Napríklad jazerá Imotski, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti Makarskej. Na ich návštevu si však musíte vybrať to správne ročné obdobie, pretože to ovplyvňuje hĺbku vody aj zážitok, ktorý z nich budete mať. viac »

Wales žiada fanúšikov Harryho Pottera, aby na Dobbyho hrobe nenechávali ponožky

Wales žiada fanúšikov Harryho
07.11.2022

Úrady vo Walese žiadajú fanúšikov čarodejníckeho učňa Harryho Pottera, aby prestali nechávať ponožky na pomyselnom hrobe škriatka Dobbyho, ktorý sa nachádza na pláži Freshwater West v grófstve Pembrokeshire na západe Walesu. Úrady sa odvolávajú na ohrozenie tamojšieho ekosystému. Ako informoval denník The Washington Post, pláž Freshwater West bola kulisou pre scénu zachytávajúcu vo filme Harry Potter a Dary smrti Dobbyho posledné chvíle. viac »

OBRAZOM: Tajný atómový bunker Josipa Broza Tita stál miliardy dolárov

OBRAZOM: Tajný atómový bunker
22.10.2022

Atómový bunker s krycím názvom Istanbul alebo prezývkou Titov bunker sa staval 26 rokov. Náklady na výstavbu dosiahli po dokončení objektu 4,6 miliardy amerických dolárov, čo by bolo v dnešnej mene viac než 10 miliárd. viac »

Poklady na pevnine i ostrovoch: 8 chorvátskych miest na zozname UNESCO

Trogir, Chorvátsko
12.10.2022

UNESCO hľadá v každej krajine tie najväčšie vzácnosti, ktoré môžu aj takýmto spôsobom chrániť a dostať viac do povedomia ľudí. V Chorvátsku majú takýchto zaujímavostí neúrekom a vybrať tie najvzácnejšie nebolo pre odborníkov istotne jednoduché. Nájdete medzi nimi aj miesta, ktoré dôverne pozná aj mnoho Slovákov. viac »

Najkrajšie námestia v Ríme - povinná zastávka každého turistu

Najkrajšie námestia v Ríme
10.10.2022

Rím patrí medzi najnavštevovanejšie mestá na svete. Jedným z dôvodov sú aj jeho nádherné námestia. Každé z nich má jedinečnú atmosféru a predstavuje taliansku metropolu v inom svetle. Túto šesticu by ste mali zaradiť medzi povinné zastávky počas vašej najbližšej návštevy. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Utorok, 28. marec. 2023. Meniny má Soňa.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa