Európske atrakcie

Medzi nebom a zemou: Santuario Madonna della Corona patrí k najfascinujúcejším stavbám Európy

06.09.2021 |

Svätyne doslova prilepené o skalu v obrovskej výške sú skôr doménou vzdialenejších krajín, jednu takú však môžete poľahky navštíviť aj vy. Nachádza sa totiž neďaleko talianskeho jazera Lago di Garda a hoci na prvý podľa vyzerá nedostupne, opak je pravdou.

Viac článkov

Údolie Lauterbrunnen – najkrajšia časť švajčiarskych Álp

Lauterbrunnen
13.08.2021

Švajčiarsko pokladajú cestovatelia za krajinu snov nielen kvôli ich krásnym historickým mestám, ale najmä pre tunajšiu prírodu. Najkrajšia časť sa nachádza okolo obce Lauterbrunnen, ktorá je zasadená do malebného horského prostredia. Vďaka tomu je ideálnym základným táborom na vyrážanie na túry a spoznávanie celého regiónu. viac »

Villa Pisani – dóžov palác na skok od Benátok ukrýva obrovské bludisko aj záchod Napoleona

Villa Pisani
06.08.2021

V regióne Benátsko (Veneto) na severe Talianska mieri drvivá väčšina turistov len do svetoznámej metropoly na vode. Je to však obrovská škoda, aj okolie Benátok ponúka množstvo zaujímavostí. Jednou z nich aj Villa Pisani, kde býval benátsky dóža, Napoleon Bonaparte ba aj Hitler s Mussolinim. viac »

Chorvátsko neponúka len nádherné pláže: Týchto 7 miest vás absolútne očarí

Vrbnik
30.07.2021

Chválite sa tým, že ste precestovali celé Chorvátsko a dokonale poznáte jeho zákutia? Možno vás aj tak prekvapíme, niektoré tajné perly totiž poznajú len skutoční fajnšmekri. Dajte si preto záväzok, že sa pri tohtoročnej dovolenke budete pozerať na obľúbenú slovenskú destináciu úplne inak a všimnete si aj tieto zaujímavosti. viac »

Kúsok európskeho Karibiku a ďalšie skvosty: Spoznajte 7 skrytých tromfov Škótska

Jaskyňa Smoo
19.07.2021

Niet cestovateľa, ktorý by sa nezamiloval do Škótska. I keď zbožňujete južanský temperament a pestrú architektúru, aj tak si v tejto krajine nájdete pár miest, ktoré vás chytia za srdce. Popri známych lokalitách sú tam ešte stále aj niektoré dobre ukryté poklady, ktoré sa až prekvapivo rýchlo stanú vašimi novými obľúbencami. viac »

Víno, Bordeaux a krásna príroda: Akvitánsko má v rukáve silné tromfy

Saint-Émilion
18.07.2021

Na juhozápade Francúzska sa rozprestiera región Nové Akvitánsko, ktoré je najväčším administratívnym krajom v krajine. Jeho hlavným centrom je Bordeaux, vďaka ktorému ho označujú za raj pre milovníkov vína. Vašu dovolenku strávite na pláži, pri vínnych ochutnávkach, počas spoznávania historických miest, ale aj túlaním sa v krásnej prírode. Potrebujete ešte nejaké argumenty k tomu, aby ste si váš najbližší výlet naplánovali do týchto končín? viac »

Liparské ostrovy – čarovné miesto, kde sa sopky ukrývajú pod vodou

Liparské ostrovy
26.05.2021

Tak trochu nebezpečná krása je pre cestovateľov tá najlákavejšia. Taliansko je známe kvôli niekoľkým sopkám, z nich najviac pozornosti pútajú Etna a Vezuv. Vulkanickou činnosťou však vznikli aj Liparské ostrovy, ktoré prinášajú jednu jedinečnosť - tunajšie sopky sa totiž nachádzajú aj pod morskou hladinou. Turistom však súostrovie ponúka veľa zaujímavého tiež nad ňou. viac »

V Londýne vyrastá nový zábavný park: Milovníci dinosaurov sa z neho zbláznia

Base Camp
10.05.2021

Cesta do praveku nebola nikdy vzrušujúcejšia. Briti predstavili nový zábavný park, ktorý má byť odpoveďou na Disney parky. Sľubuje obrovské množstvo zábavy, no aj špeciálnu novinku, akú nikde inde nenájdete. Jedna celá časť bude totiž venovaná dinosaurom, a tak je už teraz jasné, že by si ich malí i veľkí fanúšikovia mali začať plánovať cestu do Londýna. viac »

Málo známe, ale o to krajšie: Spoznajte netypické turistické atrakcie Belgicka

Modrý les Hallerbos
09.05.2021

Príroda, história, zaujímavá architektúra, ale aj moderné múzeá. Belgicko nám z hľadiska turizmu dokáže ponúknuť široké spektrum zaujímavých atrakcií. Popri známych hviezdach ako napríklad Brusel s jeho nádherným centrom alebo Bruggy s neopakovateľnou atmosférou sú tu aj ďalšie menej známe zaujímavosti, ktoré istotne stoja za vašu pozornosť. viac »

Umbria patrí k najkrajším regiónom Talianska: 7 miest, ktoré vás presvedčia

Umbria patrí k najkrajším
29.04.2021

Umbria patrí k neprávom prehliadaným talianskym regiónom. Keďže sa nachádza vo vnútrozemí a cestovatelia si radšej doprajú dovolenku pri mori, mnohí z nich ju obchádzajú. Jej bohatá história, nádherná architektúra a príroda pritom stoja za povšimnutie a istotne aj za dlhší výlet do týchto končín. Pripravte si teda poznámkový blok a začnite písať, kam by ste sa chceli pozrieť už pri vašej najbližšej ceste do Talianska. viac »

Doprajte deťom dovolenku snov: 5 najväčších chorvátskych akvaparkov

Akvapark v Senci
19.04.2021

V ostatných rokoch Chorvátsko výrazne rozšírilo svoju ponuku pre turistov. Najmä so zreteľom na rodiny s deťmi otvorili v krajine aj niekoľko vodných zábavných parkov. Toto sú tie najzaujímavejšie, kde sa môžete počas najbližšej dovolenky poriadne vyblázniť. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. september. 2021. Meniny má Eugénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa