Európske atrakcie

Dovolenka na Cypre: 7 najzaujímavejších fakultatívnych výletov

20.08.2019 |

Cyprus spája to najlepšie z tureckej a gréckej kultúry. Domáci obyvatelia sú pohostinní, majú vynikajúcu gastronómiu, ich pláže patria k najčistejším a ešte k tomu sú na ostrove viaceré zaujímavé pamiatky. Dovolenka v týchto končinách je vysnívanou métou mnohých cestovateľov. Preto ani na chvíľku neváhajte, zabookujte si pobyt a pozrite sa aj na zaujímavú ponuku fakultatívnych zájazdov.

Viac článkov

Dosiaľ neobjavený poklad pri Jadrane: Slovinská časť Istrie vás príjemne prekvapí

Slovinská pláž
13.08.2019

Istria patrí k obľúbeným destináciám Slovákov. Tí ju preferujú nielen kvôli jej polohe, keďže je z hľadiska cestovania najbližšie, ale najmä vďaka zmesi kultúr, ktoré na nej zanechali nezameniteľnú pečať. Obvykle sa vyberáme na chorvátsku časť do okolia známej Puly, ale tento rok môžete urobiť zmenu a navštíviť slovinskú Istriu, ktorá je nemenej krásna a prekvapí vás množstvom outdorových aktivít. viac »

Katka pozná Miláno lepšie ako domáci: Jej 6 tipov na najzaujímavejšie miesta

Katka pozná Miláno lepšie
12.08.2019

Asi žiadny turista v Miláne neobíde tunajšiu gotickú katedrálu, svetoznáme divadlo La Scala a pri troche šťastia ani slávny obraz Leonarda Da Vinciho Posledná večera. Futbaloví fanúšikovia možno pridajú k itineráru ešte návštevu štadióna v štvrti San Siro. Priamo v metropole Lombardie však môžete vidieť aj originál Sochy slobody, dom s ľudským uchom či kŕdeľ plameniakov, ktorý zdedil storočnú vilu. viac »

Jadrový turistický ruch: Miniseriál Černobyľ ženie zvedavcov do Litvy, kde sa nakrúcal

Turisti sa fotografujú na
10.08.2019

Televízny miniseriál Černobyľ americkej spoločnosti HBO vyvolal celosvetový záujem o tragickú haváriu v jadrovej elektrárni zo sovietskej éry na Ukrajine v roku 1986 a zvýšený tzv. jadrový turistický ruch v Litve. viac »

Dovolenka v Albánsku: 7 tipov na skvelý fakultatívny výlet

To najlepšie z Albánska
05.08.2019

Albánsko u slovenských dovolenkárov vyhráva vďaka veľmi priaznivým cenám a stále sa zlepšujúcim službám. Krásna neprebádaná krajina je priam stvorená na zaujímavé výlety, ktoré vám zabezpečia množstvo pekných spomienok. viac »

Novým dovolenkovým hitom je Čierna Hora: 7 miest, ktoré vás uchvátia

Novým dovolenkovým hitom je
29.07.2019

Popri Chorvátsku začínajú dovolenkári objavovať aj iné pekné lokality v blízkosti tejto krajiny. Častou voľbou v aktuálnej sezóne je Čierna Hora, ktorá sa môže pochváliť kombináciou pekných pláží s okolitými horami. K tomu máte navyše aj niekoľko zaujímavých atrakcií, ktoré môžete spoznať počas fakultatívnych alebo individuálnych výletov. viac »

Dovolenka v Turecku: Všetko, čo potrebujete vedieť o fakultatívnych výletoch

Side
12.07.2019

Oddych pri mori je síce príjemným dovolenkovým programom, ale po pár dňoch vás začne trochu nudiť. Vtedy máte možnosť vybrať sa na niektorý z organizovaných fakultatívnych zájazdov, ktoré vám ukážu zaujímavosti v danej krajine. V Turecku je takýchto miest neúrekom, tak by bola škoda nevyužiť aspoň niektoré z možností. viac »

Dovolenka v Grécku: Toto sú najzaujímavejšie atrakcie jednotlivých ostrovov

Kefalónia, jaskyňa Melissáni
10.07.2019

Grécke ostrovy nám ukazujú výnimočnosť ich kultúry a to, čo znamenala pri vývoji európskeho kontinentu. Na každom z nich nájdete množstvo úžasných atrakcií, ktoré vám priblížia pútavé dejiny a krásy jednotlivých lokalít. No nehľadajte len tie hlavné zaujímavosti a dajte šancu aj tým, ktoré pozná menej ľudí, preto si uchovali svoje čaro. viac »

Balkán, ako ho nepoznáte: Po stopách antiky v strednom Albánsku

Apollonia
09.07.2019

Za existenciu mesta Durres (Drač) môžeme vďačiť Grékom, ktorých príchod do tejto oblasti bol súčasťou tzv. veľkej kolonizácie spôsobenej preľudnenosťou a nedostatkom pôdy. Jej počiatky spadajú do roku 628 – 627 pred Kristom, keď založili obec Epidamnos a o 39 rokov neskôr v roku 588 pred Kristom Apolloniu. Jej pozostatky dodnes zdobia Albánsko a my sme sa vydali za ich spoznaním. viac »

Skryté poklady španielskeho turizmu: 7 nádherných miest, o ktorých ste ešte nepočuli

Skryté poklady španielskeho turizmu:
02.07.2019

Španielsko patrí medzi najnavštevovanejšie dovolenkové krajiny. Kvôli tomu ho mnoho cestovateľov pozná takmer ako svoju dlaň. Napriek tomu vás však aj po toľkých návštevách stále dokáže prekvapiť. Vďaka svojej rozmanitosti ukrýva poklady, ktoré nepozná až toľko turistov. viac »

UNESCO v Turecku: 5 najkrajších pamiatok, aké nenájdete nikde inde

Turecko
25.06.2019

Krajina mešít, chutného jedla, nádherných pláží, luxusných hotelov, pohostinných ľudí a veľkého množstva historických a kultúrnych pamiatok. Hovorí sa, že Turecko si každý turista na prvýkrát buď zamiluje, alebo ho znenávidí a nikdy sa tam viac nevráti. Po predstavení najkrajších UNESCO pamiatok budete určite patriť do prvej skupiny. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 21. august. 2019. Meniny má Jana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa