Európske atrakcie

V Londýne vyrastá nový zábavný park: Milovníci dinosaurov sa z neho zbláznia

10.05.2021 |

Cesta do praveku nebola nikdy vzrušujúcejšia. Briti predstavili nový zábavný park, ktorý má byť odpoveďou na Disney parky. Sľubuje obrovské množstvo zábavy, no aj špeciálnu novinku, akú nikde inde nenájdete. Jedna celá časť bude totiž venovaná dinosaurom, a tak je už teraz jasné, že by si ich malí i veľkí fanúšikovia mali začať plánovať cestu do Londýna.

Viac článkov

Málo známe, ale o to krajšie: Spoznajte netypické turistické atrakcie Belgicka

Modrý les Hallerbos
09.05.2021

Príroda, história, zaujímavá architektúra, ale aj moderné múzeá. Belgicko nám z hľadiska turizmu dokáže ponúknuť široké spektrum zaujímavých atrakcií. Popri známych hviezdach ako napríklad Brusel s jeho nádherným centrom alebo Bruggy s neopakovateľnou atmosférou sú tu aj ďalšie menej známe zaujímavosti, ktoré istotne stoja za vašu pozornosť. viac »

Umbria patrí k najkrajším regiónom Talianska: 7 miest, ktoré vás presvedčia

Umbria patrí k najkrajším
29.04.2021

Umbria patrí k neprávom prehliadaným talianskym regiónom. Keďže sa nachádza vo vnútrozemí a cestovatelia si radšej doprajú dovolenku pri mori, mnohí z nich ju obchádzajú. Jej bohatá história, nádherná architektúra a príroda pritom stoja za povšimnutie a istotne aj za dlhší výlet do týchto končín. Pripravte si teda poznámkový blok a začnite písať, kam by ste sa chceli pozrieť už pri vašej najbližšej ceste do Talianska. viac »

Doprajte deťom dovolenku snov: 5 najväčších chorvátskych akvaparkov

Akvapark v Senci
19.04.2021

V ostatných rokoch Chorvátsko výrazne rozšírilo svoju ponuku pre turistov. Najmä so zreteľom na rodiny s deťmi otvorili v krajine aj niekoľko vodných zábavných parkov. Toto sú tie najzaujímavejšie, kde sa môžete počas najbližšej dovolenky poriadne vyblázniť. viac »

Nová linka z Viedne: Navštívte rumunské mesto Suceava a malebnú Bukovinu

Bukovina
18.04.2021

Letecké spoločnosti sa už pripravujú na reštart cestovného ruchu a turistov lákajú aj otváraním nových liniek. Ryanair už oznámil tri nové spojenia, ktoré budú lietať z Viedne. Medzi nimi sa nachádza aj rumunské mesto Suceava, ktoré je známe najmä vďaka nádhernej prírode. viac »

Patrí k najkrajším, no aj tak mu hrozí zánik: Umierajúce talianske mestečko prosí o záchranu

Civita di Bagnoregio
13.04.2021

Civita di Bagnoregio leží v strednom Taliansku asi 120 kilometrov severne od Ríma a s okolitým svetom ho spája jediný most pre peších. A to je príliš málo. Oblasť pomaly vymiera a záchrannú ruku mu môže podať iba turizmus. Aj s tým to však v súčasnosti vyzerá všelijako... viac »

Aragónsko patrí k najkrajším regiónom Španielska: Týchto 7 miest vás presvedčí

Aragónsko patrí k najkrajším
11.04.2021

Medzi Barcelonou a Madridom sa nachádza ďalší nádherný región Španielska. Aragónsko dostalo svoje pomenovanie podľa bývalého grófstva, ktoré sa tam rozprestieralo v 9. storočí. Známe je vďaka nádherným mestám ako Zaragoza a taktiež krásnym prírodným oblastiam ako Pyreneje, ktoré sa rozprestierajú na hraniciach s Francúzskom. viac »

Holandsko nie sú len mlyny: Týchto 7 menej známych atrakcií vás absolútne očarí

Marken
23.03.2021

O najväčšej atrakcii Holandska niet žiadnych pochýb. Je ňou nepochybne Amsterdam, ktorý vás pritiahne svojou neopakovateľnou atmosférou. No keď si naplánujete dlhšiu dovolenku v tejto krajine, podarí sa vám odhaliť aj iné skryté poklady. My vám umožníme spoznať sedem z nich, kvôli ktorým dáte Holandsko na jednu z predných priečok vašich dovolenkových plánov. viac »

Oddychové sídlo zla: 20 zaujímavostí o Hitlerovom Orlom hniezde

Orlie hniezdo, Nemecko
15.02.2021

Berchtesgaden pokladajú za jednu z najkrajších oblastí v Nemecku. Niet sa preto čomu čudovať, že sa do týchto končín zamiloval aj Adolf Hitler. Jedno z jeho sídiel preto vybudovali na kopci s tou najkrajšou vyhliadkou na Königsee, odkiaľ mohol podnikať aj túry do okolia. viac »

Dokonalá romantika: Obľúbené Plitvické jazerá pokryl sneh a ľad

Dokonalá romantika: Obľúbené Plitvické
27.01.2021

Okrem mora sú najväčším tromfom chorvátskeho turizmu Plitvické jazerá v horskom pásme Mala Kapela. Ich sústavu tvorí 16 rôzne veľkých kaskádovitých jazier a medzi nimi väčšie či menšie vodopády. Ich návštevu si obvykle spájame s letným obdobím, rovnako čarovné sú však aj v ostatných častiach roka. viac »

Najlepšie výlety z Ríma: Spojte návštevu talianskej metropoly s ďalšími skvelými zážitkami

Civita di Bagnoregio
20.01.2021

Na dovolenke v Taliansku sa nikdy neviažte iba k jednému mestu, ktoré by ste chceli navštíviť. V každej lokalite sa nachádza množstvo nádherných zaujímavostí, ktoré by ste mali istotne vidieť na vlastné oči. Z Ríma môžete zájsť na výlety po blízkych pútavých pamiatkach, ale pomocou vlakových tour sa môžete vybrať aj do vzdialenejších miest v tejto krajine. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 15. máj. 2021. Meniny má Žofia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa