Európske atrakcie

Dovolenka na Cypre: 7 najzaujímavejších fakultatívnych výletov

20.08.2019 |

Cyprus spája to najlepšie z tureckej a gréckej kultúry. Domáci obyvatelia sú pohostinní, majú vynikajúcu gastronómiu, ich pláže patria k najčistejším a ešte k tomu sú na ostrove viaceré zaujímavé pamiatky. Dovolenka v týchto končinách je vysnívanou métou mnohých cestovateľov. Preto ani na chvíľku neváhajte, zabookujte si pobyt a pozrite sa aj na zaujímavú ponuku fakultatívnych zájazdov.

Viac článkov

Na návšteve Južného Cypru: Toto sú tie najzaujímavejšie miesta rozdeleného ostrova

Južný Cyprus
21.06.2019

Križovatka kultúr, dejín a miesto, kde si každý príde na svoje. Aj tak by sme mohli opísať Cyprus, kde sa vystriedali Rimania, Gréci, Briti ale aj Turci a iní. Okrem krásneho mora a pláží ponúka aj niekoľko nádherných pamiatok, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. My sme pre vás vybrali tie, ktoré sa nachádzajú na Južnom Cypre a ktoré by ste v prípade vašej dovolenky rozhodne nemali minúť. viac »

Zaujímavý okruh po nemeckých pamiatkach: 8 unikátov neďaleko od seba

Saarbrücken
20.06.2019

Mestá Trier, Saarbrücken a Rüdesheim am Rhein ponúkajú zaujímavý okruh po nemeckých pamiatkach, z ktorých viaceré sú zahrnuté aj medzi UNESCO unikátnosťami. Tie sa navyše nachádzajú v tesnej blízkosti hraníc s Luxemburskom a Francúzskom, takže si môžete naplánovať aj dovolenku s nahliadnutím do týchto končín. Najlepšie spojenie máte letecky z Viedne do Frankfurtu nad Mohanom, odkiaľ sa dostanete pohodlne vlakom do vybraných miest. viac »

Skutočne neobvyklá gastroponuka: V rímskej väznici s mafiánmi a teroristami otvorili reštauráciu

Skutočne neobvyklá gastroponuka: V
09.06.2019

Súčasťou prísne stráženej väznice Rebibbia v talianskej metropole Rím je najnovšie reštaurácia, v ktorej väzni pracujú ako kuchári a čašníci. Zariadenie nazvané "Hostinec vtákov v klietke" ponúka miesto pre 80 hostí, predbežne však bude otvorené len počas piatkov v júni a júli, uviedla agentúra APA s odvolaním sa na štvrtkové vydanie denníka La Repubblica. viac »

Sardínia je viac než len krásne pláže: 10 miest, ktoré nás zaujali najviac

Tharros na Sardínii
05.06.2019

Sardínia je nádherný ostrov, ktorého pláže patria v lete k tým najvyhľadávanejším. Za návštevu však stojí počas celého roka, najmä keď naň z Bratislavy lietajú nízkonákladové aerolinky. Týchto 10 miest by ste rozhodne nemali vynechať. viac »

Najlepšie plážové destinácie v Portugalsku - každá z nich je skvostom

,Portugalsko
20.05.2019

Časť portugalského pobrežia tvoria vysoké útesy, ale nájdete tam tiež množstvo krásnych pláží, kde sa rozprestierajú obľúbené rezorty. Dovolenku v tejto krajine nemusíte stráviť len na stále obľúbenej Madeire. Celá krajina ponúka množstvo zaujímavých možností, kde si poleňošíte pod slnečníkom na teplom piesku, ale zároveň si obzriete zaujímavosti v okolí. viac »

Ostrov Ischia – top destinácia pre milovníkov mora, dobrého jedla a turistiky

Castello Aragonese
19.05.2019

Taliansko je snom dovolenkárov. Táto krajina ponúka všetko od horských oblastí s lyžovačkou, cez zaujímavú kultúru, až po dovolenku pri mori a na ostrovoch. Ischia je určená najmä pre tých turistov, ktorí obľubujú aj aktívny oddych. Maškrtenie na dobrých jedlách kompenzujú spoznávaním zaujímavého regiónu bohatého na krásne prírodné oblasti. viac »

Nórsko, to je hlavne príroda: Týchto 7 miest vás absolútne dostane

Lofoty
12.05.2019

Ani historicky cenné mestá či zaujímavé dejiny nedokážu prilákať do Nórska toľko turistov ako jeho krásna príroda. Rozmanitý terén s bohatým zastúpením rôznych atrakcií je tromfom tejto krajiny. Vie zaujať svojou divokosťou, ale aj nežnou stránkou, preto je ako stvorená pre každého, kto miluje aktívne dovolenky alebo výlety. viac »

Holandsko je vskutku nádherné: Toto sú jeho skryté poklady

Holandsko je vskutku nádherné:
19.04.2019

Plán dovolenky alebo výletu v zahraničí väčšinou robíme podľa najväčších atrakcií v tejto destinácii. Niekedy sa však zameriavame na komerčne úspešné zaujímavosti a popritom prehliadame tie najväčšie krásy danej krajiny. Dobrým príkladom je Holandsko, ktoré ukrýva množstvo podceňovaných a neodhalených pokladov. viac »

Dovolenka v Anglicku a Škótsku inak: Navštívte obľúbené filmové miesta

Chatsworth House, Derbyshire
10.04.2019

Anglicko a Škótsko sa môžu pochváliť nádhernou prírodou a historickými stavbami, ktoré sú jasnou voľbou členov filmových štábov. Váš výlet v týchto končinách si môžete naplánovať tak, aby ste sa postupne prešli po viacerých lokalitách, kde sa nakrúcali vaše obľúbené filmy. Na svoje si prídu všetci, či už preferujete seriály, fantasy, životopisy alebo romantiku. viac »

Chorvátsko v skratke: Najkrajšie mestá, pláže a ostrovy na jednom mieste

Chorvátsko v skratke: Najkrajšie
02.04.2019

Chorvátsko patrí k najobľúbenejším destináciám Slovákov už od čias socializmu. Krajina je nám skutočne blízka, najmä v súvislosti s podobnou kultúrou, cesta trvá pomerne krátko, po slovensky sa tam dohovoríte a krásnych miest je tam skutočne mnoho. Čo viac si môže želať turista? viac »


Streda, 21. august. 2019. Meniny má Jana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa