Európske atrakcie

Malé škótske mestečká - tie najkrajšie zákutia krajiny

01.12.2019 |

Edinburgh, Glasgow alebo Aberdeen síce patria medzi hlavné atrakcie krajiny, ale v Škótsku im konkurujú aj nenápadnejšie, ale oveľa krajšie malé mestečká. Tie často ležia v okolí Škótskej vysočiny alebo na ostrovoch, takže ich čaro podčiarkuje ešte aj úžasná príroda tejto lokality.

Viac článkov

Balkán, ako ho nepoznáte: Po stopách antiky v strednom Albánsku

Apollonia
09.07.2019

Za existenciu mesta Durres (Drač) môžeme vďačiť Grékom, ktorých príchod do tejto oblasti bol súčasťou tzv. veľkej kolonizácie spôsobenej preľudnenosťou a nedostatkom pôdy. Jej počiatky spadajú do roku 628 – 627 pred Kristom, keď založili obec Epidamnos a o 39 rokov neskôr v roku 588 pred Kristom Apolloniu. Jej pozostatky dodnes zdobia Albánsko a my sme sa vydali za ich spoznaním. viac »

Skryté poklady španielskeho turizmu: 7 nádherných miest, o ktorých ste ešte nepočuli

Skryté poklady španielskeho turizmu:
02.07.2019

Španielsko patrí medzi najnavštevovanejšie dovolenkové krajiny. Kvôli tomu ho mnoho cestovateľov pozná takmer ako svoju dlaň. Napriek tomu vás však aj po toľkých návštevách stále dokáže prekvapiť. Vďaka svojej rozmanitosti ukrýva poklady, ktoré nepozná až toľko turistov. viac »

UNESCO v Turecku: 5 najkrajších pamiatok, aké nenájdete nikde inde

Turecko
25.06.2019

Krajina mešít, chutného jedla, nádherných pláží, luxusných hotelov, pohostinných ľudí a veľkého množstva historických a kultúrnych pamiatok. Hovorí sa, že Turecko si každý turista na prvýkrát buď zamiluje, alebo ho znenávidí a nikdy sa tam viac nevráti. Po predstavení najkrajších UNESCO pamiatok budete určite patriť do prvej skupiny. viac »

Na návšteve Južného Cypru: Toto sú tie najzaujímavejšie miesta rozdeleného ostrova

Južný Cyprus
21.06.2019

Križovatka kultúr, dejín a miesto, kde si každý príde na svoje. Aj tak by sme mohli opísať Cyprus, kde sa vystriedali Rimania, Gréci, Briti ale aj Turci a iní. Okrem krásneho mora a pláží ponúka aj niekoľko nádherných pamiatok, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. My sme pre vás vybrali tie, ktoré sa nachádzajú na Južnom Cypre a ktoré by ste v prípade vašej dovolenky rozhodne nemali minúť. viac »

Zaujímavý okruh po nemeckých pamiatkach: 8 unikátov neďaleko od seba

Saarbrücken
20.06.2019

Mestá Trier, Saarbrücken a Rüdesheim am Rhein ponúkajú zaujímavý okruh po nemeckých pamiatkach, z ktorých viaceré sú zahrnuté aj medzi UNESCO unikátnosťami. Tie sa navyše nachádzajú v tesnej blízkosti hraníc s Luxemburskom a Francúzskom, takže si môžete naplánovať aj dovolenku s nahliadnutím do týchto končín. Najlepšie spojenie máte letecky z Viedne do Frankfurtu nad Mohanom, odkiaľ sa dostanete pohodlne vlakom do vybraných miest. viac »

Skutočne neobvyklá gastroponuka: V rímskej väznici s mafiánmi a teroristami otvorili reštauráciu

Skutočne neobvyklá gastroponuka: V
09.06.2019

Súčasťou prísne stráženej väznice Rebibbia v talianskej metropole Rím je najnovšie reštaurácia, v ktorej väzni pracujú ako kuchári a čašníci. Zariadenie nazvané "Hostinec vtákov v klietke" ponúka miesto pre 80 hostí, predbežne však bude otvorené len počas piatkov v júni a júli, uviedla agentúra APA s odvolaním sa na štvrtkové vydanie denníka La Repubblica. viac »

Sardínia je viac než len krásne pláže: 10 miest, ktoré nás zaujali najviac

Tharros na Sardínii
05.06.2019

Sardínia je nádherný ostrov, ktorého pláže patria v lete k tým najvyhľadávanejším. Za návštevu však stojí počas celého roka, najmä keď naň z Bratislavy lietajú nízkonákladové aerolinky. Týchto 10 miest by ste rozhodne nemali vynechať. viac »

Najlepšie plážové destinácie v Portugalsku - každá z nich je skvostom

,Portugalsko
20.05.2019

Časť portugalského pobrežia tvoria vysoké útesy, ale nájdete tam tiež množstvo krásnych pláží, kde sa rozprestierajú obľúbené rezorty. Dovolenku v tejto krajine nemusíte stráviť len na stále obľúbenej Madeire. Celá krajina ponúka množstvo zaujímavých možností, kde si poleňošíte pod slnečníkom na teplom piesku, ale zároveň si obzriete zaujímavosti v okolí. viac »

Ostrov Ischia – top destinácia pre milovníkov mora, dobrého jedla a turistiky

Castello Aragonese
19.05.2019

Taliansko je snom dovolenkárov. Táto krajina ponúka všetko od horských oblastí s lyžovačkou, cez zaujímavú kultúru, až po dovolenku pri mori a na ostrovoch. Ischia je určená najmä pre tých turistov, ktorí obľubujú aj aktívny oddych. Maškrtenie na dobrých jedlách kompenzujú spoznávaním zaujímavého regiónu bohatého na krásne prírodné oblasti. viac »

Nórsko, to je hlavne príroda: Týchto 7 miest vás absolútne dostane

Lofoty
12.05.2019

Ani historicky cenné mestá či zaujímavé dejiny nedokážu prilákať do Nórska toľko turistov ako jeho krásna príroda. Rozmanitý terén s bohatým zastúpením rôznych atrakcií je tromfom tejto krajiny. Vie zaujať svojou divokosťou, ale aj nežnou stránkou, preto je ako stvorená pre každého, kto miluje aktívne dovolenky alebo výlety. viac »


Piatok, 6. december. 2019. Meniny má Mikuláš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa