Európske atrakcie

Dovolenka na Cypre: 7 najzaujímavejších fakultatívnych výletov

20.08.2019 |

Cyprus spája to najlepšie z tureckej a gréckej kultúry. Domáci obyvatelia sú pohostinní, majú vynikajúcu gastronómiu, ich pláže patria k najčistejším a ešte k tomu sú na ostrove viaceré zaujímavé pamiatky. Dovolenka v týchto končinách je vysnívanou métou mnohých cestovateľov. Preto ani na chvíľku neváhajte, zabookujte si pobyt a pozrite sa aj na zaujímavú ponuku fakultatívnych zájazdov.

Viac článkov

Slávna zátoka pri Dubrovníku: Raj juhoslovanských papalášov by ste dnes nespoznali

Rezort Kupari neďaleko Dubrovníka
21.03.2019

Dubrovník býva právom zaraďovaný k najkrajším miestam na svete. Len kúsok od neho však nájdete „mestečko duchov“, na ktoré Chorváti rozhodne pyšní nie sú. Kedysi luxusný dovolenkový rezort totiž straší aj počas dňa. viac »

Luxembursko – malá krajina s veľkým bohatstvom

Luxemburg, Luxembursko
07.03.2019

Počtom obyvateľov patrí Luxembursko k najmenším krajinám Európskej únie. Trvalý pobyt tam má len niečo vyše pol milióna ľudí, ale populácia sa čoraz viac rozrastá o turistov, ktorí tam hľadajú nové pracovné príležitosti. Rozlohou neveľká konštitučná monarchia ponúka aj množstvo zaujímavostí na využitie voľného času. Vo Viedni stačí nasadnúť do lietadla a už o necelé dve hodiny ste vo vašej vybranej destinácii. viac »

Tajomná Sagrada Familia: 20 zaujímavých faktov o najslávnejšej stavbe Španielska

Sagrada Familia v Barcelone
05.03.2019

Výstavba Sagrady Familie sa začala v roku 1882. Odvtedy okolo nej stihli vybudovať celé štvrte s novými obydliami, ale tento kostol stále nie je hotový. Z nášho pohľadu sa to niekedy zdá ako nekonečná stavba. No stačí si spomenúť na iné chrámy s podobne bohatou výzdobou a to, koľko rokov potrebovali na definitívne dokončenie. viac »

Tipy na plavbu po západnom Stredomorí

Tipy na plavbu po
02.03.2019

Malebné prístavy, očarujúce pláže, ale i nákupy vo vychýrených butikoch a významné pamiatky, to všetko prináša dovolenka na výletnej lodi. Prinášame vám tipy, ako si takú plavbu vychutnať so všetkým, čo k nej patrí. Napríklad už tento rok. viac »

Wales - ospevovaný kraj krásnej prírody a magickej histórie

Llanrwst, Wales
22.02.2019

Keby ste sa cestovateľov opýtali na najkrajšiu časť Anglicka, viacerí by označili Wales. Jeho pobrežie s osamelými domčekmi a dobre známymi útesmi, krásna príroda a množstvo cenných pamiatok ho vyniesli medzi najnavštevovanejšie miesta tohto ostrova. Nech si naplánujete cestu ktorýmkoľvek smerom, vždy nájdete niečo výnimočné. viac »

Kyjev má novú atrakciu: Stanica metra dostala originálnu podobu

Stanica metra Osokorky, Kyjev,
06.02.2019

Moskovské metro je po celom svete preslávené svojimi nádherne ozdobenými stanicami. To kyjevské bolo dlhodobo v jeho tieni, vďaka umelcom z celého sveta sa však nedávno situácia zmenila. Jednu z kyjevských staníc zmenili na nádhernú modernú galériu. viac »

Najstarší zábavný park na svete - viac než len horské dráhy

Dyrehavsbakken – najstarší zábavný
05.02.2019

Moderné zábavné parky vás oberú o slová najnovšími atrakciami, ktoré vás vezmú na adrenalínovú cestu do fantázie, ale ani jeden z nich vám neponúkne to, čo starší konkurenti. Neopakovateľnú atmosféru prvých pôvodných kolotočov a zábavných atrakcií však už nájdete len na pár miestach v Európe. Dánsky Dyrehavsbakken je najstarším stále funkčným zábavným parkom na svete a verte tomu, že vás aj po toľkých rokoch má stále čím prekvapiť. viac »

5 prírodných divov bývalého Východného bloku, ktoré musíte vidieť

5 prírodných divov bývalého
31.01.2019

Prímorské destinácie, exotika, ale aj zaujímavé miesta na rodnom Slovensku – to láka našincov pri cestovaní najviac. Krajiny strednej a východnej Európy stále ťahajú za trochu kratší koniec. Snáď aj preto, že sa o mnohých z jej krás ani veľmi nevie. My sme vybrali päť z nich, ktoré priam volajú po vašej návšteve. viac »

Luxus, za ktorý si priplatíte: 8 z 10 najkrajších kaviarní sveta je v Európe

Caffè Florian, Benátky, Taliansko
29.01.2019

Lahodná kávička, skvelý výhľad a zaslúžený oddych – aj to patrí k pôžitkom, ktoré na cestovaní tak milujeme. Kaviarní nájdeme v centrách miest neúrekom, týchto osem je však samostatnou atrakciou, ktorú by nemal žiaden turista len tak obísť. viac »

Najlepšie interaktívne múzeum: V Berlíne sa z vás stanú špióni

Nemecké múzeum špiónov
25.01.2019

Pokiaľ ste už unavení z ponúk múzeí a počas dovoleniek sa im radšej vyhýbate, dajte tomu ešte jednu šancu. Nemecké múzeum špiónov je tým najlepším, čo môžete z týchto atrakcií navštíviť. Počas interaktívnej prehliadky sa prevtelíte do úlohy tajných agentov a vyskúšate si, že ich práca je v skutočnosti ešte ťažšia, ako vyzerá. viac »


Streda, 21. august. 2019. Meniny má Jana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa