Európske atrakcie

Dosiaľ neobjavený poklad pri Jadrane: Slovinská časť Istrie vás príjemne prekvapí

13.08.2019 |

Istria patrí k obľúbeným destináciám Slovákov. Tí ju preferujú nielen kvôli jej polohe, keďže je z hľadiska cestovania najbližšie, ale najmä vďaka zmesi kultúr, ktoré na nej zanechali nezameniteľnú pečať. Obvykle sa vyberáme na chorvátsku časť do okolia známej Puly, ale tento rok môžete urobiť zmenu a navštíviť slovinskú Istriu, ktorá je nemenej krásna a prekvapí vás množstvom outdorových aktivít.

Viac článkov

Provensálsko – levanduľový raj na juhu Francúzska

Provensálsko, Francúzsko
27.10.2018

Provensálsko je pre svoje nekonečné levanduľové polia a bohaté kultúrne dedičstvo pokladané za jednu z najkrajších oblastí Európy. Región má skutočne jedinečný ráz a príjemnú atmosféru a turisti, ktorí ho navštívia, sa ho jednoducho nevedia nabažiť a chcú sa tam vracať stále. viac »

Hrad Balmoral – škótsky domov anglickej kráľovskej rodiny

Balmoral, Spojené kráľovstvo Veľkej
16.10.2018

Škótsko patrí medzi krajiny, ktoré sa môžu pochváliť veľkým množstvom krásnych zachovalých hradov. Jeden z nich však nad ostatnými konkurentmi vyniká. Balmoral je totiž ešte stále oficiálnym sídlom anglickej kráľovskej rodiny, ktorá tam trávi veľkú časť svojich krátkych dovoleniek. No v určitom období môžu tieto priestory navštíviť aj bežní smrteľníci. viac »

5 netradičných miest v Španielsku, ktoré musíte navštíviť

Blogerka Andreita Miklas v
14.10.2018

Španielsko láka dovolenkárov nielen najkrajšími plážami Pyrenejského polostrova, ale aj viacerými netradičnými miestami. Prijmite pozvanie navštíviť budhistický kláštor, katedrálovú pláž v Galícii alebo najdlhšiu mestskú lanovú dráhu v Európe. Virtuálnu sprievodkyňu vám spraví blogerka Andreita Miklas, ktorá žije a objavuje nevšedné miesta v Španielsku. viac »

10 tipov na aktívnu dovolenku: Spoznajte najkrajšie turistické trasy Anglicka

Peak District, Anglicko
06.10.2018

Výhodou Anglicka je, že stačí zájsť len kúsok za predmestia každého väčšieho mesta a už sa nachádzate v obklopení krásnej prírody. Táto krajina vám ponúka množstvo krásnych prechádzkových trás v historických uličkách, ale aj na vidieku. Pribaľte si do batožiny dobré topánky a pustite sa do jej spoznávania takýmto spôsobom. viac »

Unikát známy z Tour de France: Kaplnka tam, kde ju nikto nečaká

Unikát známy z Tour
21.09.2018

Francúzske mesto Le Puy En Velay sa nachádza 134 kilometrov od Lyonu. Turisti ho vyhľadávajú kvôli jeho charakteristickým vysokým sopečným komínom, na ktorých vybudovali netradičné stavby. Najviac pozornosti púta svätostánok St. Michel d`Aiguilhe, ktorého výstavba si vyžadovala mnoho úsilia a odvahy. viac »

Najkrajšie švédske ostrovy: Divoká príroda aj vidiecka romantika

Ostrov v Švédsku
14.09.2018

Vašu dovolenku nemusíte plánovať len na exotických ostrovoch s krásnymi plážami. Keď zájdete na sever Európy, objavíte tam niekoľko podobných oblastí, ktoré lákajú na vidiecku a pokojnú atmosféru. Švédsko hrá v tomto smere prím a ich ostrovné lokality začínajú okrem domácich objavovať aj turisti. viac »

Talentovaný Slovák a jeho nádherné video: Takto ste Smaragdový ostrov ešte nevideli

Cliffs of Mohers, Írsko
11.09.2018

Írsko – krajina plná pubov, piva, trojlístkov a zelenej farby učarovala už množstvu ľudí. Jedným z nich je aj slovenský filmár Richard Raymann, ktorý Smaragdový ostrov navštívil pred pár mesiacmi. Zábery, ktoré tam nakrútil pomocou dronu a zostrihal do krátkeho videa, očaria aj vás. viac »

Zlatibor – najkrajší región v Srbsku

Zlatibor – najkrajší región
07.09.2018

Letenky do Srbska patria v akciách k tým najlacnejším. Keď ste už preskúmali Niš a jeho okolie, nabudúce ho berte len ako prestupnú stanicu. Štyri hodiny odtiaľ sa nachádza región Zlatibor, ktorý je najkrajším v tejto krajine. Nájdete tam mnoho prírodných, ale aj historických zaujímavostí. viac »

Drsná krása jazier a údolí: 7 TOP miest Škótskej vysočiny

Quiraing , Škótska vysočina
31.08.2018

Škótska vysočina patrí medzi najkrajšie miesta v Európe. I kvôli tomu si ju vybralo mnoho filmových štábov, ktoré tam nakrúcali rôzne filmy a seriály ako napríklad Hry o tróny alebo Statočné srdce. Týchto sedem miest vám ponúkne zaujímavé zastávky počas vášho výletu v týchto končinách. viac »

Sicília – nádherný ostrov slnka

Taormína, Sicília, Taliansko
30.08.2018

Sicília je pokladaná za jeden z najkrajších ostrovov Stredomoria. Ak chcete na vlastné oči vidieť činné sopky, antické pamiatky, neopakovateľné pláže a azúrové more, práve tento ostrov je výbornou voľbou. Turisti doslova milujú aj jeho neopakovateľnú stredomorskú klímu. Nádherné slnečné počasie takmer celoročne pôsobí ako balzam na dušu. Nie nadarmo je Sicília prezývaná aj ostrovom slnka, jeho západy a východy sú tu úchvatné doslova ako umelecké diela. viac »


Pondelok, 19. august. 2019. Meniny má Lýdia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa