Európske atrakcie

Obľúbená destinácia dokáže stále prekvapiť: Chorvátsko a jeho netradičné zážitky

21.10.2019 |

Chorvátsko navštívia ročne tisícky Slovákov, pričom väčšina z nich si ho spája s dovolenkou pri mori. Táto malebná krajina však okrem krásnych pláží a prírody ponúka aj mnohé menej tradičné aktivity, ktoré si vás určite získajú. Mnohé z nich sú časovo nenáročné, preto si ich návštevu môžete naplánovať aj v rámci vašej cesty a urobiť si tak zastávku, na ktorú len tak nezabudnete.

Viac článkov

Najlepšie interaktívne múzeum: V Berlíne sa z vás stanú špióni

Nemecké múzeum špiónov
25.01.2019

Pokiaľ ste už unavení z ponúk múzeí a počas dovoleniek sa im radšej vyhýbate, dajte tomu ešte jednu šancu. Nemecké múzeum špiónov je tým najlepším, čo môžete z týchto atrakcií navštíviť. Počas interaktívnej prehliadky sa prevtelíte do úlohy tajných agentov a vyskúšate si, že ich práca je v skutočnosti ešte ťažšia, ako vyzerá. viac »

Kúsok Slovenska na ďalekom Islande: Ozdobou mesta Reyðarfjörður je kostol z Podpoľania

Drevený kostolík v Reydarfjördure,
24.01.2019

Island sa môže pochváliť rozmanitým prírodným bohatstvom, drevo je však vzácne a na stavbu budov sa nepoužíva. O to väčšou vzácnosťou je na tomto kamenistom ostrove kostol v Reyðarfjörðure, ktorý sem pre potešenie domácich aj turistov cestoval až z ďalekého Slovenska. viac »

Denné výlety z Paríža – najlepšia možnosť preskúmať sever Francúzska

Zámok Chambord, Francúzsko
20.01.2019

Nie každý cestovateľ je natoľko odvážny, aby na vlastnú päsť spoznal celú krajinu. Keď vás navyše od domácich delí jazyková bariéra, obavy sú ešte väčšie. Jednoduchým riešením problému sú ale denné poznávacie výlety, ktoré sa organizujú z väčších, ale aj menších miest. Aj z Paríža sa môžete pozrieť na mnoho krásnych miest, ktoré vám ukážu tunajší tour operátori. viac »

Rýchly autotrip naprieč Balkánom: Tri dni v Macedónsku a Srbsku

Ochrid, Macedónsko
05.01.2019

Krajiny Balkánskeho polostrova sa čím ďalej tým viac tešia novým turistom, avšak ešte stále nie sú natoľko populárne ako zvyšok Európy. Mladí Slováci sa v rámci 9-dňového balkánskeho autotripu rozhodli preskúmať päť štátov temperamentného Balkánu, vrátane Bosny a Hercegoviny, Čiernej Hory a Albánska. Ku koncu zavítali aj do Macedónska a celý výlet zavŕšili zastávkou v Srbsku. Čo za tie posledné 3 dni pred návratom na Slovensko stihli, to sa dočítate v nasledujúcom článku. viac »

Rýchly autotrip naprieč Balkánom: Krajina tretia - Albánsko

Permet, Albánsko
29.12.2018

Túto jeseň sa skupina štyroch mladých Slovákov vydala na 9-dňový autotrip naprieč Balkánom. V každej krajine strávili približne deň až dva, a tak sa im podarilo navštíviť až päť krajín temperamentného Balkánu. Tu je tretia v poradí - Albánsko. viac »

Rýchly autotrip naprieč Balkánom: Krajina druhá - Čierna Hora

Čierna Hora
22.12.2018

Túto jeseň sa skupina štyroch mladých Slovákov vydala na 9-dňový autotrip naprieč Balkánom. V každej krajine strávili približne deň až dva, a tak sa im podarilo navštíviť až päť krajín temperamentného Balkánu. Minulý týždeň sme vám priniesli málo poznané tipy na návštevu Bosny a Hercegoviny a dnes je na rade atraktívna Čierna Hora. viac »

Darujte si zážitky: Dovolenka v portugalskom Algarve poteší každého cestovateľa

Algarve – najzaujímavejšie miesta
17.12.2018

Zatiaľ čo západné pobrežie Portugalska vyhľadávajú ľudia kvôli zaujímavým pamiatkam, na juhu to vyhrávajú pekné pláže a dovolenkové rezorty. Algarve patrí medzi najpopulárnejšie oblasti tejto krajiny. Do Faro sa dostanete priamou leteckou linkou z Viedne a potom sa už môžete pustiť do spoznávania tohto regiónu. viac »

Rýchly autotrip naprieč Balkánom: Krajina prvá - Bosna a Hercegovina

Mlinčići, Bosna a Hercegovina
15.12.2018

Túto jeseň sa skupina štyroch mladých Slovákov vydala na 9-dňový autotrip naprieč Balkánom. V každej krajine strávili približne deň až dva, a tak sa im podarilo navštíviť až päť krajín temperamentného Balkánu. Tu je prvá v poradí – Bosna a Hercegovina. viac »

Černobyľ sa stáva centrom turizmu: Desivé FOTO z miesta obrovskej tragédie

Nová oceľová kupola v
30.11.2018

Akoby ho už sám názov predurčoval k trpkému osudu. 26. apríla 1986 sa v atómovej elektrárni v Černobyle stala najhoršia havária v histórii jadrovej energetiky. V priebehu testu nového bezpečnostného systému došlo k prehriatiu a následnej explózii reaktora a do vzduchu sa uvoľnil rádioaktívny mrak. Nešťastnú udalosť pripomína na Ukrajine aj po 32 rokoch od tragédie mnoho miest. A tie lákajú čoraz viac turistov. viac »

Interlaken – švajčiarska príroda v tom najlepšom podaní

Interlaken, Švajčiarsko
16.11.2018

Švajčiarsky turizmus ťaží hlavne z nádhernej prírody, ktorá je pre túto krajinu pýchou. Oblasť Berner Oberland je súčasťou kantónu Bern. Nájdete tam všetko, čo očakávate od dovolenky v týchto končinách. Jazero, hory, nádhernú prírodu, ale aj kúsok histórie. Centrom tejto časti je mesto Interlaken, z ktorého môžete podnikať výlety do okolia. viac »


Nedeľa, 17. november. 2019. Meniny má Klaudia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa