Európske atrakcie

Zabudnite na pláže: Toto je skutočných 7 prírodných divov Grécka

02.07.2020 |

Grécko má nepochybne pútavú históriu, ale počas vašej dovolenky by ste sa nemali zameriavať iba na ňu. Snažte sa naplánovať aj návštevu prírodných zaujímavostí. Nádherné pláže, pohoria s úžasnými výhľadmi, chránené prírodné parky, ale aj krásne vodopády zvyknú domáci označovať za zázraky ich malebnej krajiny.

Viac článkov

Ostrov Ischia – top destinácia pre milovníkov mora, dobrého jedla a turistiky

Castello Aragonese
19.05.2019

Taliansko je snom dovolenkárov. Táto krajina ponúka všetko od horských oblastí s lyžovačkou, cez zaujímavú kultúru, až po dovolenku pri mori a na ostrovoch. Ischia je určená najmä pre tých turistov, ktorí obľubujú aj aktívny oddych. Maškrtenie na dobrých jedlách kompenzujú spoznávaním zaujímavého regiónu bohatého na krásne prírodné oblasti. viac »

Nórsko, to je hlavne príroda: Týchto 7 miest vás absolútne dostane

Lofoty
12.05.2019

Ani historicky cenné mestá či zaujímavé dejiny nedokážu prilákať do Nórska toľko turistov ako jeho krásna príroda. Rozmanitý terén s bohatým zastúpením rôznych atrakcií je tromfom tejto krajiny. Vie zaujať svojou divokosťou, ale aj nežnou stránkou, preto je ako stvorená pre každého, kto miluje aktívne dovolenky alebo výlety. viac »

Holandsko je vskutku nádherné: Toto sú jeho skryté poklady

Holandsko je vskutku nádherné:
19.04.2019

Plán dovolenky alebo výletu v zahraničí väčšinou robíme podľa najväčších atrakcií v tejto destinácii. Niekedy sa však zameriavame na komerčne úspešné zaujímavosti a popritom prehliadame tie najväčšie krásy danej krajiny. Dobrým príkladom je Holandsko, ktoré ukrýva množstvo podceňovaných a neodhalených pokladov. viac »

Dovolenka v Anglicku a Škótsku inak: Navštívte obľúbené filmové miesta

Chatsworth House, Derbyshire
10.04.2019

Anglicko a Škótsko sa môžu pochváliť nádhernou prírodou a historickými stavbami, ktoré sú jasnou voľbou členov filmových štábov. Váš výlet v týchto končinách si môžete naplánovať tak, aby ste sa postupne prešli po viacerých lokalitách, kde sa nakrúcali vaše obľúbené filmy. Na svoje si prídu všetci, či už preferujete seriály, fantasy, životopisy alebo romantiku. viac »

Chorvátsko v skratke: Najkrajšie mestá, pláže a ostrovy na jednom mieste

Chorvátsko v skratke: Najkrajšie
02.04.2019

Chorvátsko patrí k najobľúbenejším destináciám Slovákov už od čias socializmu. Krajina je nám skutočne blízka, najmä v súvislosti s podobnou kultúrou, cesta trvá pomerne krátko, po slovensky sa tam dohovoríte a krásnych miest je tam skutočne mnoho. Čo viac si môže želať turista? viac »

Slávna zátoka pri Dubrovníku: Raj juhoslovanských papalášov by ste dnes nespoznali

Rezort Kupari neďaleko Dubrovníka
21.03.2019

Dubrovník býva právom zaraďovaný k najkrajším miestam na svete. Len kúsok od neho však nájdete „mestečko duchov“, na ktoré Chorváti rozhodne pyšní nie sú. Kedysi luxusný dovolenkový rezort totiž straší aj počas dňa. viac »

Luxembursko – malá krajina s veľkým bohatstvom

Luxemburg, Luxembursko
07.03.2019

Počtom obyvateľov patrí Luxembursko k najmenším krajinám Európskej únie. Trvalý pobyt tam má len niečo vyše pol milióna ľudí, ale populácia sa čoraz viac rozrastá o turistov, ktorí tam hľadajú nové pracovné príležitosti. Rozlohou neveľká konštitučná monarchia ponúka aj množstvo zaujímavostí na využitie voľného času. Vo Viedni stačí nasadnúť do lietadla a už o necelé dve hodiny ste vo vašej vybranej destinácii. viac »

Tajomná Sagrada Familia: 20 zaujímavých faktov o najslávnejšej stavbe Španielska

Sagrada Familia v Barcelone
05.03.2019

Výstavba Sagrady Familie sa začala v roku 1882. Odvtedy okolo nej stihli vybudovať celé štvrte s novými obydliami, ale tento kostol stále nie je hotový. Z nášho pohľadu sa to niekedy zdá ako nekonečná stavba. No stačí si spomenúť na iné chrámy s podobne bohatou výzdobou a to, koľko rokov potrebovali na definitívne dokončenie. viac »

Tipy na plavbu po západnom Stredomorí

Tipy na plavbu po
02.03.2019

Malebné prístavy, očarujúce pláže, ale i nákupy vo vychýrených butikoch a významné pamiatky, to všetko prináša dovolenka na výletnej lodi. Prinášame vám tipy, ako si takú plavbu vychutnať so všetkým, čo k nej patrí. Napríklad už tento rok. viac »

Wales - ospevovaný kraj krásnej prírody a magickej histórie

Llanrwst, Wales
22.02.2019

Keby ste sa cestovateľov opýtali na najkrajšiu časť Anglicka, viacerí by označili Wales. Jeho pobrežie s osamelými domčekmi a dobre známymi útesmi, krásna príroda a množstvo cenných pamiatok ho vyniesli medzi najnavštevovanejšie miesta tohto ostrova. Nech si naplánujete cestu ktorýmkoľvek smerom, vždy nájdete niečo výnimočné. viac »


Utorok, 14. júl. 2020. Meniny má Kamil.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa