Európske atrakcie

Najlepšie plážové destinácie v Portugalsku - každá z nich je skvostom

20.05.2019 |

Časť portugalského pobrežia tvoria vysoké útesy, ale nájdete tam tiež množstvo krásnych pláží, kde sa rozprestierajú obľúbené rezorty. Dovolenku v tejto krajine nemusíte stráviť len na stále obľúbenej Madeire. Celá krajina ponúka množstvo zaujímavých možností, kde si poleňošíte pod slnečníkom na teplom piesku, ale zároveň si obzriete zaujímavosti v okolí.

Viac článkov

Menej známe, no o to krajšie: Týchto 7 miest v Španielsku raz musíte navštíviť

7 najpodceňovanejších miest v
01.08.2018

Španieli sú zúfalí z návalu turistov do preferovaných oblastí ako Madrid, Barcelona, Valencia a dovolenkové ostrovy. Preto sa snažia rozdeliť turizmus aj do zvyšku krajiny, aby to nebolo pre nich natoľko zaťažujúce. Zaujímavým tipom je presunúť pozornosť dovolenkárov na nádherné miesta, ktoré sú z hľadiska cestovania často podceňované. viac »

Čierna Hora za tri minúty: Nádherné VIDEO Slovákov predstavuje to najlepšie z perly Balkánu

Čierna Hora
10.07.2018

Čierna Hora zatiaľ nepatrí k najnavštevovanejším destináciám, turistom pritom rozhodne má čo ponúknuť. Nádherné pobrežie, malebné mestečká a majestátne hory – to sú lákadlá, ktorým je naozaj ťažké odolať. Dokazuje to aj najnovšie video z produkcie slovenskej dvojice Hike the World. viac »

Skryté poklady Grécka: 7 lokalít, ktoré čakajú na svoje objavenie

Ostrov Milos, Grécko
04.07.2018

Možno ste už navštívili väčšinu gréckych ostrovov a v ničom nezaostávate ani pri odhaľovaní krás na pevnine, ale napriek tomu mohli vašej pozornosti ujsť niektoré dobre skryté poklady. Práve tie vám dajú ďalšiu zámienku na to, aby ste si do tejto krajiny zašli aj tento rok aspoň na krátku niekoľkodňovú dovolenku. viac »

Turecký Dalaman: Nová destinácia Ryanairu ponúka more, pamiatky aj zábavu

Oludeniz, Turecko
29.06.2018

Letecká spoločnosť Ryanair včera spustila novú leteckú linku do Dalamanu. Výlety do Turecka sú určené najmä pre dovolenkárov, ktorí uprednostňujú týždňové pobyty pri mori. Lety z tohto mesta budú každý štvrtok a aj počas hlavnej sezóny zaplatíte za spiatočnú cestu do 100 eur. viac »

Skvelý darček za vysvedčenie: Navštívte s deťmi Legoland

Legoland
28.06.2018

Zážitok je pre deti väčšinou ešte lepším darčekom ako nejaká hmotná vec. Uvidia nové miesta, skúsia niečo iné a navyše spolu strávite príjemný čas ako rodina. Darujte im tento rok za vysvedčenie niečo špeciálne a vyberte sa v lete na výlet do niektorého z Legolandov. viac »

Eiffelova veža: 22 faktov, ktoré z nej robia svetový unikát

Eiffelova veža, Paríž, Francúzsko
07.06.2018

Eiffelova veža je dominantou Paríža aj celého Francúzska, ale pokojne by sme jej mohli udeliť titul jednej z najvýznamnejších európskych pamiatok. Ročne ju navštívia milióny turistov a na výstup na jej vyhliadkové poschodia často ochotne stoja v rade celé hodiny. Napriek tomu, že ide o jednu z najznámejších atrakcií, tieto fakty ste o nej zrejme netušili. viac »

Najmenšie mesto sveta – ďalší z tromfov Chorvátska

Hum, Chorvátsko
31.05.2018

Hoci by sa mnohým Slovákom mohlo zdať, že ich už Chorvátsko už po toľkých návštevách nedokáže prekvapiť, opak je pravdou. Vedeli ste napríklad, že oficiálne najmenšie mesto na svete môžete navštíviť na polostrove Istria? viac »

Jazero Loch Ness – domov najslávnejšej škótskej príšery

Jazero Loch Ness –
28.05.2018

Škótsko má mnoho krásnych historických pamiatok a úžasných miest, ale turisti si napriek tomu zvolili za svoju hlavnú atrakciu niečo úplne iné. Jazero Loch Ness, preslávené vďaka príšere, ktorá sa tam údajne skrýva. Mnohí dovolenkári k nemu cestujú s nádejou, že práve im sa podarí uloviť nejakú unikátnu fotografiu, ktorá by definitívne potvrdila jej existenciu. viac »

Leto pod širákom: Týchto 7 kempov dá vašej dovolenke úplne nový rozmer

Leto pod širákom: Týchto
10.05.2018

Pravidelní cestovatelia vždy hľadajú možnosti, ako by mohli počas svojho putovania po svete ušetriť. Pokiaľ cestujete v menších skupinách, jednou zo zaujímavých alternatív je využívanie vlastných karavanov alebo stanov, pri ktorých znížite náklady na ubytovanie. Ako bonus k tomu dostanete ešte aj veľkú slobodu, keďže môžete zostať, kdekoľvek sa vám to zapáči a nemusíte sa spoliehať na voľné miesta v hoteloch alebo penziónoch. Keď si k tomu pripočítate skvelé vybavenie najlepších kempov v Európe, nemáte už nad čím váhať. viac »

Normandia - domov pokladov, aké inde nenájdete

Mont Saint-Michel: Miesto, kde
08.05.2018

Turisti vo Francúzsku navštevujú skôr na juh, kde hľadajú príjemný oddych na plážach a teplé počasie. No ani Normandia nie je na zahodenie. Nájdete tam jednu z top francúzskych atrakcií, bohaté zastúpenie historických pamiatok a taktiež pár zaujímavostí, ktoré stoja za preskúmanie tohto nádherného regiónu na severe krajiny. viac »


Pondelok, 20. máj. 2019. Meniny má Bernard.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa