Európske atrakcie

Aj Chorvátsko dokáže prekvapiť: Toto sú jeho skryté poklady

13.08.2020 |

Čím častejšie sa vyberiete na dovolenku do Chorvátska, tým viac vás dokáže prekvapiť. Keď si už myslíte, že vám nedokáže odhaliť ďalšiu krásu, ktorá by stála za jeho opätovnú návštevu, zrazu vytiahne nový tromf, ktorým vás prehovorí na pokračovanie vašej letnej lásky. Možno si tento úspech na svoje konto pripíšu aj tieto skryté poklady.

Viac článkov

Dovolenka v Albánsku: 7 tipov na skvelý fakultatívny výlet

To najlepšie z Albánska
05.08.2019

Albánsko u slovenských dovolenkárov vyhráva vďaka veľmi priaznivým cenám a stále sa zlepšujúcim službám. Krásna neprebádaná krajina je priam stvorená na zaujímavé výlety, ktoré vám zabezpečia množstvo pekných spomienok. viac »

Novým dovolenkovým hitom je Čierna Hora: 7 miest, ktoré vás uchvátia

Novým dovolenkovým hitom je
29.07.2019

Popri Chorvátsku začínajú dovolenkári objavovať aj iné pekné lokality v blízkosti tejto krajiny. Častou voľbou v aktuálnej sezóne je Čierna Hora, ktorá sa môže pochváliť kombináciou pekných pláží s okolitými horami. K tomu máte navyše aj niekoľko zaujímavých atrakcií, ktoré môžete spoznať počas fakultatívnych alebo individuálnych výletov. viac »

Dovolenka v Turecku: Všetko, čo potrebujete vedieť o fakultatívnych výletoch

Side
12.07.2019

Oddych pri mori je síce príjemným dovolenkovým programom, ale po pár dňoch vás začne trochu nudiť. Vtedy máte možnosť vybrať sa na niektorý z organizovaných fakultatívnych zájazdov, ktoré vám ukážu zaujímavosti v danej krajine. V Turecku je takýchto miest neúrekom, tak by bola škoda nevyužiť aspoň niektoré z možností. viac »

Dovolenka v Grécku: Toto sú najzaujímavejšie atrakcie jednotlivých ostrovov

Kefalónia, jaskyňa Melissáni
10.07.2019

Grécke ostrovy nám ukazujú výnimočnosť ich kultúry a to, čo znamenala pri vývoji európskeho kontinentu. Na každom z nich nájdete množstvo úžasných atrakcií, ktoré vám priblížia pútavé dejiny a krásy jednotlivých lokalít. No nehľadajte len tie hlavné zaujímavosti a dajte šancu aj tým, ktoré pozná menej ľudí, preto si uchovali svoje čaro. viac »

Balkán, ako ho nepoznáte: Po stopách antiky v strednom Albánsku

Apollonia
09.07.2019

Za existenciu mesta Durres (Drač) môžeme vďačiť Grékom, ktorých príchod do tejto oblasti bol súčasťou tzv. veľkej kolonizácie spôsobenej preľudnenosťou a nedostatkom pôdy. Jej počiatky spadajú do roku 628 – 627 pred Kristom, keď založili obec Epidamnos a o 39 rokov neskôr v roku 588 pred Kristom Apolloniu. Jej pozostatky dodnes zdobia Albánsko a my sme sa vydali za ich spoznaním. viac »

Skryté poklady španielskeho turizmu: 7 nádherných miest, o ktorých ste ešte nepočuli

Skryté poklady španielskeho turizmu:
02.07.2019

Španielsko patrí medzi najnavštevovanejšie dovolenkové krajiny. Kvôli tomu ho mnoho cestovateľov pozná takmer ako svoju dlaň. Napriek tomu vás však aj po toľkých návštevách stále dokáže prekvapiť. Vďaka svojej rozmanitosti ukrýva poklady, ktoré nepozná až toľko turistov. viac »

UNESCO v Turecku: 5 najkrajších pamiatok, aké nenájdete nikde inde

Turecko
25.06.2019

Krajina mešít, chutného jedla, nádherných pláží, luxusných hotelov, pohostinných ľudí a veľkého množstva historických a kultúrnych pamiatok. Hovorí sa, že Turecko si každý turista na prvýkrát buď zamiluje, alebo ho znenávidí a nikdy sa tam viac nevráti. Po predstavení najkrajších UNESCO pamiatok budete určite patriť do prvej skupiny. viac »

Na návšteve Južného Cypru: Toto sú tie najzaujímavejšie miesta rozdeleného ostrova

Južný Cyprus
21.06.2019

Križovatka kultúr, dejín a miesto, kde si každý príde na svoje. Aj tak by sme mohli opísať Cyprus, kde sa vystriedali Rimania, Gréci, Briti ale aj Turci a iní. Okrem krásneho mora a pláží ponúka aj niekoľko nádherných pamiatok, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. My sme pre vás vybrali tie, ktoré sa nachádzajú na Južnom Cypre a ktoré by ste v prípade vašej dovolenky rozhodne nemali minúť. viac »

Zaujímavý okruh po nemeckých pamiatkach: 8 unikátov neďaleko od seba

Saarbrücken
20.06.2019

Mestá Trier, Saarbrücken a Rüdesheim am Rhein ponúkajú zaujímavý okruh po nemeckých pamiatkach, z ktorých viaceré sú zahrnuté aj medzi UNESCO unikátnosťami. Tie sa navyše nachádzajú v tesnej blízkosti hraníc s Luxemburskom a Francúzskom, takže si môžete naplánovať aj dovolenku s nahliadnutím do týchto končín. Najlepšie spojenie máte letecky z Viedne do Frankfurtu nad Mohanom, odkiaľ sa dostanete pohodlne vlakom do vybraných miest. viac »

Skutočne neobvyklá gastroponuka: V rímskej väznici s mafiánmi a teroristami otvorili reštauráciu

Skutočne neobvyklá gastroponuka: V
09.06.2019

Súčasťou prísne stráženej väznice Rebibbia v talianskej metropole Rím je najnovšie reštaurácia, v ktorej väzni pracujú ako kuchári a čašníci. Zariadenie nazvané "Hostinec vtákov v klietke" ponúka miesto pre 80 hostí, predbežne však bude otvorené len počas piatkov v júni a júli, uviedla agentúra APA s odvolaním sa na štvrtkové vydanie denníka La Repubblica. viac »


Štvrtok, 13. august. 2020. Meniny má Ľubomír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa