Slovensko - tipy na výlet

Zimná turistika na Slovensku: 5 tipov na fantastickú túru (aj cez lockdown)

23.11.2021 |

Ak milujete turistiku, nemusíte sa jej vzdať ani počas zimných mesiacov. Stále sa môžete túlať po označených chodníkoch, len treba dodržiavať dve základné pravidlá. V prvom rade sa vyhnite trasám s uzáverou, ktoré budú opäť sprístupnené až v júni. Väčšinou sa nachádzajú v Tatrách. Druhou dôležitou radou je, aby ste sledovali lavínové spravodajstvo a nevybrali sa do rizikových oblastí, kde ich môžete strhnúť. Rovnako nezabúdajte ani na kvalitnú obuv a výstroj.

Viac článkov
Kúpanie na Slovensku: Tipy

Kúpanie na Slovensku: Tipy na jazerá a kúpaliská

29.06.2021 | 

Vyberte sa na priezračné jazerá alebo sa schlaďte na niektorom zo slovenských kúpalísk. Dovolenka na Slovensku predsa nie je len o turistike a hradoch!

Sobranecké kúpele

Koniec hororu: Slovenskej verzii Karlových Varov svitá na lepšie časy

26.10.2021 | 

Sobranecké kúpele boli kedysi označované za slovenské Karlove Vary, čo svedčí o ich sláve a kvalite minerálnych zdrojov. Ich história siaha až do 14. storočia, prvá písomná zmienka pochádza z roku 1336. Po rokoch chátrania je však pohľad na areál na zaplakanie.

Tip na víkend: Navštívte

Naplánujte si leto na Slovensku: Pre juh sú typické termálne pramene i prírodné krásy

03.05.2021 | 

Juh Slovenska zďaleka nemusí byť len nudná rovina. Patria k nemu termálne pramene a obľúbené termálne kúpaliská, ale tiež množstvo prírodných zaujímavostí. Na východ od Komárna sa krajina začína mierne vlniť, aby sa v okolí Štúrova premenila na hornatú.

Pustý hrad

Na Pustom hrade otvorili obnovený náučný chodník s 21 tabuľami

26.10.2021 | 

Na náučnom chodníku vedúcom k Pustému hradu v blízkosti mesta Zvolen pribudlo 21 nových informačných tabúľ. Počas slávnostného otvorenia náučného chodníka boli návštevníkom predstavené i archeopieskovisko a štúdia realizovateľnosti via ferratového areálu v okolí hradu. TASR o tom informovala Zuzana Jóbová z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus.

Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa: Tajné zákutia môžu turisti spoznávať celoročne

18.12.2020 | 

Podzemnými priestormi Stanišovskej jaskyne v Liptovskom Jáne sprevádzajú jaskyniari návštevníkov celoročne. Ide totiž o jedinú turisticky prístupnú jaskyňu na Liptove, ktorá je otvorená každý deň. Jej chodbami každoročne prejdú stovky turistov, tohtoročná sezóna však bola podľa jaskyniarov iná. Prírodnú pamiatku museli pre pandémiu nového koronavírusu na niekoľko mesiacov úplne zatvoriť.

Bratislava má nové pamätihodností:

Bratislava má nové pamätihodností: Tieto stavby pomáhali formovať našu metropolu

26.03.2021 | 

Národné osvetové centrum "Véčko" na Námestí SNP, Nová tržnica i Dom odborov (Istropolis) na Trnavskom mýte, parková promenáda na Hviezdoslavovom námestí či fontána Družba na Námestí slobody i ďalších 16 objektov pribudlo do celomestského zoznamu pamätihodností Bratislavy. Jeho aktualizáciu schválili vo štvrtok bratislavskí mestskí poslanci.

Obec Vidiná rekonštruuje vyše

Vidiná pri Lučenci: Vo vyše 100-ročnom sedliackom dome vznikne múzeum i hrnčiarska dielňa

04.10.2021 | 

Obec Vidiná v okrese Lučenec rekonštruuje vyše 100-ročný dom, ktorý pred niekoľkými rokmi v havarijnom stave odkúpila od súkromného majiteľa. Sedliacky dom opravujú tradičnými postupmi a radi by z neho urobili novú turistickú atrakciu. V jeho priestoroch sa má totiž nachádzať múzeum i hrnčiarska dielňa.

Ponická jaskyňa

Ponická dúbrava: Menej známa lokalita patrí k najstarším chráneným územiam na Slovensku

05.10.2021 | 

Národná prírodná rezervácia Ponická dúbrava v Banskobystrickom okrese je menej známa prírodná lokalita, je to však jedno z najstarších chránených území na Slovensku. Ako ďalej pre TASR uviedol Vladimír Hrúz zo Správy Chránenej krajinnej oblasti Poľana, prvýkrát bola vyhlásená územná ochrana územia Ministerstvom orby v Budapešti v roku 1895.

Jánošíkove diery

Zimná turistika na Slovensku: 5 tipov na fantastickú túru (aj cez lockdown)

23.11.2021 | 

Ak milujete turistiku, nemusíte sa jej vzdať ani počas zimných mesiacov. Stále sa môžete túlať po označených chodníkoch, len treba dodržiavať dve základné pravidlá. V prvom rade sa vyhnite trasám s uzáverou, ktoré budú opäť sprístupnené až v júni. Väčšinou sa nachádzajú v Tatrách. Druhou dôležitou radou je, aby ste sledovali lavínové spravodajstvo a nevybrali sa do rizikových oblastí, kde ich môžete strhnúť. Rovnako nezabúdajte ani na kvalitnú obuv a výstroj.

Košická zoo sa rozrástla

Košická zoo sa rozrástla o nové šelmy, pribudli líška korzak a margaj

10.11.2021 | 

Zoologická záhrada Košice najnovšie obohatila svoju kolekciu chovaných šeliem. V návštevníckom okruhu Altaj pribudol druh, ktorý táto zoo ešte nikdy nechovala - líška korzak. Jej domovom sú stredoázijské stepi a je nápadná najmä v zime hustou srsťou svetlej farby.

Umelá vodná nádrž Blajzloch

OBRAZOM Vodná nádrž Blajzloch patrí k najromantickejším miestam v Slovenskom raji

07.11.2020 | 

Blajzloch, umelú vodnú nádrž v Slovenskom raji vybudovali v roku 1966 v katastri obce Hrabušice, okres Spišská Nová Ves. Nachádza sa neďaleko cesty z Hrabušíc do sedla Kopanec pri pravostrannom prítoku doliny Veľká Biela voda nad známou dolinou Sokoľ. V jazierku so pstruhmi je ostrovček sprístupnený drevenou lávkou. Okolo jazera prechádza náučný chodník.

V Levoči zrekonštruovali kláštor minoritov: Komplex zo 14. storočia otvorili pre verejnosť

Kláštor minoritov zrekonštruovali, otvoril
23.11.2021

Za účasti ministerky kultúry Natálie Milanovej (OĽANO) v piatok popoludním slávnostne otvorili zrekonštruovaný komplex historického minoritského kláštora v Levoči. viac »

Otestujte sa zo slovenského NAJ: Ak dáte aspoň polovicu, budete macher

Vyrazte toto leto na
22.11.2021

O tom, že Slovensko je plné výnimočných krás, zrejme nikto nepochybuje, nie každý ich však pozná tak, ako by si zaslúžili. Skúste si svoje znalosti preveriť v našom kvíze. Nie je jednoduchý, no ak pozorne čítate naše články, odpovede by ste mali poznať. viac »

Zábava za každého počasia: Vyplňte si čas vo Vysokých Tatrách zaujímavými múzeami

Tricklandia
20.11.2021

V ostatných rokoch sa Tatranci snažia ponúknuť turistom aj možnosti na vyplnenie voľného času, ak aktuálne nemajú chuť na túru alebo nie je dobré počasie. Priamo v Starom Smokovci na nich čaká niekoľko zaujímavých miest. viac »

Strechu kaplnky na symbolickom cintoríne obnovili podľa starej fotografie

Symbolický cintorín pri Popradskom
19.11.2021

Strechu kaplnky na symbolickom cintoríne vo Vysokých Tatrách nedávno obnovili podľa starej fotografie. "Mohlo by sa zdať, že ide o nepodstatný detail. No práve zašpicatený koniec šindľa prinavrátil národnej kultúrnej pamiatke pod Ostrvou pôvodný ráz zo 40. rokov minulého storočia," uvádzajú Štátne lesy Tatranského národného parku (ŠL TANAP-u) na sociálnej sieti. viac »

Unikát na východe: Lupkovský tunel bol v čase svojho vzniku najdrahším na svete

Lupkovský tunel
13.11.2021

Lupkovský tunel, ktorým sa ukončila výstavba prvej uhorsko-haličskej železnice, bol v čase svojho vzniku najdrahšou stavbou svojho druhu na svete v prepočte na jeden meter dĺžky. Pri jeho realizácii nenarástli len predpokladané náklady, ale i doba, za ktorú sa dielo podarilo postaviť. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 27. november. 2021. Meniny má Milan.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa