Slovensko - tipy na výlet

Najväčší vianočný darček: Bojnická zoo má po takmer 40 rokoch nového slona

04.12.2022 |

Národná zoologická záhrada v Bojniciach získala po takmer 40 rokoch nového slona. Samec slona afrického Tembo sa narodil podobne ako slonice Maja a Gula v Zimbabwe, do Bojníc prišiel v posledný novembrový deň z Viedne.

Viac článkov
Kúpanie na Slovensku: Tipy

Kúpanie na Slovensku: Tipy na jazerá a kúpaliská

29.06.2021 | 

Vyberte sa na priezračné jazerá alebo sa schlaďte na niektorom zo slovenských kúpalísk. Dovolenka na Slovensku predsa nie je len o turistike a hradoch!

Unavení z dovolenky? Napravte

Unavení z dovolenky? Napravte si chuť v slovenských kúpeľoch!

02.09.2022 | 

Zaslúžená, očakávaná – a efekt sa nedostavil. Poznáte to? Prichytili ste sa pri tom, že sa potrebujete z dovolenky, na ktorú ste sa v lepšom prípade tešili „iba“ pol roka zregenerovať? Máme tip na miesto, kde sa vám to podarí!

Splav Ipľa cez leto

Splav Ipľa cez leto ovplyvnilo sucho, teraz si však vodáci prídu opäť na svoje

29.09.2022 | 

Tohtoročnú vodácku sezónu na rieke Ipeľ v regióne Novohrad ovplyvnilo najmä mimoriadne sucho. Prvé splavy v Kalonde v okrese Lučenec sa síce uskutočnili už začiatkom mája, koncom júna však už bola pre nedostatok vody rieka na prírodných úsekoch prakticky nesplavná. Pre TASR to uviedol Michal Dibala z projektu Splavuj Ipeľ.

Unikátne FOTO: 20 menej

Unikátne FOTO: 20 menej známych zrúcanín na leteckých snímkach

16.09.2022 | 

Na Slovensku máme dokopy 220 hradov a zrúcanín. Niektoré sú vo veľmi dobre zachovanom stave a tešia sa obrovskej návštevnosti, iným sa však toľko pozornosti nedostáva. Vydajte sa s nami na virtuálny výlet po Slovensku a pozrite si aj menej známe zrúcaniny na unikátnych leteckých záberoch.

Gombasecká jaskyňa - ozdoba

Gombasecká jaskyňa - ozdoba Slovenského krasu s liečivými účinkami

04.09.2022 | 

Gombasecká jaskyňa pri obci Slavec v okrese Rožňava patrí k najvýznamnejším jaskyniam Národného parku Slovenský kras. Pre verejnosť bola sprístupnená v roku 1955 a neskôr sa ako prvá jaskyňa na Slovensku využívala i na speleoterapiu. TASR o tom informovala hovorkyňa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Kristína Bocková.

Bratislava má nové pamätihodností:

Bratislava má nové pamätihodností: Tieto stavby pomáhali formovať našu metropolu

26.03.2021 | 

Národné osvetové centrum "Véčko" na Námestí SNP, Nová tržnica i Dom odborov (Istropolis) na Trnavskom mýte, parková promenáda na Hviezdoslavovom námestí či fontána Družba na Námestí slobody i ďalších 16 objektov pribudlo do celomestského zoznamu pamätihodností Bratislavy. Jeho aktualizáciu schválili vo štvrtok bratislavskí mestskí poslanci.

Obec Vidiná rekonštruuje vyše

Vidiná pri Lučenci: Vo vyše 100-ročnom sedliackom dome vznikne múzeum i hrnčiarska dielňa

04.10.2021 | 

Obec Vidiná v okrese Lučenec rekonštruuje vyše 100-ročný dom, ktorý pred niekoľkými rokmi v havarijnom stave odkúpila od súkromného majiteľa. Sedliacky dom opravujú tradičnými postupmi a radi by z neho urobili novú turistickú atrakciu. V jeho priestoroch sa má totiž nachádzať múzeum i hrnčiarska dielňa.

V Lačnovskom kaňone pribudol

V Lačnovskom kaňone pribudol nový kovový rebrík

16.10.2022 | 

V Lačnovskom kaňone, obľúbenej turistickej lokalite neďaleko Prešova, pribudla nová turistická infraštruktúra. Návštevníci sa môžu tešiť z masívneho kovového rebríka so schodiskom, ktorý ich bezpečne prevedie obľúbeným úsekom vedúcim pozdĺž vodopádu. V lokalite tiež pribudli nové drevené lávky a mólo pri jazierku.

Tip pre turistov: Okruh

Tip pre turistov: Okruh cez Siroň na Podpoľaní ponúka pohľad na Krížnu i Tatry

19.11.2022 | 

Kremnické vrchy, Krížnu i Nízke Tatry môžu počas slnečného počasia vidieť turisti, ktorí sa vyberú okruhom cez vrch Siroň na Podpoľaní. TASR to potvrdil podpredseda Klubu slovenských turistov v Detve Jozef Gažo.

Nový slon Tembo

Najväčší vianočný darček: Bojnická zoo má po takmer 40 rokoch nového slona

04.12.2022 | 

Národná zoologická záhrada v Bojniciach získala po takmer 40 rokoch nového slona. Samec slona afrického Tembo sa narodil podobne ako slonice Maja a Gula v Zimbabwe, do Bojníc prišiel v posledný novembrový deň z Viedne.

Morské oko

FOTO Morské oko - ozdoba Vihorlatských vrchov

10.01.2021 | 

Necelých 100 kilometrov od Košíc sa pod Vihorlatom nachádza unikátne jazero – Morské oko. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, zapísaného do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku z rozlohou 13 ha má členité pobrežie a krištáľovo čistú vodu. Aj preto je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku v lone prírody.

Slovenská národná galéria je späť v plnej paráde: Nazreli sme do jej útrob ešte pred otvorením!

Ikonické premostenie SNG od
02.12.2022

Milovníci umenia sa dočkali. Po 21 rokoch, kedy muselo byť pre havarijný stav uzatvorené ikonické premostenie Slovenskej národnej galérie (SNG) od architekta Vladimíra Dedečka a postupne sa k nemu pre zlý technický stav pridávali aj ďalšie časti galérie, sa už 11. decembra otvorí zrekonštruovaná SNG pre verejnosť. V predstihu sme si boli tieto vynovené priestory pozrieť aj my. viac »

Ospalé mestečko dostalo ďalšiu šancu: Unikátny projekt v srdci kaštieľa je turistickou bombou!

Ospalé mestečko dostalo ďalšiu
01.12.2022

Slovensko sa ku svojim pamiatkam ešte stále stavia trochu macošsky a po celej krajine nájdeme množstvo historických stavieb v katastrofálnom stave. Niektoré z nich však našťastie píšu aj krajšie príbehy - obvykle vďaka ľuďom, ktorí do ich obnovy vkladajú celé svoje srdce aj čas. K najlepším príkladom patrí kaštieľ v Jelšave, ktorý sa podarilo zachrániť v hodine dvanástej a dnes sa vďaka zopár nadšencom vracia ku svojej bývalej sláve. viac »

Obrovský úspech Slovenska: Bratislavskú pamiatku ocenili na celosvetovej súťaži architektúry

Obrovský úspech Slovenska: Bratislavskú
30.11.2022

Rekonštrukciu bývalej Jurkovičovej teplárne v Bratislave, národnej kultúrnej pamiatky, ocenili na celosvetovej súťaži architektúry v španielskom meste Bilbao. V rámci The Architecture MasterPrize Award 2022 získala najvyššie ocenenie v kategórii industriálnych stavieb. Projekt bol ocenený spomedzi viac ako 1000 projektov zo 65 krajín sveta ako vôbec prvá stavba zo Slovenska. viac »

Fantastická novinka v múzeu máp: Na leteckom simulátore preletíte ponad Slovensko

Fantastická novinka v múzeu
27.11.2022

V Slovenskom múzeu máp v Kynceľovej pri Banskej Bystrici pribudla nová atrakcia. Je ňou letecký simulátor, vďaka ktorému budú môcť návštevníci preletieť a spoznávať celý Banskobystrický kraj i Slovensko. viac »

Zázrak z letnej kuchynky: Do malebnej dediny jazdia gurmáni z celého Slovenska

Zázrak z letnej kuchynky:
24.11.2022

Cestovanie sa väčšine z nás spája aj s ochutnávaním lokálnych dobrôt. Za skvelými gastrozážitkami však netreba jazdiť ďaleko, zaujímavé špeciality alebo samotné ingrediencie môžete spoznať aj pri potulkách Slovenskom. Dnes vás pozývame do hontianskej obce Súdovce, kde v bývalej letnej kuchynke tradičnej usadlosti vzniká ten najlahodnejší olej. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 4. december. 2022. Meniny má Barbora, Barbara.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa