Slovensko - tipy na výlet

Obec Cerová: Niekoľko unikátov na jedinom mieste

20.09.2018 |

Obec Cerová v okrese Senica leží na trase historickej Českej cesty a vo svojom katastri má niekoľko turistických zaujímavostí. Aj preto sa chce v budúcnosti viac orientovať na cestovný ruch. Môžete v nej navštíviť hrad Korlátka, zaujímavú rozhľadňu, aj prvý veterný park na Slovensku.

Viac článkov
Brehy Zemplínskej šíravy zdobia

Brehy Zemplínskej šíravy zdobia aj v tomto roku pieskové sochy

09.07.2018 | 

Na brehu Zemplínskej šíravy v stredisku Kaluža vyrástli aj toto leto sochy z piesku. Kým vlaňajšie pieskové kráľovstvo patrilo rozprávkovým postavám, tento rok mu dominuje téma vody.

Piešťany

Jedno z najkrajších kúpeľných miest: V Piešťanoch pookreje telo aj duša

05.09.2018 | 

Pravdepodobne najznámejšie slovenské kúpele sa aj dnes tešia veľkej obľube návštevníkov. Tí sem prichádzajú zo všetkých kútov Slovenska, ale aj z obrovských vzdialeností nielen kvôli liečivej vode, ale aj pre príjemnú atmosféru, ktorá v meste vládne. V Piešťanoch pookrejete nielen na tele, ale aj na duši.

Kostol svätej Kataríny Alexandrijskej

Tip na septembrový výlet: Spoznajte cez víkend tri skvosty Dechtíc

14.09.2018 | 

Dni európskeho kultúrneho dedičstva umožnia v septembri záujemcom bližšie spoznať tri historické skvosty v Dechticiach v okrese Trnava. Najstarším je Kostol všetkých svätých, ktorého základom je románska rotunda, ďalšou je Kostol a kláštor sv. Kataríny, známy aj ako Katarínka, a treťou menej známy areál Mudrochovho vodného mlyna s unikátnym včelínom.

Obec Cerová

Obec Cerová: Niekoľko unikátov na jedinom mieste

20.09.2018 | 

Obec Cerová v okrese Senica leží na trase historickej Českej cesty a vo svojom katastri má niekoľko turistických zaujímavostí. Aj preto sa chce v budúcnosti viac orientovať na cestovný ruch. Môžete v nej navštíviť hrad Korlátka, zaujímavú rozhľadňu, aj prvý veterný park na Slovensku.

Harmanecká jaskyňa

Harmanecká jaskyňa - ideálne ochladenie v letných horúčavách

20.08.2018 | 

Podzemie južnej časti Veľkej Fatry, kde je Harmanecká jaskyňa v okrese Banská Bystrica, ponúka aj v horúcich dňoch príjemné schladenie. Teplota vzduchu sa tam pohybuje okolo šiestich stupňov Celzia.

Kostol sv. Mikuláša na

Počet návštevníkov Prešova sa zvýšil o polovicu, slúžiť im bude nová aplikácia

09.08.2018 | 

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Šariš pripravila pre návštevníkov Prešova ďalšiu zaujímavú novinku – mobilnú aplikáciu audiosprievodcu mesta Prešov. Ocenia ju najmä milovníci histórie a nových technológií, ktorých v Prešove v ostatnom období rapídne pribudlo.

Múzeum liptovskej dediny v

FOTO Múzeum liptovskej dediny v Pribyline - miesto, kde sa zastavil čas

22.05.2018 | 

Sú miesta na našom krásnom Slovensku, kde sa akoby zastavil čas. Medzi takéto čarokrásne zákutia patria aj skanzeny. Vydajte sa s nami do Pribyliny a spoznajte, ako žili kedysi obyvatelia liptovskej dediny.

7 najlepších golfových rezortov

7 najlepších golfových rezortov Slovenska: Aktívna dovolenka v náručí prírody

09.09.2018 | 

Slovenskí golfisti už dávno nie sú odkázaní len na ihriská v zahraničí. Aj v našich končinách sa v obklopení nádhernej prírody nachádza viacero špičkových stredísk, kde si môžete vychutnať dovolenku alebo predĺžený víkend v spojení s týmto obľúbeným športom. Toto sú tie najvyhľadávanejšie.

Dana Ivanovová a Radoslav

Dva dni nonstop v horách: Dana a Radoslav ako prví absolvovali zimný maratónsky prechod Západnými Tatrami

18.08.2018 | 

Slovenským horolezcom sa začiatkom marca podaril skutočne husársky kúsok – bez jedinej dlhšej prestávky či spánku prešli celý hrebeň Západných Tatier. Trvalo im to 33 hodín, počas ktorých prešli vyše 42 kilometrov a nastúpali a naklesali dokopy 10 000 výškových metrov. Takto na dva dni na hrebeni spomína Dana.

Zoologická záhrada Košice získala

Do bojnickej zoologickej záhrady sa po 22 rokoch vrátil vták, ktorého uctievali už starí Mayovia

31.08.2018 | 

Národná zoologická záhrada v Bojniciach získala dvoch kondorov kráľovských. Chov vtáka z Južnej Ameriky, ktorého uctievali už starí Mayovia, tak obnovila po 22 rokoch. Informovala hovorkyňa zoo Simona Kubičková.

Zatopený lom s jazerom

Zatopený lom s jazerom láka návštevníkov, pripomína malé Chorvátsko

22.08.2018 | 

Na Slovensku máme viacero jazier, ktoré domáci prirovnávajú k chorvátskym skvostom. Slovenskými Plitvicami nazývajú mnohí jazero v obci Skrabské na východe Slovenska aj zatopený kameňolom v miestnej časti obce Kraľovany - Rieke pri Žiline, známejší ako Šútovské jazero. Vďaka tyrkysovej vode v obklopení strmých skál pripomína návštevníkom malé Chorvátsko aj bývalý kameňolom pri obci Beňatina.

Pamiatky Gotickej cesty na Gemeri predstavuje nová mapa

Interiér kostola v Štítniku
19.09.2018

Kostoly Gotickej cesty a ďalšie zaujímavosti na Gemeri približuje nová mapa, ktorú v týchto dňoch vydalo občianske združenie (OZ) Gotická cesta. Ako pre TASR uviedol jeho člen Vladimír Ondrejovič, zámerom je dostať Gotickú cestu a celý Gemer viac do povedomia ľudí a pripraviť im pomôcku na jeho spoznávanie. viac »

Hubár objavil 3200-ročné bronzové prilby, vystaví ich múzeum v Košiciach

Východoslovenské múzeum v Košiciach
17.09.2018

Východoslovenské múzeum v Košiciach (VSM) sa môže pýšiť novou vzácnosťou vo svojej zbierke. Unikátne dve bronzové prilby, dva páry lícnych chráničov a jeden pár špirálových nárameníc našiel hubár ešte minulý rok v malej jamke v zemi v katastri obce Trhovište v okrese Michalovce. V januári tohto roku predmety priniesol do Východoslovenského múzea. viac »

Spišský Jeruzalem – centrum náboženského turizmu na Slovensku

Kalvária v Spišskom Jeruzaleme
16.09.2018

Unikátna a pravdepodobne najstaršia kalvária na Slovensku sa pre turistov stáva ešte atraktívnejšou. Ako informovala výkonná riaditeľka organizácie Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková, v Spišskom Jeruzaleme pribudli lavičky, informačné tabule, mapy, ale aj oltáre v interiéri kaplniek. Na projekte už dlhšie spolupracuje Košický samosprávny kraj (KSK) cez program Terra Incognita, organizácia Košice Región Turizmus a Spišské biskupstvo. viac »

Tip na septembrový výlet: Spoznajte cez víkend tri skvosty Dechtíc

Kostol svätej Kataríny Alexandrijskej
14.09.2018

Dni európskeho kultúrneho dedičstva umožnia v septembri záujemcom bližšie spoznať tri historické skvosty v Dechticiach v okrese Trnava. Najstarším je Kostol všetkých svätých, ktorého základom je románska rotunda, ďalšou je Kostol a kláštor sv. Kataríny, známy aj ako Katarínka, a treťou menej známy areál Mudrochovho vodného mlyna s unikátnym včelínom. viac »

Pri Banskej Bystrici otvorili nové múzeum, spoznáte v ňom motocykle z medzivojnového obdobia

V obci Lieskovec pri
13.09.2018

V Lieskovci pri Zvolene otvorili v týchto dňoch malé múzeum motocyklov. Jeho majiteľ Ján Krnáč v ňom sústredil takmer 30 vzácnych motocyklov z medzivojnového obdobia, ktoré pochádzajú prevažne z Anglicka. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 23. september. 2018. Meniny má Zdenka.