Slovensko - tipy na výlet

Štrbské pleso takmer vypustili. Dnes patrí k najobľúbenejším miestam turistov

Štrbské pleso
2024-07-16 14:00:00

Turisti vnímajú Štrbské Pleso najmä ako východiskový bod pre túry do Vysokých Tatier. No zaujímavú históriu a možnosti na prechádzky ponúka aj samotná osada. Jej dominantou je jazero, o ktoré sme pred rokmi takmer prišli. viac »

Pri Cíferi otvorili nový archeopark: Približuje, ako na našom území žili Rimania

Pri Cíferi otvorili nový
2024-07-14 00:00:00

Pred letnou sezónou otvorili na Slovensku ďalšiu zaujímavú atrakciu. Nový archeopark približuje naše dávne dejiny a ukazuje, ako vyzeral život na našom území pred stovkami rokov. viac »

OBRAZOM z L. Mikuláša: V múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva uvidíte aj medveďa jaskynného

Slovenské múzeum ochrany prírody
2024-07-10 12:00:00

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši je celoslovenské špecializované múzeum, ktoré je zamerané na ochranu prírody a jaskyniarstva. Spoznáte v ňom aj živočíchy, ktoré naše územie obývali pred mnohými státisícmi rokov. viac »

Banské múzeum v prírode oslavuje polstoročnicu: V B. Štiavnici ho navštívilo už vyše 1,7 milióna ľudí

Strojovňa vodnostĺpcovej šachty
2024-07-08 20:15:00

Banské múzeum v prírode v Banskej Štiavnici oslavuje v tomto roku 50. výročie odkrývania baníckej histórie. Múzeum, ktoré otvorilo svoje brány prvýkrát v septembri 1974, doposiaľ navštívilo vyše 1,7 milióna ľudí a v rámci jubilejného roka má pre návštevníkov pripravené viaceré novinky. viac »

Na Dukle na vás dýchne história: Vyhliadková veža ukrýva aj imitáciu mínového poľa

Na Dukle na vás
2024-07-07 12:00:00

Návštevníci vyhliadkovej veže na Dukle si môžu okrem vystavených exponátov a informačných tabúľ o bojoch v prvej a druhej svetovej vojne pozrieť i imitáciu mínového poľa. Vežu po ročnej rekonštrukcii otvorili vlani a súčasťou poslednej etapy rekonštrukcie a modernizácie je i vybudovanie stálej múzejnej expozície vo vnútri veže. viac »

Chodník filmových lokalít: Navštívte miesta, známe z kín a obrazoviek

Chodník filmových lokalít: Navštívte
2024-07-05 06:00:00

Lokality Košického kraja, kde sa nakrúcali známe slovenské a zahraničné filmy i seriály, približuje najnovší projekt filmového turizmu. Pod názvom Chodník filmových lokalít ho predstavili pri príležitosti konania 30. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Art Film v Košiciach. viac »

Príjemná atmosféra a bohaté dejiny: Ozdobou Oravy je malebná obec Istebné

Evanjelický drevený artikulárny kostol
2024-07-05 00:00:00

Orava patrí medzi časté dovolenkové voľby Slovákov, lebo tam počas celého roka nájdete rôzne zaujímavosti. Popri iných prírodných krásach či historických pamiatkach sa o slovo hlási aj Istebné, ktoré vás milo prekvapí svojou atmosférou aj bohatými dejinami. viac »

OBRAZOM: Takú nádheru inde neuvidíte, v Bratislave otvárajú historickú Lekáreň u Salvatora

OBRAZOM: Takú nádheru inde
2024-06-30 12:00:00

Slovenská lekárnická komora (SLeK) otvára od 1. júla v historickej budove Lekárne u Salvatora v Bratislave novú prevádzku lekárne. Otvorená má byť sedem dní v týždni v čase od 10.00 do 18.00 h. Okrem štandardných služieb bude lekáreň poskytovať aj informácie o jej histórií. Prezident SLeK Ondrej Sukeľ a primátor Bratislavy Matúš Vallo o tom informovali na piatkovej tlačovej besede. viac »

Spoznajte Trnavu: Mesto v lete ponúka bezplatné prehliadky

Spoznajte Trnavu: Mesto v
2024-06-30 10:00:00

V Trnave sa s príchodom letných prázdnin opäť začínajú konať bezplatné prehliadky mesta. Návštevníci môžu so sprievodcom spoznávať najzaujímavejšie pamiatky päť dní v týždni až do konca augusta. viac »

KVÍZ z geografie Slovenska: Desať správnych odpovedí dá každý znalec

KVÍZ z geografie Slovenska:
2024-06-28 00:00:00

Vydajte sa s nami na cestu okolo Slovenska a preverte svoje geografické znalosti. Jednoduché otázky budú striedať náročnejšie, všetkých desať ale správne zodpovie len skutočný macher! viac »

Chcete komfort all-inclusive dovolenky na Slovensku?

Chcete komfort all-inclusive dovolenky
2024-06-27 15:00:00

A je to tu! Povedali ste si kedysi, keď ste v kalendári zbadali 1. júl. V kalendári ste mali vyznačené festivaly, túry a pár dní dovolenky ste si odložili aj na spontánne nápady a nečakané letné prekvapenia... viac »

Najkrajšie chalúpky a úžasná príroda: Vo Vlkolínci nebudete vedieť, kam skôr pozerať

Vlkolínec
2024-06-26 13:00:00

Hľadáte tip na výborný výlet? Už viac nemusíte. Vlkolínec je totiž jednou z najkrajších dedín na Slovensku, ktorú navyše obklopuje nádherná príroda. Lepšie miesto na letné dobrodružstvo by ste len ťažko hľadali. viac »

Spravte si výlet za hudbou: Slovenské múzeá približujú dejiny, nástroje aj slávnych skladateľov

Spravte si výlet za
2024-06-22 12:00:00

Slovenské národné múzeum (SNM) je najväčšou múzejnou inštitúciou a rozsahom spravovaného majetku aj najväčšou kultúrnou inštitúciou na Slovensku. V zbierkovom fonde ochraňuje skoro štyri milióny zbierkových predmetov a spravuje aj niekoľko desiatok národných kultúrnych pamiatok. viac »

Vo V. Tatrách sprevádzkovali bezplatné parkovisko: Ďalej vás odvezie kyvadlová doprava

Vo V. Tatrách sprevádzkovali
2024-06-17 20:00:00

Turisti aj toto leto zaparkujú na začiatku Tatranskej Lomnice vo Vysokých Tatrách bezplatne. V pravidelných intervaloch sa zároveň z areálu bývalého Eurocampu odvezú kyvadlovou dopravou napríklad k miestu, odkiaľ vedú turistické trasy k Zelenému a Bielemu plesu či na Kopské sedlo. Informovala o tom hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Daša Jeleňová. viac »

Pri vstupe do Zádielskej tiesňavy otvorili informačné centrum a múzeum

Pri vstupe do Zádielskej
2024-06-17 18:00:00

Pri vstupe do Zádielskej tiesňavy v obci Zádiel v okrese Košice-okolie otvorili v pondelok informačné centrum a múzeum. Návštevníci tu nájdu informácie o turistických možnostiach, pamiatkach a charakteristickej faune a flóre v celej oblasti. TASR o tom informovala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) s tým, že v lokalite pribudol aj sčítač turistov či nadrozmerné drevené postavičky. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 20. júl. 2024. Meniny má Eliáš, Iľja, Eliána.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa