Slovensko - tipy na výlet

V Rimavskej Bani pribudol nový náučný chodník, približuje boje z obdobia SNP

03.10.2022 |

V Rimavskej Bani v okrese Rimavská Sobota pribudol nový náučný chodník s piatimi zastávkami, ktorý návštevníkom približuje tunajšie boje z obdobia Slovenského národného povstania (SNP). Náučný chodník slávnostne otvorili v sobotu, súčasťou podujatia bola i komentovaná prehliadka a historická rekonštrukcia bojov. Pre TASR to uviedol Viktor Brádňanský z oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Gemer.

Viac článkov
Kúpanie na Slovensku: Tipy

Kúpanie na Slovensku: Tipy na jazerá a kúpaliská

29.06.2021 | 

Vyberte sa na priezračné jazerá alebo sa schlaďte na niektorom zo slovenských kúpalísk. Dovolenka na Slovensku predsa nie je len o turistike a hradoch!

Unavení z dovolenky? Napravte

Unavení z dovolenky? Napravte si chuť v slovenských kúpeľoch!

02.09.2022 | 

Zaslúžená, očakávaná – a efekt sa nedostavil. Poznáte to? Prichytili ste sa pri tom, že sa potrebujete z dovolenky, na ktorú ste sa v lepšom prípade tešili „iba“ pol roka zregenerovať? Máme tip na miesto, kde sa vám to podarí!

Splav Ipľa cez leto

Splav Ipľa cez leto ovplyvnilo sucho, teraz si však vodáci prídu opäť na svoje

29.09.2022 | 

Tohtoročnú vodácku sezónu na rieke Ipeľ v regióne Novohrad ovplyvnilo najmä mimoriadne sucho. Prvé splavy v Kalonde v okrese Lučenec sa síce uskutočnili už začiatkom mája, koncom júna však už bola pre nedostatok vody rieka na prírodných úsekoch prakticky nesplavná. Pre TASR to uviedol Michal Dibala z projektu Splavuj Ipeľ.

Unikátne FOTO: 20 menej

Unikátne FOTO: 20 menej známych zrúcanín na leteckých snímkach

16.09.2022 | 

Na Slovensku máme dokopy 220 hradov a zrúcanín. Niektoré sú vo veľmi dobre zachovanom stave a tešia sa obrovskej návštevnosti, iným sa však toľko pozornosti nedostáva. Vydajte sa s nami na virtuálny výlet po Slovensku a pozrite si aj menej známe zrúcaniny na unikátnych leteckých záberoch.

Gombasecká jaskyňa - ozdoba

Gombasecká jaskyňa - ozdoba Slovenského krasu s liečivými účinkami

04.09.2022 | 

Gombasecká jaskyňa pri obci Slavec v okrese Rožňava patrí k najvýznamnejším jaskyniam Národného parku Slovenský kras. Pre verejnosť bola sprístupnená v roku 1955 a neskôr sa ako prvá jaskyňa na Slovensku využívala i na speleoterapiu. TASR o tom informovala hovorkyňa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Kristína Bocková.

Bratislava má nové pamätihodností:

Bratislava má nové pamätihodností: Tieto stavby pomáhali formovať našu metropolu

26.03.2021 | 

Národné osvetové centrum "Véčko" na Námestí SNP, Nová tržnica i Dom odborov (Istropolis) na Trnavskom mýte, parková promenáda na Hviezdoslavovom námestí či fontána Družba na Námestí slobody i ďalších 16 objektov pribudlo do celomestského zoznamu pamätihodností Bratislavy. Jeho aktualizáciu schválili vo štvrtok bratislavskí mestskí poslanci.

Obec Vidiná rekonštruuje vyše

Vidiná pri Lučenci: Vo vyše 100-ročnom sedliackom dome vznikne múzeum i hrnčiarska dielňa

04.10.2021 | 

Obec Vidiná v okrese Lučenec rekonštruuje vyše 100-ročný dom, ktorý pred niekoľkými rokmi v havarijnom stave odkúpila od súkromného majiteľa. Sedliacky dom opravujú tradičnými postupmi a radi by z neho urobili novú turistickú atrakciu. V jeho priestoroch sa má totiž nachádzať múzeum i hrnčiarska dielňa.

Súľovské skaly asi 10

Tip na fantastickú jesennú turistiku: Navštívte Súľovské skaly

21.09.2022 | 

Slovensko sa môže pochváliť viacerými úžasnými turistickými lokalitami. Nie sú to iba Vysoké a Nízke Tatry, ktoré ponúkajú skvelé možnosti na túry. Pekné miesta nájdete aj v Súľovských vrchoch, kde najviac pozornosti pútajú Súľovské skaly. Využite krásne jesenné dni a zorganizujte si tam skvelé výlety.

Slovenské národné parky navštevujú

Slovenské národné parky navštevujú milióny ľudí: Začne sa za vstup vyberať poplatok?

26.08.2022 | 

Vstupné do národných parkov by sa mohlo zaviesť na najvyťaženejších turistických chodníkoch, lokalitách alebo na najväčších atrakciách. Dal by sa tak regulovať počet návštevníkov a časť ľudí by sa presunula na iné, menej zaplnené trasy, ktoré by boli bez poplatkov. Celkové ročné príjmy zo vstupného by mohli byť 6,6 až 11,1 milióna eur. Vyplýva to z analýzy Inštitútu environmentálnej politiky (IEP) Národné parky 21. storočia.

Urzon kanadský

Do bratislavskej zoo pribudol párik urzona kanadského

03.02.2022 | 

Do Zoologickej záhrady v Bratislave doviezli párik hlodavca urzona kandaského. Vzhľadom sa podobá na dikobraza, no nevyhrabáva si nory, ale šplhá a žije na stromoch. Informovala o tom Alexandra Ritterová z bratislavskej zoo.

Morské oko

FOTO Morské oko - ozdoba Vihorlatských vrchov

10.01.2021 | 

Necelých 100 kilometrov od Košíc sa pod Vihorlatom nachádza unikátne jazero – Morské oko. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, zapísaného do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku z rozlohou 13 ha má členité pobrežie a krištáľovo čistú vodu. Aj preto je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku v lone prírody.

Trnava má novú atrakciu: Replika stredovekého katapultu meria päť metrov (VIDEO)

Trnava má novú atrakciu:
15.09.2022

Novú mestskú atrakciu, ktorou je replika obliehacieho zariadenia v životnej veľkosti, predstavili minulý víkend v blízkosti hradieb v Trnave počas Trnavského jarmoku. Informoval o tom zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism Alexander Prostinák. viac »

Sezóna na Pustom hrade priniesla nálezy falošných mincí i obnovu vstupnej brány

Pustý hrad
11.09.2022

Falošné mince z obdobia vrcholného stredoveku a tiež militárie, keramiku a zvieracie kosti našli archeológovia počas letného výskumu na Pustom hrade nad Zvolenom. Sezóna bola bohatá aj na iné objavy, našli sa napríklad aj zvyšky stredovekej pece. viac »

OBRAZOM Historický drevený krytý most v Kluknave je jediným svojho druhu

OBRAZOM Historický drevený krytý
10.09.2022

Historický drevený krytý most nad riekou Hornád spája obec Kluknava so Štefanskou Hutou, ktorá je miestnou časťou Kluknavy v okrese Gelnica. Je jediný svojho druhu na Slovensku a je technickou pamiatkou. viac »

Osem menej známych prírodných zaujímavostí Slovenska: Ak ich ešte nepoznáte, máte čo ľutovať

Na snímke prírodná pamiatka
05.09.2022

Leto síce pomaly končí, no počasie aj naďalej praje zaujímavým výletom do prírody. Dnes pre vás máme osem tipov na turistické ciele, ktoré sú síce možno o čosi menej známe, no rozhodne o to zaujímavejšie. viac »

Zborov pripravuje ďalšiu turistickú atrakciu: Z Šerédyho kaštieľa bude múzeum

Zborov pripravuje ďalšiu turistickú
05.09.2022

V Šerédyho kaštieli zo 16. storočia zriadi obec Zborov v okrese Bardejov muzeálnu expozíciu. Bude venovaná makovickému panstvu, ale aj kultúre Rusínov. Podľa starostu obce Jána Šurkalu je kaštieľ pravdepodobne najstaršou svetskou stavbou v intraviláne obce. viac »


Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa