Slovensko - tipy na výlet

OBRAZOM: Rozhľadňa Háj je slovenským unikátom

19.01.2020 |

Rozhľadňa Háj v meste Nová Baňa patrí vďaka svojmu riešeniu k slovenským unikátom. Celková výška stavebnej časti je 18 metrov, na jej vrchole je osadený dvojkríž, a tak dosahuje celkom 21 metrov. Rozhľadňa je budovaná z prírodných materiálov, okrem dreva bol na jej stavbu použitý ryolitový kameň, ktorý je pre toto územie typický. Situovaná je len kúsok od bývalého kameňolomu na vrchu Háj, kde sa ryolit ťažil.

Viac článkov
Thermalpark Dunajská Streda

Thermalpark v Dunajskej Strede koncom týždňa otvára vynovený veľký bazén

27.06.2019 | 

Termálne kúpalisko v Dunajskej Strede prechádza viacerými zmenami a modernizáciou. Veľký plavecký bazén po rozsiahlej rekonštrukcii sprístupnia koncom tohto týždňa. Návštevníci sa okrem vynoveného bazéna môžu tešiť aj na úpravu jeho okolie, zaujímavo riešené jazierka a na novinky v kempingu.

Lúčanský vodopád

Lúčky a Kalameny – minerálne bohatstvo Liptova

03.12.2019 | 

Orava a Liptov sú regióny známe najmä prekrásnou prírodou. Na ich rozhraní sa nachádzajú kúpele Lúčky, ktoré ležia pod úbočím vrchu Choč. Preslávila ich najmä miestna minerálna voda a Lúčanský vodopád.

Severovýchod láka aj cez

Severovýchod láka aj cez zimu: Top aktivity v Bardejove a okolí práve teraz

17.01.2020 | 

Severovýchod Slovenska je atraktívny pre cestovný ruch celoročne. Hlavná sezóna sa síce sústreďuje na leto, ale aj zima poskytuje dostatok možností na turistické vyžitie. Toto sú najväčšie lákadlá Bardejova a okolia v týchto mesiacoch.

Muránsky hrad

Na Muránskom hrade počas sezóny opravovali tri objekty

10.12.2019 | 

Hlavný palác, Dom veliteľa a Koháryho palác – na tieto tri objekty boli zamerané tohtoročné záchranné práce a obnova Muránskeho hradu v okrese Revúca. TASR o tom informoval starosta Muráňa Roman Goldschmidt, podľa ktorého šlo z hľadiska vykonaných prác v porovnaní s predchádzajúcimi sezónami o lepší rok.

Jaskyňa Domica bude slúžiť

Domica bude liečiť, v jaskyni poskytnú speleoterapiu

07.11.2019 | 

Nové možnosti speleoterapie na Gemeri má priniesť projekt Rozvoj liečebného turizmu v jaskyniach svetového dedičstva Slovenského a Aggtelekského krasu. Realizovaný bude v slovenskej jaskyni Domica pri Kečove a v maďarských jaskyniach Baradla a Béke. Cieľom projektu je podľa kompetentných aj zvýšenie návštevnosti okolia Domice i celého regiónu.

Rotunda sv. Juraja, Skalica

Skalica – mesto významných osobností

13.01.2020 | 

Skalica je známa svojou bohatou históriou, vínom a špecifickou gastronómiou. Z tohto mesta neďaleko hraníc s Českou republikou však pochádzajú aj mnohé známe osobnosti, ktoré ho reprezentujú tým najlepším spôsobom.

Pod Tatrami vzniká nový

Pod Tatrami vzniká unikátny archeoskanzen, možno na mieste prvého osídľovania nášho územia

24.11.2019 | 

V zaniknutej osade Šoldov neďaleko Štrby, okres Poprad, postupne vyrastá archeoskanzen. Prevažne z vlastných zdrojov ho tam buduje obec, ktorá vlani postavila za pomoci nezamestnaných jedno obydlie a tento rok pribudlo ďalšie.

Tále - Golfové ihrisko

Tále majú interaktívny náučný chodník, turistom priblíži Nízke Tatry

24.12.2019 | 

Rekreačná oblasť Tále na Horehroní má prvý interaktívny náučný chodník. Zrekonštruovali ho a pribudli na ňom nové náučné prvky, ktoré priblížia všetkým turistom, aké zvieratá či dreviny môžu v lesoch Nízkych Tatier vidieť a počuť. TASR o tom v pondelok informovala Estera Potkány, marketingová manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie. Projekt bol spolufinancovaný Banskobystrickým samosprávnym krajom.

19. novembra 2004 sa

Pred 15 rokmi zasiahla Vysoké Tatry tragická víchrica, z FOTOgrafií ešte stále mrazí

19.11.2019 | 

Mimoriadne silná veterná smršť sa územím Slovenska prehnala 19. novembra 2004 a najviac zasiahla Vysoké Tatry. Vyžiadala si dva ľudské životy a len na území našich veľhôr zničila lesný porast na rozlohe 12.600 hektárov. Dnes uplynie 15 rokov od tejto prírodnej katastrofy.

Do bratislavskej ZOO priletel

Do bratislavskej ZOO priletel bocian: Pozrite na tých roztomilých drobcov

21.12.2019 | 

Záver roka bol v bratislavskej ZOO chovateľsky úspešný. Od októbra do polovice decembra 2019 sa tam narodilo hneď niekoľko roztomilých mláďatiek.

Na snímke turisti sa

Zatopený lom láka turistov: Malé Chorvátsko pri Beňatine je ešte krajšie

04.09.2019 | 

V snahe zvýšiť turistickú atraktívnosť lokality Beňatinského travertínu v Sobranskom okrese vznikli na jeho vrchole vysunutá vyhliadka, chodníky premosťujúce nedostupné úseky i základná turistická infraštruktúra. V pláne je prepojiť turistickým chodníkom celý obvod bývalého lomu a tiež vybudovanie novej vyhliadky. Pre TASR to uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus (KRT) Lenka Vargová Jurková.

Tragický pohľad na vzácnu pamiatku: Kaštieľu v Devičanoch hrozí bezprostredný zánik

Kaštiel v Devičanoch
25.12.2019

Na Slovensku máme množstvo vzácnych architektonických pamiatok, mnohé z nich sú ale v žalostnom stave. Pôvodní majitelia ich opustili, stavby stratili svoj význam, nikto sa o ne nestaral a zub času sa na nich podpísal fatálnym spôsobom. K architektonickým skvostom, ktorých pôvodnú krásu už nikdy neoceníme, patrí aj kaštieľ v Devičanoch. viac »

Tále majú interaktívny náučný chodník, turistom priblíži Nízke Tatry

Tále - Golfové ihrisko
24.12.2019

Rekreačná oblasť Tále na Horehroní má prvý interaktívny náučný chodník. Zrekonštruovali ho a pribudli na ňom nové náučné prvky, ktoré priblížia všetkým turistom, aké zvieratá či dreviny môžu v lesoch Nízkych Tatier vidieť a počuť. TASR o tom v pondelok informovala Estera Potkány, marketingová manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie. Projekt bol spolufinancovaný Banskobystrickým samosprávnym krajom. viac »

Do bratislavskej ZOO priletel bocian: Pozrite na tých roztomilých drobcov

Do bratislavskej ZOO priletel
21.12.2019

Záver roka bol v bratislavskej ZOO chovateľsky úspešný. Od októbra do polovice decembra 2019 sa tam narodilo hneď niekoľko roztomilých mláďatiek. viac »

V Banskej Štiavnici obnovujú jednu z dominánt: Piargska brána znova ožije

Piargska brána v Banskej
20.12.2019

V Piargskej bráne v Banskej Štiavnici chce Pamiatkový úrad (PÚ) SR zriadiť kultúrno-spoločenské centrum so zameraním na lokalitu UNESCO. Na objekte tento rok zrekonštruovali fasádu a šindľové časti strechy. Ešte predtým objekt odvlhčili, odkanalizovali a napojili na inžinierske siete. viac »

Na Veľkej Rači v Oščadnici pribudla nová rozhľadňa

Na snímke novootvorená vyhliadka
18.12.2019

Výhľad na Malú Fatru, Javorníky, Kysucké i Moravsko-sliezske Beskydy ponúka nová rozhľadňa, ktorú uplynulý víkend otvorili na vrcholovej stanici pri lanovke Dedovka v Oščadnici. Stavba sa týči v nadmorskej výške 924 metrov a podľa starostu Oščadnice Mariána Plevka ju postavili v rámci slovensko-poľského cezhraničného projektu. V interiéri rozhľadne sa nachádza galéria plastík. Ich autorom je projektant stavby Stanislav Mikovčák. "Ku každej z týchto plastík sa viaže príbeh z miestneho regiónu," doplnil Plevko. viac »


Streda, 22. január. 2020. Meniny má Zora.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa