Slovensko - tipy na výlet

Tip na výlet: Slovenský kras očarí jaskyňami i malebnou prírodnou scenériou

29.10.2020 |

Východ Gemera obkolesujú na severe Volovské vrchy ako najvýchodnejšia časť Slovenského rudohoria, na juhu sa rozprestiera jedna z najzaujímavejších prírodných častí Slovenska – Slovenský kras.

Viac článkov
Veľký prehľad: 6 najväčších

Veľký prehľad: 6 najväčších slovenských akvaparkov a ich tohtoročné lákadlá

20.07.2020 | 

Horúce letné dni nám dávajú poriadne zabrať. Najlepšie ich prežijete niekde pri vode, kde sa môžete príjemne osviežiť a zabaviť na rôznych atrakciách. Slovenské akvaparky vám aj tentoraz priniesli množstvo noviniek, ktoré vám zabezpečia zaujímavý program.

Bývalé kúpelev Levároch v

Vaňové kúpele v Levároch: Historický skvost, ktorý znova ožíva

17.10.2020 | 

Historické budovy niekdajších vaňových kúpeľov v Levároch v Revúckom okrese chcú ich vlastníci zachrániť. S týmto cieľom koncom leta zorganizovali prvú brigádu, v rámci ktorej areál kúpeľov vyčistili. O ich histórii a plánoch na obnovu informoval jeden zo spolumajiteľov Ján Daniš.

Múzeum optických ilúzií Tripalnd

Okolo sveta za necelú hodinku: V Bratislave otvorili fantastické múzeum optických ilúzií

26.02.2020 | 

Optické ilúzie boli ešte pred pár rokmi výhradnou doménou maliarov či filmárov, dnes sa však približujú širokej verejnosti. Vo svete môžete navštíviť niekoľko múzeí, kde sa veľkí aj malí pohrajú s perspektívou, nedávno konečne jedno otvorili aj v Bratislave. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že rozhodne stojí za návštevu.

Obec Zborov preslávil hrad

Zborov - sídlo najseverenejšieho hradu aj známeho vojenského cintorína

03.10.2020 | 

Popri historických pamiatkach mesta Bardejov a Bardejovských kúpeľoch sa čoraz častejším cieľom návštevníkov severovýchodného Slovenska stáva Zborovský hrad (Makovica). Je národnou kultúrnou pamiatkou a má zaujímavú históriu, rovnako ako dedina na jeho úpätí.

Jaskyňa Domica bude slúžiť

Jaskyniari v Domici objavili kilometre nových chodieb, meria už vyše 8 kilometrov

31.08.2020 | 

Celkovo 8127 metrov meria na základe posledných zistení jaskyniarov jaskyňa Domica pri obci Kečovo v Rožňavskom okrese. Informoval o tom Zdenko Hochmuth, jaskyniar a docent Ústavu geografie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, podľa ktorého celý jaskynný systém Domica - Baradla presiahol dĺžku 30 kilometrov (km).

Nádvorie Európy zasadené na

Odolala aj Turkom: Jedna z najväčších pevností Európy stojí na juhu Slovenska

25.10.2020 | 

Komárno patrí medzi najstaršie trvalo obývané lokality na Slovensku, ktoré boli svojou polohou na sútoku riek Dunaj a Váh aj významným strategickým miestom. Preto tu vybudovali jeden z najväčších pevnostných systémov rakúsko-uhorskej monarchie, povedal v rozhovore pre TASR pamiatkar Ľudovít Gráfel. Celý pevnostný systém, až na niektoré detaily, je podľa jeho slov zachovaný dodnes v pôvodnom stave.

Na snímke Lesnícky skanzen

Les môžete navštíviť všelikde, lesnícky skanzen len v Čiernom Balogu

15.10.2020 | 

Vezmite si pevnú obuv, správajte sa ohľaduplne k hostiteľovi a nezabudnite byť pozorný. Lesnícky skanzen v Čiernom Balogu vás zoznámi s tou najdôležitejšou zložkou životného prostredia – lesom.

Hviezdoslavova hájovňa, Oravská Polhora

V stopách našich velikánov: Navštívte pamätné domy slovenských osobností

26.10.2020 | 

Využite niektoré z prázdnin na to, aby ste vášmu cestovaniu po Slovensku dodali pridanú hodnotu. Vezmite svoje deti na výlety do pamätných domov najznámejších slovenských osobností. Hravou formou ich naučíte niečo viac o ich práci a živote. Takto si istotne zapamätajú viac informácií, ako keby sa iba naspamäť učili množstvo faktov z učebníc.

Ondrejisko, vrch na južnej

Ondrejisko - jeden z najlepších vyhliadkových vrcholov Slovenského raja

18.10.2020 | 

Vrch Ondrejisko sa hrdo vypína na južnej hranici NP Slovenský raj. Je z neho nádherný výhľad do okolia, a tak patrí k obľúbeným turistickým cieľom v každom ročnom období. V pekné jesenné dni však ponúka najkrajšie zážitky.

Bojnická zoo získala do

Bojnická zoo má nových obyvateľov: Vážia len dva kilogramy, no zabíjajú aj ľudí

19.10.2020 | 

Národná zoologická záhrada Bojnice získala do chovu pár jedného z dvoch jedovatých jašterov sveta. Samca a samicu kôrnatca jedovatého môžu od októbra vidieť návštevníci v budove vivária, informoval hovorca zoo Jaroslav Slašťan.

Na snímke pohľad na

Plitvické jazerá na slovenský spôsob: Zatopený lom s veľrybou turisti milujú

17.09.2020 | 

Zatopený Beňatinský kameňolom nachádzajúci sa len pár kilometrov od ukrajinských hraníc v katastri obce Beňatina v okrese Sobrance nazývajú mnohí, ktorí ho navštívili, "slovenské Plitvické jazero". Prirovnanie k chorvátskej turistickej atrakcii si vyslúžil vďaka svojej tyrkysovej vode. Iní ho zas, podľa slov starostu obce Štefana Minčáka, po osobnej návšteve nazvú Beňatinská veľryba.

Les môžete navštíviť všelikde, lesnícky skanzen len v Čiernom Balogu

Na snímke Lesnícky skanzen
15.10.2020

Vezmite si pevnú obuv, správajte sa ohľaduplne k hostiteľovi a nezabudnite byť pozorný. Lesnícky skanzen v Čiernom Balogu vás zoznámi s tou najdôležitejšou zložkou životného prostredia – lesom. viac »

Kostol sv. Štefana, uhorského kráľa - najstaršia pamiatka v Žiline

Kostol sv. Štefana v
14.10.2020

Kostol sv. Štefana, uhorského kráľa, je národnou kultúrnou pamiatkou a patrí medzi najstaršie stavby v Žiline. Neopakovateľnú atmosféru vytvárajú fresky z 13. storočia. viac »

Oravský Podzámok: Pltníci vozia turistov po rieke Orava už osemnásť rokov

Oravský hrad v obci
11.10.2020

Vyhliadková plavba plťou po rieke Orava je zážitkom, ktorý by nemal vynechať žiadny návštevník obce Oravský Podzámok, okres Dolný Kubín. Z nástupnej stanice v Hornej Lehote sa turisti vydávajú na približne hodinovú plavbu nasýtenú históriou a výhľadmi na okolitú prírodu i Oravský hrad. Ročne tu pltníci prevezú tisíce ľudí. viac »

Prejdite si Tatry na bicykli: Štyri tipy na skvelé cyklotrasy pre každého

Na snímke cyklista prechádza
10.10.2020

Tatry, to nie sú len vysokohorské túry. Stále obľúbenejšie je prejsť si tatranskú prírodu na bicykli. Vybrali sme pre vás rôzne cyklotrasy, nielen podľa ich náročnosti, ale tak, aby ste aj spoznali krásu našich veľhôr. Kým prvú a druhú by mal zvládnuť každý bez problémov, zvyšné sú už o niečo náročnejšie a vyžadujú si väčšie úsilie a kondičku. Stoja však za tú námahu. A pre tých, ktorí potrebujú trošku pomôcť so šliapaním do pedálov, máme jednoduchý tip: požičajte si v hoteli ebike. viac »

Vzácnosť v Hervartove - najstarší drevený kostolík na Slovensku má vyše 500 rokov

Rímskokatolícky kostol sv. Františka
08.10.2020

Rímskokatolícky kostol sv. Františka z Assisi v Hervartove v okrese Bardejov navštívi ročne viac ako 3000 turistov. Tento kostolík z konca 15. storočia predstavuje najstarší a najzachovalejší typ drevených chrámov na Slovensku. Stavba bola postavená v gotickom slohu. viac »


Štvrtok, 29. október. 2020. Meniny má Klára.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa