Slovensko - tipy na výlet

Slanské vrchy: Najstaršie opálové bane na svete sprístupnili nový podzemný okruh

31.05.2020 |

V najstarších opálových baniach na svete, ktoré sa nachádzajú v Slanských vrchoch nad Prešovom, sprístupnili nový podzemný okruh. Doposiaľ mali návštevníci možnosť vidieť z 35 kilometrov banských chodieb takmer 700 metrov. V uplynulých dňoch k nim pribudlo ďalších 300 metrov. Informovala o tom marketingová manažérka Slovenských opálových baní Iveta Adamová.

Viac článkov
AquaCity Poprad

Akvapark v Poprade čaká rekonštrukcia za 7 miliónov: Najväčšia novinka je poriadna bomba

18.03.2020 | 

V popradskom akvaparku v tomto roku realizujú veľkú rekonštrukciu. V prvej fáze pôjde o obnovu vstupov, šatní a momentálne dokončujú aj nové sprchy. „Neskôr sa chystá rekonštrukcia vonkajšej zóny a najväčším prekvapením bude toboganová veža,“ uviedol pre TASR riaditeľ AquaCity Poprad Richard Pichonský.

Lúčanský vodopád

Lúčky a Kalameny – minerálne bohatstvo Liptova

03.12.2019 | 

Orava a Liptov sú regióny známe najmä prekrásnou prírodou. Na ich rozhraní sa nachádzajú kúpele Lúčky, ktoré ležia pod úbočím vrchu Choč. Preslávila ich najmä miestna minerálna voda a Lúčanský vodopád.

Múzeum optických ilúzií Tripalnd

Okolo sveta za necelú hodinku: V Bratislave otvorili fantastické múzeum optických ilúzií

26.02.2020 | 

Optické ilúzie boli ešte pred pár rokmi výhradnou doménou maliarov či filmárov, dnes sa však približujú širokej verejnosti. Vo svete môžete navštíviť niekoľko múzeí, kde sa veľkí aj malí pohrajú s perspektívou, nedávno konečne jedno otvorili aj v Bratislave. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že rozhodne stojí za návštevu.

Spišský hrad ukrýva tajomstvo

Povesti a legendy: Spišský hrad ukrýva tajomstvo ešte z počiatkov nášho letopočtu

21.05.2020 | 

V strednej Európe niet krajšej hradnej zrúcaniny, ako je tá na Spiši. Monumentálny Spišský hrad ukrýva množstvo tajomstiev, jedno z nich sa spája s temnou jaskyňou.

Kremnické vrchy

V Kremnických vrchoch objavili jaskyňu, môže patriť k najhlbším nekrasovým na Slovensku

09.05.2020 | 

Jaskyniari objavili v Kremnických vrchoch jaskyňu, ktorá môže patriť k najhlbším jaskyniam nekrasového pôvodu na Slovensku. Na svojej internetovej stránke to uviedla Správa Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Štiavnické vrchy, pod ktorú oblasť Kremnických vrchov spadá. Jaskyňu pomenovali „Diera nad Pastorkom“ a jej zatiaľ nameraná hĺbka 39,3 metra nie je konečná.

Jelšava

Jelšava – mesto, ktoré očarilo bulharského cára

11.03.2020 | 

Milovník prírody, vedy i poľovačiek, priekopník automobilizmu, ale aj filantrop a celkovo veľmi príjemný a dobrosrdečný človek - tak si dodnes spomínajú ľudia z horného Gemera na bulharského cára Ferdinanda I. Coburga, ktorého časť života bola spojená práve s regiónom okolo Muráňa a Jelšavy.

Pod Tatrami vzniká nový

Pod Tatrami vzniká unikátny archeoskanzen, možno na mieste prvého osídľovania nášho územia

24.11.2019 | 

V zaniknutej osade Šoldov neďaleko Štrby, okres Poprad, postupne vyrastá archeoskanzen. Prevažne z vlastných zdrojov ho tam buduje obec, ktorá vlani postavila za pomoci nezamestnaných jedno obydlie a tento rok pribudlo ďalšie.

Obdivovať faunu a flóru

Korzo Zálesie - skvelá možnosť na obdivovanie fauny a flóry Malého Dunaja

29.05.2020 | 

Obdivovať faunu a flóru Malého Dunaja je možné aj z Korza Zálesie, z oddychovej zóny v obci medzi Ivankou pri Dunaji a Malinovom v Bratislavskom kraji. Drevené mólo s dĺžkou 120 metrov vzniklo v rámci cezhraničného projektu a za prvé mesiace prilákalo už tisícky návštevníkov. Obec im však odporúča, aby namiesto áut využili radšej cyklotrasy, cyklistický chodník pri Šúrskom kanáli, splav po Malom Dunaji či pešiu turistiku, keďže situácia s parkovaním ešte nie je doriešená.

Pamätník SNP Petra Kubíka

Pamätník SNP v Trnavej Hore: Odmenou za výstup je výhľad na široké okolie

23.05.2020 | 

Panoramatické výhľady na široké okolie, ale aj pohľad do histórie ponúka turistom údajne najväčší pamätník SNP v okrese Žiar nad Hronom, ktorý sa nachádza v Trnavej Hore, v miestnej časti Kľačany.

Do bratislavskej ZOO priletel

Do bratislavskej ZOO priletel bocian: Pozrite na tých roztomilých drobcov

21.12.2019 | 

Záver roka bol v bratislavskej ZOO chovateľsky úspešný. Od októbra do polovice decembra 2019 sa tam narodilo hneď niekoľko roztomilých mláďatiek.

Na snímke turisti sa

Zatopený lom láka turistov: Malé Chorvátsko pri Beňatine je ešte krajšie

04.09.2019 | 

V snahe zvýšiť turistickú atraktívnosť lokality Beňatinského travertínu v Sobranskom okrese vznikli na jeho vrchole vysunutá vyhliadka, chodníky premosťujúce nedostupné úseky i základná turistická infraštruktúra. V pláne je prepojiť turistickým chodníkom celý obvod bývalého lomu a tiež vybudovanie novej vyhliadky. Pre TASR to uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus (KRT) Lenka Vargová Jurková.

Košice Región Turizmus ponúka okolo 250 virtuálnych prehliadok

Košice
21.04.2020

Spolu do 250 turistických atrakcií prevažne v Košickom samosprávnom kraji vrátane pamiatok UNESCO si možno pozrieť prostredníctvom virtuálnych prehliadok krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT). Pre TASR to uviedla jej výkonná riaditeľka Lenka Vargová Jurková s tým, že tak zareagovali na aktuálnu situáciu súvisiacu s novým koronavírusom. viac »

V Devínskej Novej Vsi rastie nová rozhľadňa, jej tvar pripomína modlivku

Návrh vyhliadkovej veže v
18.04.2020

Bratislavská Devínska Nová Ves začína s výstavbou plánovanej vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle. Mestská časť odovzdala v utorok (14. 4.) stavenisko zhotoviteľovi stavby, ktorého vybrala vo verejnom obstarávaní. Informuje o tom devínskonovoveský starosta Dárius Krajčír na sociálnej sieti. Podľa pôvodných plánov mala byť vyhliadková veža hotová a sprístupnená na jeseň 2018. viac »

Z rozhľadne nad obcou Tachty vidieť do Maďarska i na Kráľovu hoľu

Rozhľadňa Tachty
13.04.2020

K rozvoju turizmu v mikroregióne Medveš na juhu okresu Rimavská Sobota má prispieť 11-metrová rozhľadňa, ktorú na Tomášovom vrchu nad obcou Tachty v roku 2017 vybudovala miestna samospráva. Ako TASR informoval starosta Július Molnár, výstavba vrátane projektovej dokumentácie stála približne 15.000 eur, pričom na financovanie využili obecný rozpočet. viac »

Horné Pršany - malá dedina s programom na celý deň

Obec Horné Pršany
12.04.2020

Hoci obec Horné Pršany ani nie so 400 obyvateľmi nemá kostol, v strede dediny sa však nachádza historická zvonica a vidieť tu môžete aj atrakcie, o ktorých netušia ani jej "susedia" v Banskej Bystrici. viac »

Menej známa atrakcia Prednej Hory: V loveckom zámočku je múzeum o živote bulharského cára

Drevený lovecký zámoček cára
08.04.2020

Detaily zo života bulharského cára Ferdinanda Coburga a jeho pôsobenie na Slovensku približuje muzeálna expozícia inštalovaná v priestoroch jeho niekdajšieho poľovníckeho zámku na Prednej Hore v okrese Revúca. Podľa slov Petry Glűcknerovej, referentky marketingu a vzdelávania Odborného liečebného ústavu psychiatrického (OLÚP), n. o., Predná Hora, ktorému zámoček patrí, vzniklo múzeum vďaka ich spolupráci s múzeom vo Svätom Antone. viac »


Pondelok, 1. jún. 2020. Meniny má Žaneta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa