Slovensko - tipy na výlet

Nemáme len krásne hrady a zámky. Navštívte aj naše zaujímavé zrúcaniny

28.02.2021 |

Slovensko patrí ku krajinám, ktoré sa môžu pochváliť množstvom zaujímavých hradov a zámkov. Turisti si majú u nás z čoho vyberať, ale to nie sú tie jediné zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu. Naplánujte si výlety aj k našim zrúcaninám, ktoré boli kedysi pýchou jednotlivých regiónov. Väčšina z nich je prístupná celoročne a ich návštevu môžete spojiť s menšou túrou.

Viac článkov
Veľký prehľad: 6 najväčších

Veľký prehľad: 6 najväčších slovenských akvaparkov a ich tohtoročné lákadlá

20.07.2020 | 

Horúce letné dni nám dávajú poriadne zabrať. Najlepšie ich prežijete niekde pri vode, kde sa môžete príjemne osviežiť a zabaviť na rôznych atrakciách. Slovenské akvaparky vám aj tentoraz priniesli množstvo noviniek, ktoré vám zabezpečia zaujímavý program.

Bývalé kúpelev Levároch v

Vaňové kúpele v Levároch: Historický skvost, ktorý znova ožíva

17.10.2020 | 

Historické budovy niekdajších vaňových kúpeľov v Levároch v Revúckom okrese chcú ich vlastníci zachrániť. S týmto cieľom koncom leta zorganizovali prvú brigádu, v rámci ktorej areál kúpeľov vyčistili. O ich histórii a plánoch na obnovu informoval jeden zo spolumajiteľov Ján Daniš.

Múzeum optických ilúzií Tripalnd

Okolo sveta za necelú hodinku: V Bratislave otvorili fantastické múzeum optických ilúzií

26.02.2020 | 

Optické ilúzie boli ešte pred pár rokmi výhradnou doménou maliarov či filmárov, dnes sa však približujú širokej verejnosti. Vo svete môžete navštíviť niekoľko múzeí, kde sa veľkí aj malí pohrajú s perspektívou, nedávno konečne jedno otvorili aj v Bratislave. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že rozhodne stojí za návštevu.

Hrad Branč

Nemáme len krásne hrady a zámky. Navštívte aj naše zaujímavé zrúcaniny

28.02.2021 | 

Slovensko patrí ku krajinám, ktoré sa môžu pochváliť množstvom zaujímavých hradov a zámkov. Turisti si majú u nás z čoho vyberať, ale to nie sú tie jediné zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu. Naplánujte si výlety aj k našim zrúcaninám, ktoré boli kedysi pýchou jednotlivých regiónov. Väčšina z nich je prístupná celoročne a ich návštevu môžete spojiť s menšou túrou.

Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa: Tajné zákutia môžu turisti spoznávať celoročne

18.12.2020 | 

Podzemnými priestormi Stanišovskej jaskyne v Liptovskom Jáne sprevádzajú jaskyniari návštevníkov celoročne. Ide totiž o jedinú turisticky prístupnú jaskyňu na Liptove, ktorá je otvorená každý deň. Jej chodbami každoročne prejdú stovky turistov, tohtoročná sezóna však bola podľa jaskyniarov iná. Prírodnú pamiatku museli pre pandémiu nového koronavírusu na niekoľko mesiacov úplne zatvoriť.

Nádvorie Európy zasadené na

Odolala aj Turkom: Jedna z najväčších pevností Európy stojí na juhu Slovenska

25.10.2020 | 

Komárno patrí medzi najstaršie trvalo obývané lokality na Slovensku, ktoré boli svojou polohou na sútoku riek Dunaj a Váh aj významným strategickým miestom. Preto tu vybudovali jeden z najväčších pevnostných systémov rakúsko-uhorskej monarchie, povedal v rozhovore pre TASR pamiatkar Ľudovít Gráfel. Celý pevnostný systém, až na niektoré detaily, je podľa jeho slov zachovaný dodnes v pôvodnom stave.

Čičmany

Úžasné diela našich majstrov: Spoznajte 8 najlepších skanzenov na Slovensku

15.12.2020 | 

Z množstva svojich dovoleniek a výletov v zahraničí možno dokonale poznáme vývoj zahraničnej architektúry, ale pri tej ľudovej slovenskej má mnoho cestovateľov medzery. Napravte to a dajte si výzvu v navštívení čo najväčšieho počtu skanzenov. V nich sa dozviete veľa informácií o našej zaujímavej histórii a spoznáte množstvo nádherných stavieb od šikovných majstrov.

Pomerne nenáročnú turistiku aj

Turistika pre romantikov: Jančekova skala bola svedkom tragickej lásky

13.02.2021 | 

Pomerne nenáročnú turistiku aj pre rodiny s deťmi ponúka výstup na Jančekovu skalu blízko partizánskej obce Cigeľ či Lehoty pod Vtáčnikom v okrese Prievidza. Turistický cieľ s výhľadom na pohoria na hornej Nitre sa spája s povesťou o nenaplnenej láske.

Ondrejisko, vrch na južnej

Ondrejisko - jeden z najlepších vyhliadkových vrcholov Slovenského raja

18.10.2020 | 

Vrch Ondrejisko sa hrdo vypína na južnej hranici NP Slovenský raj. Je z neho nádherný výhľad do okolia, a tak patrí k obľúbeným turistickým cieľom v každom ročnom období. V pekné jesenné dni však ponúka najkrajšie zážitky.

Národná zoo Bojnice chová

Bojnická zoo chová jednu z najnebezpečnejších rýb sveta: Trúfa si aj na človeka!

25.11.2020 | 

Národná zoologická záhrada v Bojniciach chová jednu z najnebezpečnejších rýb sveta. Binga botswanská, ktorú volajú i žralok Afriky, dokáže svoju korisť zubami doslova rozpoliť. Informoval o tom v utorok hovorca zoo Jaroslav Slašťan.

Umelá vodná nádrž Blajzloch

OBRAZOM Vodná nádrž Blajzloch patrí k najromantickejším miestam v Slovenskom raji

07.11.2020 | 

Blajzloch, umelú vodnú nádrž v Slovenskom raji vybudovali v roku 1966 v katastri obce Hrabušice, okres Spišská Nová Ves. Nachádza sa neďaleko cesty z Hrabušíc do sedla Kopanec pri pravostrannom prítoku doliny Veľká Biela voda nad známou dolinou Sokoľ. V jazierku so pstruhmi je ostrovček sprístupnený drevenou lávkou. Okolo jazera prechádza náučný chodník.

Zabudnite na všetko zlé: VIDEO najväčších krás Slovenska vás pohladí na duši

Zabudnite na všetko zlé:
09.02.2021

Uplynulý rok, poznačený pandémiou, bol pre väčšinu z nás veľmi náročný. Priniesol však tiež jedno pozitívum – aj skúsených cestovateľov naučil, že za prírodnými či historickými krásami sa netreba hnať tisícky kilometrov. Obrovské množstvo ich nájdeme aj u nás doma. viac »

Svetové hviezdy na dotyk: V týchto slovenských hoteloch nocovali tie najslávnejšie celebrity

Aj na Slovensku môžete
08.02.2021

Stretnúť svojho obľúbeného speváka, herca či športovca je obrovským snom mnohých ľudí, splní sa však len málokomu. Aj v našich podmienkach sa ale dá dostať do kontaktu so svetovými hviezdami – napríklad pobytom v rovnakom v hoteli. My sme zisťovali, kam sa vybrať v prípade, že túžite spať v podobnej posteli ako váš hrdina. viac »

Termálny prameň v Lukavici: Teplučká voda miestnym slúži na rekreáciu

Termálny prameň v Lukavici
06.02.2021

Termálny prameň v Lukavici, kedysi samostatnej obci a dnes mestskej časti mesta Žarnovica, objavili vďaka prieskumnému vrtu na začiatku 80. rokov minulého storočia. Vrt však nikto správne nezabezpečil a termálnu vodu tak miestni obyvatelia dlhodobo využívajú na rekreáciu. Ako pre TASR uviedol primátor Žarnovice Kamil Danko, s rozvojom tejto lokality počítať nemožno, celé územie patrí do vysokého stupňa ochrany európskeho významu. viac »

Medvedie: V obci s takmer 50 obyvateľmi majú tri lyžiarske vleky

Obec Medvedie
05.02.2021

V obci Medvedie v okrese Svidník s asi 50 obyvateľmi majú tri lyžiarske vleky. Nachádzajú sa približne 300 metrov za obcou v smere na Šarbov. V súčasnosti ich však z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 neprevádzkujú. Potrebné sú aj vhodné snehové podmienky, keďže fungujú na prírodnom snehu. viac »

Chatu Hrešná v košických Kavečanoch navštevuje čoraz viac ľudí

Chatu Hrešná v košických
03.02.2021

Turistov v okolí Chaty Hrešná v košickej mestskej časti (MČ) Kavečany v tomto roku výrazne pribudlo. Pre TASR to uviedol jej prevádzkovateľ Tomáš Eichler s tým, že v zimnom období v blízkosti nej udržiavajú aj niekoľko bežkárskych tratí. Chatu sa podľa neho postupne snažia rekonštruovať, no väčšie investície pre koronakrízu nateraz odložili. viac »


Nedeľa, 28. február. 2021. Meniny má Zlatica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa