Slovensko - tipy na výlet

Budova, ktorú pozná každý Bratislavčan: Ikonická kukurica zmení podobu

25.05.2022 |

Jedno z najvýznamnejších diel modernej architektúry 20. storočia na území Bratislavy, vojenská ubytovňa Hviezda známa tiež ako Kukurica, sa po rokoch dočká komplexnej rekonštrukcie. Súčasné vedenie rezortu obrany sa chce týmto spôsobom vysporiadať s rokmi avizovanou, no nerealizovanou obnovou objektu. Predpokladané náklady sú vo výške 34,8 mil. € vrátane DPH.

Viac článkov
Kúpanie na Slovensku: Tipy

Kúpanie na Slovensku: Tipy na jazerá a kúpaliská

29.06.2021 | 

Vyberte sa na priezračné jazerá alebo sa schlaďte na niektorom zo slovenských kúpalísk. Dovolenka na Slovensku predsa nie je len o turistike a hradoch!

Sobranecké kúpele

Koniec hororu: Slovenskej verzii Karlových Varov svitá na lepšie časy

26.10.2021 | 

Sobranecké kúpele boli kedysi označované za slovenské Karlove Vary, čo svedčí o ich sláve a kvalite minerálnych zdrojov. Ich história siaha až do 14. storočia, prvá písomná zmienka pochádza z roku 1336. Po rokoch chátrania je však pohľad na areál na zaplakanie.

Tip na víkend: Navštívte

Naplánujte si leto na Slovensku: Pre juh sú typické termálne pramene i prírodné krásy

03.05.2021 | 

Juh Slovenska zďaleka nemusí byť len nudná rovina. Patria k nemu termálne pramene a obľúbené termálne kúpaliská, ale tiež množstvo prírodných zaujímavostí. Na východ od Komárna sa krajina začína mierne vlniť, aby sa v okolí Štúrova premenila na hornatú.

Na hrad v Slovenskej

Na hrad v Slovenskej Ľupči sa po 100 rokoch vráti pôvodný oltár

20.05.2022 | 

Najväčším lákadlom tohtoročnej letnej turistickej sezóny na hrade v Slovenskej Ľupči v okrese Banská Bystrica bude pôvodný oltár. Ten sa na svoje miesto vráti po približne 100 rokoch. Pre TASR to uviedol kastelán hradu Ľupča Vladimír Homola.

Na snímke prístav v

Domica - jaskyňa s bohatou výzdobou i podzemnou plavbou

23.05.2022 | 

Jaskyňa Domica, nachádzajúca sa pri obci Kečovo v okrese Rožňava, je najväčšou známou jaskyňou Slovenského krasu. Spolu s jaskyňou Baradla v Maďarsku tvoria jaskynný systém s dĺžkou viac ako 30 kilometrov. Domica je charakteristická bohatou sintrovou výzdobou, početným výskytom netopierov i podzemnou plavbou. TASR o tom informovala hovorkyňa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Kristína Bocková.

Bratislava má nové pamätihodností:

Bratislava má nové pamätihodností: Tieto stavby pomáhali formovať našu metropolu

26.03.2021 | 

Národné osvetové centrum "Véčko" na Námestí SNP, Nová tržnica i Dom odborov (Istropolis) na Trnavskom mýte, parková promenáda na Hviezdoslavovom námestí či fontána Družba na Námestí slobody i ďalších 16 objektov pribudlo do celomestského zoznamu pamätihodností Bratislavy. Jeho aktualizáciu schválili vo štvrtok bratislavskí mestskí poslanci.

Obec Vidiná rekonštruuje vyše

Vidiná pri Lučenci: Vo vyše 100-ročnom sedliackom dome vznikne múzeum i hrnčiarska dielňa

04.10.2021 | 

Obec Vidiná v okrese Lučenec rekonštruuje vyše 100-ročný dom, ktorý pred niekoľkými rokmi v havarijnom stave odkúpila od súkromného majiteľa. Sedliacky dom opravujú tradičnými postupmi a radi by z neho urobili novú turistickú atrakciu. V jeho priestoroch sa má totiž nachádzať múzeum i hrnčiarska dielňa.

Pri Levoči otvorili areál

Pri Levoči otvorili areál Žabia cesta: Po obnove má slúžiť turistom a chrániť obojživelníky

19.05.2022 | 

Pri vodnej nádrži neďaleko Levoče v utorok sprístupnili ekologickú relaxačno-oddychovú zónu s interaktívnym náučným chodníkom Žabia cesta. Projekt vznikol v rámci cezhraničnej spolupráce Interreg a okolie priehrady prešlo veľkou revitalizáciou. Má slúžiť na rozvoj cestovného ruchu, no zároveň chrániť obojživelníky.

Veľký prehľad horských chát

Veľký prehľad horských chát vo Vysokých Tatrách: Na ktorú sa vydáte najbližšie?

05.05.2022 | 

Pešia turistika ľuďom učarovala už v 19. storočí, a tak bolo iba otázkou času, kedy pre nich vysoko v horách vzniknú miesta na prenocovanie. Dnes je vo Vysokých Tatrách dokopy trinásť horských chát a okrem nocľahu poskytujú aj osvieženie v podobe chutného jedla či nápojov. Navštívte ich spolu s nami.

Urzon kanadský

Do bratislavskej zoo pribudol párik urzona kanadského

03.02.2022 | 

Do Zoologickej záhrady v Bratislave doviezli párik hlodavca urzona kandaského. Vzhľadom sa podobá na dikobraza, no nevyhrabáva si nory, ale šplhá a žije na stromoch. Informovala o tom Alexandra Ritterová z bratislavskej zoo.

Morské oko

FOTO Morské oko - ozdoba Vihorlatských vrchov

10.01.2021 | 

Necelých 100 kilometrov od Košíc sa pod Vihorlatom nachádza unikátne jazero – Morské oko. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, zapísaného do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku z rozlohou 13 ha má členité pobrežie a krištáľovo čistú vodu. Aj preto je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku v lone prírody.

Banská Štiavnica má novú atrakciu: Vychádzková trasa predstavuje mesto z nadhľadu

Banská Štiavnica
18.05.2022

Mesto Banská Štiavnica má novú atrakciu. Je ňou okružný panoramatický chodník na trase s množstvom zaujímavostí, ktorý z nadhľadu poskytuje najkrajšie pohľady na toto mesto. viac »

Antická Gerulata v Bratislave má novú expozíciu: Približuje bežný pracovný deň rímskych vojakov

Antická Gerulata v Bratislave
17.05.2022

Význam Antickej Gerulaty v bratislavských Rusovciach, ktorá je zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO, približuje nová expozícia pod názvom Gerulata na hraniciach Rímskej ríše. Slávnostne ju otvorili cez víkend. viac »

Unikátne múzeum v podkroví: Vzácnosťou je starý zvon, raritou kravský náhubok

Unikátne múzeum v podkroví:
15.05.2022

Počiatky súkromného múzea v podkroví domu v považskobystrickej mestskej časti Považská Teplá siahajú ešte do 60. rokov minulého storočia. Otec majiteľa múzea Ladislava Janecha chcel uchovať spomienky na staré remeslá, syna myšlienka založenia múzea pohltila naplno po tom, ako začal zbierať mince, neskôr sa stal členom považskobystrickej Archeologickej spoločnosti Jozefa Moravčíka. viac »

UNESCO na Slovensku: V Zozname svetového dedičstva máme tieto dve PRÍRODNÉ LOKALITY

Drienovská jaskyňa
14.05.2022

Na Slovensku je v Zozname svetového dedičstva UNESCO momentálne zapísaných šesť kultúrnych pamiatok a dve prírodné lokality. Ide o Jaskyne Slovenského a Aggteleckého krasu a Staré bukové pralesy a bukové pralesy Karpát a iných regiónov Európy. V tomto roku je 50. výročie prijatia Dohovoru o ochrane svetového dedičstva a zároveň aj 15. výročie zapísania lokality Staré bukové pralesy Karpát do Zoznamu svetového dedičstva. viac »

Pod Šášovom otvoria unikátny kemp: Bývať budete v recyklovaných lodných kontajneroch

Hrad Šášov
14.05.2022

Vodácky ekokemp s lodenicou, ktorý má vzniknúť v Žiari nad Hronom priamo pri rieke Hron pod zrúcaninou hradu Šášov, budú tvoriť recyklované lodné kontajnery. Súčasťou areálu bude i požičovňa bicyklov a lodí. Na stredajšom brífingu o tom v areáli budúceho ekokempu informoval primátor mesta Peter Antal. viac »


Streda, 25. máj. 2022. Meniny má Urban.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa