Slovensko - tipy na výlet

Medvedia štôlňa - spomienka na baníctvo v Žiarskej doline

06.06.2023 |

Na Slovensku nájdete niekoľko lokalít, ktoré majú dlhú banícku históriu, no na niektoré z nich sa už časom zabudlo. Vedeli ste o tom, že sa takéto štôlne nachádzali aj na Liptove? V Žiarskej doline sa podarilo zachrániť jednu z nich, ktorú si môžete pozrieť počas dovolenky v tomto regióne.

Viac článkov
Kúpanie na Slovensku: Tipy

Kúpanie na Slovensku: Tipy na jazerá a kúpaliská

29.06.2021 | 

Vyberte sa na priezračné jazerá alebo sa schlaďte na niektorom zo slovenských kúpalísk. Dovolenka na Slovensku predsa nie je len o turistike a hradoch!

Unavení z dovolenky? Napravte

Unavení z dovolenky? Napravte si chuť v slovenských kúpeľoch!

02.09.2022 | 

Zaslúžená, očakávaná – a efekt sa nedostavil. Poznáte to? Prichytili ste sa pri tom, že sa potrebujete z dovolenky, na ktorú ste sa v lepšom prípade tešili „iba“ pol roka zregenerovať? Máme tip na miesto, kde sa vám to podarí!

Splav Ipľa cez leto

Splav Ipľa cez leto ovplyvnilo sucho, teraz si však vodáci prídu opäť na svoje

29.09.2022 | 

Tohtoročnú vodácku sezónu na rieke Ipeľ v regióne Novohrad ovplyvnilo najmä mimoriadne sucho. Prvé splavy v Kalonde v okrese Lučenec sa síce uskutočnili už začiatkom mája, koncom júna však už bola pre nedostatok vody rieka na prírodných úsekoch prakticky nesplavná. Pre TASR to uviedol Michal Dibala z projektu Splavuj Ipeľ.

Obnova Krásnej Hôrky napreduje,

Obnova Krásnej Hôrky napreduje, búracie a demontážne práce sú takmer ukončené

12.03.2023 | 

Obnova hradu Krásna Hôrka v okrese Rožňava v uplynulých mesiacoch výrazne pokročila, búracie a demontážne práce sú ukončené na viac ako 90 percent. Ku koncu februára bolo v rámci rekonštrukcie národnej kultúrnej pamiatky preinvestovaných viac ako 9.300.000 eur. Na piatkovom mediálnom dni v deň výročia požiaru z roku 2012 to uviedli predstavitelia Slovenského národného múzea (SNM).

Fantastický zážitok: V jaskyni

Fantastický zážitok: V jaskyni Domica je po rokoch opäť možná podzemná plavba po riečke Styx

20.05.2023 | 

V jaskyni Domica v okrese Rožňava je po rokoch opäť možná podzemná plavba po riečke Styx. Prevádzke plavby dopomohli priaznivé prírodné pomery a charakter počasia. Pre TASR to uviedol správca jaskyne Ottó Lörincz.

Bratislava má nové pamätihodností:

Bratislava má nové pamätihodností: Tieto stavby pomáhali formovať našu metropolu

26.03.2021 | 

Národné osvetové centrum "Véčko" na Námestí SNP, Nová tržnica i Dom odborov (Istropolis) na Trnavskom mýte, parková promenáda na Hviezdoslavovom námestí či fontána Družba na Námestí slobody i ďalších 16 objektov pribudlo do celomestského zoznamu pamätihodností Bratislavy. Jeho aktualizáciu schválili vo štvrtok bratislavskí mestskí poslanci.

Múzeum slovenskej dediny v

Múzeum slovenskej dediny v Martine - najväčšia expozícia v prírode

06.05.2023 | 

Múzeum slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine je najväčšou národopisnou expozíciou v prírode na Slovensku. Podľa riaditeľa SNM – Múzeá v Martine Radovana Sýkoru ho budujú od druhej polovice 60. rokov minulého storočia ako expozíciu tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života na Slovensku.

Neďaleko Kremnických Baní sa

Srdce Európy: Geografický stred starého kontinentu je v malebnej slovenskej obci

19.04.2023 | 

Na Slovensku sa môžeme pochváliť viacerými unikátnosťami. Medzi ne patrí aj obec Kremnické Bane v okrese Žiar nad Hronom, ktorú vyhľadávajú ľudia z celej Európy. Keď sa tam totiž postavia na jeden bod, budú sa nachádzať presne v strede starého kontinentu.

Záchranár z Horskej záchrannej

Záchranár z Horskej záchrannej služby varuje: Týchto 10 chýb vás môže stáť život

09.12.2022 | 

Tento rok majú záchranári plné ruky práce. Okrem toho, že výrazne stúpol počet ich zásahov v horskom teréne, znepokojivá je aj štatistika úmrtí – v slovenských horách tento rok zahynulo najviac turistov za posledných desať rokov. Pred každou túrou sa je potrebné poriadne pripraviť, o to viac najmä v zimnom období, keď hrá proti nám nielen klzký terén, chlad, ale aj menej denného svetla.

Jarný babyboom: V košickej

Jarný babyboom: V košickej zoo pribudli rozkošné mláďatá

29.03.2023 | 

V košickej zoologickej záhrade (zoo) pribudlo od začiatku tohto roka takmer 30 prírastkov. Vo výbehoch, lemujúcich dolnú časť zoo v smere k DinoParku pribudli v uplynulom období mláďatá veľkých kopytníkov. Ide o zdomácnené druhy ťavy dvojhrbej, byvola vodného a zebu zakrpateného. TASR o tom informovala vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu zoo Eva Malešová.

Morské oko

FOTO Morské oko - ozdoba Vihorlatských vrchov

10.01.2021 | 

Necelých 100 kilometrov od Košíc sa pod Vihorlatom nachádza unikátne jazero – Morské oko. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, zapísaného do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku z rozlohou 13 ha má členité pobrežie a krištáľovo čistú vodu. Aj preto je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku v lone prírody.

Horehronie ponúkne výlety Hviezdnou strelou, historickým expresom aj Astrovlakom

Horehronie ponúkne výlety Hviezdnou
27.05.2023

Horehronie sa v lete stáva rajom nielen turistov, ale čoraz viac aj cyklistov, ktorí môžu elektrobicyklami z 11 partnerských e-bike požičovní v regióne zdolať 865 kilometrov vyznačených cyklotrás. Adrenalínoví jazdci si zasa môžu dopriať zjazdové bicyklovanie v bikeparku v Mýte pod Ďumbierom, na nových singletrailoch v okolí malej lesnej rezervácie Breznianska skalka alebo na pumptracku na nábreží Hrona. viac »

Rodošto – kúsok tureckej atmosféry v srdci Košíc

Rodošto – kúsok tureckej
25.05.2023

Gróf František II. Rákoci patril k významným postavám našej histórie. Na sklonku života však rodnú krajinu opustil a nový domov našiel v ďalekom Turecku. V Košiciach neskôr postavili kópiu domu, v akom tam býval, a tak môžu turisti v metropole východu uvidieť nečakaný kúsok exotiky. viac »

Rozhľadňa, aká tu nebola: Z banskoštiavnickej Kalvárie dovidíte až na Vysoké Tatry

Rozhľadňa, aká tu nebola:
23.05.2023

V Banskej Štiavnici v utorok slávnostne otvorili novú vyhliadku na Kalvárii. Nachádza sa v severnej veži Horného kostola a v prípade dobrého počasia núka panoramatické výhľady nielen na starobylé banícke mesto, ale dovidieť z nej sa dá aj na najvyššie štíty Vysokých Tatier. viac »

Stredoveký kostol v obci Poniky fascinuje nádhernou výzdobou, obdivoval ho aj kráľ Karol III.

Stredoveký kostol v obci
21.05.2023

Poniky sa nachádzajú neďaleko Banskej Bystrice. V tomto regióne bohatom na zaujímavé turistické atrakcie ponúka ďalšiu pamiatku, ktorú treba vidieť. Na okraji obce sa nachádza kostolík, ktorého korene siahajú do stredoveku. Z vonkajšej strany je možno nenápadný, v interiéri však svojou nádhernou výzdobou priam šokuje. viac »

Fantastický zážitok: V jaskyni Domica je po rokoch opäť možná podzemná plavba po riečke Styx

Fantastický zážitok: V jaskyni
20.05.2023

V jaskyni Domica v okrese Rožňava je po rokoch opäť možná podzemná plavba po riečke Styx. Prevádzke plavby dopomohli priaznivé prírodné pomery a charakter počasia. Pre TASR to uviedol správca jaskyne Ottó Lörincz. viac »


Streda, 7. jún. 2023. Meniny má Róbert.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa