Cestovateľské rady, tipy, publikácie

Desať tipov, vďaka ktorým ušetríte pri rezervácii ubytovania

11.06.2020 |

Ubytovanie predstavuje počas cestovania jednu z najdrahších položiek. Ušetriť na ňom môžete vďaka viacerým trikom, ktoré použijete priamo počas rezervácie alebo pri hľadaní nocľahu. Vďaka tomu vám zostane väčší rozpočet na spoznávanie novej krajiny a návštevu zaujímavých pamiatok.

Viac článkov
Desať tipov, vďaka ktorým

Desať tipov, vďaka ktorým ušetríte pri rezervácii ubytovania

11.06.2020 | 

Ubytovanie predstavuje počas cestovania jednu z najdrahších položiek. Ušetriť na ňom môžete vďaka viacerým trikom, ktoré použijete priamo počas rezervácie alebo pri hľadaní nocľahu. Vďaka tomu vám zostane väčší rozpočet na spoznávanie novej krajiny a návštevu zaujímavých pamiatok.

Vyrazte toto leto na

Leto na Slovensku: Vieme, koľko zaplatí štvorčlenná rodina za týždňovú dovolenku

05.06.2020 | 

Prognózy na cestovanie do zahraničia sú ešte stále nejasné, a tak je práve teraz ideálna doba na podporu domáceho cestovného ruchu a spoznávania krás, ktoré sme mali neobjavené priamo pod nosom. Pozreli sme sa na to, koľko vás dovolenka na Slovensku bude stáť.

Dostali sme varovanie od

Dostali sme varovanie od prírody. Ako cestovať ekologickejšie?

17.05.2020 | 

Odborníci sa predbiehajú v odhadoch, ako sa zmení svet po aktuálnej koronakríze. Viacerých noviniek sa istotne dočká aj cestovanie. Situácia bola niekedy už neúnosná, preto sme od prírody dostali jasné varovanie a druhú šancu, aby sme napravili svoje správanie. Ak sa nechceme dostať na pokraj ďalšej katastrofy, mali by sme napraviť aj naše cestovateľské návyky.

Využite pauzu v cestovaní:

Využite pauzu v cestovaní: 9 skvelých tipov na usporiadanie dovolenkových spomienok

10.05.2020 | 

Naše vyhliadky na cestovanie zatiaľ nie sú také, ako by sme si predstavovali. No napriek tomu nemusíte smútiť a mali by ste tento čas využiť na niečo užitočné a premeniť ho na plodné obdobie. Veď koľkokrát ste si povedali, že by bolo skvelé urobiť si spomienkový prehľad na tie miesta, ktoré ste navštívili v minulosti. Teraz pri tomto zastavení máme skvelý priestor na to, aby sme ho využili kreatívnym spôsobom.

Na snímke úplne uzavretý

KORONAVÍRUS: Občania SR sa na Slovensko dostanú len cez veľké hraničné priechody a len vlastnou dopravou

13.03.2020 | 

Občania SR sa na územie Slovenska dostanú len cez veľké hraničné priechody, malé sú zatvorené. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.

KORONAVÍRUS: Zakúpenú dovolenku je

KORONAVÍRUS: Zakúpenú dovolenku je možné zrušiť bez storno poplatku

12.03.2020 | 

Dovolenku zakúpenú v cestovnej kancelárii, ktorej cieľom je destinácia postihnutá epidémiou nového koronavírusu, je možné zrušiť bez storno poplatku. Individuálne dohodnuté pobyty pod zákon o zájazdoch nespadajú, ale riadia sa všeobecnými obchodnými podmienkami poskytovateľa. Niektoré letecké spoločnosti sa pri letoch do rizikových destinácií vzdali poplatkov pri stornovaní letenky a peniaze vracajú bez obmedzenia, informovalo v stredu Európske spotrebiteľské centrum (ECC).

Cestovať môžete aj počas

Cestovať môžete aj počas karantény: 5 spôsobov, ako vidieť veľa zaujímavého a nevystrčiť pri tom nos z dverí

12.03.2020 | 

Cestovatelia majú hlavu v smútku, globálna epidémia koronavírusu zapríčiňuje rušenie letov aj zatváranie pamiatok. Vďaka moderným technológiám si však zážitky zo spoznávania iných krajín môžeme dopriať z pohodlia domova aj počas karantény.

Cestujúci so zrušenými letmi

Cestujúci so zrušenými letmi do alebo z Talianska majú viaceré možnosti

11.03.2020 | 

Cestujúci, ktorých sa dotklo zrušenie letov z Talianska na Slovensko alebo spiatočne, majú viaceré možnosti. Zahŕňajú zmenu rezervácie, ale aj možnosť vrátenia peňazí. Na svojej webovej stránke o tom informuje dopravca Ryanair, ktorý prevádzkuje lety medzi talianskymi mestami a Bratislavou. Tie sú od pondelka (9. 3.) až do odvolania zakázané v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Maldivy

Maldivy v cene európskych destinácií: Dovolenka snov je už prístupná všetkým

18.02.2020 | 

Popularita Maldív výrazne vzrástla pred niekoľkými rokmi, keď vedci začali upozorňovať na to, ako nám zmena klimatických podmienok a výrazné otepľovanie môžu navždy zničiť tento raj na zemi. To ich automaticky postavilo do pozície luxusnej destinácie, čomu sa prispôsobili aj výrazne vyššie ceny. No v posledných mesiacoch nastala v tomto smere zmena. Už aj tieto úžasné ostrovy si môžete užiť za cenu dovolenky v Európe.

Lietadlá sú semeniskom nákazy:

Lietadlá sú semeniskom nákazy: 10 tipov, ako neochorieť počas letu

29.01.2020 | 

Spoločnosť Which? robila prieskum medzi pasažiermi ohľadom čistoty aerolínií, ktoré lietajú do všetkých britských miest. Najhoršie z neho vyšiel Ryanair, ktorý má podľa tohto hodnotenia problémy s hygienou v ich lietadlách a zvyšuje tým riziko ochorenia priamo počas letu. Nakaziť sa môžete nielen od chorých cestujúcich, ale aj kvôli zle vyčisteným priestorom. Preto by ste podľa odborníkov mali dodržiavať týchto desať dôležitých pravidiel.

Dovolenka na lodi: 10 dôležitých pravidiel pre vašu úspešnú plavbu

Dovolenka na lodi: 10
06.06.2020

Kto by sa nenechal zlákať predstavou romantickej dovolenky na lodi, počas ktorej sa budete plaviť medzi rôznymi krajinami a spoznáte tak nové krásne zákutia? Pokiaľ ste ešte nikdy neabsolvovali takúto cestu, mali by ste sa zoznámiť s dôležitými radami, ktoré vám uľahčia objednávanie a pomôžu vám lepšie sa rozhodnúť. viac »

Leto na Slovensku: Vieme, koľko zaplatí štvorčlenná rodina za týždňovú dovolenku

Vyrazte toto leto na
05.06.2020

Prognózy na cestovanie do zahraničia sú ešte stále nejasné, a tak je práve teraz ideálna doba na podporu domáceho cestovného ruchu a spoznávania krás, ktoré sme mali neobjavené priamo pod nosom. Pozreli sme sa na to, koľko vás dovolenka na Slovensku bude stáť. viac »

Dostali sme varovanie od prírody. Ako cestovať ekologickejšie?

Dostali sme varovanie od
17.05.2020

Odborníci sa predbiehajú v odhadoch, ako sa zmení svet po aktuálnej koronakríze. Viacerých noviniek sa istotne dočká aj cestovanie. Situácia bola niekedy už neúnosná, preto sme od prírody dostali jasné varovanie a druhú šancu, aby sme napravili svoje správanie. Ak sa nechceme dostať na pokraj ďalšej katastrofy, mali by sme napraviť aj naše cestovateľské návyky. viac »

Kým sa opäť vyberieme do sveta: 7 najzaujímavejších kníh o cestovaní

Kým sa opäť vyberieme
16.05.2020

I keď nás Covid-2019 zastavil pri cestovaní v realite, nemusíme sa takto obmedzovať aj vo svojej fantázii. Stačí si vziať dobrú knihu a môžete sa pustiť do spoznávania sveta týmto spôsobom. Vyberáme vám niekoľko zaujímavých tipov, ktoré vám najlepšie priblížia atmosféru krajín, o ktorých teraz iba snívame. viac »

Využite pauzu v cestovaní: 9 skvelých tipov na usporiadanie dovolenkových spomienok

Využite pauzu v cestovaní:
10.05.2020

Naše vyhliadky na cestovanie zatiaľ nie sú také, ako by sme si predstavovali. No napriek tomu nemusíte smútiť a mali by ste tento čas využiť na niečo užitočné a premeniť ho na plodné obdobie. Veď koľkokrát ste si povedali, že by bolo skvelé urobiť si spomienkový prehľad na tie miesta, ktoré ste navštívili v minulosti. Teraz pri tomto zastavení máme skvelý priestor na to, aby sme ho využili kreatívnym spôsobom. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 9. júl. 2020. Meniny má Lujza.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa