Cestovateľské rady, tipy, publikácie

Rady, ktoré zmenia vaše cestovanie: Letušky prezradili svoje tajné triky

08.01.2019 |

Nechajte si pred dovolenkou v zahraničí poradiť od skúsenejších. Letušky strávia v lietadlách a v hoteloch stovky hodín a veľmi dobre vedia, čo je najlepšie pre vaše pohodlie a akými trikmi si spríjemníte tento čas. Týchto trinásť rád vám zmení pohľad na niektoré dôležité veci počas cestovania.

Viac článkov
10 vecí, ktoré by

10 vecí, ktoré by ste mali urobiť na každej dovolenke

26.12.2018 | 

Cestovatelia sa pri plánovaní dovoleniek a priamo na potulkách svetom riadia svojimi overenými pravidlami. Takto presne vedia, čo majú od toho očakávať a zabezpečia si program, ktorý ich vždy poteší. Svoju rutinu by však mali skúsiť rozšíriť aj o ďalšie zvyky, ktoré im pomôžu lepšie priblížiť jednotlivé krajiny a mestá.

Izrael na vlastnej koži:

Izrael na vlastnej koži: Všetko, čo musíte vedieť pred návštevou Svätej zeme

01.12.2018 | 

Už dávno neplatí, že do Izraela cestujú iba veriaci, ktorí chcú navštíviť Jeruzalem. Táto krajina v sebe skrýva omnoho viac ako iba humus, jarmulky a Mŕtve more a preto by ste túto fascinujúcu krajinu určite nemali nevynechať zo zoznamu krajín, ktoré treba spoznať. Pred tým, než sa však vyberiete okúsiť dobrodružstvá, ktoré si pre vás pripravila, treba poznať niekoľko dôležitých faktov

8 dôvodov, prečo cestovať

8 dôvodov, prečo cestovať po Európe v zime

30.11.2018 | 

Hoci hlavná turistická sezóna prebieha v lete, ani v zime sa cestovaniu určite netreba vyhýbať. A nemáme na mysli len zimné dovolenky v lyžiarskych strediskách – aj spoznávanie miest alebo krajiny má v zime svoje čaro, vyžaduje si to len o trochu viac príprav. Výsledok však stojí za to. Prečo si myslíme, že mnohé miesta vám učarujú nielen počas letných prázdnin, ale stojí za to navštíviť ich aj v zime?

Na archívnej snímke z

Do Číny svojho psa neberte, v krajine platia rôzne prísne zákazy

23.11.2018 | 

V čínskom meste Wen-šan najnovšie zakázali obyvateľom, aby chodili von so psami za denného svetla. Psy majú tiež úplný zákaz vstupu do parkov, nákupných centier, športových zariadení a iných verejných priestorov. V iných mestách platia rôzne prísne nariadenia už dávnejšie.

Zabudnite na magnetky: Toto

Zabudnite na magnetky: Toto sú najlepšie darčeky pre hostí zo zahraničia

19.11.2018 | 

Spoznali ste skvelých ľudí v zahraniční, pozvali ste sa navzájom na návštevy a teraz riešite dilemu, čo pekného im podarovať ako pamiatku na Slovensko? Ak ste sa ocitli v takejto situácii, najdôležitejšia je jedna rada - robte všetko od srdca.

Bojnický zámok

Tip na jesenné prázdniny: Preskúmajte s deťmi Bojnice a okolie

19.10.2018 | 

Jesenné prázdniny sú tu o chvíľu a my sme pre vás pri tej príležitosti pripravili seriál s tipmi na rodinnú dovolenku. Na Slovensku sme vybrali malebné Bojnice, lebo v samotnom mestečku aj v blízkom okolí nájdete množstvo zaujímavostí pre malých aj veľkých.

Budapešť, Maďarsko

Tip na jesenné prázdniny: Budapešť je pre deti rajom na Zemi

17.10.2018 | 

Jesenné prázdniny sú tu o chvíľu a my sme pre vás pri tej príležitosti pripravili seriál s tipmi na rodinnú dovolenku v okolitých krajinách. Možno to neznie celkom originálne, ale v Maďarsku sme vybrali hlavné mesto Budapešť. Máme ju neďaleko, takže nebudete strácať vzácny čas cestovaním, predovšetkým ale ponúka také množstvo atrakcií a aktivít pre všetky vekové kategórie, že vám možno týždeň ani stačiť nebude.

Kuba

Kuba na vlastnú päsť: 10 tipov, ktoré musíte poznať pred cestou na Ostrov slobody

15.10.2018 | 

Opäť tu máme sezónu lacných leteniek do exotických krajín. Veľkú pozornosť púta najmä Kuba, ktorá sa nám spája s krásnymi plážami a nezvyčajnou kultúrou. Mnohí dovolenkári sa už práve kvôli tomu nespoliehajú len na cestovné kancelárie a celý pobyt si vybavujú sami. Čo by ste však mali vedieť ešte predtým, ako sa pustíte do plánovania?

Deň D inak: Toto

Najkrajší deň trochu inak: Spečaťte svoju lásku v zahraničí

01.10.2018 | 

V ostatných rokoch je veľmi moderné uzavrieť manželstvo alebo obnoviť sľub napríklad pri zlatej alebo striebornej svadbe v zahraničí. Ak sa ani vám veľmi nepozdáva predstava ordinárneho obradu na radnici alebo v kostole a nákladná „veselka“ v najbližšej reštaurácii, táto možnosť by mohla byť ideálna aj pre vás. Stačí iba vynaložiť trošku viac snahy a finančných prostriedkov a svadba v zahraničí bude dokonalou oslavou vašej lásky.

Cestujeme do Viedne bez

Cestujeme do Viedne z Bratislavy: Veľké porovnanie spôsobov dopravy

19.09.2018 | 

Viedeň a Bratislava. Dve hlavné mestá, ktoré sú k sebe tak blízko ako žiadne iné na svete. Aj preto je ponuka dopravy z Bratislavy do Viedne taká široká. Zakaždým sa oplatí zvažovať všetky možnosti, preto sme pripravili prehľadné porovnanie. Zahŕňa popis každého zo spôsobov dopravy do Viedne spolu s hlavnými výhodami či nevýhodami.

10 vecí, ktoré by ste mali urobiť na každej dovolenke

10 vecí, ktoré by
26.12.2018

Cestovatelia sa pri plánovaní dovoleniek a priamo na potulkách svetom riadia svojimi overenými pravidlami. Takto presne vedia, čo majú od toho očakávať a zabezpečia si program, ktorý ich vždy poteší. Svoju rutinu by však mali skúsiť rozšíriť aj o ďalšie zvyky, ktoré im pomôžu lepšie priblížiť jednotlivé krajiny a mestá. viac »

Izrael na vlastnej koži: Všetko, čo musíte vedieť pred návštevou Svätej zeme

Izrael na vlastnej koži:
01.12.2018

Už dávno neplatí, že do Izraela cestujú iba veriaci, ktorí chcú navštíviť Jeruzalem. Táto krajina v sebe skrýva omnoho viac ako iba humus, jarmulky a Mŕtve more a preto by ste túto fascinujúcu krajinu určite nemali nevynechať zo zoznamu krajín, ktoré treba spoznať. Pred tým, než sa však vyberiete okúsiť dobrodružstvá, ktoré si pre vás pripravila, treba poznať niekoľko dôležitých faktov viac »

8 dôvodov, prečo cestovať po Európe v zime

8 dôvodov, prečo cestovať
30.11.2018

Hoci hlavná turistická sezóna prebieha v lete, ani v zime sa cestovaniu určite netreba vyhýbať. A nemáme na mysli len zimné dovolenky v lyžiarskych strediskách – aj spoznávanie miest alebo krajiny má v zime svoje čaro, vyžaduje si to len o trochu viac príprav. Výsledok však stojí za to. Prečo si myslíme, že mnohé miesta vám učarujú nielen počas letných prázdnin, ale stojí za to navštíviť ich aj v zime? viac »

Do Číny svojho psa neberte, v krajine platia rôzne prísne zákazy

Na archívnej snímke z
23.11.2018

V čínskom meste Wen-šan najnovšie zakázali obyvateľom, aby chodili von so psami za denného svetla. Psy majú tiež úplný zákaz vstupu do parkov, nákupných centier, športových zariadení a iných verejných priestorov. V iných mestách platia rôzne prísne nariadenia už dávnejšie. viac »

Zabudnite na magnetky: Toto sú najlepšie darčeky pre hostí zo zahraničia

Zabudnite na magnetky: Toto
19.11.2018

Spoznali ste skvelých ľudí v zahraniční, pozvali ste sa navzájom na návštevy a teraz riešite dilemu, čo pekného im podarovať ako pamiatku na Slovensko? Ak ste sa ocitli v takejto situácii, najdôležitejšia je jedna rada - robte všetko od srdca. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 24. január. 2019. Meniny má Timotej.