Európske mestá

Tbilisi – mesto, ktoré spája históriu Gruzínska s moderným svetom

12.02.2019 |

Gruzínsko väčšinou vyhľadávajú cestovatelia, ktorí radi objavujú nepoznané kúty sveta. V nich môžu pozorovať typickú domácu kultúru a sledovať rozdiely a pestrosť rôznych národností. Ak aj nepatríte k týmto dobrodruhom, túto krajinu by ste istotne nemali obchádzať i kvôli hlavnému mestu Tbilisi. Nádherná metropola má priame letecké spojenie so Slovenskom a priam núka na spoznávanie všetky svoje tromfy.

Viac článkov

Vzrušujúca metropola Anglicka: TOP 10 atrakcií, ktoré by ste mali navštíviť v Londýne

Londýn, Anglicko
04.02.2019

Metropola Anglicka patrí z hľadiska poznávacích výletov k najnavštevovanejším mestám na svete. Rozmanitosť Londýna turistom umožňuje, aby sa tam stále vracali a spoznávali jeho ďalšie zaujímavosti. Do desiatky naj atrakcií preto patria vzácne pamiatky, ale aj moderné atrakcie. viac »

Na návšteve Atén: Grécka metropola nie je iba o akropole

Atény, Grécko
02.02.2019

Boli ste už niekedy v meste, kde na vás spoza každého rohu vykúka socha alebo historická pamiatka? Ak ešte nie, v Aténach sa vám to určite podarí. Grécka metropola totiž nie je iba o jednej antickej akropole, ale aj o iných historických pamiatkach a kúzelných miestach. viac »

Nórske Oslo – severská príťažlivosť s množstvom zaujímavých zákutí

Budova mestskej radnice Rådhuset,
31.01.2019

Radi objavujete hlavné mesta Európy, ale všetky sa Vám zdajú najmä v letnom období príliš preplnené? Zamierte viac na sever do Osla. Do mesta, ktoré je vzdušné, plné zelene a moderné. No nie násilným spôsobom a silou mocou do nebies týčiacimi sa mrakodrapmi. Je moderné svojou nadčasovosťou, prírodnými materiálmi, severskou pečaťou elegancie a jednoduchosti. viac »

Výlet do Ľubľany: Hlavné mesto Slovinska je malé, ale milé

Ľubľana, Slovinsko
28.01.2019

Hlavné mesto Slovinska zatiaľ stále patrí k turisticky menej vyhľadávaným metropolám. Vďaka tomu sa mu podarilo uchovať svoj pôvodný charakter a ešte stále v baroch stretnete viac domácich ako turistov, s ktorými sa môžete veselo baviť až do skorého rána. Ľublinčania sú veľmi priateľskí, radi sa zoznamujú s novými ľuďmi a ochotne vám ukážu tie najväčšie krásy svojho rodného mesta. viac »

To najlepšie zo starého kontinentu: 7 európskych miest s najkrajšou architektúrou

To najlepšie zo starého
23.01.2019

Podobu mesta najlepšie definuje jeho architektúra. Niekedy je to zaujímavá zmes štýlov, ktoré najlepšie ukazujú, ako sa menila tvár týchto metropol. Inokedy jasne zvíťazil niektorý z konkrétnych smerov a vyformoval hlavne ich centrá. Či už je situácia akákoľvek, o týchto mestách sa hovorí, že majú architektúru najkrajšiu. viac »

Večné mesto, večná krása: TOP 10 atrakcií, ktoré by ste mali navštíviť v Ríme

Rím, Taliansko
21.01.2019

Ideálnym časom na navštívenie Ríma je koniec zimy a skorá jar. Vtedy ešte ani tam nie sú tak horúce dni a ulice nie sú preplnené turistami. Metropola Talianska patrí vďaka historickým pamiatkam k najvzácnejším hlavným mestám Európy. Spoznáte tam staré dejiny nášho kontinentu a nadýchnete sa tej pravej bláznivej atmosféry, ktorá je typická pre túto krajinu. viac »

Nová linka z Bratislavy – Eindhoven sa spája s futbalom, van Goghom aj firmou Philips

Eindhoven, Holandsko
14.01.2019

Slovensku pomaly pribúdajú ďalšie nové linky, ktoré nám umožňujú jednoduchšie cestovanie po Európe. Tentoraz Ryanair otvoril priame spojenie s holandským Eindhovenom, ktorý sa nachádza v blízkosti hraníc s Belgickom. Do Antverp sa dostanete po hodine a pol cesty vlakom, takže počas jedného výletu navštívite hneď dve zaujímavé miesta. viac »

Na návšteve Milána: 5 miest, ktoré nesmiete v mekke módy vynechať

Miláno, Taliansko
12.01.2019

Mesto módy na severe Talianska neláka len nákupných maniakov, ale aj návštevníkov bažiacich po turistických zaujímavostiach. K nim nepatria len nádherné historické pamiatky, ale aj slávny futbalový klub AC Miláno. viac »

Cádiz - španielska Andalúzia s omamnou vôňou Afriky

Cádiz, Španielsko
09.01.2019

Patrí Španielsko medzi vaše obľúbené destinácie? Ponúkame vám ďalší tip, kam sa môžete vybrať na dovolenku. Cádiz sa nachádza na juhu krajiny, má veľký prístav a pútavú históriu. Pohodlne sa tam dostanete zo Sevilly, odkiaľ tam jazdí priamy vlak. Blízko to máte aj do Gibraltáru a Malagy, takže si opäť môžete vymyslieť ďalší skvelý výlet. viac »

Belgický Hasselt: Mesto zaujímavých múzeí a nádhernej architektúry

Hasselt, Belgicko
08.01.2019

História mesta Hasselt siaha do 7. storočia. Svoje pomenovanie dostalo podľa lieskového dreva, ktoré vtedy rástlo v jeho okolí. Počas dejín patrilo okrem Belgicka aj iným krajinám, v súčasnosti je hlavný mestom provincie Limbursko. Nachádza sa tam množstvo múzeí a tešiť sa môžete aj na miestne pivo a alkohol. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 20. február. 2019. Meniny má Lívia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa