Európske mestá

Severotalianske mestečká: Poklady, ktoré čakajú na objavenie

26.06.2018 | | Hodnotenie článku: 4.50

Taliansko je priam gýčovo krásne: na každom rohu krásny ostrov, tyrkysové more, piesočnaté pláže, historické pamiatky a mnoho iného. Turista nevie, z čoho si má vybrať. Krajina na Apeninskom polostrove preto patrí medzi najvyhľadávanejšie destinácie nielen Európy, ale aj celého sveta. Aj severné Taliansko je plné lákadiel, ktoré by bolo hriechom nevidieť. Ich ponuka vám istotne vyrazí dych.

Viac článkov

MS vo futbale – ideálna príležitosť spoznať aj menej známe ruské mestá

Volgograd, Ruská federácia
14.06.2018

Športoví fanúšikovia sa dočkali, práve dnes štartujú Majstrovstvá sveta vo futbale, jedno z najsledovanejších podujatí sveta. Oči miliónov divákov sa tento rok uprú do Ruska, kde sa bude zápoliť v Moskve a ďalších desiatich miestach. Toto sú ony. viac »

Chioggia – talianska romantika na skok od Benátok

Chioggia, Taliansko
11.06.2018

Benátky môžete vďaka dobrým spojeniam navštíviť pokojne aj na vlastnú päsť. Z Budapešti a Viedne máte priame letecké spoje, ktoré vás dovezú do tohto krásneho mesta. Naplánujte si tam dlhší letný výlet, počas ktorého navštívite aj blízke romantické mestečko Chioggia. viac »

Modica – najromantickejšie z miest Sicílie

Modica, Sicília, Taliansko
06.06.2018

Ak ste doteraz považovali Veronu a Benátky za tie najromantickejšie miesta v Taliansku, pripravte sa na Modicu. Táto sicílska kráska je akoby zaseknutá v čase a nielen zamilovaným párom ponúka jednu z ďalších možností na lásku na celý život. viac »

Saint-Tropez a Port Grimaud: Dve rozkošné perly Francúzskej riviéry

Saint-Tropez, Francúzsko
04.06.2018

Veľkým klenotom Azúrového pobrežia je malé, ale aj u nás dobre známe Saint–Tropez a neďaleko neho aj francúzska verzia Benátok s názvom Port Grimaud. Spoznať tieto čarovné mestá turistom nezaberie viac ako dva dni, ak dovolenkujete na Francúzskej riviére, rozhodne by ste ich mali navštíviť. viac »

Valletta – mesto postavené Rádom maltézskych rytierov

Valetta, Malta
03.06.2018

Nová letecká linka na Maltu premáva pravidelne vo štvrtok a v nedeľu. Keby ste sa tam vybrali len na predĺžený víkend, môžete počas týchto dní dobre spoznať aspoň hlavné mesto Valletta. I keď nie je rozlohou veľké, ponúka množstvo zaujímavých atrakcií a aktivít. viac »

Tip na výlet: Navštívte Drážďany a pekné miesta v ich okolí

Drážďany, Nemecko
30.05.2018

Drážďany majú vynikajúce spojenie so Slovenskom. Vlakom sa tam dostanete iba s jediným prestupom. Najprv musíte zájsť do Prahy, odkiaľ jazdia do tohto nemeckého mesta priame spoje. Z Bratislavy sa tam týmto spôsobom presuniete za menej ako sedem hodín, autom to trvá ešte o dve menej. Okrem samotných Drážďan môžete navštíviť aj mnoho atrakcií v ich okolí. viac »

Debrecín – mesto, kde sa písali dejiny Uhorska

Debrecín, Maďarsko
17.05.2018

Druhé najväčšie mesto Maďarska ponúka svojim návštevníkom nádhernú prírodnú scenériu a zaujímavú históriu popretkávanú významnými dejinnými udalosťami. viac »

Umenie v uliciach: Oviedo je skutočnou perlou Astúrie

Oviedo, Španielsko
30.04.2018

Astúria má v Španielsku veľmi silnú pozíciu. Tento kraj bol dlho kresťanskou baštou a okrem nádhernej prírody sú preto hlavným turistickým lákadlom najmä rôzne historické pamiatky. Hlavným mestom Astúrie je Oviedo. Perla španielskeho severu vás uchváti svojou architektúrou, ale aj inými zaujímavosťami. viac »

Bergen – najkrajšie mestečko v Nórsku

Bergen, Nórsko
17.04.2018

Oslo je síce vstupnou bránou do Nórska, no pomaly už nadobúda črty veľkomesta a stráca svoj pôvodný charakter. Preto ak chcú turisti zachytiť pravú náladu tejto krajiny, chodia skôr do druhého najväčšieho mesta Bergen. To vás napriek veľkej rozlohe prekvapí svojou intímnou atmosférou a typickým severským duchom. viac »

Weimar - domov najväčších umelcov sveta aj obávaného koncentračného tábora

Weimar, Nemecko
11.04.2018

Sympatické mestečko Weimar sídli v nemeckom regióne Durínsko. Najjednoduchšie sa tam dostanete z Berlína. Cesta priamym autobusom trvá takmer štyri hodiny, jednoduchšie a pohodlnejšie to máte vlakom. S jedným prestupom v Erfurte ste tam už za dve a pol hodiny. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 16. júl. 2018. Meniny má Drahomír.

Ponuka zájazdov

Foto dňa