Európske mestá

Dovolenka na Cypre: Larnaka je jednou z najlepších možností

24.04.2019 |

Cyprus sa v ostatných dvoch rokoch stal medzi slovenskými cestovateľmi veľkým dovolenkovým hitom. Ponúka nové nepoznané miesta, nádherné pláže s priezračnou vodou, vynikajúce služby podobné tým v Turecku a k tomu ešte aj zaujímavú kultúru s viacerými vzácnymi pamiatkami. Jeden z väčších rezortov sa nachádza v Larnake, kam bude od júna lietať priama linka z Bratislavy.

Viac článkov

Bilbao – najväčšie mesto Baskicka

Španielske Bilbao
23.04.2019

Pobrežné mesto Bilbao na severe Španielska patrí k významným historickým oblastiam. Jeho dejiny siahajú do začiatku 14. storočia, ale tento región bol osídlený už v 3. storočí pred Kristom. Zo Slovenska sa tam najľahšie dostanete letecky cez Viedeň. Jeho návštevu môžete spojiť s krátkym výletom do Ovieda, ktoré je vzdialené tri hodiny smerom na západ alebo do francúzskych Lúrd, ktoré sa nachádzajú taktiež tri hodiny, ale smerom na východ. viac »

To najlepšie z metropoly Španielska: 10 TOP miest v Madride

 Fuente de Cibeles
17.04.2019

Metropola Španielska patrí k najnavštevovanejším mestám v krajine. Madrid je domovom kráľovského páru a vo svojich uliciach má množstvo zaujímavostí, ktoré stoja aj za zopakovanie výletu do týchto končín. Toto územie bolo osídlené už v období praveku, ale základy predchodcu Madridu vybudovali až v 9. storočí. Istý čas patril pod správu arabských krajín. viac »

Ľudia za nimi jazdia cez celý svet, my ich máme na skok: TOP 10 atrakcií vo Viedni

Ľudia za nimi jazdia
10.04.2019

Úprimne si priznajte. Viedeň máme takpovediac pod nosom, ale aj tak na ňu neprávom zabúdame. Radšej tam chodíme na nákupy alebo prechádzky v centre a ich pamiatky si nechávame v zálohe na čas, keď nebudeme cestovať do vzdialenejších krajín. Pritom aj tam sa nachádza množstvo zaujímavostí, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti. viac »

Nimes - francúzske mestečko s duchom starého Ríma

Francúzske Nimes
04.04.2019

Oblasť súčasného Nimes patrí k najstaršie osídleným vo Francúzsku. Prví obyvatelia tam žili už okolo roku 4000 pred Kristom, o mnoho storočí neskôr vystriedali týchto kočovníkov zástupcovia Rímskej ríše. Mesto získalo obrovskú popularitu a v roku 1858 pomenovali podľa neho pracovníci miestnej hvezdárne jeden z asteroidov. viac »

Stuttgart - mesto automobilových fanúšikov a rekordných trhov

Námestie Schlossplatz, Stuttgart
29.03.2019

Nemecké mesto Stuttgart leží v blízkosti hraníc s Francúzskom, Luxemburskom a Švajčiarskom. Všetky tieto krajiny sú vzdialené maximálne hodinu a pol až tri hodiny cesty. Tieto destinácie sú dobre prepojené pomocou vlakovej dopravy, takže si odtiaľ môžete naplánovať aj dovolenku do susedných štátov. Najlepšie spojenie zo Slovenska je buď vlakom s jedným prestupom v Salzburgu, alebo letecky z Viedne. viac »

Na pomedzí Západu a Východu: 10 najvýznamnejších pamiatok v Berlíne

Brandenburská brána, Berlín, Nemecko
26.03.2019

Metropola Nemecka sa stala jedným zo živých atraktívnych miest, v ktorom sa cez jednotlivé štvrte dostávate do sveta rôznych zaujímavých kultúr a zážitkov. Zo Slovenska tam máte vynikajúce spojenie cez Viedeň. Vybrať si môžete z priamych autobusových, leteckých a vlakových spojov. Popri sledovaní zaujímavých pamiatok nezabúdajte ani na chutnú domácu gastronómiu a doplňte si sily známymi klobáskami s kari omáčkou. viac »

Brixen či Bresannone – historické mestečko v náručí Dolomitov

Brixen, Taliansko
25.03.2019

Jedno z najutešenejších miest severnej časti Talianska - aj to je prívlastok Brixenu. U nás ho preslávil Karel Havlíček Borovský, zakladateľ českej žurnalistiky, literárnej kritiky a satiry. V Brixene v rokoch 1851 až 1855 býval, a to ho inšpirovalo aj v jeho tvorbe. Brixen je totiž vďaka polohe na južných svahoch talianskych Álp nielen nádherný, ale má aj zaujímavú historickú atmosféru. viac »

Neapol – mesto farieb, futbalu a tajomného podzemného sveta

Taliansky Neapol, v pozadí
19.03.2019

Keď sa povie Neapol, našincovi sa v hlave hneď prehrajú spomienky na bohatú kariéru Mareka Hamšíka v miestnom futbalovom klube. Slovákov tam majú vďaka nášmu hráčovi vo veľkej obľube a ako turisti budete u nich o to srdečnejšie vítaní. Či sa tam vyberiete na zápas, alebo skúmať spletité uličky mesta v tieni sopky Vezuv a ochutnávať tunajšie delikatesy, k dispozícii máte dve priame letecké linky z Viedne alebo z Budapešti. viac »

Bazilej – mesto troch krajín

Centrálne námestie a radnica,
14.03.2019

Už pri príchode na letisko v Bazilej dostanete jedinečnú možnosť. Sami sa môžete rozhodnúť, v ktorej krajine oficiálne vystúpite. Môžete prejsť cez pomyselnú nemeckú, švajčiarsku alebo francúzsku hranicu. Toto mesto sa totiž nachádza na území, ktoré spája všetky tieto krajiny. viac »

Kultúra, história aj nočný život: Týchto 11 nemeckých miest vás dostane

Námestie Schlossplatz v Stuttgarte.
05.03.2019

Najväčšie a najpopulárnejšie mestá v Nemecku priťahujú každý rok milióny návštevníkov z celého sveta a nemali by uniknúť ani našej pozornosti. Všetci od obchodných cestujúcich či kultúrnych nadšencov až po milovníkov nákupov a párty tu nájdu presne to, čo hľadajú. Presvedčte sa sami! viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 24. apríl. 2019. Meniny má Juraj.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa