Európske mestá

To najlepšie z metropoly Grécka: TOP 10 atrakcií v Aténach

18.10.2019 |

Návšteva gréckej metropoly je veľkým zážitkom z hľadiska nadobudnutia nových historických vedomostí, spoznania tejto výnimočnej kultúry, ale aj stretnutia s bezprostrednými a priateľskými ľuďmi. Gro pamiatok tvoria starobylé antické stavby, ktoré predstavujú jeden z dôležitých základov európskych dejín.

Viac článkov

To najlepšie z metropoly Švédska: TOP 10 atrakcií v Štokholme

Štokholm
03.10.2019

Hlavné mesto Švédska má oproti iným metropolám jednu výnimočnosť. Rozprestiera sa na niekoľkých ostrovoch, ktoré sú prepojené mostami. Táto oblasť bola osídlená v priebehu 8. storočia, prvá zmienka o samotnom Štokholme pochádza z polovice 13. storočia. Na jeho území sa často odohrávali veľké boje, posledný z nich bol súčasťou tridsaťročnej vojny medzi Ruskom a Pruskom. viac »

To najlepšie z metropoly Katalánska: TOP 10 atrakcií v Barcelone

Barcelona
30.09.2019

Barcelona je najznámejším mestom Katalánska a medzi turistami je známa svojou živelnosťou a dobrou atmosférou. Originálna architektúra, dobré jedlo a more s plážou priamo v centre mesta predstavujú tú najlepšiu dovolenkovú kombináciu. viac »

To najlepšie z metropoly Poľska: 10 TOP miest vo Varšave

To najlepšie z Varšavy
16.09.2019

Varšava prekonala počas 2. svetovej vojny mimoriadne ťažké obdobie. Takmer celé centrum bolo vtedy zbombardované a zostali z neho iba ruiny. Napriek tomu sa Poliaci postarali o to, aby sa postupne stala Varšava tou krásavicou, ktorou bola v minulosti. Priamym leteckým spojením sa tam dostanete z Viedne alebo z Košíc. viac »

To najlepšie z metropoly Fínska: TOP 10 atrakcií v Helsinkách

Helsinki - malebná metropola
02.09.2019

Helsinki sú dokonalou vstupnou bránou do Fínska. Patria k menším európskym metropolám, ktoré vás privítajú pohostinnou atmosférou. Nech milujete históriu, kultúru alebo modernú architektúru s dôrazom na prírodný aspekt, toto mesto vám ulahodí v každom smere. Nechajte si poradiť aj domácimi obyvateľmi, ktorí sa radi uchopia pozície oduševnených mestských sprievodcov. viac »

Córdoba – mesto, ktoré konkurovalo Parížu a Rímu

Córdoba
01.09.2019

Córdobu založili Feničania v 2. storočí pred Kristom. Postupne si vybudovala tak silnú pozíciu, že kedysi konkurovala mestám ako Paríž alebo Rím. Prekvitala v oblasti architektúry, umenia i prosperity domácich obyvateľov. Potom sa však dostala do úzadia ostatných španielskych miest a dnes je už známa len ako perla Andalúzie, na ktorú sa popri Barcelone, Madride a Valencii trochu zabúda. viac »

Dvojtýždňové pobaltské dobrodružstvo: 1. Začíname v Kaliningrade

Katedrála v Kaliningrade
31.08.2019

Aj vy už dlho uvažujete o tom, kam vás cesty zavedú na dovolenku tento rok? Ak hľadáte kombináciu urbanturizmu, ľahkej turistiky a čistých pláží, vašou prioritou sú prijateľné ceny a málo turistov, odporúčame si to namieriť do pobaltských krajín! Ak sa vám nechce čakať na spustenie nových nízkonákladových liniek do Rigy a Vilniusu, nechajte sa inšpirovať naším itinerárom, ktorý okrem Litvy, Lotyšska a Estónska zahŕňa aj návštevu Kaliningradskej oblasti, kde sme naše dobrodružstvo odštartovali. viac »

Metropola Slovinska a jej poklady: TOP 10 miest v Ľubľane, ktoré musíte vidieť

Ľubľana
25.08.2019

Hlavné mesto Slovinska je dynamickou a elegantnou metropolou, ktorá návštevníkom ukáže to najlepšie z pútavých dejín, ale hrdo prezentuje aj svoju modernú tvár. Táto oblasť bola osídlená už v roku 34 pred Kristom a prvé písomné zmienky o samotnej Ľubľane pochádzajú z 12. storočia. Preteká ňou rieka Ľubľanica, ktorá darovala mestu jeho pomenovanie. viac »

Katka pozná Miláno lepšie ako domáci: Jej 6 tipov na najzaujímavejšie miesta

Katka pozná Miláno lepšie
12.08.2019

Asi žiadny turista v Miláne neobíde tunajšiu gotickú katedrálu, svetoznáme divadlo La Scala a pri troche šťastia ani slávny obraz Leonarda Da Vinciho Posledná večera. Futbaloví fanúšikovia možno pridajú k itineráru ešte návštevu štadióna v štvrti San Siro. Priamo v metropole Lombardie však môžete vidieť aj originál Sochy slobody, dom s ľudským uchom či kŕdeľ plameniakov, ktorý zdedil storočnú vilu. viac »

Chorvátsky Zadar: Dovolenkovali sme v meste, kde nuda nehrozí

Zadar
08.08.2019

Zadar (Iadera, Idassa, Diadora, Zara), do roku 1944 súčasť Talianska a dnes centrum zadarskej župy a brána do severnej Dalmácie, ktorá srdečne víta turistov z celého sveta. Či je však na nich aj dobre pripravená, to sme preskúmali minulé leto. viac »

To najlepšie zo Stovežatej: TOP 10 atrakcií v Prahe

Karlův most, Praha
02.08.2019

K českej metropole máme ešte aj niekoľko rokov po rozdelení krajín veľmi blízky vzťah. Praha má v našich srdciach špeciálne miesto, preto sa tam radi vraciame. Milujeme jej kultúru, architektúru a tradičnú českú pohostinnosť. Toto je desať pamiatok, ktoré by ste mali rozhodne navštíviť. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 20. október. 2019. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa