Európske mestá

Lagos – mesto, kde sa zrodil zvrátený trh s ľuďmi

23.11.2022 |

Lagos je síce najväčšie mesto Nigérie aj celej Afriky, rovnomenné sídlo však nájdete aj na juhu Portugalska v nádhernom regióne Algarve. Turisti tam cestujú kvôli nádherným plážam i pohoriam a často pritom ani netušia, akú desivú históriu ukrýva.

Viac článkov

Albertville - kedysi dejisko slávnej olympiády, dnes fantastická zimná destinácia

Albertville - kedysi dejisko
19.11.2022

Zimná olympiáda v Albertville 1992 patrila medzi tie najkrajšie, ktoré sa odohrali v Európe. Naši športovci vtedy ešte súťažili v jednom tíme s českými a odniesli si odtiaľ tri bronzové medaily. Medzi tých šťastných patrili krasokorčuliar Peter Barna, družstvo skokanov na lyžiach a na všeobecnú radosť našincov aj hokejový tím. Ako dnes vyzerajú športoviská i samotná olympijská dedinka? viac »

V Ravenne sa písali dejiny, dnes ukrýva neuveriteľné poklady ranokresťanského umenia

V Ravenne sa písali
17.11.2022

Neveľká Ravenna patrí k najväčším pokladom Talianska. V minulosti bola metropolou Západorímskej, Ostrogótskej i Byzantskej ríše a dnes v nej môžu turisti obdivovať až osem miest zapísaných na zozname UNESCO. Azda nikde inde na svete nenájdete také množstvo ranokresťanských pamiatok a vzácnych mozaík! viac »

Na vlastnej koži: Hamburg vás prekvapí prepojením modernej časti a historického centra

Na vlastnej koži: Hamburg
07.11.2022

V Hamburgu nájdete jeden z najväčších európskych lodných prístavov. Od dávnej minulosti má preto významné postavenie, vďaka ktorému neustále napreduje. Aj dnes patrí k najpokrokovejším mestám v krajine, vďaka čomu vás milo prekvapí prepojením modernej časti a historického centra. viac »

Slovinský Maribor - turistické lákadlo v každom ročnom období

Františkánsky kostol
06.11.2022

Po Ľubľane je Maribor medzi turistami druhým najobľúbenejším mestom v Slovinsku. Ideálny čas na jeho návštevu je pritom počas celého roka. Jar a jeseň sa nesú v znamení spoznávania pamiatok a jeho živej atmosféry, za čo vďačí aj univerzitným študentom. V lete si tam môžete urobiť zastávku počas cesty do Chorvátska. No a v zime zas môžete prísť na lyžovačku do blízkeho lyžiarskeho strediska. viac »

Zermatt pripomína rozprávkovú krajinu, leží na jednom z najkrajších miest Európy

Zermatt pripomína rozprávkovú krajinu,
25.10.2022

Mesto Zermatt sa nachádza v nemecky hovoriacej časti Švajčiarska. Situované je na jednom z najkrajších miest v Európe. Rozprestiera sa totiž v údolí, ktoré je obklopené kopcami. Na prvý pohľad vyzerá ako rozprávková krajinka, ktorá vám prinesie veľa možností na aktivity počas celého roka. Stačí si len vybrať, či chcete stráviť aktívnu dovolenku, alebo sa zameriate na oddych. viac »

Porto s minimálnym rozpočtom: Toto všetko uvidíte v jednom z najkrajších mieste zadarmo

Porto, Portugalsko
21.10.2022

Dovolenka v Porte patrí v Európe medzi tie lacnejšie. Ak však chcete ušetriť ešte viac peňazí, vyberte si z pestrej ponuky bezplatných atrakcií. Aj pomocou nich si poskladáte fantastický program, vďaka ktorému si zamilujete toto jedinečné mestečko. viac »

FOTOREPORTÁŽ z Norimbergu: TOP 10 atrakcií v jednom z najkrajších miest Nemecka

Pohľad na hrad z
15.09.2022

Norimberg je jedným z najobľúbenejších turistických lokalít v Nemecku. Hoci bolo mesto počas 2. svetovej vojny z veľkej časti zničené, mnohé z hlavných budov však boli starostlivo zrekonštruované do pôvodného stavu. Väčšina hlavných atrakcií mesta sa nachádza v jeho historickom jadre obkolesenom zhruba 5 kilometrov dlhými mestskými hradbami. viac »

Nemecký Augsburg - mesto Fuggerovcov, unikátnych kanálov aj prvých sociálnych bytov

Veža Perlachturm a radnica
04.09.2022

Druhé najstaršie mesto Nemecka a po Norimbergu a Mníchove tretie najväčšieho mesta Bavorska by ste pri návšteve Nemecka určite nemali vynechať. Vďaka svojej polohe bolo dôležitým obchodným aj finančným centrom Európy. O tom dodnes svedčí jeho impozantná historická architektúra, bohato zdobené cechové domy, renesančné a barokové paláce, kostoly či unikátny vodný systém mesta, zapísaný na zozname UNESCO. Všetky turistické atrakcie sú tu blízko seba, takže ich môžete poľahky prejsť v rámci prechádzok mestom pešo. viac »

Bodrum - turecká perla s gréckym nádychom

Bodrum - turecká perla
17.08.2022

Bodrum je jednou z najvychytenejších tureckých destinácií. Okrem luxusných hotelov, nádherného pobrežia a viacero možností na vodné aktivity sa však táto oblasť vyznačuje aj širokou ponukou výletov. Priamo v Bodrume alebo na jeho predmestiach sa nachádzajú zaujímavosti, ktoré zvládnete navštíviť aj sami len za pomoci mestskej dopravy. Alebo si objednajte niektorý z platených výletov, počas ktorých preskúmate tieto lokality so sprievodcom. viac »

Dokonalé destinácie pre krátku dovolenku: Toto je 15 najkrajších mestečiek Európy

Dokonalé destinácie pre krátku
11.08.2022

Televízna stanica CNN vypracovala zoznam 15 najkrajších malých miest v Európe. Môžu sa pochváliť nádhernou architektúrou a bohatým kultúrnym životom, ktoré sú porovnateľné s veľkými turistickými centrami, len ich navštevuje menší počet ľudí. Vo výbere sa ocitli rôznorodé lokality - od rybárskych mestečiek po stredoveké opevnené mestá. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 4. december. 2022. Meniny má Barbora, Barbara.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa