Európske mestá

Mostar – mesto, ktoré vo vás zanechá silné emócie

09.09.2021 |

Po Sarajeve je Mostar druhým najznámejším mestom v Bosne a Hercegovine. V jeho okolí je nádherná príroda, dotvárajúca krásnu atmosféru stavieb, z ktorých niektoré sú zachované v pôvodnom osmanskom štýle. Pri prechádzke centrom sa do tohto miesta ihneď zamilujete. V jeho uliciach sú totiž zapísané príbehy, ktoré vo vás vyvolajú silné emócie.

Viac článkov

Luzern stál pri počiatkoch švajčiarskeho turizmu: Dovolenkárov láka aj dnes

Lucern, Švajčiarsko
24.08.2021

Z Viedne sa veľmi pohodlne dostanete leteckými či vlakovými spojmi priamo do Zürichu. Odtiaľ je to už len päťdesiat kilometrov do nádherného Luzernu, ktorý sa rozprestiera pri krásnom jazere. Už pri prvej návšteve tohto mestečka pochopíte, prečo ho tak veľmi milovali aj naši predkovia. viac »

Dovolenka dva v jednom: Najkrajšie španielske mestá pri mori nikdy nesklamú

Valencia
11.08.2021

More, pamiatky, obchody a zábava - to je ideálna dovolenka pre mnohých z nás. V typických rezortoch však často nemáte na výber z toľkých možností služieb. Preto istotne neodoláte nášmu tipu zo Španielska. Tam vám voľný čas popri leňošení na mestskej pláži vyplní aj veľa zaujímavých atrakcií a kultúrny program. Zaručene sa nebudete nudiť a zamilujete si takýto typ dovoleniek. viac »

Windsor - miesto, kde britskí monarchovia skutočne žijú svoj život

Windsor
16.07.2021

Anglický Windsor vyhľadávajú turisti najmä kvôli slávnemu zámku. Ten vyzerá ako vystrihnutý z rozprávky o princeznách a kráľoch. Ešte väčšej popularite sa tešil po svadbe Harryho a Meghan Markle, keďže ľudia chceli na vlastné oči vidieť miesto, kde sa zosobášili. No okrem tejto hlavnej atrakcie si tam môžete pozrieť aj množstvo iných turistických zaujímavostí. viac »

Trogir – chorvátska verzia Benátok

Trogir, Chorvátsko
24.05.2021

Neďaleko Splitu sa nachádza jedno z najkrajších chorvátskych miest Trogir. Jeho historické centrum sa rozprestiera na malom ostrove medzi pevninou a väčším ostrovom Čiovo. Celá táto jeho časť je zapísaná medzi chránené lokality UNESCO. Kvôli jeho atmosfére, ale aj nádhernej architektúre prezývajú Trogir chorvátske alebo malé Benátky. viac »

Mechelen - najpodceňovanejšie mesto v Belgicku s tragickou minulosťou

Mechelen - najpodceňovanejšie mesto
17.05.2021

K belgickým turistickým magnetom patria najmä mestá ako Brusel, Gent alebo Bruggy. No podľa domácich sa neprávom zabúda aj na Mechelen, ktorý sa nachádza vo flámskej časti. Ten sa môže pochváliť nádhernými historickými budovami, ale aj živou umeleckou scénou, ktorá zabezpečuje bohatý kultúrny život. Ak máte radi prírodu, môžete sa zase vyberať na vychádzky po celom okolí. viac »

Sicílske Palermo je opradené legendami: Vyhľadávajú ho cestovatelia i lovci senzácií

Palermo
11.05.2021

O tejto sicílskej perle sme zrejme po prvýkrát počuli prostredníctvom detskej hry „Mestečko Palermo spí“. Tak ako sa hovorí v jej textoch, v minulosti bolo skutočne jedným z hlavných centier mafiánskeho klanu Cosa Nostra, takže sa okolo neho niesla ponurá atmosféra. V minulosti tam žili Arabi, ktorí výrazne poznačili miestnu kultúru a zanechali pečať najmä na architektúre. viac »

Do Barcelony poletíte už od 20 eur: S našimi radami si ju užijete na maximum

Barcelona, Španielsko
01.05.2021

Španielsko je jedna z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Každým rokom nespočetné množstvo turistov navštívi španielske mestá, španielske pláže, ale aj španielske hory. Využite zlacnené letenky od spoločnosti WizzAir už od 20 EUR a poďte sa na vlastné oči presvedčiť, aká úžasná je katalánska metropola. viac »

Nový Sad - najkrajšie mesto na Dunaji, ktoré zničila revolúcia

Novi Sad
12.04.2021

Srbsko je známe ako krajina s rodákmi, ktorí sa radi bavia a vždy majú okolo seba veľkú zábavu. Preto je pre mnohých možno Belehrad priveľmi hlučným mestom, z ktorého chcú po pár dňoch ujsť niekam do pokojnejšej oblasti. Ideálnou voľbou pre nich je potom Nový Sad, ktorý prináša až nečakaný pokoj v kombinácii s pútavou históriou a umením. viac »

Marseille – najstaršie mesto vo Francúzsku

Marseille, Francúzsko
14.03.2021

Juh Francúzska ponúka niekoľko možností na krásne výlety. Mnoho dovolenkárov túži vidieť Nice a jeho luxusné okolie, no pre domácich je srdcovou záležitosťou skôr Marseille - najstaršie mesto v tejto krajine. Nechajte sa zlákať jeho atrakciami a nádhernou prírodou. viac »

Skryté poklady Lisabonu: 7 miest, kam by vás vzali domáci

Akvadukt Águas Livres
21.02.2021

Výhodou dovolenky v Lisabone je, že metropola Portugalska patrí medzi menšie veľkomestá, takže tam pohodlne počas jednej návštevy uvidíte množstvo zaujímavostí. Ak ste už videli všetko od Belému, cez vyhliadkové veže až po jazdu historickou električkou, tak napriek tomu sa tam vráťte ešte raz. Okrem hlavných atrakcií by ste si totiž mali pozrieť aj tieto skryté poklady. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. september. 2021. Meniny má Eugénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa