Európske mestá

To najlepšie z metropoly Škótska: TOP 10 pamiatok v Edinburghu

07.07.2020 |

Hlavné mesto Škótska založili Rimania, ktorí si na tomto strategickom mieste vybudovali vojenský tábor. Postupne začali túto oblasť osídľovať a položili tak základy nádherného Edinburghu. Ten patrí ku historickým skvostom v krajine, pretože sa tam nachádzajú najcennejšie pamiatky, ktoré sú opradené tajomnými historkami.

Viac článkov

Najkrajšie anglické mestečká - dokonalé spojenie vidieckeho šarmu a pútavej histórie

 Bibury
05.07.2020

Odpútať sa od Londýna a zájsť aj do iných kútov Anglicka nie je jednoduchou výzvou. No predsa by ste mali okrem britskej metropoly spoznať aj iné malé mestečká, ktoré vám veľmi rýchlo priľnú ku srdcu. Často budete mať pocit, ako keby ste sa prechádzali v románe Charlesa Dickensa a objavovali čaro starého elegantného Anglicka. viac »

Chorvátsko neponúka len nádherné pláže, preskúmajte aj jeho najkrajšie mestá

Split: Pamiatky a miestny
11.06.2020

Dovolenka v Chorvátsku vyzerá u viacerých z nás ako cez kopirák. Po dlhej ceste ste radi, že sa konečne dostanete k moru a prvé dni iba oddychujete. Potom si maximálne zájdete obzrieť susedné mesto či Plitvické jazerá, inak iba leňošíte a ignorujete krásu tejto úžasnej krajiny. To je však škoda, nabudúce by ste si mali spraviť výlet aj do najkrajších chorvátskych miest. viac »

Talianske Brindisi – jeden z najdôležitejších prístavov v krajine

Brindisi
22.05.2020

Brindisi sa rozprestiera v oblasti Apúlia na juhu Talianska. V minulosti tam bol jeden z najdôležitejších prístavov v krajine, cez ktorý sa uskutočňovala výmena tovaru s Gréckom. To urýchlilo rozvoj celého regiónu, ktorý oproti svojim konkurentom výrazne napredoval. Najjednoduchšie sa do Brindisi dostanete z Viedne, ktorá ponúka dvakrát do týždňa priame spojenie s týmto mestom. viac »

Perugia – centrum umenia a bohémskeho života

Perugia
15.04.2020

Dnešné potulky po Taliansku nás zavedú do krásneho regiónu Umbria. Ten je trochu v tieni susedného Toskánska, ale turistom dokáže ponúknuť viacero tromfov, vďaka ktorým rozhodne stojí za návštevu. Jedným z nich je mesto Perugia, známe aj ako kolíska umbrijskej školy umenia. viac »

To najlepšie z metropoly Srbska: TOP 10 atrakcií v Belehrade

Belehrad, Srbsko
14.04.2020

Hlavné mesto Srbska Belehrad nepatrí na prvý pohľad medzi miesta, ktoré by ste dali na svojom cestovateľskom zozname do popredia. Lenže prvý dojem často klame a hneď po príchode pochopíte, ako veľmi ste sa mýlili. Živá atmosféra v spojení so zaujímavou históriou sú dostatočnými dôvodmi na to, aby ste si tam naplánovali aj dlhšiu dovolenku. viac »

Granada združuje to najlepšie z Andalúzie. I preto ju musíte milovať

Granada
09.04.2020

Viete si tipnúť, čo turisti najviac milujú na Španielsku? Nie je to more, fantastické jedlo a ani ich tradičná hudba. Do tejto krajiny sa vracajú preto, že jednotlivé regióny sú natoľko odlišné, že neustále sa ocitajú uprostred úplne iného sveta. Stačí si predstaviť, aká atmosféra vládne v Madride, v Barcelone alebo v ostrovných častiach, aby ste pochopili význam tohto argumentu. Ďalším dôkazom ich rozmanitosti je Andalúzia s hrdou perlou v podobe Granady. viac »

To najlepšie z metropoly Nórska: TOP 10 atrakcií v Oslo

Oslo, Nórsko
10.03.2020

Hlavné mesto Nórska vzniklo v 11. storočí. Oslo nemalo ľahkú históriu, pretože ho niekoľkokrát postihli silné požiare, ktoré ho takmer úplne zničili. Napriek tomu ho každý ďalší panovník neustále obnovoval a vtlačil mu tak svoju pečať. Dnes táto metropola ponúka skvelú zmes modernej kultúry s tradíciami tejto krajiny. viac »

To najlepšie z metropoly Bieloruska: TOP 10 atrakcií v Minsku

Minsk, Bielorusko
28.02.2020

Hlavné mesto Bieloruska patrí medzi historicky najcennejšie v tomto regióne. Minsk je dokonca starší ako Moskva, Varšava alebo Vilnius, preto je dôležitým miestom na mape každého cestovateľa. Popri vzácnych pamiatkach si tam môžete pozrieť aj nové stavby, ktoré poukazujú na modernejšie dejiny tejto krajiny. viac »

To najlepšie z metropoly Islandu: TOP 10 atrakcií v Reykjavíku

Reykjavík
20.02.2020

Vstupnou bránou do magického Islandu je mesto Reykjavík. Tam sa turisti dostanú po prvýkrát do kontaktu s tunajšou kultúrou a spoznávajú čaro tohto ostrova. Medzi jeho hlavnými atrakciami nájdete významné historické pamiatky, architektonické skvosty, ale aj nádherné prírodné miesta, ktoré sú pýchou tejto metropoly. viac »

Nová linka z Bratislavy: Čo navštíviť v slávnom Petrohrade?

Petrohrad
19.02.2020

Otváranie nových leteckých liniek negatívne ovplyvnili problémy s pozastavením výroby lietadiel Boeingu. Kvôli tomu za ostatné mesiace nepribudlo z bratislavského letiska toľko destinácií, ako sme na to boli zvyknutí v minulosti. Oznámenie nového spoja do Petrohradu preto privítali viacerí cestovatelia s radosťou a už teraz môžu plánovať svoje letné výlety prostredníctvom tohto spojenia. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 12. júl. 2020. Meniny má Nina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa