Európske mestá

Skryté poklady Lisabonu: 7 miest, kam by vás vzali domáci

21.02.2021 |

Výhodou dovolenky v Lisabone je, že metropola Portugalska patrí medzi menšie veľkomestá, takže tam pohodlne počas jednej návštevy uvidíte množstvo zaujímavostí. Ak ste už videli všetko od Belému, cez vyhliadkové veže až po jazdu historickou električkou, tak napriek tomu sa tam vráťte ešte raz. Okrem hlavných atrakcií by ste si totiž mali pozrieť aj tieto skryté poklady.

Viac článkov

Riga – mesto, ktoré si vás podmaní

Riga
04.02.2021

Hlavné mesto Lotyšska bude hneď po prílete pre vás milým prekvapením. Najmä milovníci umenia a kultúry sa môžu tešiť na pestrú ponuku zaujímavostí, ktoré nájdu priamo v Rige a jej okolí. Mladí ľudia tam vytvorili skvelé podmienky aj pre alternatívnu scénu, vďaka čomu nebudete mať núdzu o vyplnenie voľného času a popri tradičných pamiatkach si užijete aj takéto podujatia a atrakcie. viac »

Heidelberg – jedno z najmalebnejších miest v Nemecku

Heildeberg, Nemecko
28.01.2021

Heidelberg sa nachádza na polceste medzi Frankfurtom nad Mohanom a Štuttgartom. Vďaka tomu ponúka ideálnu možnosť naplánovať si dovolenku v tomto historicky, kultúrne, ale aj prírodne zaujímavom regióne. Na každé z týchto miest si rezervujte tri dni, aby ste si mohli spokojne pozrieť všetky zaujímavé atrakcie. Dnes vám predstavíme Heidelberg, ktorý bude predstavovať vašu druhú zastávku. viac »

Toledo – mesto, ktoré nás naučilo, čo je tolerancia

Toledo, Španielsko
25.12.2020

V súčasnosti sa často hovorí o tom, aké napätie vládne medzi jednotlivými náboženstvami a že ich zástancovia nedokážu spoločne pokojne fungovať. Toledo nám už dávno v minulosti ukázalo, že pri troche rešpektu a tolerancie to nie je žiadna prekážka. Stovky rokov v jednom meste žili bok po boku kresťania, židia a moslimovia, ktorí nemali medzi sebou žiadne problémy a dokázali tomuto regiónu vniesť osobité čaro z ich kultúrneho zázemia. viac »

Jedno z najkrajších miest Anglicka: Bath je domovom Jane Austenovej aj slávnych kúpeľov

Bath, Anglicko
02.11.2020

Mesto Bath sa nachádza na juhozápade Anglicka. Je ideálnym tipom na celodenný výlet z Londýna. Dostanete sa tam vlakom už za hodinu a pol, alebo si môžete objednať tour v spojení so slávnym Stonehenge. Jeho nádherné centrum patrí ku klenotom tejto krajiny a prináša aj mnoho zaujímavých historických míľnikov. viac »

Jedinečné Monsanto: Mestečko balvanov pripomína Flinstonovcov

Monsanto, Portugalsko
30.08.2020

Počas vašich ciest ste istotne zažili dedinky a mestá vybudované na mnohých nezvyčajných miestach. Portugalské Monsanto vás prekvapí architektúrou niekoľkých domov v pôvodnom historickom centre. Tie totiž vznikli v ťažko dostupnom skalnom teréne, kde ako súčasť jednotlivých obydlí poslúžili obrovské balvany. viac »

Bulharský Plovdiv – miesto, kde sa rímska kultúra snúbi s balkánskou

Plovdiv
08.08.2020

Dovolenku pri bulharskom mori si môžete spestriť viacerými zaujímavými výletmi. Jedným z najzaujímavejších miest je Plovdiv, kde prví obyvatelia žili už pred osemtisíc rokmi a kvôli tomu je jednou z najstarších permanentne osídlených lokalít v Európe. Na jej histórii môžeme badať vplyvy rímskej a balkánskej kultúry, vďaka čomu tam uvidíte pestrú zmes zaujímavých a cenných pamiatok. viac »

To najlepšie z metropoly Rumunska: TOP 10 pamiatok v Bukurešti

Arcul de Triumf
05.08.2020

Prvá zmienka o rumunskej metropole pochádza z 15. storočia, odkedy si vybudovala významnú pozíciu nielen medzi panovníkmi, ale aj ako dôležitá obchodná oblasť. To sa odrazilo na znamenitej architektúre, kvôli ktorej prezývajú Bukurešť „Parížom Východu“. viac »

To najlepšie z metropoly Litvy: TOP 10 pamiatok vo Vilniuse

Vilnius,Litva
30.07.2020

Hlavné mesto Litvy založili v 14. storočí na mieste, ktoré sa vtedajšiemu veľkokniežaťu Gediminasovi prisnilo vo vešteckom sne. V súčasnosti spája šarm európskych metropol s typickou litovskou charizmou. Kedysi bol centrom záujmu Poliakov, Bielorusov i Rusov, ale nakoniec sa podarilo navrátiť ho späť do krajiny, s ktorou je od počiatku najviac spätý. viac »

To najlepšie z metropoly Škótska: TOP 10 pamiatok v Edinburghu

Edinburgh
07.07.2020

Hlavné mesto Škótska založili Rimania, ktorí si na tomto strategickom mieste vybudovali vojenský tábor. Postupne začali túto oblasť osídľovať a položili tak základy nádherného Edinburghu. Ten patrí ku historickým skvostom v krajine, pretože sa tam nachádzajú najcennejšie pamiatky, ktoré sú opradené tajomnými historkami. viac »

Najkrajšie anglické mestečká - dokonalé spojenie vidieckeho šarmu a pútavej histórie

 Bibury
05.07.2020

Odpútať sa od Londýna a zájsť aj do iných kútov Anglicka nie je jednoduchou výzvou. No predsa by ste mali okrem britskej metropoly spoznať aj iné malé mestečká, ktoré vám veľmi rýchlo priľnú ku srdcu. Často budete mať pocit, ako keby ste sa prechádzali v románe Charlesa Dickensa a objavovali čaro starého elegantného Anglicka. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 28. február. 2021. Meniny má Zlatica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa