Európske mestá

Jedinečné Monsanto: Mestečko balvanov pripomína Flinstonovcov

30.08.2020 |

Počas vašich ciest ste istotne zažili dedinky a mestá vybudované na mnohých nezvyčajných miestach. Portugalské Monsanto vás prekvapí architektúrou niekoľkých domov v pôvodnom historickom centre. Tie totiž vznikli v ťažko dostupnom skalnom teréne, kde ako súčasť jednotlivých obydlí poslúžili obrovské balvany.

Viac článkov

Bulharský Plovdiv – miesto, kde sa rímska kultúra snúbi s balkánskou

Plovdiv
08.08.2020

Dovolenku pri bulharskom mori si môžete spestriť viacerými zaujímavými výletmi. Jedným z najzaujímavejších miest je Plovdiv, kde prví obyvatelia žili už pred osemtisíc rokmi a kvôli tomu je jednou z najstarších permanentne osídlených lokalít v Európe. Na jej histórii môžeme badať vplyvy rímskej a balkánskej kultúry, vďaka čomu tam uvidíte pestrú zmes zaujímavých a cenných pamiatok. viac »

To najlepšie z metropoly Rumunska: TOP 10 pamiatok v Bukurešti

Arcul de Triumf
05.08.2020

Prvá zmienka o rumunskej metropole pochádza z 15. storočia, odkedy si vybudovala významnú pozíciu nielen medzi panovníkmi, ale aj ako dôležitá obchodná oblasť. To sa odrazilo na znamenitej architektúre, kvôli ktorej prezývajú Bukurešť „Parížom Východu“. viac »

To najlepšie z metropoly Litvy: TOP 10 pamiatok vo Vilniuse

Vilnius,Litva
30.07.2020

Hlavné mesto Litvy založili v 14. storočí na mieste, ktoré sa vtedajšiemu veľkokniežaťu Gediminasovi prisnilo vo vešteckom sne. V súčasnosti spája šarm európskych metropol s typickou litovskou charizmou. Kedysi bol centrom záujmu Poliakov, Bielorusov i Rusov, ale nakoniec sa podarilo navrátiť ho späť do krajiny, s ktorou je od počiatku najviac spätý. viac »

To najlepšie z metropoly Škótska: TOP 10 pamiatok v Edinburghu

Edinburgh
07.07.2020

Hlavné mesto Škótska založili Rimania, ktorí si na tomto strategickom mieste vybudovali vojenský tábor. Postupne začali túto oblasť osídľovať a položili tak základy nádherného Edinburghu. Ten patrí ku historickým skvostom v krajine, pretože sa tam nachádzajú najcennejšie pamiatky, ktoré sú opradené tajomnými historkami. viac »

Najkrajšie anglické mestečká - dokonalé spojenie vidieckeho šarmu a pútavej histórie

 Bibury
05.07.2020

Odpútať sa od Londýna a zájsť aj do iných kútov Anglicka nie je jednoduchou výzvou. No predsa by ste mali okrem britskej metropoly spoznať aj iné malé mestečká, ktoré vám veľmi rýchlo priľnú ku srdcu. Často budete mať pocit, ako keby ste sa prechádzali v románe Charlesa Dickensa a objavovali čaro starého elegantného Anglicka. viac »

Chorvátsko neponúka len nádherné pláže, preskúmajte aj jeho najkrajšie mestá

Split: Pamiatky a miestny
11.06.2020

Dovolenka v Chorvátsku vyzerá u viacerých z nás ako cez kopirák. Po dlhej ceste ste radi, že sa konečne dostanete k moru a prvé dni iba oddychujete. Potom si maximálne zájdete obzrieť susedné mesto či Plitvické jazerá, inak iba leňošíte a ignorujete krásu tejto úžasnej krajiny. To je však škoda, nabudúce by ste si mali spraviť výlet aj do najkrajších chorvátskych miest. viac »

Talianske Brindisi – jeden z najdôležitejších prístavov v krajine

Brindisi
22.05.2020

Brindisi sa rozprestiera v oblasti Apúlia na juhu Talianska. V minulosti tam bol jeden z najdôležitejších prístavov v krajine, cez ktorý sa uskutočňovala výmena tovaru s Gréckom. To urýchlilo rozvoj celého regiónu, ktorý oproti svojim konkurentom výrazne napredoval. Najjednoduchšie sa do Brindisi dostanete z Viedne, ktorá ponúka dvakrát do týždňa priame spojenie s týmto mestom. viac »

Perugia – centrum umenia a bohémskeho života

Perugia
15.04.2020

Dnešné potulky po Taliansku nás zavedú do krásneho regiónu Umbria. Ten je trochu v tieni susedného Toskánska, ale turistom dokáže ponúknuť viacero tromfov, vďaka ktorým rozhodne stojí za návštevu. Jedným z nich je mesto Perugia, známe aj ako kolíska umbrijskej školy umenia. viac »

To najlepšie z metropoly Srbska: TOP 10 atrakcií v Belehrade

Belehrad, Srbsko
14.04.2020

Hlavné mesto Srbska Belehrad nepatrí na prvý pohľad medzi miesta, ktoré by ste dali na svojom cestovateľskom zozname do popredia. Lenže prvý dojem často klame a hneď po príchode pochopíte, ako veľmi ste sa mýlili. Živá atmosféra v spojení so zaujímavou históriou sú dostatočnými dôvodmi na to, aby ste si tam naplánovali aj dlhšiu dovolenku. viac »

Granada združuje to najlepšie z Andalúzie. I preto ju musíte milovať

Granada
09.04.2020

Viete si tipnúť, čo turisti najviac milujú na Španielsku? Nie je to more, fantastické jedlo a ani ich tradičná hudba. Do tejto krajiny sa vracajú preto, že jednotlivé regióny sú natoľko odlišné, že neustále sa ocitajú uprostred úplne iného sveta. Stačí si predstaviť, aká atmosféra vládne v Madride, v Barcelone alebo v ostrovných častiach, aby ste pochopili význam tohto argumentu. Ďalším dôkazom ich rozmanitosti je Andalúzia s hrdou perlou v podobe Granady. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 2. október. 2020. Meniny má Levoslav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa