Európske mestá

Metropola Slovinska a jej poklady: TOP 10 miest v Ľubľane, ktoré musíte vidieť

25.08.2019 |

Hlavné mesto Slovinska je dynamickou a elegantnou metropolou, ktorá návštevníkom ukáže to najlepšie z pútavých dejín, ale hrdo prezentuje aj svoju modernú tvár. Táto oblasť bola osídlená už v roku 34 pred Kristom a prvé písomné zmienky o samotnej Ľubľane pochádzajú z 12. storočia. Preteká ňou rieka Ľubľanica, ktorá darovala mestu jeho pomenovanie.

Viac článkov

Katka pozná Miláno lepšie ako domáci: Jej 6 tipov na najzaujímavejšie miesta

Katka pozná Miláno lepšie
12.08.2019

Asi žiadny turista v Miláne neobíde tunajšiu gotickú katedrálu, svetoznáme divadlo La Scala a pri troche šťastia ani slávny obraz Leonarda Da Vinciho Posledná večera. Futbaloví fanúšikovia možno pridajú k itineráru ešte návštevu štadióna v štvrti San Siro. Priamo v metropole Lombardie však môžete vidieť aj originál Sochy slobody, dom s ľudským uchom či kŕdeľ plameniakov, ktorý zdedil storočnú vilu. viac »

Chorvátsky Zadar: Dovolenkovali sme v meste, kde nuda nehrozí

Zadar
08.08.2019

Zadar (Iadera, Idassa, Diadora, Zara), do roku 1944 súčasť Talianska a dnes centrum zadarskej župy a brána do severnej Dalmácie, ktorá srdečne víta turistov z celého sveta. Či je však na nich aj dobre pripravená, to sme preskúmali minulé leto. viac »

To najlepšie zo Stovežatej: TOP 10 atrakcií v Prahe

Karlův most, Praha
02.08.2019

K českej metropole máme ešte aj niekoľko rokov po rozdelení krajín veľmi blízky vzťah. Praha má v našich srdciach špeciálne miesto, preto sa tam radi vraciame. Milujeme jej kultúru, architektúru a tradičnú českú pohostinnosť. Toto je desať pamiatok, ktoré by ste mali rozhodne navštíviť. viac »

Nová linka do Pafosu: Skvelá dovolenka na Cypre len za pár eur

Pafos na Cypre
01.08.2019

Ryanair potešil Slovákov novou leteckou linkou do letnej dovolenkovej destinácie. Cyprus tak môžete navštíviť aj na vlastnú päsť a zorganizovať si vynikajúci oddych pri mori v kombinácii s mnohými zaujímavými pamiatkami. K tomu všetkému prirátajte ako bonus krásne pláže, peknú prírodu a chutnú gastronómiu. viac »

Chorvátsky Senj: Zvláštne mesto, kde bývali piráti

Senj
23.07.2019

Senj je mestečko na úpätí Velebitu v chorvátskom Kvarneri. Na prvý pohľad nie je ničím nezaujímavé, turisti ho prehliadajú a centrum je vymreté. V skutočnosti ale návštevníkom má čo ponúknuť. Okrem nádherného mora a blízkosti hôr láka najmä na spoznávanie tajomstiev minulosti. viac »

To najlepšie z Paríža: TOP 10 atrakcií najnavštevovanejšieho mesta sveta

To najlepšie z Paríža:
20.07.2019

Metropola Francúzska je najnavštevovanejším mestom vo svete. Parížske pamiatky vždy lákali davy turistov a zabezpečovali prekvitanie domáceho turizmu. Ak chcete ušetriť peniaze na atrakciách, zaobstarajte si mestskú zľavovú kartu, ktorá vám umožňuje vstupy do viacerých múzeí zadarmo. Už po návšteve pár zaujímavostí sa vám vrátia všetky peniaze späť. viac »

Potulky po Istrii: 3 mestá, ktoré rozhodne stoja za návštevu

Pula
16.07.2019

Pri cestovaní sa často stáva, že v nás niektoré miesta vyvolajú príjemne zvláštny pocit. My sme na vlastnej koži zistili, že polostrov Istria takýchto významných momentov ponúka niekoľko. Tieto tri mestá rozhodne stoja za návštevu. viac »

Solún na vlastnú päsť: Využite priamu linku z Bratislavy a spoznajte pravú tvár Grécka

Solún, Grécko
15.07.2019

V Grécku kraľujú dovolenkovým destináciám najmä ich ostrovy. Zaujímavou možnosťou je však aj spoznávanie pevninskej časti, kde sa nachádza viac historicky cenných miest a pestré prírodné oblasti. Solún patrí k top favoritom u cestovateľov, ktorí si potrpia na dobré služby, ale aj dostatok možností na vyplnenie voľného času. viac »

Turecká Antalya – oveľa viac než len mesto, kam priletíte

Antalya
02.07.2019

Mnohí turisti, ktorí dovolenkujú na Tureckej riviére, prilietajú Antalye. Väčšina sa z letiska rýchlo ponáhľa do svojho hotela či rezortu, aj samotné mesto ale má čo návštevníkom ponúknuť. Obchody so svetovými značkami, rušné ulice, reštaurácie, ale aj nádherné pláže. Antalya je obrovské moderné mesto, kde však nájdete aj mnoho vzácnych historických pamiatok. viac »

Spoznajte metropolu Belgicka: TOP 10 atrakcií v Bruseli

Radnica v Bruseli
06.06.2019

Nech sa do Bruselu vyberiete v ktorúkoľvek časť roka, neurobíte tým žiadnu chybu. Na jar vonia vďaka rozkvitnutým kvetom, v lete ponúka oproti iným horúcim lokalitám príjemnejšiu klímu, na jeseň je ideálny na poznávacie zájazdy a v zime vás už priláka na vianočné trhy. Popri skúmaní jeho krásnych uličiek nevynechajte ani týchto desať najzaujímavejších atrakcií. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 25. august. 2019. Meniny má Ľudovít.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa