Európske mestá

Nádherný VIDEOpozdrav z divokého Balkánu: Mostar je symbolom spájania

18.12.2018 |

Mesto Mostar leží asi 70 kilometrov juhozápadne od Sarajeva na rieke Neretva a je akousi spojnicou medzi Východom a Západom, islamom a kresťanstvom. Kým v nie tak dávnej minulosti práve tu zúrili tvrdé boje občianskej vojny, dnes už je našťastie Mostar opäť nádhernou ozdobou Balkánu.

Viac článkov

Berlín, mesto symbolov: 5 historických miest, ktoré musíte navštíviť

Berlín, mesto symbolov: 5
13.12.2018

Berlín. Mesto, ktoré má v sebe ohromnú silu. Stačí jeho názov nahlas vysloviť. Berlín. Hneď sa človeku zjavia obrazy Hitlera, pochodujúcich vojsk, obrazy horiaceho Reichstagu a druhej svetovej vojny, obrazy berlínskeho múru a studenej vojny, ale aj obrazy novembrovej revolúcie z roku 1989 a nového Nemecka na čele s Angelou Merkelovou. Čo obraz, to silný príbeh. Toto mesto veľkou mierou zosobňuje kruté dejiny 20.stor. viac »

Girona – pokojný únik z rušnej Barcelony

Girona, Španielsko
05.12.2018

Počas cesty z Bratislavy do Barcelony sa dostanete najprv na menšie letisko pri Girone. Väčšina cestujúcich čo najskôr nasadne do autobusu a namieri si to rovno do najdôležitejšieho mesta Katalánska. Nabudúce ale urobte vo svojom programe zmenu a predĺžte si vašu dovolenku o pár dní, aby ste mohli navštíviť aj samotnú Gironu. viac »

Nová destinácia WizzAiru – Ľvov a jeho nepoznané krásy

Ľvov, Ukrajina
23.11.2018

Ukrajina sa pomaly otvára aj cestovateľskému svetu a linky pôvodne určené najmä Ukrajincom cestujúcim za prácou do západných krajín využíva aj čoraz viac zvedavcov. WizzAir otvára od konca októbra ďalšie letecké spojenie, ktoré spojí naše hlavné mesto s Ľvovom. viac »

Gent, nádherné mesto s bohatou históriou

Gent, Belgicko
20.11.2018

Letenky do Bruselu patria v akciách k tým najlacnejším. Využiť ich môžete aj pri plánovaní výletu do iných častí Belgicka. Napríklad mesto Gent sa nachádza len 60 kilometrov od metropoly a dostanete sa tam pohodlne vlakom alebo autobusom. Tešiť sa môžete na množstvo historických pamiatok a belgických zaujímavostí. viac »

Istanbul – hlavné mesto dvoch rozličných svetov

Istanbul, Turecko
18.11.2018

Turecko v sebe skrýva jeden malý zázrak, stret dvoch rozličných svetov na jednom mieste. Jeho najlepším reprezentantom je Istanbul, ktorý leží na križovatke dopravných ciest z Európy do Ázie. Je pomyselným hlavným mestom dvoch rozličných svetov - kresťanského a moslimského a turistom ponúka obrovské množstvo zážitkov. viac »

Flámsko – najkrajší región Belgicka

Gent, Belgicko
06.11.2018

Flámsko je považovaný za najkrajší región Belgicka. Oplýva obrovským prírodným, ale aj kultúrnym bohatstvom. Niekomu by sa možno zdal trochu zabudnutý, ale práve naopak. Turisti ho doslova milujú a veľmi radi sa sem vracajú. Keď už pre nič iné, tak aspoň kvôli perfektnému pivu a pravej belgickej čokoláde, ktorá je úplne božská! viac »

Balkánska rýchlovka za pár eur: 3 dni, 3 mestá a more zážitkov

Sofia, Bulharsko
12.10.2018

Chceli by ste si spraviť lacný predĺžený víkend iba s ruksakom na chrbte, ale dochádzajú vám nápady? A čo tak navštíviť Balkán? V nasledujúcom článku vám predstavíme tri mestá, ktoré hravo zvládnete prebádať iba za 3 dni. viac »

Nová letecká linka z Košíc – čo navštíviť v Düsseldorfe?

Düsseldorf, Nemecko
03.10.2018

Počas jari bojovali Košice o pozíciu novej destinácie leteckej spoločnosti Eurowings. V internetovom hlasovaní nakoniec prevalcovali svojich konkurentov a vďaka tomu tam tieto aerolinky otvorili niekoľko nových liniek. Od októbra medzi nimi bude aj nemecké mesto Düsseldorf, ktoré ponúka viaceré turistické atrakcie. viac »

Z Košíc do Mníchova už za hodinu a pol. Čo si tam môžete pozrieť?

Mníchov, Nemecko
19.09.2018

Eurowings od jesene naplno rozbehne svoje nové priame linky z Košíc do Nemecka. Naša metropola východu vyhrala internetové hlasovanie, vďaka čomu sa od konca októbra môžeme vybrať na výlet do Düsseldorfu a Mníchova. Predstavme si hlavné mesto Bavorska bližšie. viac »

Najnavštevovanejšie mesto sveta: 6 tipov, ako spoznať Paríž a neminúť celé úspory

Paríž, Francúzsko
12.09.2018

Paríž je mekkou turizmu a nepochybne najromantickejším mestom na svete. Nedá sa mu uprieť impozantnosť a gracióznosť, ktorú mu dodáva predovšetkým architektúra a stovky jedinečných pamiatok, aké nikde inde nenájdete. Aj vďaka nim sa radí medzi desať najkrajších miest sveta a podľa oficiálnych štatistík sem každý rok mieri najväčší počet turistov. Ako však Paríž spoznať bez toho, aby ste museli siahnuť hlboko do vrecka? viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 19. december. 2018. Meniny má Judita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa