Európske mestá

Sicílske Palermo je opradené legendami: Vyhľadávajú ho cestovatelia i lovci senzácií

11.05.2021 |

O tejto sicílskej perle sme zrejme po prvýkrát počuli prostredníctvom detskej hry „Mestečko Palermo spí“. Tak ako sa hovorí v jej textoch, v minulosti bolo skutočne jedným z hlavných centier mafiánskeho klanu Cosa Nostra, takže sa okolo neho niesla ponurá atmosféra. V minulosti tam žili Arabi, ktorí výrazne poznačili miestnu kultúru a zanechali pečať najmä na architektúre.

Viac článkov

Do Barcelony poletíte už od 20 eur: S našimi radami si ju užijete na maximum

Barcelona, Španielsko
01.05.2021

Španielsko je jedna z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Každým rokom nespočetné množstvo turistov navštívi španielske mestá, španielske pláže, ale aj španielske hory. Využite zlacnené letenky od spoločnosti WizzAir už od 20 EUR a poďte sa na vlastné oči presvedčiť, aká úžasná je katalánska metropola. viac »

Nový Sad - najkrajšie mesto na Dunaji, ktoré zničila revolúcia

Novi Sad
12.04.2021

Srbsko je známe ako krajina s rodákmi, ktorí sa radi bavia a vždy majú okolo seba veľkú zábavu. Preto je pre mnohých možno Belehrad priveľmi hlučným mestom, z ktorého chcú po pár dňoch ujsť niekam do pokojnejšej oblasti. Ideálnou voľbou pre nich je potom Nový Sad, ktorý prináša až nečakaný pokoj v kombinácii s pútavou históriou a umením. viac »

Marseille – najstaršie mesto vo Francúzsku

Marseille, Francúzsko
14.03.2021

Juh Francúzska ponúka niekoľko možností na krásne výlety. Mnoho dovolenkárov túži vidieť Nice a jeho luxusné okolie, no pre domácich je srdcovou záležitosťou skôr Marseille - najstaršie mesto v tejto krajine. Nechajte sa zlákať jeho atrakciami a nádhernou prírodou. viac »

Skryté poklady Lisabonu: 7 miest, kam by vás vzali domáci

Akvadukt Águas Livres
21.02.2021

Výhodou dovolenky v Lisabone je, že metropola Portugalska patrí medzi menšie veľkomestá, takže tam pohodlne počas jednej návštevy uvidíte množstvo zaujímavostí. Ak ste už videli všetko od Belému, cez vyhliadkové veže až po jazdu historickou električkou, tak napriek tomu sa tam vráťte ešte raz. Okrem hlavných atrakcií by ste si totiž mali pozrieť aj tieto skryté poklady. viac »

Riga – mesto, ktoré si vás podmaní

Riga
04.02.2021

Hlavné mesto Lotyšska bude hneď po prílete pre vás milým prekvapením. Najmä milovníci umenia a kultúry sa môžu tešiť na pestrú ponuku zaujímavostí, ktoré nájdu priamo v Rige a jej okolí. Mladí ľudia tam vytvorili skvelé podmienky aj pre alternatívnu scénu, vďaka čomu nebudete mať núdzu o vyplnenie voľného času a popri tradičných pamiatkach si užijete aj takéto podujatia a atrakcie. viac »

Heidelberg – jedno z najmalebnejších miest v Nemecku

Heildeberg, Nemecko
28.01.2021

Heidelberg sa nachádza na polceste medzi Frankfurtom nad Mohanom a Štuttgartom. Vďaka tomu ponúka ideálnu možnosť naplánovať si dovolenku v tomto historicky, kultúrne, ale aj prírodne zaujímavom regióne. Na každé z týchto miest si rezervujte tri dni, aby ste si mohli spokojne pozrieť všetky zaujímavé atrakcie. Dnes vám predstavíme Heidelberg, ktorý bude predstavovať vašu druhú zastávku. viac »

Toledo – mesto, ktoré nás naučilo, čo je tolerancia

Toledo, Španielsko
25.12.2020

V súčasnosti sa často hovorí o tom, aké napätie vládne medzi jednotlivými náboženstvami a že ich zástancovia nedokážu spoločne pokojne fungovať. Toledo nám už dávno v minulosti ukázalo, že pri troche rešpektu a tolerancie to nie je žiadna prekážka. Stovky rokov v jednom meste žili bok po boku kresťania, židia a moslimovia, ktorí nemali medzi sebou žiadne problémy a dokázali tomuto regiónu vniesť osobité čaro z ich kultúrneho zázemia. viac »

Jedno z najkrajších miest Anglicka: Bath je domovom Jane Austenovej aj slávnych kúpeľov

Bath, Anglicko
02.11.2020

Mesto Bath sa nachádza na juhozápade Anglicka. Je ideálnym tipom na celodenný výlet z Londýna. Dostanete sa tam vlakom už za hodinu a pol, alebo si môžete objednať tour v spojení so slávnym Stonehenge. Jeho nádherné centrum patrí ku klenotom tejto krajiny a prináša aj mnoho zaujímavých historických míľnikov. viac »

Jedinečné Monsanto: Mestečko balvanov pripomína Flinstonovcov

Monsanto, Portugalsko
30.08.2020

Počas vašich ciest ste istotne zažili dedinky a mestá vybudované na mnohých nezvyčajných miestach. Portugalské Monsanto vás prekvapí architektúrou niekoľkých domov v pôvodnom historickom centre. Tie totiž vznikli v ťažko dostupnom skalnom teréne, kde ako súčasť jednotlivých obydlí poslúžili obrovské balvany. viac »

Bulharský Plovdiv – miesto, kde sa rímska kultúra snúbi s balkánskou

Plovdiv
08.08.2020

Dovolenku pri bulharskom mori si môžete spestriť viacerými zaujímavými výletmi. Jedným z najzaujímavejších miest je Plovdiv, kde prví obyvatelia žili už pred osemtisíc rokmi a kvôli tomu je jednou z najstarších permanentne osídlených lokalít v Európe. Na jej histórii môžeme badať vplyvy rímskej a balkánskej kultúry, vďaka čomu tam uvidíte pestrú zmes zaujímavých a cenných pamiatok. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 14. máj. 2021. Meniny má Bonifác.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa