Európske mestá

Jedinečné Monsanto: Mestečko balvanov pripomína Flinstonovcov

30.08.2020 |

Počas vašich ciest ste istotne zažili dedinky a mestá vybudované na mnohých nezvyčajných miestach. Portugalské Monsanto vás prekvapí architektúrou niekoľkých domov v pôvodnom historickom centre. Tie totiž vznikli v ťažko dostupnom skalnom teréne, kde ako súčasť jednotlivých obydlí poslúžili obrovské balvany.

Viac článkov

Autobusom na Balkán: Objavte Sarajevo a bosnianske pyramídy priamym spojom

Bosna a Hercegovina
09.12.2019

Balkán je geografický a historický názov územia na Balkánskom poloostrove ležiacom v juhovýchodnej Európe medzi Čiernym morom na východe a Jadranským morom na západe. Na severe je Balkán ohraničený riekou Sávou a dolným tokom Dunaja, na juhu Iónskym, Krétskym, Egejským a Marmarským morom. Toľko výpočet z encyklopédie. Keď sa však povie „Balkán“, väčšine ľudí sa vybaví juhovýchodný temperament, obyvatelia formovaní ťažkými podmienkami a vojnou, ako aj čevapčiči, pljeskavica či rakija. viac »

To najlepšie z metropoly Švajčiarska: TOP 10 atrakcií v Berne

Bern, Švajčiarsko
28.11.2019

Bern založili na konci 12. storočia a od roku 1848 je metropolou Švajčiarska. Podľa legendy dostal pomenovanie podľa medveďa, ktorého stretol zakladateľ mesta počas lovu. V súčasnosti je súčasťou oficiálnej vlajky a v uliciach mesta nájdete niekoľko odkazov na toto majestátne divoké zviera. viac »

Monzu spopularizovali preteky F1. Zaujímavá je aj kvôli iným atrakciám

Monza
26.11.2019

Talianska Monza je známa hlavne fanúšikom pretekov formuly 1. Tunajší okruh vyhľadávajú najmä priaznivci značky Ferrari, ktorá ho pokladá za svoj domovský stánok. No športoví nadšenci nepatria k jediným turistom, ktorí často chodievajú na dovolenku do tejto zaujímavej oblasti. Samotná Monza a jej okolie je plná nezvyčajných atrakcií, ktoré predstavujú to najlepšie z talianskej kultúry a histórie. viac »

Utrecht - to najkrajšie, čo môžete v Holandsku vidieť

Utrecht
18.11.2019

Utrecht patril už od začiatku svojich dejín k významným miestam v tomto regióne. Vďaka jeho výbornej polohe sa tam združovala politická a ekonomická moc v krajine, z čoho významne ťažil. V súčasnosti sa tam podarilo zachovať viacero významných pamiatok, ktoré vám ukážu to najkrajšie, čo môžete v Holandsku vidieť. viac »

Holandský Delft - malé mesto s veľkou minulosťou

Holandské mesto Delft
03.11.2019

V oblasti súčasného mesta Delft bola kedysi jednoduchá stredoveká dedinka, ktorá sa postupne začala rozrastať, až nadobudla pozíciu významného obchodného uzla. Vďaka tomu sa postupne stala jedným z najkrajších historických miest v Holandsku. Po celom svete ju preslávil maliar Vermeer, porcelán a významná technologická univerzita, ktorú založili v 19. storočí. viac »

To najlepšie z metropoly Írska: TOP 10 zaujímavostí v Dubline

To najlepšie z Dublinu
22.10.2019

Dublin je hlavné mesto Írska, ktoré sa môže pochváliť bohatou históriou. Centrom preteká rieka Liffey, ktorá ho rozdeľuje na južnú a severnú stranu. Zatiaľ čo juh pokladajú za bohatšiu časť, na severe vraj ešte stále nájdete skutočnejšie Írsko so všetkými jeho krásami, problémami a unikátnosťami. viac »

To najlepšie z metropoly Grécka: TOP 10 atrakcií v Aténach

Top pamiatky v Aténach
18.10.2019

Návšteva gréckej metropoly je veľkým zážitkom z hľadiska nadobudnutia nových historických vedomostí, spoznania tejto výnimočnej kultúry, ale aj stretnutia s bezprostrednými a priateľskými ľuďmi. Gro pamiatok tvoria starobylé antické stavby, ktoré predstavujú jeden z dôležitých základov európskych dejín. viac »

To najlepšie z metropoly Švédska: TOP 10 atrakcií v Štokholme

Štokholm
03.10.2019

Hlavné mesto Švédska má oproti iným metropolám jednu výnimočnosť. Rozprestiera sa na niekoľkých ostrovoch, ktoré sú prepojené mostami. viac »

To najlepšie z metropoly Katalánska: TOP 10 atrakcií v Barcelone

Barcelona
30.09.2019

Barcelona je najznámejším mestom Katalánska a medzi turistami je známa svojou živelnosťou a dobrou atmosférou. Originálna architektúra, dobré jedlo a more s plážou priamo v centre mesta predstavujú tú najlepšiu dovolenkovú kombináciu. viac »

To najlepšie z metropoly Poľska: 10 TOP miest vo Varšave

To najlepšie z Varšavy
16.09.2019

Varšava prekonala počas 2. svetovej vojny mimoriadne ťažké obdobie. Takmer celé centrum bolo vtedy zbombardované a zostali z neho iba ruiny. Napriek tomu sa Poliaci postarali o to, aby sa postupne stala Varšava tou krásavicou, ktorou bola v minulosti. Priamym leteckým spojením sa tam dostanete z Viedne alebo z Košíc. viac »


Pondelok, 26. október. 2020. Meniny má Demeter.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa