Európske mestá

Jedinečné Monsanto: Mestečko balvanov pripomína Flinstonovcov

30.08.2020 |

Počas vašich ciest ste istotne zažili dedinky a mestá vybudované na mnohých nezvyčajných miestach. Portugalské Monsanto vás prekvapí architektúrou niekoľkých domov v pôvodnom historickom centre. Tie totiž vznikli v ťažko dostupnom skalnom teréne, kde ako súčasť jednotlivých obydlí poslúžili obrovské balvany.

Viac článkov

To najlepšie z metropoly Fínska: TOP 10 atrakcií v Helsinkách

Helsinki - malebná metropola
02.09.2019

Helsinki sú dokonalou vstupnou bránou do Fínska. Patria k menším európskym metropolám, ktoré vás privítajú pohostinnou atmosférou. Nech milujete históriu, kultúru alebo modernú architektúru s dôrazom na prírodný aspekt, toto mesto vám ulahodí v každom smere. Nechajte si poradiť aj domácimi obyvateľmi, ktorí sa radi uchopia pozície oduševnených mestských sprievodcov. viac »

Córdoba – mesto, ktoré konkurovalo Parížu a Rímu

Córdoba
01.09.2019

Córdobu založili Feničania v 2. storočí pred Kristom. Postupne si vybudovala tak silnú pozíciu, že kedysi konkurovala mestám ako Paríž alebo Rím. Prekvitala v oblasti architektúry, umenia i prosperity domácich obyvateľov. Potom sa však dostala do úzadia ostatných španielskych miest a dnes je už známa len ako perla Andalúzie, na ktorú sa popri Barcelone, Madride a Valencii trochu zabúda. viac »

Dvojtýždňové pobaltské dobrodružstvo: 1. Začíname v Kaliningrade

Katedrála v Kaliningrade
31.08.2019

Aj vy už dlho uvažujete o tom, kam vás cesty zavedú na dovolenku tento rok? Ak hľadáte kombináciu urbanturizmu, ľahkej turistiky a čistých pláží, vašou prioritou sú prijateľné ceny a málo turistov, odporúčame si to namieriť do pobaltských krajín! Ak sa vám nechce čakať na spustenie nových nízkonákladových liniek do Rigy a Vilniusu, nechajte sa inšpirovať naším itinerárom, ktorý okrem Litvy, Lotyšska a Estónska zahŕňa aj návštevu Kaliningradskej oblasti, kde sme naše dobrodružstvo odštartovali. viac »

Metropola Slovinska a jej poklady: TOP 10 miest v Ľubľane, ktoré musíte vidieť

Ľubľana
25.08.2019

Hlavné mesto Slovinska je dynamickou a elegantnou metropolou, ktorá návštevníkom ukáže to najlepšie z pútavých dejín, ale hrdo prezentuje aj svoju modernú tvár. Táto oblasť bola osídlená už v roku 34 pred Kristom a prvé písomné zmienky o samotnej Ľubľane pochádzajú z 12. storočia. Preteká ňou rieka Ľubľanica, ktorá darovala mestu jeho pomenovanie. viac »

Katka pozná Miláno lepšie ako domáci: Jej 6 tipov na najzaujímavejšie miesta

Katka pozná Miláno lepšie
12.08.2019

Asi žiadny turista v Miláne neobíde tunajšiu gotickú katedrálu, svetoznáme divadlo La Scala a pri troche šťastia ani slávny obraz Leonarda Da Vinciho Posledná večera. Futbaloví fanúšikovia možno pridajú k itineráru ešte návštevu štadióna v štvrti San Siro. Priamo v metropole Lombardie však môžete vidieť aj originál Sochy slobody, dom s ľudským uchom či kŕdeľ plameniakov, ktorý zdedil storočnú vilu. viac »

Chorvátsky Zadar: Dovolenkovali sme v meste, kde nuda nehrozí

Zadar
08.08.2019

Zadar (Iadera, Idassa, Diadora, Zara), do roku 1944 súčasť Talianska a dnes centrum zadarskej župy a brána do severnej Dalmácie, ktorá srdečne víta turistov z celého sveta. Či je však na nich aj dobre pripravená, to sme preskúmali minulé leto. viac »

To najlepšie zo Stovežatej: TOP 10 atrakcií v Prahe

Karlův most, Praha
02.08.2019

K českej metropole máme ešte aj niekoľko rokov po rozdelení krajín veľmi blízky vzťah. Praha má v našich srdciach špeciálne miesto, preto sa tam radi vraciame. Milujeme jej kultúru, architektúru a tradičnú českú pohostinnosť. Toto je desať pamiatok, ktoré by ste mali rozhodne navštíviť. viac »

Nová linka do Pafosu: Skvelá dovolenka na Cypre len za pár eur

Pafos na Cypre
01.08.2019

Ryanair potešil Slovákov novou leteckou linkou do letnej dovolenkovej destinácie. Cyprus tak môžete navštíviť aj na vlastnú päsť a zorganizovať si vynikajúci oddych pri mori v kombinácii s mnohými zaujímavými pamiatkami. K tomu všetkému prirátajte ako bonus krásne pláže, peknú prírodu a chutnú gastronómiu. viac »

Chorvátsky Senj: Zvláštne mesto, kde bývali piráti

Senj
23.07.2019

Senj je mestečko na úpätí Velebitu v chorvátskom Kvarneri. Na prvý pohľad nie je ničím nezaujímavé, turisti ho prehliadajú a centrum je vymreté. V skutočnosti ale návštevníkom má čo ponúknuť. Okrem nádherného mora a blízkosti hôr láka najmä na spoznávanie tajomstiev minulosti. viac »

To najlepšie z Paríža: TOP 10 atrakcií najnavštevovanejšieho mesta sveta

To najlepšie z Paríža:
20.07.2019

Metropola Francúzska je najnavštevovanejším mestom vo svete. Parížske pamiatky vždy lákali davy turistov a zabezpečovali prekvitanie domáceho turizmu. Ak chcete ušetriť peniaze na atrakciách, zaobstarajte si mestskú zľavovú kartu, ktorá vám umožňuje vstupy do viacerých múzeí zadarmo. Už po návšteve pár zaujímavostí sa vám vrátia všetky peniaze späť. viac »


Utorok, 20. október. 2020. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa