Európske mestá

Jedinečné Monsanto: Mestečko balvanov pripomína Flinstonovcov

30.08.2020 |

Počas vašich ciest ste istotne zažili dedinky a mestá vybudované na mnohých nezvyčajných miestach. Portugalské Monsanto vás prekvapí architektúrou niekoľkých domov v pôvodnom historickom centre. Tie totiž vznikli v ťažko dostupnom skalnom teréne, kde ako súčasť jednotlivých obydlí poslúžili obrovské balvany.

Viac článkov

Potulky po Istrii: 3 mestá, ktoré rozhodne stoja za návštevu

Pula
16.07.2019

Pri cestovaní sa často stáva, že v nás niektoré miesta vyvolajú príjemne zvláštny pocit. My sme na vlastnej koži zistili, že polostrov Istria takýchto významných momentov ponúka niekoľko. Tieto tri mestá rozhodne stoja za návštevu. viac »

Solún na vlastnú päsť: Využite priamu linku z Bratislavy a spoznajte pravú tvár Grécka

Solún, Grécko
15.07.2019

V Grécku kraľujú dovolenkovým destináciám najmä ich ostrovy. Zaujímavou možnosťou je však aj spoznávanie pevninskej časti, kde sa nachádza viac historicky cenných miest a pestré prírodné oblasti. Solún patrí k top favoritom u cestovateľov, ktorí si potrpia na dobré služby, ale aj dostatok možností na vyplnenie voľného času. viac »

Turecká Antalya – oveľa viac než len mesto, kam priletíte

Antalya
02.07.2019

Mnohí turisti, ktorí dovolenkujú na Tureckej riviére, prilietajú Antalye. Väčšina sa z letiska rýchlo ponáhľa do svojho hotela či rezortu, aj samotné mesto ale má čo návštevníkom ponúknuť. Obchody so svetovými značkami, rušné ulice, reštaurácie, ale aj nádherné pláže. Antalya je obrovské moderné mesto, kde však nájdete aj mnoho vzácnych historických pamiatok. viac »

Spoznajte metropolu Belgicka: TOP 10 atrakcií v Bruseli

Radnica v Bruseli
06.06.2019

Nech sa do Bruselu vyberiete v ktorúkoľvek časť roka, neurobíte tým žiadnu chybu. Na jar vonia vďaka rozkvitnutým kvetom, v lete ponúka oproti iným horúcim lokalitám príjemnejšiu klímu, na jeseň je ideálny na poznávacie zájazdy a v zime vás už priláka na vianočné trhy. Popri skúmaní jeho krásnych uličiek nevynechajte ani týchto desať najzaujímavejších atrakcií. viac »

Amsterdam je fascinujúci v každom ročnom období: Toto je jeho TOP 10 atrakcií

Rijksmuseum, Amsterdam
29.05.2019

Metropola Holandska patrí k najcharizmatickejším európskym mestám. Bohatá zmes pamiatok, moderných atrakcií a výbornej gastronómie je pre cestovateľov jasným dôkazom toho, že výlet do Amsterdamu bude pre nich jedným z najlepších zážitkov. Nielen týchto desať zaujímavostí patrí medzi povinné zastávky vašej dovolenky. viac »

Nemecký Wiesbaden – kúpele, kde sa liečil Dostojevskij aj čelní nacisti

Wiesbaden
26.05.2019

Mesto Wiesbaden patrí k najnavštevovanejším lokalitám v Hesensku. Známe je vďaka kúpeľnej histórii. Priamo v centre sa nachádza 26 termálnych prameňov. Pomáha pri problémoch pohybového ústrojenstva, ale môžete ju aj piť, keďže zlepšuje trávenie. Má silný sírový zápach. V minulosti malo významnú spoločenskú funkciu a dovolenku tam trávil každý, kto v Európe niečo znamenal. viac »

Tirana – hlavné mesto chaosu

Tirana
23.05.2019

Tirana, hlavné mesto Albánskej republiky, sa nachádza pod pohorím Dajti asi 40 kilometrov od morského pobrežia. Je administratívnym a kultúrnym centrom krajiny s oficiálnym počtom obyvateľov asi 650 000 a obrovským množstvom ľudí, ktorí sem dochádzajú za prácou. Aj preto je Tirana hlučná, zmätená, ale aj pohodová a hlavne úplne iná, ako sme zvyknutí. viac »

Dovolenka na Cypre: Larnaka je jednou z najlepších možností

Larnaka, Cyprus
24.04.2019

Cyprus sa v ostatných dvoch rokoch stal medzi slovenskými cestovateľmi veľkým dovolenkovým hitom. Ponúka nové nepoznané miesta, nádherné pláže s priezračnou vodou, vynikajúce služby podobné tým v Turecku a k tomu ešte aj zaujímavú kultúru s viacerými vzácnymi pamiatkami. Jeden z väčších rezortov sa nachádza v Larnake, kam bude od júna lietať priama linka z Bratislavy. viac »

Bilbao – najväčšie mesto Baskicka

Španielske Bilbao
23.04.2019

Pobrežné mesto Bilbao na severe Španielska patrí k významným historickým oblastiam. Jeho dejiny siahajú do začiatku 14. storočia, ale tento región bol osídlený už v 3. storočí pred Kristom. Zo Slovenska sa tam najľahšie dostanete letecky cez Viedeň. Jeho návštevu môžete spojiť s krátkym výletom do Ovieda, ktoré je vzdialené tri hodiny smerom na západ alebo do francúzskych Lúrd, ktoré sa nachádzajú taktiež tri hodiny, ale smerom na východ. viac »

To najlepšie z metropoly Španielska: 10 TOP miest v Madride

 Fuente de Cibeles
17.04.2019

Metropola Španielska patrí k najnavštevovanejším mestám v krajine. Madrid je domovom kráľovského páru a vo svojich uliciach má množstvo zaujímavostí, ktoré stoja aj za zopakovanie výletu do týchto končín. Toto územie bolo osídlené už v období praveku, ale základy predchodcu Madridu vybudovali až v 9. storočí. Istý čas patril pod správu arabských krajín. viac »


Utorok, 20. október. 2020. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa