Slovensko - tipy na výlet

V Rimavskej Bani pribudol nový náučný chodník, približuje boje z obdobia SNP

03.10.2022 |

V Rimavskej Bani v okrese Rimavská Sobota pribudol nový náučný chodník s piatimi zastávkami, ktorý návštevníkom približuje tunajšie boje z obdobia Slovenského národného povstania (SNP). Náučný chodník slávnostne otvorili v sobotu, súčasťou podujatia bola i komentovaná prehliadka a historická rekonštrukcia bojov. Pre TASR to uviedol Viktor Brádňanský z oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Gemer.

Viac článkov
Kúpanie na Slovensku: Tipy

Kúpanie na Slovensku: Tipy na jazerá a kúpaliská

29.06.2021 | 

Vyberte sa na priezračné jazerá alebo sa schlaďte na niektorom zo slovenských kúpalísk. Dovolenka na Slovensku predsa nie je len o turistike a hradoch!

Unavení z dovolenky? Napravte

Unavení z dovolenky? Napravte si chuť v slovenských kúpeľoch!

02.09.2022 | 

Zaslúžená, očakávaná – a efekt sa nedostavil. Poznáte to? Prichytili ste sa pri tom, že sa potrebujete z dovolenky, na ktorú ste sa v lepšom prípade tešili „iba“ pol roka zregenerovať? Máme tip na miesto, kde sa vám to podarí!

Splav Ipľa cez leto

Splav Ipľa cez leto ovplyvnilo sucho, teraz si však vodáci prídu opäť na svoje

29.09.2022 | 

Tohtoročnú vodácku sezónu na rieke Ipeľ v regióne Novohrad ovplyvnilo najmä mimoriadne sucho. Prvé splavy v Kalonde v okrese Lučenec sa síce uskutočnili už začiatkom mája, koncom júna však už bola pre nedostatok vody rieka na prírodných úsekoch prakticky nesplavná. Pre TASR to uviedol Michal Dibala z projektu Splavuj Ipeľ.

Unikátne FOTO: 20 menej

Unikátne FOTO: 20 menej známych zrúcanín na leteckých snímkach

16.09.2022 | 

Na Slovensku máme dokopy 220 hradov a zrúcanín. Niektoré sú vo veľmi dobre zachovanom stave a tešia sa obrovskej návštevnosti, iným sa však toľko pozornosti nedostáva. Vydajte sa s nami na virtuálny výlet po Slovensku a pozrite si aj menej známe zrúcaniny na unikátnych leteckých záberoch.

Gombasecká jaskyňa - ozdoba

Gombasecká jaskyňa - ozdoba Slovenského krasu s liečivými účinkami

04.09.2022 | 

Gombasecká jaskyňa pri obci Slavec v okrese Rožňava patrí k najvýznamnejším jaskyniam Národného parku Slovenský kras. Pre verejnosť bola sprístupnená v roku 1955 a neskôr sa ako prvá jaskyňa na Slovensku využívala i na speleoterapiu. TASR o tom informovala hovorkyňa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Kristína Bocková.

Bratislava má nové pamätihodností:

Bratislava má nové pamätihodností: Tieto stavby pomáhali formovať našu metropolu

26.03.2021 | 

Národné osvetové centrum "Véčko" na Námestí SNP, Nová tržnica i Dom odborov (Istropolis) na Trnavskom mýte, parková promenáda na Hviezdoslavovom námestí či fontána Družba na Námestí slobody i ďalších 16 objektov pribudlo do celomestského zoznamu pamätihodností Bratislavy. Jeho aktualizáciu schválili vo štvrtok bratislavskí mestskí poslanci.

Obec Vidiná rekonštruuje vyše

Vidiná pri Lučenci: Vo vyše 100-ročnom sedliackom dome vznikne múzeum i hrnčiarska dielňa

04.10.2021 | 

Obec Vidiná v okrese Lučenec rekonštruuje vyše 100-ročný dom, ktorý pred niekoľkými rokmi v havarijnom stave odkúpila od súkromného majiteľa. Sedliacky dom opravujú tradičnými postupmi a radi by z neho urobili novú turistickú atrakciu. V jeho priestoroch sa má totiž nachádzať múzeum i hrnčiarska dielňa.

Súľovské skaly asi 10

Tip na fantastickú jesennú turistiku: Navštívte Súľovské skaly

21.09.2022 | 

Slovensko sa môže pochváliť viacerými úžasnými turistickými lokalitami. Nie sú to iba Vysoké a Nízke Tatry, ktoré ponúkajú skvelé možnosti na túry. Pekné miesta nájdete aj v Súľovských vrchoch, kde najviac pozornosti pútajú Súľovské skaly. Využite krásne jesenné dni a zorganizujte si tam skvelé výlety.

Slovenské národné parky navštevujú

Slovenské národné parky navštevujú milióny ľudí: Začne sa za vstup vyberať poplatok?

26.08.2022 | 

Vstupné do národných parkov by sa mohlo zaviesť na najvyťaženejších turistických chodníkoch, lokalitách alebo na najväčších atrakciách. Dal by sa tak regulovať počet návštevníkov a časť ľudí by sa presunula na iné, menej zaplnené trasy, ktoré by boli bez poplatkov. Celkové ročné príjmy zo vstupného by mohli byť 6,6 až 11,1 milióna eur. Vyplýva to z analýzy Inštitútu environmentálnej politiky (IEP) Národné parky 21. storočia.

Urzon kanadský

Do bratislavskej zoo pribudol párik urzona kanadského

03.02.2022 | 

Do Zoologickej záhrady v Bratislave doviezli párik hlodavca urzona kandaského. Vzhľadom sa podobá na dikobraza, no nevyhrabáva si nory, ale šplhá a žije na stromoch. Informovala o tom Alexandra Ritterová z bratislavskej zoo.

Morské oko

FOTO Morské oko - ozdoba Vihorlatských vrchov

10.01.2021 | 

Necelých 100 kilometrov od Košíc sa pod Vihorlatom nachádza unikátne jazero – Morské oko. Je súčasťou Vihorlatského pralesa, zapísaného do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku z rozlohou 13 ha má členité pobrežie a krištáľovo čistú vodu. Aj preto je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku v lone prírody.

Most SNP patrí k najikonickejším stavbám: Má už 50, no stále pôsobí futuristicky

Most SNP patrí k
26.08.2022

Svojim futurizmom s charakteristickou reštauráciou UFO patrí medzi dominanty Bratislavy. I keď ho začali stavať už v roku 1967 a cestnú premávku na ňom otvorili koncom augusta 1972, dodnes pôsobí nadčasovo. Od slávnostného otvorenia Mosta SNP, ktorý je od mája 2018 národnou kultúrnou pamiatkou, uplynie dnes (26. augusta) 50 rokov. viac »

Slovenské národné parky navštevujú milióny ľudí: Začne sa za vstup vyberať poplatok?

Slovenské národné parky navštevujú
26.08.2022

Vstupné do národných parkov by sa mohlo zaviesť na najvyťaženejších turistických chodníkoch, lokalitách alebo na najväčších atrakciách. Dal by sa tak regulovať počet návštevníkov a časť ľudí by sa presunula na iné, menej zaplnené trasy, ktoré by boli bez poplatkov. Celkové ročné príjmy zo vstupného by mohli byť 6,6 až 11,1 milióna eur. Vyplýva to z analýzy Inštitútu environmentálnej politiky (IEP) Národné parky 21. storočia. viac »

Štát predáva vzácny kaštieľ: Vyhrajte lotériu a môže byť váš!

Štát predáva vzácny kaštieľ:
25.08.2022

Malebnú obec Klátova Nová Ves v tieni Tríbeča zdobia až tri kaštiele. Najväčší a najhonosnejší z nich je dnes na predaj. Z jeho ceny sa vám síce zakrúti hlava, nový majiteľ sa však rozhodne má na čo tešiť! viac »

Pri Krupine objavili starú cestu, môže siahať až do 12. storočia

Pri Krupine objavili starú
25.08.2022

Pozostatky niekoľko storočí starej cesty, ktorá zrejme kopírovala stredovekú tzv. veľkú cestu - via magna, objavili pri nedávnej rekonštrukcii cesty prvej triedy I/66 pri obci Devičie v okrese Krupina. Úsek, ktorý sa pri rekonštrukcii objavil, je dlhý asi 300 metrov a vedie aj ponad jeden most. Pre TASR to uviedol historik Múzea A. Sládkoviča v Krupine Miroslav Lukáč. viac »

Kvaple, stredoveký nápis i netopiere: Jasovská jaskyňa patrí k najväčším skvostom Slovenského krasu

Jasovská jaskyňa
24.08.2022

Medzi najvýznamnejšie jaskyne Národného parku (NP) Slovenský kras patrí Jasovská jaskyňa, ktoré sa nachádza na okraji obce Jasov v okrese Košice - okolie. V rámci jaskýň Slovenského a Aggtelekského krasu je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO. viac »


Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa