Zoo, botanické záhrady a arboréta

Do bratislavskej zoo pribudol párik urzona kanadského

03.02.2022 |

Do Zoologickej záhrady v Bratislave doviezli párik hlodavca urzona kandaského. Vzhľadom sa podobá na dikobraza, no nevyhrabáva si nory, ale šplhá a žije na stromoch. Informovala o tom Alexandra Ritterová z bratislavskej zoo.

Viac článkov

Košická zoo sa rozrástla o nové šelmy, pribudli líška korzak a margaj

Košická zoo sa rozrástla
10.11.2021

Zoologická záhrada Košice najnovšie obohatila svoju kolekciu chovaných šeliem. V návštevníckom okruhu Altaj pribudol druh, ktorý táto zoo ešte nikdy nechovala - líška korzak. Jej domovom sú stredoázijské stepi a je nápadná najmä v zime hustou srsťou svetlej farby. viac »

V Spišskej Kapitule obnovili barokovú záhradu, pripomína Versailles

Záhrada v Spišskej Kapitule
26.06.2021

Obnovenú barokovú Biskupskú záhradu slávnostne sprístupnili a požehnali minulý týždeň v Spišskej Kapitule. Podľa primátora mesta Spišské Podhradie Michala Kapustu je možné zrekonštruovanú národnú kultúrnu pamiatku prirovnať k záhrade na Bratislavskom hrade alebo vo francúzskom Versailles. viac »

Žarnovický zveropark - skvelý tip pre milovníkov zvierat aj rozprávok

Žarnovický zveropark  -
23.05.2021

Poďte tam, kde vraj aj vaše deti odložia mobily a tablety. Tam, kde sa môžete pritúliť k zvieratám. Tam, kde mladší nájdu celodennú zábavu a dospelí zabudnú na starosti. Nie, nepozývame vás snívať. Pozývame do Zveroparku. viac »

Najvyšša koncentrácia roztomilosti: V košickej zoo sa prvýkrát narodil malý urzon

Na snímke mláďa urzona,
13.05.2021

Košická zoologická záhrada ako prvá na Slovensku odchovala urzona stromového. Mláďa menom Hugo prišlo na svet v apríli cisárskym rezom. Tento zákrok bol podľa chovateľov nevyhnutný, keďže priebežne veterinárne vyšetrenia ukazovali na väčší plod. viac »

Bojnická zoo chová jednu z najnebezpečnejších rýb sveta: Trúfa si aj na človeka!

Národná zoo Bojnice chová
25.11.2020

Národná zoologická záhrada v Bojniciach chová jednu z najnebezpečnejších rýb sveta. Binga botswanská, ktorú volajú i žralok Afriky, dokáže svoju korisť zubami doslova rozpoliť. Informoval o tom v utorok hovorca zoo Jaroslav Slašťan. viac »

K obyvateľom košickej zoo pribudol veľký fešák: Po 30 rokoch sa vrátil leopard čínsky

Leopard čínsky v košickej
03.11.2020

K obyvateľom košickej zoologickej záhrady aktuálne pribudol aj leopard čínsky. Návštevníci ho môžu pozorovať v zrekonštruovanom výbehu objektu pre veľké mačkovité šelmy. Leoparda čínskeho začala košická zoo chovať po 30 rokoch. viac »

Bojnická zoo má nových obyvateľov: Vážia len dva kilogramy, no zabíjajú aj ľudí

Bojnická zoo získala do
19.10.2020

Národná zoologická záhrada Bojnice získala do chovu pár jedného z dvoch jedovatých jašterov sveta. Samca a samicu kôrnatca jedovatého môžu od októbra vidieť návštevníci v budove vivária, informoval hovorca zoo Jaroslav Slašťan. viac »

Najväčšie arborétum na Slovensku: V Mlyňanoch uvidíte rastliny z celého sveta

Arborétum Mlyňany
21.08.2020

Arborétum Mlyňany je považované za najstaršiu budovanú zbierku vždyzelených drevín v strednej Európe. Nachádza sa nad obcou Vieska nad Žitavou neďaleko Zlatých Moraviec. viac »

Európska rarita: V košickej zoo sa vyliahli mláďatá tukanov veľkozobých

V košickej zoo sa
10.08.2020

V Zoologickej záhrade Košice potešili chovateľov dva unikátne prírastky. Ide o mláďatá tukanov veľkozobých, ktoré sa vyliahli v polovici júna a ktoré už návštevníci môžu obdivovať vo voliére hneď za vstupom po ľavej strane. Vtáčatá vyleteli z búdky v uplynulých dňoch a postupne si zvykajú na nové prostredie, informovala o tom TASR vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová. viac »

Mášu a Filipa opustila mama, teraz sú ozdobou košickej zoo

Polročné mláďatá medveďa hnedého
24.07.2020

Košická zoologická záhrada má novú atrakciu - dve mláďatá medveďa hnedého s menami Máša a Filip. V súčasnosti polročné medvieďatá zachránili v marci v Národnom parku Nízke Tatry po tom, ako ich matka opustila. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa