Zoo, botanické záhrady a arboréta

Najvyšša koncentrácia roztomilosti: V košickej zoo sa prvýkrát narodil malý urzon

13.05.2021 |

Košická zoologická záhrada ako prvá na Slovensku odchovala urzona stromového. Mláďa menom Hugo prišlo na svet v apríli cisárskym rezom. Tento zákrok bol podľa chovateľov nevyhnutný, keďže priebežne veterinárne vyšetrenia ukazovali na väčší plod.

Viac článkov

Bojnická zoo chová jednu z najnebezpečnejších rýb sveta: Trúfa si aj na človeka!

Národná zoo Bojnice chová
25.11.2020

Národná zoologická záhrada v Bojniciach chová jednu z najnebezpečnejších rýb sveta. Binga botswanská, ktorú volajú i žralok Afriky, dokáže svoju korisť zubami doslova rozpoliť. Informoval o tom v utorok hovorca zoo Jaroslav Slašťan. viac »

K obyvateľom košickej zoo pribudol veľký fešák: Po 30 rokoch sa vrátil leopard čínsky

Leopard čínsky v košickej
03.11.2020

K obyvateľom košickej zoologickej záhrady aktuálne pribudol aj leopard čínsky. Návštevníci ho môžu pozorovať v zrekonštruovanom výbehu objektu pre veľké mačkovité šelmy. Leoparda čínskeho začala košická zoo chovať po 30 rokoch. viac »

Bojnická zoo má nových obyvateľov: Vážia len dva kilogramy, no zabíjajú aj ľudí

Bojnická zoo získala do
19.10.2020

Národná zoologická záhrada Bojnice získala do chovu pár jedného z dvoch jedovatých jašterov sveta. Samca a samicu kôrnatca jedovatého môžu od októbra vidieť návštevníci v budove vivária, informoval hovorca zoo Jaroslav Slašťan. viac »

Najväčšie arborétum na Slovensku: V Mlyňanoch uvidíte rastliny z celého sveta

Arborétum Mlyňany
21.08.2020

Arborétum Mlyňany je považované za najstaršiu budovanú zbierku vždyzelených drevín v strednej Európe. Nachádza sa nad obcou Vieska nad Žitavou neďaleko Zlatých Moraviec. viac »

Európska rarita: V košickej zoo sa vyliahli mláďatá tukanov veľkozobých

V košickej zoo sa
10.08.2020

V Zoologickej záhrade Košice potešili chovateľov dva unikátne prírastky. Ide o mláďatá tukanov veľkozobých, ktoré sa vyliahli v polovici júna a ktoré už návštevníci môžu obdivovať vo voliére hneď za vstupom po ľavej strane. Vtáčatá vyleteli z búdky v uplynulých dňoch a postupne si zvykajú na nové prostredie, informovala o tom TASR vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová. viac »

Mášu a Filipa opustila mama, teraz sú ozdobou košickej zoo

Polročné mláďatá medveďa hnedého
24.07.2020

Košická zoologická záhrada má novú atrakciu - dve mláďatá medveďa hnedého s menami Máša a Filip. V súčasnosti polročné medvieďatá zachránili v marci v Národnom parku Nízke Tatry po tom, ako ich matka opustila. viac »

V bojnickej zoo otvorili motýliu záhradu, návštevníci uvidia desiatky druhov

V bojnickej zoo otvorili
16.07.2020

Návštevníci Národnej zoologickej záhrady v Bojniciach si opäť môžu v jej areáli prezrieť desiatky druhov motýľov. Motýliu záhradu tam otvorili v týchto dňoch, prístupná bude počas celého leta. viac »

Roztomilá štvorica: V košickej zoo sa narodili mláďatá tučniakov jednopásych

V košickej zoo sa
14.07.2020

Štyri mláďatá tučniakov jednopásych sa v uplynulých dňoch vyliahli v košickej zoologickej záhrade. TASR o tom za zoo informovala Eva Malešová s tým, že tieto nelietavé vtáky pochádzajúce z Južnej Ameriky chovajú ako jediná zoo na Slovensku. viac »

Babyboom v Košiciach: V zoo pribudli mláďatá byvola, opice či antilopy

Byvolce bieločelé s mláďatami
26.06.2020

V Zoologickej záhrade Košice od začiatku tohto roka pribudla už takmer stovka mláďat. Prvýkrát vôbec obohatili chovy mláďatá byvola vodného a pekari bielopáseho. "Tri mláďatá pribudli napríklad v stáde vodárok červených. Mimoriadnu radosť majú chovatelia aj z páru kosmáčov bieločelých, kde sa rodina po piatich mesiacoch rozrástla o ďalšie dvojčatá," uviedla vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová. viac »

Do bratislavskej ZOO priletel bocian: Pozrite na tých roztomilých drobcov

Do bratislavskej ZOO priletel
21.12.2019

Záver roka bol v bratislavskej ZOO chovateľsky úspešný. Od októbra do polovice decembra 2019 sa tam narodilo hneď niekoľko roztomilých mláďatiek. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 15. máj. 2021. Meniny má Žofia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa