Zoo, botanické záhrady a arboréta

Európska rarita: V košickej zoo sa vyliahli mláďatá tukanov veľkozobých

10.08.2020 |

V Zoologickej záhrade Košice potešili chovateľov dva unikátne prírastky. Ide o mláďatá tukanov veľkozobých, ktoré sa vyliahli v polovici júna a ktoré už návštevníci môžu obdivovať vo voliére hneď za vstupom po ľavej strane. Vtáčatá vyleteli z búdky v uplynulých dňoch a postupne si zvykajú na nové prostredie, informovala o tom TASR vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová.

Viac článkov

Mášu a Filipa opustila mama, teraz sú ozdobou košickej zoo

Polročné mláďatá medveďa hnedého
24.07.2020

Košická zoologická záhrada má novú atrakciu - dve mláďatá medveďa hnedého s menami Máša a Filip. V súčasnosti polročné medvieďatá zachránili v marci v Národnom parku Nízke Tatry po tom, ako ich matka opustila. viac »

V bojnickej zoo otvorili motýliu záhradu, návštevníci uvidia desiatky druhov

V bojnickej zoo otvorili
16.07.2020

Návštevníci Národnej zoologickej záhrady v Bojniciach si opäť môžu v jej areáli prezrieť desiatky druhov motýľov. Motýliu záhradu tam otvorili v týchto dňoch, prístupná bude počas celého leta. viac »

Roztomilá štvorica: V košickej zoo sa narodili mláďatá tučniakov jednopásych

V košickej zoo sa
14.07.2020

Štyri mláďatá tučniakov jednopásych sa v uplynulých dňoch vyliahli v košickej zoologickej záhrade. TASR o tom za zoo informovala Eva Malešová s tým, že tieto nelietavé vtáky pochádzajúce z Južnej Ameriky chovajú ako jediná zoo na Slovensku. viac »

Babyboom v Košiciach: V zoo pribudli mláďatá byvola, opice či antilopy

Byvolce bieločelé s mláďatami
26.06.2020

V Zoologickej záhrade Košice od začiatku tohto roka pribudla už takmer stovka mláďat. Prvýkrát vôbec obohatili chovy mláďatá byvola vodného a pekari bielopáseho. "Tri mláďatá pribudli napríklad v stáde vodárok červených. Mimoriadnu radosť majú chovatelia aj z páru kosmáčov bieločelých, kde sa rodina po piatich mesiacoch rozrástla o ďalšie dvojčatá," uviedla vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová. viac »

Do bratislavskej ZOO priletel bocian: Pozrite na tých roztomilých drobcov

Do bratislavskej ZOO priletel
21.12.2019

Záver roka bol v bratislavskej ZOO chovateľsky úspešný. Od októbra do polovice decembra 2019 sa tam narodilo hneď niekoľko roztomilých mláďatiek. viac »

Zoopark pri Bratislave má nových obyvateľov: Zoznámte sa so vzácnymi tigrami Misty a Shadow

Bengálsky tiger
14.11.2019

V zvieracom parku v Orechovej Potôni (okres Dunajská Streda) našli nový domov dva bengálske tigre. Ich umiestnenie sa zrealizovalo vďaka spolupráci slovenského a českého ministerstva životného prostredia. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva životného prostredia SR Tomáš Ferenčák. viac »

ZOO v Bojniciach chová najjedovatejšie zvieratá sveta: Miligram ich jedu by zabil dva slony

ZOO Bojnice
13.11.2019

Národná zoologická záhrada Bojnice chová najjedovatejšie zvieratá sveta. Hoci žaby z čeľade pralesničkovité majú iba pár centimetrov, jed z niektorých druhov by dokázal zabiť i slona. Informoval o tom hovorca zoo Jaroslav Slašťan. viac »

Do bojnickej ZOO pribudli mláďatá jedného z najstarších vtákov na svete

Plameniak čílsky
07.11.2019

Kolekcia vtákov v Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach sa rozrástla o dve mláďatá plameniaka čilského. Jedince jedného z najstarších vtákov na Zemi sa narodili v rôznom období a návštevníci ich môžu pozorovať v expozícii. TASR o tom v stredu informoval hovorca bojnickej zoo Jaroslav Slašťan. viac »

Do košickej ZOO sa vrátili supy, plnia funkciu zdravotnej polície

Sup bielohlavý
05.11.2019

Do košickej zoologickej záhrady sa po 20 rokoch vrátili supy. Pár supov bielohlavých sa do Košíc dostal zo zoo v holandskom meste Amersfoort. Samica má 2,5 roka a samec je o rok starší. viac »

Najväčšia volavka na svete: Zoo Bojnice chová unikátneho vtáka

Volavka obrovská
02.10.2019

Bojnická zoologická záhrada sa môže pochváliť viacerými unikátmi. Vidieť v nej môžete napríklad tajomnú nandíniu africkú, najnebezpečnejšieho vtáka na svete kazuára, leva berberského, ktorého by ste už vo voľnej prírode nenašli, ale aj najväčšiu volavku na svete. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 14. august. 2020. Meniny má Mojmír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa