Zoo, botanické záhrady a arboréta

Bojnická zoo chová jednu z najnebezpečnejších rýb sveta: Trúfa si aj na človeka!

25.11.2020 |

Národná zoologická záhrada v Bojniciach chová jednu z najnebezpečnejších rýb sveta. Binga botswanská, ktorú volajú i žralok Afriky, dokáže svoju korisť zubami doslova rozpoliť. Informoval o tom v utorok hovorca zoo Jaroslav Slašťan.

Viac článkov

Do bojnickej zoologickej záhrady sa po 22 rokoch vrátil vták, ktorého uctievali už starí Mayovia

Zoologická záhrada Košice získala
31.08.2018

Národná zoologická záhrada v Bojniciach získala dvoch kondorov kráľovských. Chov vtáka z Južnej Ameriky, ktorého uctievali už starí Mayovia, tak obnovila po 22 rokoch. Informovala hovorkyňa zoo Simona Kubičková. viac »

Najvyšša koncentrácia roztomilosti: Bratislavská ZOO privítala nového obyvateľa

Na snímke novonarodený leopard
14.08.2018

V bratislavskej ZOO predstavili v pondelok mláďa ohrozeného leoparda cejlónskeho. Veterinárnu prehliadku absolvovalo mesiac po narodení (13.7). Informovala o tom riaditeľka ZOO Miloslava Šavelová. O mene leoparda rozhodne verejnosť, bude o ňom hlasovať. viac »

Novinka v Košiciach: V Čermeľskom údolí otvorili prvú lesnú školu pre deti i dospelých

V Čermeľskom údolí otvorili
02.05.2018

Lesnú školu v stredu slávnostne otvorili pri Košiciach v Čermeľskom údolí v lokalite Hlinné. Ide o prvé centrum lesnej pedagogiky a environmentálnej výchovy v košickom lesoparku, ktoré bude slúžiť širokej verejnosti. Jeho súčasťou je zrekonštruovaná Chata Hlinné. viac »

Pozrite na tých roztomilých drobcov: FOTO nových prírastkov v bratislavskej ZOO

Mláďa ovečky ouessantskej
01.05.2018

Je tu jar, príroda sa prebúdza a svojich potomkoch privádza na svet mnoho zvierat. Novými prírastkami sa môžu popýšiť aj zoologické záhrady, my vám predstavujeme nových obyvateľov tej bratislavskej. viac »

Bojnická ZOO má roztomilých nových obyvateľov, zatiaľ nevie, kam pôjdu neskôr

Bojnická ZOO má roztomilých
25.03.2018

Zoologická záhrada v Bojniciach je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Malí aj veľkí zvedavci môžu na ploche asi 20 hektárov obdivovať množstvo zaujímavých živočíchov. Málokto pritom vie, že rovnako veľkú plochu tvorí aj zázemie, kde sa odborníci venujú vzácnym zvieratám mimo dohľadu verejnosti. Už vyše týždňa sa tam starajú aj o dva medvedíky z Malej Fatry. viac »

Vzácny exemplár: Košická zoo získala ohrozený druh korytnačky z Indie

Na snímke do košickej
24.01.2018

Košickej zoo sa podarilo v uplynulých dňoch získať vzácny druh korytnačiek. Druhové meno hviezdicové získali podľa kresby na pancieri. viac »

Nová pýcha Bojníc: Tajomnú nandíniu môžete vidieť len v dvoch ZOO na svete

Nandínia africká
18.08.2017

Bojnická zoologická záhrada sa môže pochváliť skutočným unikátom. Svoj nový domov v nej našla nandínia africká, unikátne zviera, ktoré patrí k málo preskúmaným druhom. Mimo Afriky žije len v dvoch zoologických záhradách na svete. viac »

Mláďatá v slovenských ZOO. Čo zaujímavé nás čaká pri návšteve?

Mláďa kengury červenokrkej
24.04.2015

Pri cestovaní po Slovensku sú určite zaujímavé aj zoologické záhrady. Milujú ich ako deti, tak aj dospelí. My sa tomu nedivíme, však pohľad na prekrásne zvieratá je uchvacujúci. Navyše sa vždy dozvieme niečo nové. Keďže je tu jar, zoologické záhrady sa môžu popýšiť novými prírastkami. Malé stvorenia sú obrovským lákadlom a slovenské ZOO sa aj tento rok môžu popýšiť zaujímavými kúskami. viac »

Noví miláčikovia v čiernom fraku sa už predstavujú v Košiskej ZOO.

Tučniak jednopásy
02.07.2014

Mlaďatá sú vždy dôvodom pre radosť a inak tomu nie je ani v príapde mladých tučniakov jednopásych, ktorí sú už na videnie v pavilóne s tučniakmi. Krásavci vo fraku potešia nejedno detské srdiečko. viac »

Množstvo cudzokrajnej flóry na jednom mieste nájdete v Arboréte Mlyňany

Arborétum Mlyňany
24.05.2014

SLOVENSKO - Nekonečné obdivovanie pestrej flóry a dlhé prechádzky v krásnom prostredí na rozlohe 67 hektárov v období od apríla do septembra ponúka chránený areál Arborétum Mlyňany. Nachádza sa v obci Tesárske Mlyňany a Vieska nad Žitavou v okrese Zlaté Moravce. Arborétum zaslúžene patrí k najväčším zbierkam aklimatizovaných rastlín v strednej Európe. viac »


Streda, 14. apríl. 2021. Meniny má Justína.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa