Zoo, botanické záhrady a arboréta

Do bratislavskej ZOO priletel bocian: Pozrite na tých roztomilých drobcov

21.12.2019 |

Záver roka bol v bratislavskej ZOO chovateľsky úspešný. Od októbra do polovice decembra 2019 sa tam narodilo hneď niekoľko roztomilých mláďatiek.

Viac článkov

Množstvo cudzokrajnej flóry na jednom mieste nájdete v Arboréte Mlyňany

Arborétum Mlyňany
24.05.2014

SLOVENSKO - Nekonečné obdivovanie pestrej flóry a dlhé prechádzky v krásnom prostredí na rozlohe 67 hektárov v období od apríla do septembra ponúka chránený areál Arborétum Mlyňany. Nachádza sa v obci Tesárske Mlyňany a Vieska nad Žitavou v okrese Zlaté Moravce. Arborétum zaslúžene patrí k najväčším zbierkam aklimatizovaných rastlín v strednej Európe. viac »

Nový Zéland a Hobitov nájdete aj na Slovensku

Frodovo údolie v Modrovej
09.07.2012

SLOVENSKO - Krajina protinožcov, Maoriov či Pána Prsteňov - aj tak možno nazvať Nový Zéland, ktorý svojou jedinečnou klímou, faunou a flórou vábi na svoje zelené pahorky množstvo cestovateľov. Aby ste na vlastnej koži zažili Nový Zéland či fantazijný Hobitov, už nemusíte letieť cez pol zemegule. Stačí navštíviť farmu pri obci Modrová. viac »

Africké skaly a surikaty - novinky v Zoo Bojnice

ilustr. obr.
11.04.2012

SLOVENSKO - Letnú sezónu v bojnickej zoo by mali otvoriť 1. mája. Všetkým v tento deň predvedú hneď niekoľko noviniek. Na otvorenie sezóny sa plánuje slávnostné otvorenie expozície Africké skaly a expozície surikát. Táto sezóna bude výnimočná aj tým, že dve bojnické slonice oslávia okrúhle narodeniny. Maja a Guľa sa dožijú 30 rokov, chystajú im „výnimočnú oslavu.“ viac »

Austrália v bojnickej zoo

kengura
19.07.2011

SLOVENSKO - Už o niekoľko dní sa areál najstaršej slovenskej zoologickej záhrady v Bojniciach rozšíri o novú časť venovanú Austrálii. viac »

Novinky v košickej zoo

Novinky v košickej zoo
04.05.2011

SLOVENSKO - Pred hlavnou sezónou prichádza košická zoo s novou ponukou služieb. viac »

Arboréta

Arboréta
28.08.2010

Arboretum (lat. arbor = strom) je zbierka živých drevín, resp. botanická záhrada špecializujúca sa na výskum a pestovanie drevín. viac »

Botanické záhrady

Botanické záhrady
27.08.2010

Botanická záhrada je účelové zariadenie na pestovanie domácich a cudzokrajných rastlín usporiadaných podľa botanického systému alebo geografických celkov. viac »

Zoologické záhrady

Zoologické záhrady
26.08.2010

SLOVENSKO - Zoologická záhrada je vedecké a osvetové zariadenie, určené k chovu inak divokých zvierat v podmienkach čo najviac pripomínajúcich prirodzený život v prírode. viac »

VÝLET Arborétum Kysihýbel

Arborétum Kysihýbel
07.07.2010

SLOVENSKO - Arborétum Kysihýbel v katastri Banskej Štiavnice (stredoslovenského mesta zapísaného do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO) je jedinečnou pokusnou lesníckou plochou s porastom rýchlorastúcich cudzokrajných drevín. viac »

DOMA Botanická záhrada v Tatranskej Lomnici

Botanická záhrada TANAP
05.05.2010

SLOVENSKO - Krásu viacerých kvitnúcich vysokohorských rastlín budete môcť už od soboty obdivovať v Expozícii tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách. viac »


Pondelok, 27. január. 2020. Meniny má Bohuš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa