Zoo, botanické záhrady a arboréta

Najväčšie arborétum na Slovensku: V Mlyňanoch uvidíte rastliny z celého sveta

21.08.2020 |

Arborétum Mlyňany je považované za najstaršiu budovanú zbierku vždyzelených drevín v strednej Európe. Nachádza sa nad obcou Vieska nad Žitavou neďaleko Zlatých Moraviec.

Viac článkov

Pozrite na tých roztomilých drobcov: FOTO nových prírastkov v bratislavskej ZOO

Mláďa ovečky ouessantskej
01.05.2018

Je tu jar, príroda sa prebúdza a svojich potomkoch privádza na svet mnoho zvierat. Novými prírastkami sa môžu popýšiť aj zoologické záhrady, my vám predstavujeme nových obyvateľov tej bratislavskej. viac »

Bojnická ZOO má roztomilých nových obyvateľov, zatiaľ nevie, kam pôjdu neskôr

Bojnická ZOO má roztomilých
25.03.2018

Zoologická záhrada v Bojniciach je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Malí aj veľkí zvedavci môžu na ploche asi 20 hektárov obdivovať množstvo zaujímavých živočíchov. Málokto pritom vie, že rovnako veľkú plochu tvorí aj zázemie, kde sa odborníci venujú vzácnym zvieratám mimo dohľadu verejnosti. Už vyše týždňa sa tam starajú aj o dva medvedíky z Malej Fatry. viac »

Vzácny exemplár: Košická zoo získala ohrozený druh korytnačky z Indie

Na snímke do košickej
24.01.2018

Košickej zoo sa podarilo v uplynulých dňoch získať vzácny druh korytnačiek. Druhové meno hviezdicové získali podľa kresby na pancieri. viac »

Nová pýcha Bojníc: Tajomnú nandíniu môžete vidieť len v dvoch ZOO na svete

Nandínia africká
18.08.2017

Bojnická zoologická záhrada sa môže pochváliť skutočným unikátom. Svoj nový domov v nej našla nandínia africká, unikátne zviera, ktoré patrí k málo preskúmaným druhom. Mimo Afriky žije len v dvoch zoologických záhradách na svete. viac »

Mláďatá v slovenských ZOO. Čo zaujímavé nás čaká pri návšteve?

Mláďa kengury červenokrkej
24.04.2015

Pri cestovaní po Slovensku sú určite zaujímavé aj zoologické záhrady. Milujú ich ako deti, tak aj dospelí. My sa tomu nedivíme, však pohľad na prekrásne zvieratá je uchvacujúci. Navyše sa vždy dozvieme niečo nové. Keďže je tu jar, zoologické záhrady sa môžu popýšiť novými prírastkami. Malé stvorenia sú obrovským lákadlom a slovenské ZOO sa aj tento rok môžu popýšiť zaujímavými kúskami. viac »

Noví miláčikovia v čiernom fraku sa už predstavujú v Košiskej ZOO.

Tučniak jednopásy
02.07.2014

Mlaďatá sú vždy dôvodom pre radosť a inak tomu nie je ani v príapde mladých tučniakov jednopásych, ktorí sú už na videnie v pavilóne s tučniakmi. Krásavci vo fraku potešia nejedno detské srdiečko. viac »

Množstvo cudzokrajnej flóry na jednom mieste nájdete v Arboréte Mlyňany

Arborétum Mlyňany
24.05.2014

SLOVENSKO - Nekonečné obdivovanie pestrej flóry a dlhé prechádzky v krásnom prostredí na rozlohe 67 hektárov v období od apríla do septembra ponúka chránený areál Arborétum Mlyňany. Nachádza sa v obci Tesárske Mlyňany a Vieska nad Žitavou v okrese Zlaté Moravce. Arborétum zaslúžene patrí k najväčším zbierkam aklimatizovaných rastlín v strednej Európe. viac »

Nový Zéland a Hobitov nájdete aj na Slovensku

Frodovo údolie v Modrovej
09.07.2012

SLOVENSKO - Krajina protinožcov, Maoriov či Pána Prsteňov - aj tak možno nazvať Nový Zéland, ktorý svojou jedinečnou klímou, faunou a flórou vábi na svoje zelené pahorky množstvo cestovateľov. Aby ste na vlastnej koži zažili Nový Zéland či fantazijný Hobitov, už nemusíte letieť cez pol zemegule. Stačí navštíviť farmu pri obci Modrová. viac »

Africké skaly a surikaty - novinky v Zoo Bojnice

ilustr. obr.
11.04.2012

SLOVENSKO - Letnú sezónu v bojnickej zoo by mali otvoriť 1. mája. Všetkým v tento deň predvedú hneď niekoľko noviniek. Na otvorenie sezóny sa plánuje slávnostné otvorenie expozície Africké skaly a expozície surikát. Táto sezóna bude výnimočná aj tým, že dve bojnické slonice oslávia okrúhle narodeniny. Maja a Guľa sa dožijú 30 rokov, chystajú im „výnimočnú oslavu.“ viac »

Austrália v bojnickej zoo

kengura
19.07.2011

SLOVENSKO - Už o niekoľko dní sa areál najstaršej slovenskej zoologickej záhrady v Bojniciach rozšíri o novú časť venovanú Austrálii. viac »


Piatok, 2. október. 2020. Meniny má Levoslav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa