Brankovský vodopád je čarovný najmä v zime, mení sa na ľadovú stenu

Brankovský vodopád je najvyšším
01.02.2021

Doslova na skok od cyklotrasy z Ružomberka do Korytnice sa týči Brankovský vodopád. S výškou 55 metrov nesie prvenstvo ako najvyšší vodopád v Nízkych Tatrách. Vedie k nemu nenáročná turistická trasa vhodná aj pre rodiny s deťmi. Podľa Gabriely Demčákovej z oddelenia regionálnej politiky ružomberskej radnice je vodopád vyhľadávanou atrakciou. V zimných mesiacoch sa mení na ľadovú stenu. viac »

Vodopád Bystrô: Národná prírodná pamiatka láka čoraz viac turistov aj v zime

Vodopád Bystrô
27.12.2020

Vodopád Bystrô na Podpoľaní láka turistov a milovníkov prírody nielen počas leta, čoraz viac záujemcov ho navštevuje aj v zime. Táto národná prírodná pamiatka patrí k najväčším vodopádom vo vulkanitoch Západných Karpát, skalná stena presahuje výšku 23 metrov. Túru zvládnu aj rodiny s malými deťmi. viac »

Červený kláštor preslávil lietajúci Cyprián, unikát v srdci Pienin však ponúka oveľa viac

Červený Kláštor
13.08.2020

Pieniny patria k najmalebnejším kútom našej krajiny. Návštevníkom ponúkajú množstvo zaujímavých aktivít, ale tiež jeden unikát – Červený Kláštor s jeho legendou o lietajúcom Cypriánovi. viac »

Spoznajte krásy domoviny: 12 TOP skvostov Oravy vás úplne uchváti

Najväčšie poklady Oravy
14.07.2020

Región Orava na severozápade Slovenska je známy najmä prekrásnou prírodou. Nájdete tu však aj množstvo turistických atrakcií a zaujímavých aktivít, čo z neho robí ideálnu destináciu na letnú dovolenku. O zábavu budete mať postarané každý deň. viac »

Košice Región Turizmus ponúka okolo 250 virtuálnych prehliadok

Košice
21.04.2020

Spolu do 250 turistických atrakcií prevažne v Košickom samosprávnom kraji vrátane pamiatok UNESCO si možno pozrieť prostredníctvom virtuálnych prehliadok krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT). Pre TASR to uviedla jej výkonná riaditeľka Lenka Vargová Jurková s tým, že tak zareagovali na aktuálnu situáciu súvisiacu s novým koronavírusom. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 14. máj. 2021. Meniny má Bonifác.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa